לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-01-2009, 21:53
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי micro9 שמתחילה ב "יהי זכרו ברוך. ממתי חרוב..."

בחרוב נפש
בחודש שעבר תרגלו חיילי חרוב לחימה נגד פעילי חמאס - אבל לא באמת האמינו שיום יגיע והם ייצאו מגזרת יהודה ושומרון המוכרת. השבוע, הפך האימון למציאות. מפקד הפלוגה המסייעת, רס"ן רועי רוזנר, נהרג מפגיעת טיל נ"ט במבצע של הגדוד בתוך הרצועה. חייליו, שהתקשו בתחילה לעכל את הבשורה, התאוששו במהירות ורק מחכים למשימות הבאות

מיכל קליין ויהלי סער במחנה

צוות "במחנה" ליווה את גדוד חרוב לפני הכניסה לרצועה ולאחריה. בנקודת הכינוס הוא פגש את רס"ן רועי רוזנר, שנפל מאוחר יותר בקרב. הכתבה הזו מוקדשת לזכרו.

השעה הייתה שעת לילה. לוחמי גדוד חרוב הגיעו למפקדה על קו הגבול, והתקשו להסתיר את התרגשותם. הם חיבקו זה את זה, החליפו צ'אפחות, דפקו חיוכים - סיכמו את היום הראשון בהיסטוריה בו פעל הגדוד שלהם בתוך גזרת עזה. "קפצנו אחד על השני בשמחה, כי בכל זאת, זו הייתה הפעם הראשונה שלנו ברצועה והורדנו הרבה מחבלים", מספר רב"ט עידו בוקובזה, "היינו בסוג של אופוריה".

בסביבות השעה 23:00 הגיע למקום מפקד חטיבת כפיר, אל"ם איתי וירוב. הוא ביקש מהחיילים להסתדר בצורת ח' - ואז אמר להם את שעל לבו. "רועי נהרג", בישר ללוחמים שעמדו סביבו. באחת, התחלפה הצהלה בדמעות. "נשברנו", מספר סמל חן שאמלי. "היינו בטוחים שהמח"ט רוצה לברך אותנו על העבודה הטובה, ואז, פתאום, הוא סיפר על התקרית. התחלנו לשיר את 'התקווה', ובאוטובוס, בדרך חזרה, הייתה דממת מוות. רק כשהתחילו החדשות, מישהו החליט להגביר את הווליום. השדרן דיבר על היתקלות שהייתה לכוח צה"ל בדרום הרצועה. יכולתי לשמוע שחלק מהחבר'ה חזרו לבכות".

רס"ן רועי רוזנר ז"ל, מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד, היה מפקד אהוב במיוחד. "לפי התגובות של החיילים, רואים עד כמה הוא היה יקר להם", מספר סרן ליאור שושן, קצין האג"ם של חרוב. שושן השתתף עם רוזנר בפעולה בה מצא את מותו, בכפר עבסאן אל-כביר. את האירועים משם הוא מסוגל עדיין לשחזר בפרוטרוט. "נכנסו בערך שלושה קילומטר לתוך הרצועה, השתלטנו על השטח, והפלוגה של רועי קיבלה את היעד האחרון שהיינו צריכים לתקוף", הוא מספר. "אני הייתי מקדימה, ובמרחק 70-60 מטר מאיתנו, זיהינו 5-4 מחבלים בתוך בית. עוד לפני שהספקנו להגיב, הם התחילו לירות לעברנו - בעיקר טילי נ"ט.

"רועי חטף את האר-פי-ג'י הראשון ונפצע בצוואר", ממשיך שושן. "לכולנו היה ברור שהסיכויים שהוא ישרוד פגיעה כזו הם לא גבוהים. הוא חולץ בטנק תחת אש, ואנחנו המשכנו בתקיפה כמתוכנן, עד שחיסלנו את המחבלים שהיו בתוך הבית. במקביל, הקפצנו מסוק לאוויר, שחיסל אנשי חמאס נוספים. מאוחר יותר התברר שהמחבלים התכוונו למשוך אותנו לתוך הבית, לפוצץ אותו, ולקחת את הגופות לתוך מנהרה שהם חפרו מתחתיו".

"ללחימה יש מחיר", אומר המח"ט. "המחיר הזה הוא הנפגעים והנופלים משני הצדדים, ורועי ידע את זה כשהתחיל המבצע. הוא אפילו אמר את זה ללוחמים שלו". ובכל זאת, נדמה שחיילי חרוב ציפו לקבלת פנים קצת יותר רגועה מצדה של עזה. "באיו"ש הורגלנו ללכת ברחובות כמו גנגסטרים, בשליטה מוחלטת. כאן התפוצצה לנו הבועה. פתאום אנחנו עוברים דברים לא קלים", אומר סמל גולן אלבז. "בובות דמה בחלונות, הספק תחמושת אדיר, מחבל שמנופף בדגל לבן ורגע אחרי זה מחליף אותו בקלצ'ניקוב - זה לא משהו שהיינו רגילים אליו באיו"ש", מוסיף סמל דור קרגולה.

למרות אובדן המפקד, מתקשים לוחמי חרוב להסתיר את גאוותם על קור הרוח שהפגינו בתקרית הקטלנית. "אף פעם אי-אפשר להתכונן לטיל הראשון", אומר רב"ט בוקובזה, "אבל מיד לאחר מכן, תפקדנו בצורה שאפילו לא חלמנו עליה. אנשים שבאימונים אפילו לא דידו עם הפק"ל שלהם, התחילו לרוץ ולקפוץ כשטילים וכדורים שורקים מסביבם". "אנחנו תמיד שומעים על מורשת קרב של חטיבות אחרות, ועכשיו אנחנו מספרים את הסיפורים הללו", מתגאה סמ"ר רמי סוקולוזוב. "בצלקות שלנו אנחנו יוצרים את המורשת לדורות שיבואו אחרינו. כשהבן שלי יתגייס, הוא ירצה להתגייס לכפיר".

חלום שמתגשם

בחמ"לים הבלתי רשמיים שמסביב לרצועה - כלומר בתחנות האוטובוס - מצטופפים לוחמים מ"ותיקי" עזה. הם עומדים במעגל מאולתר, מרוקנים את פחיות הקולה לתוך גרונותיהם, ומתחילים להזרים זה אל זה חוויות. "אחי, אתה לא מבין, 20 מטר מאיתנו נפל קסאם, כל האדמה רעדה, הייתי בטוח שזהו, נגמרנו", אומר לוחם תותחנים לחייל גבעתי שנפצע בידו ונשלח לבדיקה. "כן, גם חברים שלי סיפרו שפצמ"ר נפל וכמעט הייתה לנו תקרית 'גולני'", משיב סגול הכומתה. לצדם עומד לוחם, בעל נעליים אדומות ותג מכונף. "תגיד", שואל אותו הלוחם מגבעתי, "מה איתך, צנף? למה אתה פה?" "אני לא צנחן", עונה החייל ומוציא מתיקו כומתה מנומרת, "אני בכלל מכפיר, מגדוד חרוב".

לקולגות מהחטיבות האחרות עדיין קשה, אולי, להפנים את נוכחותם של לוחמי כפיר ברצועה, אבל כשחיילי גדוד חרוב חוצים את הגבול אל שטחי הכינוס בפעם השנייה מתחילת המבצע, נראה שהם כבר מרגישים לגמרי בבית. אחרי פגיעה ביותר מעשרה מחבלים והתחמקות מניסיון חטיפה אחד, הלוחמים מבינים עם מה ומי יש להם עסק.

רגע לפני הירידה לרצועה, ביצעו לוחמי הגדוד אימון שאמור היה לדמות לחימה מול פעילי חמאס. האמת? גם הם לא ציפו שהתרגול, שעורר אצלם בשעתו הרמת גבות, יהפוך מהר כל-כך לממשי. "במהלך האימון יצא לי ולמג"ד לדבר על הגזרה הבאה שנתפוס כשנסיים", נזכר סרן שושן. "המג"ד שלי אמר 'עזה', ושנינו צחקנו. מה לכפיר ולעזה? ביום שבת, לפני שבועיים, אני חוזר מבית-הכנסת לארוחת צהריים, חלות שבת חמות ומתוקות מחכות לי השולחן, והטלפון מצלצל. על הקו המג"ד: 'שושן, תגיע לעזה'. הדבר הראשון שעשיתי זה לנשום לרווחה - סוף-סוף החלום מתגשם".

הימים הראשונים בגזרה, עוד לפני הכניסה הקרקעית, לא היו קלים. האיום הראשון שעמו נאלצו הלוחמים להתמודד היה הרקטות ופצצות המרגמה שנפלו ללא הרף. "הלילות הראשונים היו מבלבלים", נזכר סמ"ר אלעד קבלן, רס"פ פלוגת המסלול של הגדוד. "כל שנייה היה 'צבע אדום', ועד שאנשים הספיקו לעלות על שכפ"ץ וקסדה, כבר שמענו את ה'בום' של הנפילה. בהתחלה לא התייחסנו לנפילות ברצינות. אמרנו שהכל מלמעלה ומה שיהיה יהיה. אבל אחרי שנפל פצמ"ר 20 מטר מאיתנו, התהפכה הגישה ב-180 מעלות, ואחרי שכמעט 20 לוחמי גולני נפצעו מכזו פצצה, כבר הפנמנו מה יכול להיות הנזק".

בימים הארוכים של הפצצות חיל האוויר, חשו חיילי הגדוד מעט מיותרים. "אני לא מפחד מכל הטילים שנופלים לידנו, אבל זה משגע אותי", אמר אז סמל מקס סיומין, מ"כ בפלוגה המסייעת. "אם יש משהו שאני מתקשה להתרגל אליו זה העובדה שאנחנו לא יכולים לעשות כלום עם האיום הזה. אני מרגיש פה כמו זבוב על החלון, לא יודע מתי תנחת עליי היד". "מהיתקלויות עם מחבלים, מאלמנות קש וממארבים אני לא מפחד, כי התאמנו על זה המון", חיזק אותו רב"ט עומרי קנפו, לוחם בפלוגה. "אבל לפצמ"ר, לנפילה של טיל, אי אפשר להתכונן. אם זה נופל אין לך מה לעשות, זה לא תלוי בך".

גם החרובניקים נתפסו בלהט הכללי שאחז את לוחמי החי"ר טרם המבצע הקרקעי. "אנחנו מתים להיכנס מהרגע הראשון שהגענו לפה, אנחנו רואים את פטריות העשן מעל עזה, אנחנו נמצאים במרחק שני מטרים מכל הבלגן ואם זה היה תלוי בנו כבר מזמן היינו בפנים", התרעם רב"ט קנפו. "אנחנו תותחים בכל מה שקשור לשטח בנוי", השלים את דבריו סמל יוני וייצנר, מ"כ בפלוגה המסייעת, "זה הייעוד שלנו". "השינוי בגישה הוא מה שחשוב", טען סרן שושן. "אנשים פה הפנימו שהם לא בבט"ש, שזה לא עוד קו רגיל. זאת מלחמה, זה הדבר האמיתי. לא מדובר בלחימת פלנגות - זו מלחמה מול אויב מאורגן וחושב, מול גוף שהוא כמעט צבא".

מתרגלים לשינויים

אף על פי שניסו להימנע מהשוואות, קשה היה ללוחמי חרוב לעכל את השינוי - מחיכוך יומיומי עם אוכלוסייה בשטח שבו הם מכירים כל סמטה וכל בית, הם עברו לקו האש. "בשכם היינו נכנסים לכפר, עובדים בבתים של ערבים ויוצאים החוצה", מתאר סמ"ר יעקב וולקוב, לוחם בפלוגה המסייעת. "אנחנו רגילים שמורידים אותנו 500-400 מטר מהמטרה, הולכים, מטפלים בה וחוזרים. היום, המרחק הזה הוא הסופי בינינו לבין המטרה, אין נגיעה יותר קרובה מזו".

"בשכם היינו נכנסים למחנות פליטים וכל היום יושבים להם על הווריד", אומר סמל סיומין, "אף אחד לא היה יכול לפגוע בך, כי ידעת לצפות הכל. פה היוצרות התהפכו. האויב כל הזמן צופה עליך ומשחק בול-פגיעה".

אתה מפחד מחוסר הוודאות הזו?
"ממש לא", אומר סיומין, "הגדוד חווה כל כך הרבה בשכם, כך שאנחנו מוכנים לכל. הפחד חסר לנו, כי אני יודע שכמו שלפני שנתיים הפכנו את שכם לרגועה, גם לעזה אנחנו יכולים לעשות את אותו דבר. אנחנו רוצים לביית את עזה, להפוך אותה לשכם החדשה".

במהלך הציפייה לפקודת הכניסה, ניסו הלוחמים לצמצם פערים. את מה שהם לא למדו בכיתות, בשיחות או בנוהל הקרב, למדו הלוחמים על בשרם. "אין ספק שעכשיו אנחנו לומדים עולם מושגים אחר", הסביר סרן שושן, "אבל אף אחד לא נולד רמטכ"ל. בפעם האחרונה שהייתי בעזה, שמרתי בכפר ים והייתי בטוח שעכשיו אני מכיר את השטח כמו אז. היום, כשאני פה, אני מבין שהדברים השתנו. פתאום אני מבין מה זה אויב שחושב כמוך, שחושב צבא. מדובר באויב שנמצא בהגנה ויוצא גם להתקפות - הוא מבריח דרך מנהרות, מנסה לחטוף. אלו דברים שלא אופייניים לשכם, אבל זה לא אומר שאלו אתגרים שאנחנו לא יכולים להתמודד איתם".

גדוד ורסטילי

בשלושת השבועות שקדמו ל"עופרת יצוקה", עבר חרוב עשרות השלמות ואימונים שנועדו להפוך אותו לגדוד חי"ר לוחם בכל רמ"ח מחלקותיו. לפלוגה המסייעת חברו צוותי גיל ומרגמות, ללוחמים הועברו הכשרות שונות בתחום התמרון, כמו שימוש באכזריות ובנגמ"שים, וב"שבוע המלחמה" הלכו החיילים לא פחות מ-90 קילומטר, כשעל גבם ציוד במשקל של יותר מ-40 קילוגרם. האינטנסיביות באימונים ובהכשרות לא הייתה לחינם: ללוחמים ברור שהם בעצמם עתידים לפרוץ ליתר גדודי החטיבה את דרך היציאה מכלובה של הגדה המזרחית.

"לוחם בכפיר לא שונה בדבר מלוחם חי"ר אחר", מדגיש סרן שושן. "אני מצטנע ואומר שיש לנו כשירויות שמאפילות על יחידות אחרות, כמו לוחמה אורבנית, ויש גם פערים שאנחנו מנסים לצמצם. אבל אם אני מסתכל כמה שנים אחורה, אני חושב שהחטיבה נמצאת היום במקום אחר. היום אנחנו כשירים ללחימה בכל מקום, בכל עת ובכל שלב. היום החטיבה הזו מוכנה למלחמה".

גם הלוחמים מזדהים עם הדברים. "אנחנו מרגישים שהגדוד בעלייה", אומר סמל דבורה. "במלחמת לבנון השנייה עוד היינו חטיבה חדשה יחסית ולא ציפינו שייקחו אותנו בחשבון", מוסיף רב"ט איבנוב ולדימיר, לוחם בפלוגה המסייעת, "אבל עכשיו אנחנו פשוט צריכים את ההזדמנות להוכיח שאנחנו יכולים לעשות דברים כמו שצריך גם במקום אחר שהוא לא איו"ש". "זה שינוי טוב שאנחנו לא תקועים רק בתוך איו"ש", ממשיך דבורה, "אנחנו מוכשרים כלוחמים כדי שנוכל להגן על הבית, ואם עשינו את זה באיו"ש בתקופה של המהומות, אין סיבה שעכשיו, כשהדרום מופגז, לא ניתן יד ללחימה בחמאס".

בעוד חצי שנה מהיום, איפה הייתם רוצים לראות את הגדוד?
"איפה שאנחנו יכולים לעשות ולתרום הכי הרבה, אבל לא רק באיו"ש", חורץ דבורה. סרן שושן מסכים: "הכניסה שלנו לרצועה תסלול מהר מאוד את הדרך גם ליציאה של יתר הגדודים מאיו"ש. יש לנו צפון ויש לנו מצפן ואנחנו יודעים לאן אנחנו מכוונים. בסוף המלחמה, בכירים יבינו שאנחנו ייעודים לא לעיר מסוימת ולא לתא שטח כזה או אחר, אלא לאיפה שצריך להגן על תושבי הבית - בין אם זה בצפון, במרכז, בדרום או במערב".

קישור לקובץ : שם הקישור : כתובת : בחר מגלריית המשאבים
בחר עמוד הקיים במערכת

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2021, 22:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "בהחלט, מקוצר ומאג היה תו"ל..."

פק"ל מאג כבד מספיק - עדיף עוד תחמושת מאשר M16...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-02-2021, 16:48
  vitaman vitaman אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רם אדמון שמתחילה ב "נראים כסבלים בני שבט השרפה,..."

"כל חייל, נהג עמירם לוין לומר בימיו כאלוף פיקוד צפון, נושא על גבו עשרה קילוגרמים של לקחים ממקרים קודמים. פעם נגמרה למישהו המחסנית, אז בפעם הבאה כולם לוקחים עוד חמש מחסניות. פעם אחת מישהו חיפש רימון ולא מצא, מעכשיו כולם ייקחו עוד תרמיל רימונים, עוד כמה ליטרים מים, עוד קופסת אוכל, עוד מכשיר קשר, עוד ערכה של ציוד רפואי. לכל פריט, היה לוין מסביר, יש היגיון בנפרד: יחד הם יוצרים כוח שאינו מסוגל להילחם ביעילות. כשהקים את יחידת אגוז, שייעודה היה לחימה בסבך של דרום לבנון מול החיזבאללה, התעקש לוין שחיילי החוד יישאו מינימום ציוד, עד לרמות שנראו למפקדי הכוח בלתי סבירות. אם פעם תיגמר לכם התחמושת, אמר למפקדים, תבואו אליי. הם לא באו, כי התחמושת לא נגמרה. אגוז הייתה ליחידה מיומנת שהשיגה תוצאות מעולות, בין השאר מפני שהקפידה לא לקחת עליה שום מטען מיותר." (מתוך המאמר "שאלה כבדת משקל" מאת עפר שלח, "מעריב", 07.01.2011)

https://www.fresh.co.il/vBulletin/s...ad.php?t=589316
ישן 13-02-2021, 18:31
  רם אדמון רם אדמון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.03.15
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי vitaman שמתחילה ב "[b]"כל חייל, נהג עמירם לוין..."

כמובן כי לוין הטיב לתאר.
בצבא יש מאפיינים של ארגון בירוקרטי המעודד חבריו למלא כללים ונהלים, המעודד חבריו לא להחסיר כל מה שנזכר כתורם לחייל.... איך הכל יחד יתרום למטרה? בזה הבירוקרט לא מעסיק עצמו, ובד"כ החלק במוחו החושב עניינית על הדרך להשיג מטרה, החלק שתפקידו לדמיין ההשלכות של מעשיו- מנוון, על חשבון החלק שצובר ידע בתועלת שיש באמצעים רבים, ואת כולם הוא מעמיס על גב החייל.
חשיבה חיילית אמורה להתמקד בתוצאה/במטרה. לחייל הטוב יש אמביציה להתאים עצמו למצבים המשתנים, ויש לו הכישרון לדמיין את שיתרחש ומה שיזדקק לו, והכל יעשה כנגזרת מהרצון להשיג המטרה, מי שחושב כחייל ידע לבחור מהקיים רק את מה שיועיל לו, ורק אותו יעמיס על גב החייל.

נערך לאחרונה ע"י רם אדמון בתאריך 13-02-2021 בשעה 18:35.
ישן 13-02-2021, 18:45
  גדלתי ולמדתי גדלתי ולמדתי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.12.19
אולי בכל זאת ישנה חשיבה כאן
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מאג וגם רובה?"

ראשית אציין שאינני מכיר את התמונה/פרטי כוח ומשימתם ולכן ניתן רק לשער מה היה החשיבה מאחורי קבלת ההחלטה הנל.

כנראה כולנו מבינים שמאגיסט זה אינו לוחם החוד החטיבתי, אלא נכנס אחרי לא מעט לוחמים ולכן כמו כל "סבל", הוא סוחב כבד ובמידה ותיהיה היתקלות, הוא ישמיט את התיק ויספק את הסחורה.

לדעתי בלבד, ההגיון מאחורי הסחיבה של הנשק האישי בנוסף למקלע, הינה שמרבית הלחימה היא שהייה במגננים והמאג הרבה פעמים מונח בעמדה כלשהי שכלל הלוחמים עושים סבבי שמירות, מה שמשאיר את המאגסיט ללא נשק כלל ולכן ישנו הגיון בלקחת את הנשק האישי.

יחד עם זאת כנראה הצורה בה הוא סוחב את הנשק האישי/התיקים הגדולים מדי, לקויה וניתנת לשיפור.

אני לא יכול שלא לציין את התסכול שלי כמ"מ צעיר שקיבל משימה באחד מקווי איו"ש לבצע "מארב תפיסה" של בקתביסטים/זורקי אבנים, והמ"פ לא מאפשר להוציא חלק מהכוח בצורה "קלה" ללא הקרמי והווסט העמוסים לעייפה בציוד לחימה המתאים יותר לכיבוש כפר לבנוני.
ישן 08-01-2009, 13:27
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי mardona שמתחילה ב "אני כבר רואה את מסקנות הוועדה..."

אני לא מכיר מלחמה שלא היה בה כמות גדולה של דו"צים. ואתה?

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 08-01-2009, 13:06
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "8.1.09 עופרת יצוקה - נפגעי צה"ל ובהם ההרוגים: עמית רובינזון, רועי רוזנר ועומר רובינוב"

סרן רועי רוזנר, בן 27 מחולון, הוא המ"פ שנהרג הבוקר.
הועלה לאחר מותו לדרגת רס"ן.
חיילי חרוב היו בפעילות בט"ש ליד מחסום כיסופים שם נפגע הרכב שלהם מטיל נ,ט שנורה מהרצועה.

ישן 08-01-2009, 17:28
צלמית המשתמש של יוסיפון

פיגוע שבעה חיילים נפצעו בשעות הצהריים המוקדמות מפגיעת פצמ"ר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "8.1.09 עופרת יצוקה - נפגעי צה"ל ובהם ההרוגים: עמית רובינזון, רועי רוזנר ועומר רובינוב"

הפצמ"ר פגע בקבוצת חיילים שעמדו באיזור מועצה איזורית אשכול.
חייל נפצע מרסיסים בבטנו חייל שני נפגע בידו. עוד שלושה חיילים נפצעו פצעים שונים.

ישן 08-01-2009, 19:49
צלמית המשתמש של יוסיפון

הותר לפירסום: סמל עמית רובינזון, טען טנק, נהרג היום מפגיעת צלף

חייל אחר נפצע באותה התקרית

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://https://2009-uploaded.fresh.co.il/2009/01/08/41533181.jpg]
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
יהי זכרו ברוך

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 08-01-2009 בשעה 20:20.
ישן 08-01-2009, 21:52
צלמית המשתמש של יוסיפון

פיגוע הותר לפירסום - סרן עומר רבינוביץ נהרג היום בצהרים

עומר רבינוביץ בן 23 מערד, מפקד צוות בחטיבת גולני נהרג בשעות אחה"צ במהלך היתקלות עם מחבלים חמושים בעזה. הודעה נמסרה למשפחתו. לאחר מותו הועלה לדרגת לסרן. באירוע נפצע חייל נוסף באורח קל. הוא פונה לקבלת טיפול רפואי.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

הי"ד

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 08-01-2009 בשעה 22:50.
ישן 08-01-2009, 22:16
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי גפשטיין שמתחילה ב "יוסיפון, זה הנפגע השני מהירי..."

לא.
גזרות ויחידות שונות.
הנפגע השני באותו אירוע שבו נהרג הטען הוא מפקד הפלוגה שלו שנפצע קל (היד התרסקה, אך זה נחשב קל כי אין סכנה לחייו). אני לא בטוח אם הוא נפצע מהירי או מפגיעת הסדן של הטנק.
בארוע שבו נפצע סרן רבינוביץ נפצע חייל אחר.

ישן 23-01-2009, 14:56
צלמית המשתמש של farky
  farky farky אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.07.04
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "היכן ברצועה היית? האם יצא לך..."

טוב!!!!!! איזו תמונה אדירה!!!!!
כן אלה חיילים מהפלגה שלי
בטח יש מלא תמונות שלנו, אני צריך לחפש

הייתי עם חטיבת גולני בחלק המזרחי של עזה. מצפון לסג'עייה
לי לא יצא להיתקל אישית אבל לשאר הכוחות יצא
הטווחים היו מטווח 0 עד ירי צלפים למאה מטר גג
לפי אמל"ח שתפסנו היה להם קלאצ', רימונים שנראים כמו רימונים צהליים, RPG, מטענים שסחבו על הגב עם הפעלה חשמלית שנמצאת בכיסים שלהם.
היה להם ווסטים ירוקים שנראים טוב מאוד, ורובם אחרי המתקפה האווירית היו בלבוש אזרחי

יריתי על בית חשוד כמה כדורים, אבל אחרי תיחקור התברר שזה לא הם שירו עלינו
יצא לנו לירות בכללי גם מטאדור (הבנתי שזה פורסם כבר אז בגלל זה אני אומר את השם) וזהו בעיקרון

אפשר לדעת מאיפה התמונה ד"א?
אני רוצה לעשות חיפוש, יצא לי כבר לראות תמונה שלי אבל אולי יש עוד
ישן 23-01-2009, 15:12
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי farky שמתחילה ב "טוב!!!!!! איזו תמונה..."

זו תמונה מאחד מאשכולות תמונות היום בMP
שמת לב לנעליים של הג'ינג'י עם המפה? אלו נעלי מארינס.
מהתמונות של הצוות שלך ראתי שאתם נועלים נעלי הרים ונעלים צהליות רגילות.
האם יש אצלכם ביחידה עוד נעלי מארינס?
(רק בזכות הנעליים ידעתי שהם מאגוז )

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:35

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר