לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #17  
ישן 14-01-2009, 08:26
  broadaxe broadaxe אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 29.04.07
הודעות: 1,010
ב 101 לא היה "תקן"
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי בגירה שמתחילה ב "לא זכור שהיה ב101"

כל לוחם השתמש במה שבא לו והיה זמין - שמייסר כאמור, תומפסון (די כבר עם הכינוי טומיגן) וקרבין M1. ראו תמונה נפלאה של חוליה מהיחידה, בחזית מאיר הר-ציון (על החגור מאחור - סכין ה"קומנדו"), כולם חמושים בשמייסר:

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://dover.idf.il/NR/rdonlyres/52FA3F65-270E-416C-A31A-639E9B502C83/0/16s.jpg]


הגרבלו - שמורת ההדק ב M3 של סמואלי לא נוסרה, יש לה פירוק מהיר, כנראה לטובת ירי בכפפות חורף עבות (mittens) לפעמים ללא הפרדת אצבעות - זה קיים גם ברוס"ר M16 לדורותיו ששם היא פשוט סובבת על צירה ולא הולכת לאיבוד.
אך התמ"ק הזה הגיע לידיו? שאלה טובה, בדרכם של אלפי כלי נשק שונים ומשונים אחרים שסובבים את הגלובוס בין קונפליקט זה או אחר. מעניין איפה הוא מוצג.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #18  
ישן 14-01-2009, 11:17
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 25.12.05
הודעות: 17,294
ה"גריס גאן" שימש גם באירופה, אגב
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי broadaxe שמתחילה ב "כן, ה M3A1 נופק לצנחנים ולמארינס"

(בסידרה "אחים לנשק" אפשר לראות כמה קטעים שלו, כולל בסצנת הקרב על "פוי". מכיוון שסדרות כאלה נסמכות מאוד על תיעוד חזותי גס של המלחמה (רוב הדמויות/סצנות בסרט הבדיוני "להציל את טוראי ראיין", לדוגמא, נשענות באופן מאוד גס על שברי אירועים או סצנות שנגזרו מכל מיני שלבים בלחימה, והודבקו לתצרף אחד המהווה של הסיפור של הסרט) אפשר לסמוך על כך שהיו כאלה כלים באירופה, גם בלי ללכת למקורות יותר אמינים.

ולגבי המצאות כלי נשק בזירת המזרח התיכון בשנות ב-40 וה-50: עדויות רבות מאוד של אנשים שהיו מעורבים בהריגת "מפקדים" של האוייב הלא סדיר כוללות תיאורים של כלי נשק אקזוטיים שנלקחו שלל והפליאו כבר את בני הזמן ההוא לגבי "איך השיגו אותם". כל מיני כלים עם ידיות שנהב או אקדחי FNHP (שנחשבו לפלא עולם, ולו רק בשל המחסנית הדו טורית) היו שלל מבוקש מאוד (דוגמא קלאסית: הציוד האישי של עבד אל קאדר אל חוסייני בקסטל, שמתואר בפרוטרוט בספר חדש בשם "10 שניות באפריל").

בל נשכח פרט חשוב: השנים של לאחר מלחמת העולם השניה, כמו אלה של לאחר הראשונה, היו גן עדן לסוחרי נשק ומבריחיו. רבים מאוד - מסיבות לאומיות או כספיות גרידא - עסקו בתחום זה וחשוב לזכור שבכל הצבאות חיילים סדירים עסקו בתחום הסחר בכלי נשק שהיו "זרוקים" בכל מקום באירופה. לא רק אנשי הבריגדה עשו כן, אלא גם חיילים בריטיים או חיילים "קולוניאליים" בצבא צרפת ובריטניה. בעולם הרוס ורווי בעיות כלכליות זה היה מקור פרנסה חשוב (בכלל: גניבת ציוד צבאי מכל הסוגים). במקרים רבים במהלך חלקה הראשון של מלחמת העצמאות והשחרור שלנו, כששומעים על איזה ברן קרייר בריטי ש"פורק" נשק מעל חוליה של ההגנה - מקרה נפוץ מאוד - זה נעשה לא משום שהבריטים באמת רצו להחיל כאן חוק וסדר, אלא משום שזה היה מקור פרנסה עבורם!

ידוע לי על מקרה אחד לפחות שבו "החרימו" חיילים נשק מכיתת חי"ש ולאחר שמפקד הגנה הפעיל "קשרים" עם איזה קצין משטרה אחראי באזור, חזרו הבריטים והחזירו לכיתה לא רק את כלי נשקה המוחרמים, אלא עוד כמה עשרות כלים שונים ומשונים שכנראה היו ברשות החיילים - ללא ספק מתוך מטרה לסחור בהם.במצב כזה ה"סירקולציה" של כלים גדולה מאוד וכל מיני כלים אקזוטיים - ולא מאוד שימושיים לצבא סדיר מסיבות חימושיות - מוצאים דרכם לכל מיני מקומות ללא הגיון ברור.

בתש"ח, כששני הצדדים קנו מכל הבא ליד, כלי כזה יכל להראות בעל ערך וידוע המקרה של הסוכן הכםול הערבי שמכר להגנה כמה אקדחים "אקזוטיים" ונחשב היה משום מה למקור חשוב, ולבסוף סייע בהחדרת מכונית תופת לחצר ה"מוסדות הלאומיים".
_____________________________________
.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #19  
ישן 13-01-2009, 22:23
צלמית המשתמש של salak
  salak salak אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.08.06
הודעות: 1,368
קצת על מי שחיסל אותו לבסוף
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "התמ"ק של סמואלי,מי מזהה?"

מידע לא מאומת שלוקט ברשת - מישהו יכול להרחיב על היחידה שהנהיג בשנות החמישים?

איסמאעיל חסן קבלאן הגיע לארץ באפריל 1948 כמפקד פלוגה בגדוד הדרוזי מג'בל אל דרוז שב"צבא ההצלה" של קאוקג'י. בעקבות קרבות רמת יוחנן בהם נהרגו רבים משני הצדדים אורגן מפגש בין מפקדי הגדוד ונציגי ההגנה (ובראשם דיין - שאחיו נהרג בקרב).
11 קצינים דרוזים הסכימו להגיע למפגש ובראשם קבלאן, ושוכנעו לערוק לצד הישראלי. תוך חודשים ספורים הוקמה בהגנה יחידת המיעוטים. איסמעיל קבלאן עבר לישראל בראש
כמה עשרות חיילים דרוזים מסוריה, והתיישב בעוספיא.
במסגרת צה"ל הוא היה בין מייסדי
יחידה 300, יחידת המיעוטים הדרוזית בצה"ל, אשר התפתחה עם השנים לגדוד חרב ושירת כקצין צה"ל במשך 32 שנה שנים._____________________________________
אז מה

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #36  
ישן 21-01-2009, 22:39
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ
 
חבר מתאריך: 09.03.04
הודעות: 27,706
מדהים !....
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "המשך"

איזו שפה !...
אילו ניסוחים !

אני כל כך אוהב את הספרים הישנים האלה...

ממתי האוצר הזה?..

רימון מס' 69 היה אחד הנפוצים בשימוש צבא בריטניה ועיקר הרימונים מדגם זה שהיו בשימוש המחתרות נגנבו או נרכשו באופן מחתרתי.
הרימון שמכונה "רימון הפחדה" הוא שונה ומדובר ברימון הצרפתי שכונה OF 1 , רימונים אלו יוצרו בתקופת מלחמת העולם הראשונה ונותרו בשימוש עד שלהי שנות הארבעים לפחות, ה"הגנה" רכשה כמות קטנה יחסית של רימונים מדגם זה ונעשה בהם שימוש מוגבל עקב היותם כביכל נשק התקפי !


מה שמדהים בכל העניין הזה (ודי מתאים למען האמת למסורת הצירופי מקרים של פורום הסטוריה) הוא שממש היום אחה"צ שוחחתי עם אדם יקר מצפון הארץ שמצא רימון שכזה בשבוע שעבר !!!

מדהים לא?....

אגב - הדגם האוסטראלי של רימון מס' 69 היה עשוי מבקלית אדום ויפה, פעם מצאתי תמונה של זוג
רימונים שכאלה שעברו הסבה למלחיה ופלפליה:[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.members.shaw.ca/dwlynn/main/sp.JPG]

נערך לאחרונה ע"י לבני בתאריך 21-01-2009 בשעה 22:47.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:36

הדף נוצר ב 0.28 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2020 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר