לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2009, 23:12
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
מידע מבצע עופרת יצוקה-אשכול חדשות יומי,14.1.09

אנא נסו לרכז את כל המידע החדשותי באשכול הזה ולא לפתוח אשכולות נוספים. אשכולות בנושאי חדשות אחרים שיפתחו יאוחדו לתוך אשכול זה או יימחקו.

כלי עזר שימושי ביותר לעידכונים שוטפים: עמוד המבזקים של פרש.
ניתן לצפות בחדשות מהטלוויזיה בשידור ישיר גם באינטרנט:
ערוץ 10
ערוץ 2
הערוץ הראשון
אל ג'זירה באנגלית
ערוץ הג'יהאד מתוך עזה- http://qudstv.com/ בערבית
קישור למצלמה של סוכנות הידיעות Ramattan המשדרת 24 שעות ביממה מעזה, כולל סאונד

רדיו:
גלי צה"ל- למעלה מימין, האזנה לשידור החי.
רשת ב'- למעלה משמאל- האזנה לשידור החי.

שימו לב:
באשכול הנוכחי יתקיימו אך ורק דיונים הקשורים לנושא הפורום: צבא וביטחון.
עדכוני חדשות כלליים יופיעו אך ורק בפורום סקופים וחדשות.
ככלל, הנושא החדשותי שייך לפורום סקופים וחדשות ולא לפורום צבא וביטחון. אנחנו מקיימים את האשכול הזה רק לצורך עידכון שוטף וכמענה לגולשים שביקשו זאת. לכן, אין לפתוח אשכולות אחרים שעוסקים בחדשות גם אם הם בנושאי צבא וביטחון.
דיונים פוליטיים יתקיימו רק בפורום פוליטיקה ואקטואליה.

תזכורת לנושא בטחון המידע:
אין לפרסם מיקומי נפילות, פעולות מתוכננות, סד"כ הכוחות הפועלים וכו', למעט מידע אשר פורסם במקורות רשמיים. אנו נפעל במדיניות של אפס סובלנות כלפי גולשים שלא יפעלו בהתאם לכך.

בנוסף, גם בעת מלחמה לא נסכים להתבטאות מגעילה כלפי בני אדם ואפילו אם הם האוייב. לא רק "בנפול אויבך אל תשמח", אלא שזילזול באוייב מוביל לטעויות מסוכנות.

תודה, בהצלחה לצה"ל, ושכל חיילינו יחזרו הביתה בשלום.
הנהלת הפורום

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2009, 08:12
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע משעות הלילה ועד כה תקפו מטוסי חיל-האוויר כ-60 יעדים ברחבי רצועת עזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מבצע עופרת יצוקה-אשכול חדשות יומי,14.1.09"

דובר צה"ל מוסר כי במהלך הלילה המשיכו כוחות חיל-הרגלים, שריון, הנדסה, ארטילריה ומודיעין, בסיוע זרועות האוויר והים, בפעילותם בשטחי רצועת עזה.

משעות הלילה ועד כה תקפו מטוסי חיל-האוויר כ-60 יעדים ברחבי רצועת עזה:
• מטה המשטרה של ארגון הטרור חמא"ס בעיר עזה.
• זירת מטענים שיועדה לפגוע בכוחות צה"ל הפועלים בשטח.
• כ-5 נקודות שיגור רקטות מהן בוצע ירי לעבר כוחותינו. באחד המקרים ביצע מסוק קרב באזור סג'עיה תקיפה לעבר חוליית משגרי פצצות מרגמה וכן לעבר המשגר ממנו שוגרו פצצות מרגמה לעבר ישראל. זוהתה פגיעה בשלושה מחבלים חמושים.
• כ-8 חוליות חמושים, בניהם ארבעה מקרים שונים בהם זיהו כוחות קרקעיים מספר מחבלים חמושים סמוך אליהם, ובשיתוף כלי טיס של חיל האוויר תקפו את החמושים.
• כ-9 מחסנים ואתרים לייצור אמצעי לחימה, ביניהם מחסן כלי רכב ואמצעי לחימה בבית פעיל חמא"ס באזור העיר עזה.
• כ- 35 מנהרות המשמשות להברחת אמצעי לחימה בדרום רצועת עזה.

במהלך הלילה ליוו ספינות חיל הים את כוחות היבשה, סייעו להם ותקפו יעדי חמא"ס וכן ממשיך חיל הים לאכוף את הסגר הימי על רצועת עזה.

ישן 14-01-2009, 08:15
צלמית המשתמש של יוסיפון

מידע סיכום נפגעים להלילה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "מבצע עופרת יצוקה-אשכול חדשות יומי,14.1.09"

דובר צה"ל מוסר כי מאז אתמול בשעות הערב ועד כה נפצעו 2 קציני צה"ל באורח בינוני וקצין ו-3 חיילי צה"ל באורח קל.

במהלך סריקות שערך כוח צה"ל הלילה, פתחו מחבלים חמושים שהיו בסמוך לכוח באש לעברו. הכוח השיב בירי מדויק לעבר המחבלים וזיהה פגיעה. באירוע נפצעו 2 קציני צה"ל באורח בינוני וכן קצין ו-2 חיילים נוספים באורח קל. הפצועים קיבלו טיפול רפואי ראשוני במקום והועברו באמצעות מסוק לקבלת המשך טיפול רפואי בבית החולים.

הודעה נמסרה למשפחות הנפגעים.

באירוע נוסף נפצע חייל צה"ל באורח קל ופונה גם הוא לבית החולים לקבלת טיפול רפואי.

ישן 14-01-2009, 08:29
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אחד הפצועים הוא סא"ל אבי..."

עזה: 6 חיילים נפצעו קל-בינוני, בהם מג"ד בצנחנים

5 מהפצועים בתקרית אחת, בהם סא"ל אבי בלוט - מפקד הגדוד השני שנפצע בלחימה. הכוחות פגעו הלילה בכעשרה מחבלים. חיל האוויר תקף 60 יעדים, בהם כ-35 מנהרות להברחת אמצעי לחימה ומחסנים ששימשו לייצור ואיחסון נשק

חנן גרינברג
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://news.fresh.co.il/icons/ynet.gif]
14.01.09

מבצע "עופרת יצוקה" ברצועת עזה נכנסו ליומו ה-19: כוחות צה"ל ערכו הלילה (יום ד') פשיטות בעומק השטח הפלסטיני בצפון הרצועה, ובתקרית אחת נפצעו חמישה חיילי צנחנים - שניים באורח בינוני ושלושה באורח קל, בהם מפקד גדוד. חייל נוסף נפצע קל בתקרית אחרת. חיל האוויר תקף הלילה 60 יעדים ברצועה, בהם כ-35 מנהרות הברחה.
התקרית המרכזית התרחשה במהלך סריקות שביצע כוח צנחנים בצפון הרצועה. הכוח הגיע למבנה, ונפתחה לעברו אש מנשק קל. כן הושלכו לעברו כמה רימונים. הכוח השיב באש ובמהלך הירי ספג מפקד גדוד 101, סגן אלוף אבי בלוט, רסיסים שחדרו לגופו. מצבו הוגדר קל. בתקרית נפצעו עוד שני קצינים באורח בינוני, קצין וחייל נוסף נפצעו באורח קל. לפחות שני מחבלים שירו נהרגו במהלך חילופי האש, ובמהלך הפעילות כולה בכלל הגזרה, פגעו כוחות הצנחנים בעשרה מחבלים. הפצועים פונו לקבלת טיפול בבתי חולים בישראל.
הפעילות של גדוד 101 היתה במסגרת הפשיטות שמבצעים הכוחות הסדירים בעומק השטח, מאז הצטרפות כוחות המילואים ללחימה. מאז החלה שיטת הפעולה הזו, הצליחו כוחות צה"ל לפגוע בכמה עשרות מחבלים ולהגביר את החיכוך עם חוליות החמאס. בין הקצינים שנפצעו היה גם מפקד פלוגת החוד של הגדוד.
סא"ל בלוט, בן 35, בעבר היה רל"ש של מפקד זרוע היבשה, אלוף בני גנץ, ומשמש כמג"ד מהקיץ האחרון. הוא המג"ד השני בצה"ל שנפצע במהלך מבצע עופרת יצוקה, זאת לאחר שמפקד גדוד 13 בחטיבת גולני, סא"ל אורן כהן, נפצע באירוע בשבוע שעבר שבו נורה בשוגג פגז טנק לעבר מבנה בו שהה יחד עם מפקד החטיבה, אל"מ אבי פלד ועוד עשרות חיילים.
עוד הלילה, דיווח צה"ל על פגיעה בחוליית חמושים שזוהתה סמוך לאחד הכוחות, ובמקרה אחר תקפו הכוחות חוליית משגרי פצצות מרגמה באזור סג'עיה. חייל נוסף נפצע באורח קל מרסיסים.

הותקף בנייה העירייה הישן בעזה
לגבי התקיפות מהאוויר, נמסר מדובר צה"ל, כי הותקפו תשעה מחסנים שבהם אוחסנו ויוצרו אמצעי לחימה, בין היתר בבתיהם של פעילי חמאס. כמו כן, הותקפו 35 מנהרות ששימשו לטענת צה"ל להברחת אמצעי לחימה.
מקורות פלסטיניים ברצועה דיווחו הלילה כי חיל האוויר תקף את בניין העירייה הישן בעיר עזה, ששימש בשנים האחרונות כבית משפט. עדי ראייה דיווחו כי הבניין נהרס ונזק נגרם לחנויות רבות בסביבה. משרד הבריאות ברצועת עזה מסר כי מניין ההרוגים הפלסטינים במבצע "עופרת יצוקה" עלה ל-971.
גורמים רשמיים בכירים בירושלים אמרו אמש כי למרות הדיווחים על מגעים מתקדמים במצרים על הפסקת אש, אין לחץ להפסיק את המבצע. "ראש הממשלה הבהיר שהוא איננו מגדיר חלון זמן עד להגעה להפסקת האש. שאף אחד לא יעמוד לנו עם סטופר, ולא ינסה להצמיד לנו אקדח לרקה", אמר גורם מדיני בכיר.
"איננו רוצים לקבל עוד החלטה 1701 של לבנון", אמר הגורם בתום יום דיונים אצל ראש הממשלה. "איננו רוצים למצוא את עצמנו מחר, מחרתיים, בעוד חמש או עשר שנים מול ארגון טרור החמוש בטילים המכסים את כל ישראל. נסיגה חד-צדדית שלנו עתה לא תבטיח את זה. אנחנו מבקשים ביטחונות, ערבויות, שהדברים יהיו ברורים. ראש הממשלה הגדיר שתי מטרות - הפסקת הירי והטרור החמאסי, והפסקת ההתעצמות של ארגון זה".

ישן 14-01-2009, 17:38
צלמית המשתמש של יוסיפון

במהלך הפעילות הקרקעית פגעו כוחות צה"ל במחבלים חמושים

הודעת דו"ץ מ14:00
דובר צה"ל מוסר כי במהלך הפעילות הקרקעית בצפון רצועת עזה, היום, פגעו כוחות צה"ל במחבלים חמושים במספר מקרים שונים. בעת סריקות במבנה, נתקל כוח צנחנים במחבל מתאבד חמוש בנשק ובחגורת נפץ וביצע לעברו ירי. מהירי הופעלה החגורה. באירוע זה לא היו נפגעים לכוחותינו.

כוח הנדסה בשילוב כוח שריון חשף מצבור של כ-20 רקטות בבית בעיר עזה. הרקטות פוצצו באופן מבוקר.

כוח שריון שזיהה מחבל סמוך אליו, ביצע לעברו ירי.

במספר מקרים שונים, זיהו חיילי צה"ל מחבלים חמושים סמוך אליהם והכווינו את כוחות חיל-האוויר בתקיפתם.

לפני זמן תקף כלי טיס של חיל-האוויר משגר רקטות לאחר ששיגר רקטה לעבר באר שבע. סך הכל משעות הבוקר ועד כה, תקפו כלי טיס של חיל-האוויר כ-20 יעדים, ביניהם, 3 מנהרות, כ-9 נקודות שיגור, חלקן תת קרקעיות וחלקן ערוכות לשיגור לעבר שטח ישראל, מספר פעילים חמושים, כ-5 מחסני אמצעי לחימה, ותקיפות נוספות בהכוונת כוחות קרקעיים מהם נראתה התארגנות לירי על כוחותינו.

צה"ל ימשיך ויפעל כנגד כל ארגוני הטרור וכל מי שנותן חסות לטרור.

ישן 15-01-2009, 20:22
צלמית המשתמש של יוסיפון

הודעת דובר צה"ל באשר לפגיעה בג'יפ של אונרא

לאחר בדיקה ביצעו כוחות צה"ל ירי לעבר ג'יפ חשוד ובו חוליה שעסקה בפעילות חבלנית עוינת
בעקבות הטענות שעלו אמש (ד'), על פגיעה של צה"ל ברכב השייך לאונר"א, מוסר דובר צה"ל לאחר בדיקה עם חיל האוויר, פיקוד הדרום וגורמי המודיעין כי אתמול, בשעות הלילה, ביצעו כוחות צה"ל ירי לעבר ג'יפ חשוד ובו חוליה שעסקה בפעילות חבלנית עוינת בפאתי העיר עזה.

כוחות צה"ל זיהו, באזור בו מצויים מחבלים רבים מהחמאס, ג'יפ חשוד ושלוש דמויות חשודות היורדות ממנו ורצות מהמקום. על פי הזיהוי, ובהתאם למידע מודיעיני אשר הצביע כי מדובר בפעילות חבלנית מכוונת כנגד כוחות צה"ל, בוצע ירי לעבר הג'יפ ולעבר החוליה.

זוהו פגיעות מדויקות.

דובר צה"ל מדגיש כי מדובר ברכב שהיה מעורב בפעילות חבלנית.

עוד עולה מבדיקה ראשונית כי על הרכב המדובר לא היה הסימון המוסכם לרכב השייך לאונר"א

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:04

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר