לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2009, 05:24
  משתמש זכר juda juda אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.10.01
אולמרט השתחצן וגרם לתקרית דיפלומטית מול ידידתנו הגדולה

מקורה של ההתכתשות המילולית בין ראש הממשלה, אהוד אולמרט, לבין מזכירת המדינה האמריקנית, קונדוליזה רייס, בהתרחשויות הדיפלומטיות שקדמו להצבעה במועצת הביטחון בשבוע שעבר על החלטה 1860 להפסקת אש מיידית ברצועת עזה. בלשכת ראש הממשלה סבורים שרייס המליצה לתמוך בהחלטה ורק בעקבות שיחת טלפון שקיים אולמרט עם נשיא ארה"ב, ג'ורג' בוש, הוחלט לבסוף שוושינגטון תימנע.

אך אולמרט לא שכח את התקרית ובחר לעקוץ את רייס. "ראינו שמזכירת המדינה, מטעמים שאני לא מבין אותם, רצתה לתמוך בהצעת האו"ם ולא רצינו שהיא תצביע בעד... חיפשתי את בוש ואמרתי לו שלא יכול להיות שארה"ב תצביע בעד ההחלטה הזאת... הוא מיד התקשר לרייס ואמר לה לא להצביע בעד, היא נשארה מבוישת", אמר אולמרט בנאום באשקלון.

בוושינגטון לא נותרו בחיבוק ידיים, או במקרה זה בפה סגור, לנוכח ההתבטאות הלא דיפלומטית של אולמרט ואמרו כי ההתבטאות "100 אחוז, לחלוטין, לגמרי - לא נכונה". גם הבית הלבן הסתייג מדבריו של ראש הממשלה וטען כי הם "אינם מדויקים".

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3655622,00.html

ב-YNET בחרו בצורה מגמתית להקטין את הארוע והגדירו את הדברים בכותרת המגמתית- "אולמרט השתחצן, אבל הנזק ליחסים יהיה קטן" ואף הגדילו לעשות כאשר ציינו שבתקופת שמיר "המצב היה גרוע יותר"...
מזל שלא הגיעו עד דוד המלך....

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2009, 07:33
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
ההבדל הוא כי בתקופת שמיר עמד רוה"מ מול ארה"ב על עינינים עקרוניים
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "אולמרט השתחצן וגרם לתקרית דיפלומטית מול ידידתנו הגדולה"

ולא פטפט יתר על המידה בענין כבוד עצמי. נכונות לוותר על ערבויות בכדי להגשים אידאולוגיה ציונית - הינה מנהיגות. נכונות לריב ריב מיותר עם מזכירת מדינה על מה שכבר היה הינו אידאולוגיה של יהירות.

מי שהתחבא בפרדסים בכדי לשרוד, מי שהשליך חייו מנגד במשך שנים למען תקומה, מי שעמד על דעתו גם כשהיה מיעוט נרדף ומי שהתגייס כל כולו למען הממסד בשרותו במוסד לאחר קום המדינה [הגם שהוחזק בידי מפא"י] - היה אדם ראוי.

מי שדמויו העמוקים ביותר שאובים מעולם הספורט ומאחריו קופה של כשלונות ומעשים מפוקפקים - אינו ראוי.
ישן 14-01-2009, 07:40
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא הייתי ממהר לכסות את המבושים בידיים ולשגר התנצלויות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי juda שמתחילה ב "אולמרט השתחצן וגרם לתקרית דיפלומטית מול ידידתנו הגדולה"

ההיסטוריה של הממשל האמריקאי רצופה בהצהרות (גם אם מנוסחות יפה יפה) שקריות והטלת אשמה על אחרים.

מעבר לבעיות הקשורות בהתנהלות פוליטיקאים ישראליים, יש לחדול גם מגלי החרדה העוברים בגופנו בכל פעם שאנו מקבלים "נו-נו-נו" מפוליטיקאים וממשלים לבנים (=מערביים). עם כל הכבוד לעילגות והחובבנות של רבים במערכת הפוליטית הישראלית - ויש לי הרבה כבוד למקצוענות המדהימה של אותם אנשים בלהיות חובבנים מוחלטים מבחינת תרבות פוליטית ודיפלומטית - לא צריך להאדיר את הצד השני כמאור הגולה בתחומי הנימוס הדיפלומטי.

כן, כן: גם האנגלים משקרים ובטח האמריקאים. הם משקרים לעצמם, לעמיתיהם ולבוחריהם, ובטח שישקרו לכמה חובבני תקשורת מאיזו ממלכת חסות מזרח תיכונית קטנה. אז נכון שהם משקרים ב"אוקספורדית", אבל שקר הוא שקר.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:19

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר