לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-01-2009, 11:42
  Zimer2 Zimer2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.02.04
מערכת לגילוי צלפים, מישהו מכיר?

שוטטתי עכשיו קצת בבלוג הבא
http://blog.wired.com/defense/guns/index.html

קראתי שם פוסט על מערכת שמותקנת על חצובה/כלי רכב. ברגע שיורים בכלי נשק בטווח הראיה שלה, היא מזהה את מקור הירי בשניות ומציגה אותו למפעיל.
זה מה שנכתב בבלוג על המערכת:

The Pentagon wants $1.4 billion for sniper-fighting gear -- including a whole bunch of next-generation shooter-detectors.

The current crop of gunshot locators are attached to Humvees, or to light poles. New models could be small enough to carry around in a pocket, and powerful enough to fit onto a spy drone.

One candidate, according to Defense News, is the Ears 100, one of several acoustic sensors that "detects the sound of a gunshot, the shock wave of a bullet and the blast from the muzzle, then runs the data through two computers to pinpoint the shooter’s position."

But the Ears 100 is small. It "comes in a 6-inch, 5-pound variant for vehicles, a 1-pound version that clips onto a soldier’s uniform and a 5-pound ground-mounted version." There's also a "2.2-pound personal-data-assistant-sized version" in the works.

The Pentagon is also looking at putting sniper detectors in the sky.
In February, the Army finalized a $20 million deal to equip some UAVs with Radiance Technologies’ WeaponWatch, allowing them to locate the source of incoming rockets, rocket-propelled grenades (RPGs) and small-arms fire.

First deployed in 2004, five are in Iraq and five in Afghanistan, with five more on the way...

To date, the system has had very successful airborne tests on UH-60 Black Hawk, UH-1 Huey, C-21 and the Boeing unmanned Little Bird.

The 27-pound, less-than-1-cubic-foot WeaponWatch carries an infrared sensor to pick up the heat from a launch tube or gun.

“We have a unique system that is able to measure this and tell the class of weapon, from a .50-caliber machine gun to small-arms fire to an RPG,” Clark said.

The system can detect and classify the weapon from farther than the range of the round, he said. The sensor sends its information to a small laptop display that points to the shooter’s location.

WeaponWatch is part of a larger Army R&D program into sniper-detection, called OverWatch. Here's a video overview

זה עמוד המוצר באתר החברה http://www.radiancetech.com/products/weaponwatch.htm
קצת מוזר לי שמערכת שעל פניו נראית מתקדמת למדי נמכרת אצל חברה שמוכרת גם "קוצר צדפות ידידותי לסביבה".

האם מכשיר שכזה יכול לעזור לכוחותינו בשטחים בנויים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-01-2009, 12:30
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Zimer2 שמתחילה ב "מערכת לגילוי צלפים, מישהו מכיר?"

שלום
אני מכיר שתי מערכות מיושנות וירודות.
האחת צליף תך וכיוון משוער של המקום ממנו נורתה היריה על פי מקום הפגיעה. חסרון גדול מחייבת שהצלף יהיה מאומן. היתרון זה מחייב שהצלף יהיה מאומן וצלף מאומן היטב - עליו כבר נאמר ע"י לידל הארט : "אין לך דבר מסוכן יותר בקרב מכדור בודד המכוון היטב אל מטרתו".
השניה היא בובה רב פרצופית היושבת על מצפן(מלחמת ההתשה 68עד 70) והיא נותנת לך אזימוט חוזר של היורה, בעזרת צליף תך וצלף שחושב (איך אני הייתי פועל ?) ניתן לתפעל ביעילות יתר את הסעיף הראשון. יש הרבה קבלות מהשטח - תשאלו את החברים : סטיב, רפי פלס, נחמיה ועוד.

המערכות החדשות הרבה יותר חכמות, אך אינן מאומנות להשיב אש יעילה בגלל קיצורי דרך...
או כפי שאמר צלף מזדקן "עם ציוד הרבה יותר פשוט עשינו הרבה יותר".

אני מתפלל לשובם של הלוחמים בשלום.
ולשובו של השכל הישר שישכיל להחזיר את מיומנות הקליעה הטובה.
כתשתית לקדר צלפים.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:34

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר