לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-01-2009, 19:38
  comp 1 comp 1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.06
שאלה נושא ביטחון המידע באינטרנט.

הפוסט הזה הוא על עניין שמעסיק אותי והוא כל נושא ביטחון המידע ברשת וההבדל בין הפורומים הישראליים לפורומים לועזיים.
לא פעם יוצא לי להיתקל בפורומים לועזיים בדיונים על יחידות מסויימות בצה"ל, כשהרבה פעמים נכתב שם מידע שבפורום הזה או בפורומים ישראליים אחרים כנראה שהנושא היה נמחק ואותו כותב היה מקבל אזהרה או פשוט נחסם. היום לדוגמא מצאתי באיזשהו פורום לועזי דיון על יחידה מאד מסווגת בצה"ל, כשבדיון הזה נכתב על אופי היחידה, מספר היחידה, השם והאופי של האמל"ח שהיא משתמשת בו וגם מיקומה. כמו כן נכתב על הארגון הפנימי שלה. בפורומים בישראל לא ניתן לדבר על היחידה הזאת וכל פרט שעשוי לרמוז על פעילותה נמחק. אני לא יודע אם המידע שנכתב מהימן או לא, אבל אני יודע שבכל מקרה הוא עבירה דיי רצינית על עניין ביטחון המידע, והוא פתוח לקריאה לכל גורם (כמו שאני קראתי את הדיון הזה, כך יכול לקרוא אותו איש מודיעין עויין) . כל העניין הזה גורם לי לתהות:
1)מדוע צה"ל לא פורץ לפורומים האלה ומצנזר את המידע הזה? אני בטוח שיש לו את היכולת. הרי את המידע הזה יכול בקלות לקרוא כל אחד וחבל.
2)אם בחו"ל דנים בנושאים האלה בצורה כזאת, למה שלא יהיה אפשר לדון בנושאים האלה גם פה בארץ? אני לא אומר שיהיה אפשר לפרסם מספרי יחידות, מיקומים ופרטים מסווגים אחרים, אבל אם בחו"ל אפשר לקבל פרטים כלליים על יחידות מסויימות, חבל שפה בארץ כל פרט כללי מייד נמחק.

אשמח לשמוע את דעתכם. תודה.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-01-2009, 19:49
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי comp 1 שמתחילה ב "נושא ביטחון המידע באינטרנט."

1. לצה"ל אין מנדט "לצנזר" אתרים זרים, פעולה כזאת תיהיה לא חוקית ותוכל לגרום לנזק ביחסים עם המדינה שהשרת נמצא בה. זה קצת יומרני מצדך לחשוב שמדינות זרות צריכות לדאוג לאינטרסים של צה"ל, אם המידע מופץ על ידי אזרח ישראלי אז הרי שהחוק הישראלי חל עליו ויש מקום למצות איתו את הדין, אבל אין שום סיבה שלאזרחים זרים יהיה אכפת מבטחון המידע של ישראל.
2. יש צדק בדבריך, אני אמנם לא חושב שיש צורך לפתוח לדיון נושאים שלאזרח הפשוט אין נגיעה בהם ולא צריכים לעניין אותו ושבנוסף גורמים נזק לביטחון המדינה (כמו הדיון שתיארת על היחידה המסווגת). אבל לפעמים צה"ל משתמש בצנזורה כדי להסתיר מידע שדווקא כן צריך לעניין אזרחים בזמן שכל אדם אחר בעולם יכול להנות מאותו מידע. למזלנו היום האינטרנט דיי מאפשר לכל מי שמעוניין בכך לרעות בשדות זרים.

ישן 13-01-2009, 20:52
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי comp 1 שמתחילה ב "נושא ביטחון המידע באינטרנט."

מקורות זרים לא כפופים לצנזורה הישראלית. זה היה עוד לפני האינטרנט.

למעשה, אורי אבנרי המציא שיטה עבור עיתונו "העולם הזה" - אתה מדליף לעיתון בחו"ל, העיתון בחו"ל מפרסם את זה, ואז אתה צמטט אותו כ"לפי פרסומים זרים" וככה עוקף את הצנזורה...

אם צה"ל יתחיל לנסות ולצנזר בחו"ל, זה רק יגרום לאנשים להבין שהמידע שפורסם שם חשוב מספיק כדי שיטרחו בשבילו.

הפיתרון היחידי הוא מיסוך. להוסיף שפע של דיסאינפורמציה על יחידות קיימות, ולהמציא יחידות פיקטיביות.

למשל:

יש לחיל האוויר יחידת מסתערבים משלו, שהוקמה כחלק מלקחי הבאת המיג העיראקי לארץ. כיום היא מסופחת לשלדג והסמל שלה דומה לזה של 669 רק שבמקום חתול יש באמצע כבשה.

המשטרה הצבאית מפעילה יחידה סודית של אנסי-אסירים. במהלך הטירונות המפקדים יכנסו למקלחות ויבחרו את בעלי האיברים המרשימים ביותר לשרת שם. אחד מחיילי היחידה אנס את דיראני במצוותו של ג'ורג'.

לאחרונה יחידת מגלן הועברה ת"פ חיל התקשוב, כדי לפצות את החיל על כך שהגדוד הקרבי שלו, גדוד מוכמ"י הקרקע, הועבר לחיל מודיעין השדה.

מרכבה 4 היא למעשה מרכבה 5. מרכבה 4 המקורית הייתה תובה של מרכבה 3 עם צריח חדש שנכשלה בצורה מזעזעת בניסויים מבצעיים בחטיבה 401, ולכן במשך תקופה מסויימת לחלק מהפלוגות ב401 עדיין היו מג"חים.

עקב מחסור בתחמושת, תותחי צה"ל יורים בעזה תחמושת שלל 130 מ"מ (שגירדו מהימחי"ם) שהותאמה לקני ה155 מ"מ של ה"דוהר" באמצעות מנעל פלסטיק מיוחד.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר