לוגו אתר Fresh          
 
 
  אפשרות תפריט  ראשי         אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה
 
כלי אשכול חפש באשכול זה  #1  
ישן 13-01-2009, 11:56
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.06.03
הודעות: 11,241
מידע "במקום שאין אנשים השתדל להיות איש" (מסכת אבות) [הגיעה אלי בדוא"ל]:

בס"ד

אחי ורעי

הנה אני כותב אימייל לא מצחיק, לא רק שהוא לא מצחיק, הוא עלול גם להכעיס.

בעוונותיי הרבים, אני אהפוך להיות עכשיו סכין בגבה של האומה.

ברוך ה' זכיתי וגדלתי בבית שלימד אותי "שרק דגים מתים שוחים עם הזרם", ושהאמת, חשובה יותר מדעת הרוב.

לצערי הרב, כעת כאשר מתרגשת מלחמה על עמי ועל ארצי, אני נמצא רחוק ממוקד העשייה. מאחר ואתם מכירים אותי, אני יודע שאינכם חושדים בי ויודעים שבמידה והדבר היה תלוי בי, שמח וגאה הייתי להיקרא למילואים ולקחת חלק בלחימה. אבל רצה הגורל (או שמא רבש"ע) ואני נמצא בחו"ל. ודברים שרואים משם לא רואים מכאן.

מאחר ומעולם לא שמרתי את דעותיי הפוליטיות לעצמי, קשה לחשוד בי שאני מנותק מהארץ, מציונות, או ששמא פחדן אני.

אך התמונות שאני רואה, הדיווחים שאני קורא, התגובות בטוקבקים ודברי הפרשנים ממלאים את ליבי בעצב ובדאגה.

צר לי, אינני יכול להצטרף לקהל היושב בקולוסאום, ומריע בחדווה להרג המתרחש מחוץ לביתי על ידי עמי.

אינני נאיבי, אני לא ממעיט ולא מזלזל בסבלם של תושבי הדרום, ובוודאי שאני מאמין בחובתה של מדינת ישראל להגן על אזרחיה. המבצע הצבאי כמבצע הוא מוצדק ומחויב המציאות. החמאס הינו אויב אכזר וחסר פשרות הרוצה במותינו. וחבה עלינו להילחם בו.

אך האם חפצי חיים אנו? האם לחיים שלנו יש משמעות? איזו משמעות יש לחיינו כפרט או כעם אם איננו מוסריים? אינני נאיבי, במלחמה נהרגים אזרחים. וחייהם של אזרחי מדינת ישראל יקר לי יותר מחייהם של אזרחי עזה.

אבל, כאשר הייתי ילד התחנכתי שאנו עם מוסרי. התגייסתי לצבא שבקוד האתי שלו מופיע הערך של טוהר הנשק. על פי תפיסת עולמי, בניינה של האומה הישראלית בארץ ישראל הוא בניין בעל משמעות, זהו בניין שאמור להוליך את עם ישראל, ובהמשך את העולם כולו למקום טוב יותר.

בהקמה של עם ובבנין של מדינה נדרש כוח, אך אנו לא אמורים להיות אומה כוחנית. נדרשת לעיתים אכזריות אך אל לנו להפוך לאומה אכזרית, לעיתים נדרש צעד שנקודתית הינו לא מוסרי, אבל אסור לנו להפוך ללא מוסריים.

בשל היותי רחוק פיזית, אך קרוב בלב, אני מחובר יותר מתמיד לאתרי החדשות הישראלים.

לא nrg ולא ynet חשודים בימניות יתר, ואפילו בהם אין דיון אמיתי על הפגיעה של צה"ל באזרחים.

אין לי מושג איך מתקבלות ההחלטות על הפצצות ברחבי עזה, אני מתפלל שכל פעם שמוטלת פצצה ממטוס, רועדת היד של נותן הפקודה מהחשש שמא יהרגו ילדים או חפים מפשע במהלך ההפצצה. התחושה שאני מקבל שההתנגדות העיקרית לפגיעה באזרחים היא מתוך חשש של איך זה יראה בתקשורת הבינלאומית.

מה זה אומר על העם שלנו, שהזמן היחיד שבו מתגלית אחווה הוא ברגע של מלחמה? קראתם את הטוקבקים? כמה פעמים קראתם שם את המילים ג'וקים ועכברושים בתור שם נרדף לערבים? כמה פעמים שמעתם את העידוד להרוג, לשטח, להשמיד, למחוק?

סגנון כזה של התבטאות, מתאים לאנשים נבערים במקרה הטוב, או למדור קוראים כותבים ב"דר שטרימר" במקרה הרע .

לתפיסת עולמי, לעיתים עדיף לסכן חיילים ואזרחים ובלבד שנישאר מוסריים.

לפני 60 שנה היו אנשים שבחרו לסכן את חייהם וחיי משפחתם על מנת להישאר מוסריים, קוראים לאנשים האלה חסידי אומות העולם. האם אנו בוחרים באותה הבחירה?!

נתתי את האימייל לקריאה מוקדמת לעידית. עידית אמרה לי, אתה לא יכול לשנות את דעתך כל יומיים. כולם יודעים מה דעתך על הערבים. ומעבר לזה, זה נשמע מעט מתחסד וכמו תמיד עידית צודקת. אבל הערבים הם לא הנושא היהודים/הישראליות היא הנושא. גם הלגיטימציה של הלחימה ושל מתן ההגנה לתושבי הדרום הוא לא הנושא.

אין לי ויכוח על אכזריותו או על כוונותיהם של אויבינו. ובוודאי שאין לי ספק שאי יציאה לפעולה בקונסטלציה שנוצרה היה צעד לא מוסרי. חובה לפעול.

השאלה היא איך ומתוך מה אנו פועלים. האם העופרת היצוקה שאנו ממטירים על האויב מומטרת בחיל וברעדה תוך רצון לשמור על השוני ועל הייחוד שלנו, או שמא אנו נרגשים מהיכולת להכות ולנצח, שעניינים כמו מוסר נדחקים להם לקרן זווית


לצערנו או אולי לשמחתנו, לאורך זמן הכוח הפיזי לא יהיה בידנו, הערבים מתחזקים ואנו נחלשים, בטבע יש שיווי משקל.

ואם הזכות היחידה לקיומה של מדינת ישראל הוא נגזרת של כוחה הצבאי, אז כמו שהכוח בא כך הוא גם ילך. והניצחון בקרב על עזה, יכול להוות צעד של הפסד במערכה על עם ישראל החי חיי מוסר בארץ ישראל.

הסיכוי היחיד שלנו לשרוד במרחב הזה של ארץ ישראל, הוא אם נהיה מוסריים וממילא ראויים לארץ הזאת.

אני מתפלל שרוח שהתקשורת ורוח הטוקבקים איננה רוח הצבא. אך מאחר ולא ברק, לא אולמרט ולא לציפי לבני נראים לי כאנשים ערכיים בחיי היום יום, אני חושש שזה מקרין לצבא.

מתוך אהבה גדולה לעם ולארץ

ובתקווה לבשורות טובות

נ.ב

אם כבר בוגד אז עד הסוף יש כאן לינק לאלג'זירה לעוד כתבה שלא תקראו בעיתונות הישראלית, יעזור לכם לשפר את האנגלית... http://english.aljazeera.com/news/a..._Holocaust.html
-------------------------------------------------------
--------------------------------------------------------------------
------------------------------------------------------
אשמח לשמוע מה דעתכם על המייל הזה.....
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
שונרא מאי 1992-מרץ 2006.
R . I . P
נערך לאחרונה ע"י שונרא1 בתאריך 13-01-2009 בשעה 12:01.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #4  
ישן 14-01-2009, 08:21
  שונרא1 שונרא1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 04.06.03
הודעות: 11,241
והנה תגובה ציונית (ואוניברסלית) הולמת: [שגם היא - כמה לא מפתיע, הגיעה במייל]
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב ""במקום שאין אנשים השתדל להיות איש" (מסכת אבות) [הגיעה אלי בדוא"ל]:"

"י" התם והחכםבמקום שאין אנשים השתדל להיות איש.

במקום שבו משתדלים מדי, לא רואים שיש אנשים.

מכתבך ריתק אותי. כשקראתי בו הבנתי איך לפעמים גם הצדק מעוור עיני פיקחים והמוסר מסלף דברי צדיקים. הערב נזכרתי בו שוב מול הטלביזיה.

בשעת זיפזופ לא מכוון בחברת ילדי, נתקלתי באחת התחנות הזרות באב עזתי בערך בן-גילי, מתגולל על ריצפת בית-החולים לאחר הבשורה המרה. המראה סטר על פניי יותר מתמונת אלף גופות ילדים. למרות זאת, לא הצלחתי לחוש אשמה.

אם ניתן היה לפתח טיל שמנגב את רגליו בכניסה, חולף בליטוף בחדר הילדים, מרגיע בסלון את נשות הבית ואז מחבק את האויב ומרביץ בו מוסר בממ"ד (ממלכתי-דתי),

מן הסתם רוב העם בישראל היה תומך בייצורו ההמוני. גם אני. גם אתה.

בינתיים, כל עוד אין בידיך אב-טיפוס מבצעי או לפחות תרשים לייצור טיל אבהי, פגז מצפוני או פצצה חכמה רגשית, הייתי שמח לדעת על אמצעי מניעה אחר שמתיר שימוש בנשק ומותיר אותו טהור.בשלב זה הרשה לי להתלהם:

חיפוש קדחתני אחרי הטוהר על חשבון החיים, הוא הפרזה לא אנושית, לא טבעית ולכן – לא מוסרית. מחויבות לעקרונות בלי מענה לבני-אדם, היא התחמקות, בריחה וקשיות-לב.

הטפת מוסר ללא הצעת פתרון הגיוני חלופי, היא זמזום אינטרקום מחופש לתוכחה בשער ושטות שלובשת בגדי נבואה.

מוסר הוא קודם כל אלטרנטיבה לעוולות המציאות. במוסר שלך יש ערעור על המציאות ללא שום פתח למציאות אחרת. בצעקה שלך יש שקט מטריד במקום הדיבור שאמור לבוא אחריה.אם חשבת שאתה הולך נגד הזרם, אתה בעצם עומד בשלולית.

אתה הולך עם זרם שתמיד יזרום לכיוון הנגדי. זרם שגם הוא נובע ממוסכמות, דימוי עצמי ושלילה ללא אמירה. תורת האיפכא-מסתברא שתמיד תתנגד להיגיון הפשוט וההמוני ולשכל הישר והרגיל עד להכעיס. אם במוסר עסקינן, זהו חטא הגאווה.זהו גם חטא ההתעלמות מן הצדק של האחר. לא הפלשתיני. במקרה שלך האחר הוא לא רק עמך, מולדתך, מדינתך ושאר ירקות מופשטים, אלא אם מבוהלת, אב חסר-אונים וילד קיטע, מצידו הזה של הגבול. אלה שבמשך שמונה שנים ודאי הצליחו לעורר בך אמפתיה, אבל לא זעזוע על הפקרתם בידי מדינתם שהיא גם מדינתך.

נסה להסביר להם את התלבטויותיך. נסה לגעת בהם עם סבלו הטראגי של האחר ובאותה הזדמנות נסה לענות לעצמך במקומם. כן, תרצה או לא תרצה, מבחינת המוסר שלך, האחר זה הם.אין מלחמה מוסרית. הבסת הנאציזם עלתה בחייהם של מאות אלפי ילדים בברלין ובדרזדן. מבחינת המוסר שלך, ילדי אושוויץ ודכאו היו אמורים להמתין להכרעה מוסרית כי רק כך היהדות הייתה באמת מנצחת.

מטרת המלחמה היא בעצם מטרת קיומה של כל מדינה- להבטיח לכל ילד שנולד בה כי מדינתו תהיה מוכנה לשמור על חייו גם במחיר חייהם של מאה מילדי האויב.

אם קשה לך עם העיקרון הזה, אין שום טעם בהקמתה של מדינת ישראל או מדינה בכלל.

למען האמת, אין שום טעם בהולדת ילדים, כי המוסר שלך שולל גם את תפקידה הבסיסי של ההורות. כמובן, תמיד אפשר לעשות את הצעד המוסרי ולהשתחרר מכבלים של מדינות, אומות ומשפחות. עכשיו נותר לך לשכנע רק שבעה מיליארד אנשים, ועד אז

עזוב את אומתך במנוחה, או עזוב אותה בכלל.ילדי עזה הם קרבנות חפים מפשע של המציאות. זו שבתוכה אנחנו אמורים לחיות, או לעזוב אותה מרצון. כל מי שמרגיש אחראי, מן הראוי שייקח אחריות ויקרא במפורש תגר על המציאות הזאת: על הקמתה של מדינת ישראל בלב המרחב הערבי. על קיומו של ילד ישראלי מחוץ למרחב המוגן. על לידתו של תינוק שההגנה עליו מסכנת חיי תינוק אחר.

על לידתנו אנחנו לעולם שמצריך החלטות כאלה ואח"כ מראה לנו את עצמנו בטלביזיה.אני לא חושב שאפילו המוסר שלך באמת שולל מאיתנו גם את זה. מוסר זה לדרוש מהאנושות את האנושי ולהוריד את הדיברות מהשמיים אל החיים על האדמה. להעמיד בפני האנשים אתגר מוסרי, אבל לא גזירה שמראש אין לעמוד בה.

כשהמוסר עומד במקום שאין אנשים, יש רק ייאוש, וכמו שהבין רבי נחמן התותח שבמאה ה17 המציא את הסיקסטיז: במקום שיש ייאוש- אין מוסר.

כשיהודי אחר הטיף לעולם להפנות לאלימות את הלחי השנייה, הוא לא ידע שבאותו הרגע הוא המציא את הגלגל של האינקוויזיציה שהסתובב בשמו.

אתה כמובן לא מטיף להפנות את הלחי השנייה. לנאבקים על חיי ילדיהם אתה דווקא מתיר לסטור להגנתם בשתי אצבעות ולפני כן לבדוק מקרוב כל שן.אני מכיר אותך. אין לי צל של ספק שכל מה שכתבת נכתב בטוהר, יושר וכנות.

לצערי, אומץ אין כאן. האומץ להכיר שבעולם הזה אין מנוס מפני הרע אם רוצים לעשות טוב. האומץ להודות שהדרך היחידה להתמודד בטהרה מוחלטת ומצפון סטרילי מול הרוע, היא בעצם להפקיר בפניו את כל השאר, כדי חס וחלילה לא להזדהם בו.

אחי, אל תצדק הרבה. זו לא הדרך אל הצדק, אלא לריקון שלו ממשמעות.

ערכים שאינם ערוכים לחיים הם חסרי-ערך. צדקת-דרך שאינה מראה דרך, לא מובילה לשום מקום. מצפון שאין לו כיוון מעשי, לא יכול להיות המצפן של אף-אחד.

לא של עם, לא של אדם, לא שלך.

באהבה ורעותהאטד
_____________________________________
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
שונרא מאי 1992-מרץ 2006.
R . I . P
נערך לאחרונה ע"י שונרא1 בתאריך 14-01-2009 בשעה 08:31.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
  #7  
ישן 15-01-2009, 22:41
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  
 
חבר מתאריך: 10.12.07
הודעות: 8,727
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
מוסר נמוך וגלותי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שונרא1 שמתחילה ב ""במקום שאין אנשים השתדל להיות איש" (מסכת אבות) [הגיעה אלי בדוא"ל]:"

ציטוט:
לתפיסת עולמי, לעיתים עדיף לסכן חיילים ואזרחים ובלבד שנישאר מוסריים.


סכיזופרן או סתם מזוכיסט? אה!הוא מוסרי,זה כל העניין:מוסר,מוסר,מוסר...
כמו שכתוב באחת מהמודעות הרבות שכל מני סטודנטים יפי נפש מדביקים באוניברסיטה שלנו:"האם זוהי רוח היהדות,האם את זה נלמדת היהדות?" ועדו כל מני שטויות שמכוונות לקהל טיפש או מקסימום-נאיבי.
טיפשים!שכחתם שעם יהודי,אותו העם,אותו אתם מבקרים בצורה כל כך קשה ומקנים לו תכונות של נקבה חסרת יכולת,נלחם ברומאים,בשבטים-אם ללכת עוד יותר רחוק-והרג ונהרג.
יש יהודים שהתאהבו בדמות היהודי הגלותי,יושב לו בחדר עם תלמוד כל יום ותלוי בחסדיו של השליט הגוי.הם פיתחו אלרגיה קשה כלפי אלימות הגנתית,עקב דיכויים ורדיפות רבות,וחושבים שזהו היהודי האמיתי,-היהודי הקטן שניתן להוביל אותו ל טבח,ל רצח המוני והוא אף לא יתקומם.(טוב,היו כאלה שהתקוממו,כנראה הם לא יהודים כל כך טובים.)
נכון שהיום אנחנו במצב הרבה יותר טוב,יש לנו מדינה(אשר לא כולם,כולל חלק מיהודים,כולל שמאלנים קיצוניים רוצים שתהיה כזאת) ויש צבא,אבל צבא הוא לא בשביל היופי,הוא נועד למטרה עיקרית:להגן על תושבי המדינה.קודם כל.אחר כך על החיילים עצמם.ורק אחר כך,כשזה מתאפשר-לעשות כך,שאוכלוסיה אשר לא משתתפת בלחימה באופן פעיל,לא תפגע. ומי שכותב כך:"לתפיסת עולמי, לעיתים עדיף לסכן חיילים ואזרחים ובלבד שנישאר מוסריים.",יכול להתבייש בזה שהוא נקרא אדם.אדם קודם כל דואג לעצמו,אחר כך לקרוביו ורק אחר כך-לאוייב ולסביבתו.

הסיבות העיקריות,שבכל המלחמות לנו היו פחות אבידות מלצד השני הן שאצלנו כל אדם שווה כדי שיחיה ויתקיים,וכמו כן-יכולת התארגנות יעילה יותר.אין לי שום בעיה עם זה,שאצלנו נהרגו כ-20 ולהם פי 50 יותר.יש לי בעיה,שאצלנו נהרגו 20 ולא אפס,שאנשים כבר כמה שנים חיים תחת לחץ מתמיד רק בגלל היותם תושבי ישראל.(טוב,הפראים לא הסתכלו על גבולות מדיניים ו"עברו" לנורווגיה,צרפת,במעשיהם הברבריים נגד יהודים ותומכיהם,אבל אלה הם תתי אדם,לא ניתן לצפות מהם ליותר מזה.)
במלחמה יש אבידות,מלחמה זה רע,אבל היא חלק מהיסטוריה של רב העמים,כולל של זה היהודי.
_____________________________________
שלום בכל מחיר-פילוסופיה של עבדים.
Ceterum censeo "Palaestinam" esse delendam
אם אין אני לי, מי לי? וכשאני לעצמי, מה אני? ואם לא עכשיו, אימתי?תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורוםכל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:55

הדף נוצר ב 0.22 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2018 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר