לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-07-2006, 01:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
עזרה כיצד אני יכול לעזור למאמץ המלחמתי? אשכול שאלות ותשובות

הערת עידכון:
הודעה זו נכתבה לפני למעלה משנתיים בתחילת מלחמת לבנון השניה. ההודעה עברה עידכונים והתאמות לעימות הנוכחי ברצועת עזה.

אני מכיר היטב את ההרגשה של חלק ניכר מהציבור: "אני רוצה לתרום למאמץ, אבל לא יודע איך". גם אני שותף להרגשת התיסכול הזו לאחר שהגיוס שלי למילואים בוטל. כל חדשה רעה שמגיעה מהצפון רק מגבירה את הקושי (ולצערי אני שומע את רוב הידיעות הרבה לפני שאפשר לפרסם אותן. כשאני כותב עכשיו אני מתאבל על כמה ידיעות כאלו שיעשו לעם ישראל בוקר עצוב מאד מחר).

אז מה כן אפשר לעשות?
הנה כמה רעיונות:

חבילות לחיילים - קשה להכין חבילה אחת. אני מניח שבימים הקרובים גופים מסחריים יציאו לכם לשלם להם והם יעבירו חבילות בשימכם. אני לא ממש אוהב את השיטה הזו אבל מוטב המעט הזה על פני לא כלום.
שיטה קצת יותר טובה היא שליחה ע"י האגודה למען החייל או תרומה לליבי.
השיטה המועדפת עלי היא (זו שנקטתי בעצמי) לארגן קבוצה של שכנים, חברים או אפילו את בית הספר/גן הילדים/תנועת נוער הקרוב. להודיע שעד יום X בשעה מסויימת אפשר להביא מוצרים שונים (אני אפרט אילו מוצרים בהמשך), מכתבים וציורים (של הילדים) לנקודת ריכוז. אני עשיתי זאת עם בית הספר של הישוב בו אני גר. שכן שלי פשוט שם שלטים וארגזים בחניה שלו.

מה לשים בחבילות?
הנה רשימת מוצרים מועדפים:

1. סיגריות - לא בריא אבל מצרך חשוב לחיילים. כדאי לצרף גם מציתים.
  2. בקבוקי שתיה - עדיף מהסוג הלא מוגז
  3. חטיפים יבשים יחזיקו מעמד הרבה זמן, למרות זאת נסו לצרף גם מתוקים כלשהם.
  4. תחתונים וגופיות! (גם גרביים) כשלא יוצאים הביתה קשה לחדש את המלאי. מדים להחלפה תמיד יש. לבנים בד"כ אין.
  5. סבון כביסה - מאותה הסיבה.
  6. שמפו וסבון.
  7. מגבונים לחים.
ומה לא לשלוח?
  1. פירות וירקות - מתקלקלים ונרקבים מהר מאוד. אין דבר גרוע לחייל מקלקול קיבה במהלך פעילות מבצעית
  2. תבשילים - אולי אתם שומרים כשרות ואולי לא, אבל חייל שומר מסורת לא יגע בתבשיל שקיים בו חשש לעירוב בשר וחלב
  3. בקבוקי שתיה - מיצים טבעיים עלולים להתקלקל, משקאות מוגזים שברגע פתיחת הפקק ישפריצו לכל עבר.
  4. חטיפים משוקולד - נמס, מתקלקל, ומלכלך.
  5. אל תשלחו כסף!
אם אתם נוסעים לפגוש את החיילים פנים אל פנים - רצוי וכדאי להביא:
  1. מיצים וקבוקי שתיה מוגזים, כאמור זה לאמגיע בחבילות
  2. שוקולד
  3. מאפים ממאפיה מוכרת (בונד'ור, פילסברי, עיני, אנג'ל וכדומה)
  4. אוכל חם. אבל, אל "תכריחו" את החיילים לאכול.
  5. אפשר להביא מנגל חדש ולעשות לחבר'ה על האש
מאד חשוב לשתף את הילדים. תנו להם לצייר, בקשו שיכתבו כמה מילים או רישמו אותן מפיהם. דובבו אותם ותנו להם לפרוק קצת. הם קולטים שאתם בלחץ. הציור יעזור להם. כיתבו על הציור/מכתב את שם הילד וכתובתו ו/או מספר טלפון. זה מאד מרגש לשלוח תשובה לילד כזה ומרגש גם לילד לקבל את התשובה ולדעת שהחבילה שלו התקבלה.

אחרי שהצטברה לכם כמות של מוצרים אירזו חבילות חבילות (אפשר לארוז גם בשקיות מהסופר, לא חייבים שזה יראה כמו משלוח מנות), בכל חבילה שימו ציור ו/או מכתב וכמה פריטים מהרשימה הנ"ל. שוב, שתפו את הילדים באריזה. נסו לארגן לפחות 30 חבילות.

יופי, אספתי המון מוצרים, איך אני שולח אותם לחיילים?
את החבילות העבירו לכל יחידה צבאית שתחפצו, אם אתם מכירים חייל תוכלו אולי להעזר בו. אם יש לכם קושי ליצור קשר אם יחידה כזו אני אנסה לעזור בשידוך. פנו אלי לת"ד או בדואר אלקטרוני וכיתבו כמה חבילות יש לכם, באיזה איזור בארץ אתם נמצאים (או להיכן תוכלו להעביר את החבילות) ומספר פלאפון ליצירת קשר.
כיתבו בבקשה אם אתם מעדיפים לשלוח את החבילות ליחידה מסויימת (נגיד רק לגדוד טנקים, או רק למגלן, או ליחידה בצפון/דרום לא משנה איזו). אני אאתר יחידה מתאימה ואדאג שיצרו איתכם קשר.

אני מתכוון להגיע לחלק חבילות מחר או מחרתיים (רביעי או חמישי 7-8.1.09) בשטחי הכינוס בדרום. אם יש מי שמעוניין להעביר אלי כמות משמעותית כדי שאקח אותה איתי אפשר ליצור איתי קשר בהדעה פרטית כאן באתר או לתיבת הדוא"ל שלי שהכתובת שלה מופיעה בתחתית הודעה זו.

חבילות לילדים והמבוגרים שבמקלטים - החבילות יכולות להיות מאד דומות לחבילות של החיילים, אבל ליושבי המקלטים, בשונה מהחיילים, יש עודף זמן פנוי. כדאי לשלוח להם ספרים, מגזינים, משחקי קופסא, חוברות תשבצים וכו'. את התאום להעברת הציוד תוכלו לעשות דרך הרשויות המקומיות בדרום או ע"י אתר עוז. שם תוכלו להרשם גם כדי לארח משפחות שנמלטות מבתיהן.

אל תפיצו שמועות! שמעתם משהו מאישתו של בן של השכנה? חכו שהמידע יפורסם בחדשות. לא חובה להיות הראשונים שמפיצים את המידע. התאווה הזאת, להיות הראשון היא נוראית. פעמים רבות מידע כזה הוא שגוי (לפחות בחלקו) או שפירסומו פוגע במאמץ מבצעי, או, חמור מכל, שמועה כזו יכולה לגרום למשפחה שבנה נהרג שתלמד על מותו מכם ולא באמצעות המשלחת שמוסמכת לעשות זאת. משפחה שבנה לא נהרג עלולה לחשוב שקרה לו משהו נורא רק בגלל שמועה שמישהו המציא או הרחיב מידע שהוא שמע בטעות בחצי אוזן. כבר היו דברים מעולם ואפילו בשבוע הנוכחי.

צייתו להוראות פיקוד העורף- נכון שקשה לשבת במקלט או בממ"ד כ"כ הרבה שעות, צפוף, חם, מחניק והשכן מלמעלה נוחר. בחוץ יותר גרוע! אם קיבלתם הוראה להכינס למקלט אז בצעו אותה. זה לטובתכם.
ההוראות מתפרסמות באתר הפיקוד ומיד אחרי החדשות בגלי צה"ל ורשת ב'.

חיילי מילואים שלא גויסו - להכין את הציוד (כולל הכנסת דיסקיות לנעלים), לנצל זמן פנוי לשינה- אל תבואו עייפים למלחמה, אל תחכו לצו 8 כדי ללכת לישון, כשהוא יגיע לא תוכלו להרדם. אפשר גם לעשות כמה תרגילי התעמלות כדי לחזור לכושר. אפשר לחפור ולמצוא חומר מקצועי מתקופת הכשרה או מאימוני המילואים וללמוד אותו מחדש ולהתמקצע.
התנדבות לשמ"פ לטובת "עופרת יצוקה" - למבקשים להתנדב לשמ"פ
לאור ריבוי הבקשות של חיילי מילואים להתנדב הוקצו שני קווי טלפון לרישום בקשות הפונים ופרטיהם, כשהתשובה הסופית תינתן בתלות בצרכים הבטחוניים הצפויים להידרש באותה התקופה.: 03-7379012 או 03-7379020
אל נא תשכחו כי בתוך הפנייה עליכם להשאיר פרטיכם האישיים בכדי שיוכלו לחזור אליכם בעזרתם.

התנדבות לטובת תושבי הדרום - אירגון לב1 מארגן מתנדבים ופעילות בישובי הדרום. תוכלו ללמוד על הפעילות ולהרשם אליה באתר האירגון. גם מי שלא יכול בעצמו להגיע ולהתנדב מוזמן לתרום לאירגון לטובת החזקת המתנדבים (אחזקת מתנדב ליום עולה 100 ש"ח).

תלו דגל! - על הבית, האוטו העסק ובכל מקום. ראו גם את ההכרזה שבראש הפורום. הכחול לבן הזה משדר אחדות ותמיכה בחיילים, בתושבי הצפון ובמדינה. אל תחכו שבנק הפועלים יתן לכם דגל מתנה. תחפרו בבית ותמצאו את הדגל שלפני חודשיים הורדתם מהמרפסת ותלו אותו בחזרה.

אתם רשאים להפיץ הודעה זו בדוא"ל. אפשר גם למסור את כתובת הדוא"ל שלי למעוניינים בעזרה עם העברת חבילות לחיילים.

נערך לאחרונה ע"י סירפד בתאריך 06-01-2009 בשעה 16:51.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-07-2006, 15:56
צלמית המשתמש של גראדיאנט
  גראדיאנט גראדיאנט אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.07.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כיצד אני יכול לעזור למאמץ המלחמתי? אשכול שאלות ותשובות"

לצאת מהפניקה.

אני חושב שהתרומה המשמעותית ביותר של כל אחד מאיתנו הוא הורדת סף הפניקה המשתוללת ברחובותינו. המצב לא פשוט ולא קל, אבל כדאי להכניס דברים לפורפורציה.
לדוגמא, הטענה כיחיזבאללה הקטן יכול לצה"ל הגדול והחזק. (הובא פה באיזה אשכול ציטוט ארוך מטוקבק כלשהו על הטכנולוגיה של צה"ל הקורסת אל מול החיזבאללה).
תשובה: זו טענה דמגוגית ולא נכונה, שרק מחריפה את תחושת חוסר האמון בצה"ל ובמדינה. חיזבאללה, כאירגון טרור קטן וזריז, אכן מצליח לעקוץ את מדינת ישראל, אך בשום פנים ואופן הוא אינו מתקרב לנצחון על צה"ל. ארוע החטיפה לדוגמא, נגרם, בין היתר, בשל מדיניות שנכפתה על צה"ל, ואיפשרה לחיזבאללה להתקרב לגבול, וחשוב יותר, נתנה בידיו את היוזמה. צה"ל נלחם מול ארגון טרור שמטרתו הרג ארחים, בעוד צה"ל מנסה לשמור על נורמות התנהלות מסוימות. 24 הרוגים בשבוע וחצי לחימה אינם מראים על תבוסת צה"ל. בנוסף, לא כל תקלה שלנו היא מחדל. לא כל סטי"ל שנפגע הוא מחדל, ולא כל טנק שעולה על מטען הוא מחדל.

בכוחו של כל אחד מאיתנו לנסות ולהרגיע את הלך הרוח ברחובות, ולהסביר שקטיושות וטילים לא יכריעו את מה שבנינו במאה שנים. חבורה של מטורפים עם טילים וקלאצ'ים אולי יכולים להציק לנו קצת, אבל כמו כל דבר, גם הם יעלמו.

טענה:

ישן 22-07-2006, 11:58
  odedy odedy אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.05
צעד לא פחות חשוב יכול להיות להגיב בבלוגים/פורומים ואתרים בשפות זרות
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "כיצד אני יכול לעזור למאמץ המלחמתי? אשכול שאלות ותשובות"

כאן אנחנו יכולים להעביר מסר ברור, לתת את הגישה שלנו.

צריך לעשות את זה בלי התלהמות ותוך אמפטיה לאזרחים הסובלים בצד השני, אבל להזכיר שגם כשאנחנו פוגעים באזרחים אנו עושים זאת בטעות, בעוד שהצד השני מכוון נשק לריכוזי אוכלוסיה ומנסה לגרום לאבדות.

ובעיקר שלהזכיר שבשנים האחרונות אנחנו עושים כל מאמץ אפשרי לסיים את הסכסוך, במחיר פנימי כבד (נסיגה מלבנון, התנתקות, התכנסות), בעוד שבצד השני רק מתגברת ההטפה לשנאה (וכל צעד בונה אמון שלנו נתפס כחולשה) וגדל הפילוג הפנימי של כנופיות חמושות, או לחילופין מדינה ריבונית מאפשרת לכנופיה אלימה לנהל נגדו מערכה מתוך שטחה בניגוד להחלטת או"ם.

כתבות בנושא
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3278850,00.html

על בלוגים לבנונים
http://www.haaretz.co.il/captain/pa...4&itemNo=740201

עמי בן בסט מנהל שיח עם בלוגרים לבנונים ויכול להיות מקום טוב להתחיל אם רוצים לפנות לקהל הלבנוני
http://www.notes.co.il/benbasat/

אבל גישה טובה היא פשוט ללכת ל:
http://www.technorati.com/

אפשר לעשות חיפוש, אבל ישראל, לבנון, מלחמה יהיו בוודאי בראשית רשימת ה-tags (תגיות), נכנסים לבלוגים שעודכנו, ומגיבים. צריך לזכור שבלוגים הם מרחב אישי ואנשים לא מעריכים שמקללים אותם בבית שלהם. כמו כן, לפני שמגיבים כדאי לקרוא מה כתבו.

מנסיוני: כשנכנסתי למישהו ושפכתי לו שלוש תגובות של 300 מילה ומעלה כל אחת בתוספת התקפה אישית (לא קללות חלילה אלא הצבעה על הבורות שלו), התגובה היחידה שלו היתה לך תזדיין לי מהאתר שלי. אז לא להתייב לאנשים על הנשמה אלא רק להעביר את המסר

נערך לאחרונה ע"י odedy בתאריך 22-07-2006 בשעה 12:02.
ישן 22-07-2006, 15:48
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.05.04
עוד כמה דברים לאלו שעתידים לא להתגייס ורוצים בכול זאת לסייע

בית חולים - התנדבות במקום כלה בעבודת מנהלה ועד לרמה של אלונקאי , בי"ח רבקה זיו { ולדעתי גם בי"י נהריה ורמב"ם } מפעיל מתנדבים- אזרחים שרוצים לסייע
עיריות -בקווי העימות דואגות למשלוחים של אוכל, צופרים, דברי דואר וכדו עד קו הגבול לחיילים,עיריית עפולה ,טבריה , מ,א יזרעאל וגלבוע עושות את זה ומפעילות מתנדבים לטובת הנושא
מד"א -דם - תמיד צריך גם אם אין קריאה לציבור , תחנות ניידות של בנק פזורות בכול מרכזי ערים שבקווי העימות , ובכול תחנות מד"א, לכו לתרום , בלי קשר עימות או לא - בריא מאוד לגוף האדם
התנדבות כחובש מד"א , מי מיכם כאן שבהכשרתו חובש או מע"ר של מד"א , { קורס חובשים צבאי- לא תופס } והוא מעל גיל 18 , ורוצה לחדש התנדבותו ע"מ לסייע בקו העימות שיפנה לכול תחנת מד"א באזורים הרלוונטים { ירדן ,אשר,כרמל , גלבוע } , וידבר שם עם האחראי מתנדבים

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 22-07-2006 בשעה 15:54.
ישן 22-07-2006, 20:29
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

פיקוד העורף מפעיל גם מתנדבים

קריאה להתנדבות:

יחידות פיקוד העורף המגוייסות מאומנות היטב, מקצועיות ומתואמות לפעול בשעת הצורך יחד עם גורמי חירום נוספים לביצוע משימתם. ביצוע מושלם ומלא של משימתם יכול להתבצע תוך שילוב מתנדבים מהציבור הרחב.
התנדבותך למשימות פיקוד העורף חשובה לנו מאד. שילובך המהיר באחת מיחידותינו יהווה תוספת כוח משמעותית!
בשעת חירום פועל מוקד התנדבות ארצי אליו ניתן לחייג *3444 מכל מכשיר טלפון, ובשגרה ניתן לפנות למרכז המידע הארצי של פיקוד העורף בטלפון:12-55-111

מי יכול להיות מתנדב עורף?

אזרחים ואזרחיות שאינם מחוייבים לפעילות אחרת בשעת חירום: אינם משרתים ביחידת מילואים, אינם מרותקי משקים במערך משק לשעת חירום, אינם מתנדבים בארגוני החירום השונים כמו מד"א, המשמר האזרחי, כיבוי והצלה.
נשמח מאוד לראותכם משובצים בפעילות החירום בפיקוד העורף.

http://www1.idf.il/oref/site/he/oref.asp?pi=32884

גופי ההתנדבות הגדולים בישראל ואנשי עסקים התגייסו למטה חירום אזרחי לתמיכה בתושבי קווי העימות.
סיוע יינתן בתחומים הבאים:
אירוח משפחות , אירוח ילדים ,חלוקת צעצועים וחבילת שי ,מבצע איסוף צעצועים ברשת חנויות טויס אר אס ,חלוקת מזון וארוחות ,חלוקת ציוד ,הפעלת ילדים ונוער במתנ"סים ומקלטים. סיוע פסיכולוגי ,ייעוץ וסיוע לדירות שנפגעו ,מבצעים מיוחדים

מוקד חירום טל: 1220

מכל טלפון וללא כוכבית

נערך לאחרונה ע"י u-367 בתאריך 22-07-2006 בשעה 20:46.
ישן 23-07-2006, 08:52
צלמית המשתמש של u-367
  u-367 u-367 אינו מחובר  

התנדבות לשירות מילואים בשעת חירום

מידע כללי ונתונים
1. הזכות להתנדב לשירות מילואים בשעת חירום מוקנית לכל אדם עפ"י סעיף 13 לחוק שירות הביטחון.
2. הנחיות פקודה זו חלות על התנדבות לשירות מילואים בשעת חירום בלבד (שעת חירום - התקופה בה שירות המילואים מוגדר כשירות מילואים מיוחד).
הגשת הבקשה
3. מתנדב יוכל להגיש בקשתו בלשכת הגיוס הקרובה למקום מגוריו.
4. הבקשה תוגש ע"ג טופס הצהרת התנדבות לכוחות המילואים של צה"ל. דוגמת הטופס ניתנת בנספח א' לפקודה זו.
5. בלשכת הגיוס ייפתח תיק אישי לכל מתנדב אשר הצהיר על התנדבותו, ע"ג הטופס המיוחד לכך.
הטיפול בבקשה
6. בלשכת הגיוס ייבדקו פרטיו האישיים של המתנדב, כשירותו לשירות מבחינה ביטחונית וכן ייבדק האם יש למתנדב עבר פלילי.
7. עמדת מחב"ש תוצג רק כאשר יש הסתייגות מקבלת מתנדב מסוים. הסתייגות מחב"ש תועבר בכתב ותתויק בתיקו האישי של המתנדב.
8. התייחסות לרישום הפלילי תיעשה לפי הקריטריונים המקובלים לגבי מלש"בים. תוצאת הבדיקה לפי קריטריונים אלה תירשם בתיקו האישי של המתנדב.
9. המתנדב יוזמן לעמוד בפני ועדה רפואית אשר תיבדקהו ותקבע את כושרו לשרת במילואים. תוצאות בדיקת הוועדה יתויקו בתיקו האישי של המתנדב. עם סיום הבדיקות הנ"ל תועבר בקשת ההתנדבות בצירוף התיק האישי להחלטת הסמכות המאשרת.
אישור הרשות המאשרת
10. הסמכות לאשר בקשות התנדבות לשירות מילואים הוקנתה לבעלי התפקידים הר"מ:-
א. השליש הראשי - לגבי חוגרים לשעבר.
ב. ראש מנה"ס - לגבי קצינים לשעבר.
ג. ראש מינהל גיוס - לגבי מתנדבים שלא שירתו מעולם ב-צה"ל.
11. החלטת הסמכות המאשרת תינתן בכתב ע"ג טופס הבקשה ותועבר ללשכת הגיוס, אשר בה הוגשה בקשת ההתנדבות.
12. החלטה על אישור התנדבות תובא לידיעת המתנדב ע"ג טופס, שדוגמתו ניתנת בנספח ב' לפקודה זו.
13. החלטה על אי אישור ההתנדבות תובא לידיעת המתנדב ע"ג טופס, שדוגמתו ניתנת בנספח ג' לפקודה זו.
14. החלטה בדבר גיוס מתנדב לשירות חובה ב-צה"ל תועבר לידיעת המתנדב ע"ג צו פוקד.
שיבוץ
15. מתנדב, שהתנדבותו לשירות מילואים אושרה, יוצב ל-ימ"מ ארצי, כדי לשבצו במערך המילואים.
16. מתנדב שהוחלט לגייסו לשירות חובה ב-צה"ל יועבר ל-בקו"ם לשם חיולו.
17. המתנדבים ישובצו בתפקידים שסיווגם עד "סודי". שיבוץ לתפקיד שסיווגו גבוה מ"סודי" יחייב קבלת אישור נפרד של מחב"ש.
מעמד לפי חוק שירות ביטחון ופקודות הצבא
בתקופה, בה יימנה המתנדב עם כוחות המילואים עפ"י התנדבותו, ייחשב המתנדב לחייל מילואים ב-צה"ל לפי חוק שירות ביטחון לכל דבר ועניין ותחולנה עליו כל הזכויות והחובות החלות על חייל בשירות מילואים, לפי כל דין ולפי פקודות הצבא.
שחרור משירות וביטול ההתנדבות
19. מי שהתנדב לשירות מילואים יימנה עם כוחות המילואים עד לתום שעת החירום (כמוגדר בסעיף 2 לעיל), ולא ישוחרר מהשירות אלא בתנאים ה-ר"מ:-
א. אם הורתה הסמכות המאשרת בהוראה לפי הנוסח הניתן בנספח ד' לפקודה זו על שחרורו של החייל לפני תום תקופת השירות אליה התנדב.
ב. אם מסר המתנדב למפקדו הודעה בכתב על רצונו להשתחרר מהשירות; במקרה זה ישוחרר מהשירות לא יאוחר מתום 72 שעות לאחר שמסר את ההודעה.
20. תוקף ההתנדבות יפקע מאליו עם סיום מצב החירום כמוגדר בסעיף 2 לעיל.
הארכה של תקופת התנדבות
מתנדב, אשר סיים את תקופת שירותו עפ" התנדבות, יהיה רשאי להגיש בקשת התנדבות לתקופה נוספת. הארכת ההתנדבות תיעשה ע"י הגשת בקשת התנדבות חדשה ואישורה ע"י הסמכות המאשרת, כמפורט בפקודה זו.

http://www1.idf.il/dover/site/mainp...&docid=20163.HE

התנדבות לשירות מילואים- גברים ונשים שאינם חייבים בשירות הביטחון:

כללי
1. מי שאינו חייב בשירות ביטחון רשאי להתנדב לשירות בכוחות המילואים של צבא ההגנה לישראל, בהתאם לסעיף 17 לחוק שירות ביטחון (נוסח משולב), התשמ"ו1986- (להלן - חש"ב).
2. פקודה זו מתבססת על תקנות שירות ביטחון (התנדבות לשירות ביטחון), תשל"ד1974-, המובאות בהפ"ע 5.0615. רשימת המוסמכים על ידי שר הביטחון לאשר התנדבות מפורטת בהפ"ע 5.0651
הגדרת האוכלוסייה
3. פקודה זו מתייחסת לגברים ולנשים, שעל פי חש"ב אינם חייבים בשירות ביטחון מסיבות שונות, והמבקשים להתנדב לשירות מילואים בצה"ל.
תנאים לקבלת מתנדב לשירות מילואים
4. על המבקש להתנדב לכוחות המילואים של צה"ל למלא אחר כל התנאים האלה:-
א. הגיע לגיל שבע עשרה, והוריו או אפוטרופוסו נתנו את הסכמתם להתנדבותו, או הגיע לגיל שמונה עשרה.
ב. נמצא כשיר לשירות מבחינה רפואית, בהתאם לפרק השני לחש"ב, או נמצא בלתי כשיר לשירות מבחינה רפואית, או בלתי כשיר ארעית לשירות, בהתאם לפרק השני לחש"ב, וענף מיון רפואי במקרפ"ר אישר, בהתאם למצב בריאותו של המתנדב ולתפקיד, שיועד לו בשירות מילואים, כי ניתן לקבלו לשירות מילואים בהתנדבות - בסייגים או ללא סייגים - הכול כפי שייקבע על ידי ענף מיון רפואי במקרפ"ר.
ג. הגיש הצהרה, החתומה בידו, בה הוא מבקש להתקבל לשירות מילואים, לפי סעיף 34 לחש"ב, לתקופה כמפורט בסעיף 14 להלן.
5. לא תתקבל בקשת התנדבות במקרים בהם פוטר החייל משירותו מסיבת "אי התאמה".
הגשת הבקשה והטיפול בה
6. הטיפול בבקשת התנדבות לשירות מילואים ייעשה בהתאם לשיוכו של המתנדב לאחד מסוגי השירות האלה:-
א. המתנדב מיועד לשירות ביטחון (להלן - מלש"ב).
ב. המתנדב הוא חייל בשירות סדיר.
ג. המתנדב הוא חייל בשירות מילואים.
ד. המתנדב שירת בעבר בצה"ל, ופוטר משירות ביטחון.
7. הטיפול בבקשות התנדבות לשירות מילואים של מיועדים לשירות ביטחון (מלש"בים):-
א. המתנדב יפנה למדור פרט במנהל גיוס, ויגיש בקשת התנדבות לשירות מילואים, שדוגמתה ניתנת בנספח א' לפקודה זו.
ב. מנהל הגיוס יפעל כך:
1) יבחן אם המבקש עומד בתנאים המוקדמים, שפורטו בסעיף 4 לעיל.
2) יזמן את המתנדב לבדיקה רפואית במקרפ"ר-ענף מיון רפואי - אם סיבת הפיטור היא "בלתי כשיר רפואית" או "בלתי כשיר רפואית ארעית" (פרופיל 24/21).
3) אם נמצא מקום לגיוסו של המתנדב ולשיבוצו במערך המילואים, יפעל כך:-
א) יעביר את הבקשה להחלטת ראש מנהל גיוס, או להחלטת סגנו.
ב) יעביר את טופס 2289 לאמ"ן-מחב"ש-ענף אבחון כ"א (רמ"ד מלש"ב), בציון תפקיד, מקצוע וחיל מיועדים.
4) אם תאושר הבקשה, יזמן את המתנדב לחיול בבקו"ם.
5) יעדכן את בקו"ם-ענף תגבורת מילואים-מחנה מעבר ארצי 800 על מועד הגיוס, ועל החלטת השיבוץ שנקבע למתנדב (הצבה ליחידה, חיל, מקצוע, סוג מקצוע).
ג. בקו"ם-מדור קליטה יבצע את פעולות החיול, הנוגעות לחיילי מילואים, ויפנה את המתנדב למחנה מעבר ארצי 800, תוך הדגשת סוג השירות של החייל.
ד. לחייל יוזן סוג שירות "מילואים בהתנדבות" לתקופת ההתנדבות.
ה. מחנה מעבר ארצי 800 תשבץ את המתנדב, בהתאם לקביעת מנהל גיוס.
8. הטיפול בבקשות התנדבות לשירות מילואים של חיילים בשירות סדיר:-
א. מי שאמור לקבל פטור משירות ביטחון עם סיום תקופת שירותו הסדיר, והוא מבקש להתנדב לשרת במערך המילואים, יגיש בקשת התנדבות לשירות מילואים, שדוגמתה ניתנת בנספח א' לפקודה זו. לבקשה יצורפו חוות דעת מפקד היחידה בה שירת המתנדב בשירות סדיר, וחוות דעת מפקד היחידה, המיועדת לקלוט את החייל במערך המילואים.
ב. מפקד היחידה יחווה דעתו על טופס הבקשה, ויעביר אותו לטיפול בקו"ם-ענף תו"ש מילואים-מדור פרט מילואים - לגבי חוגרים, או למנה"ס-ענף תגבורת מילואים - לגבי קצינים.
ג. ראש מדור פרט מילואים בבקו"ם, או ראש ענף תגבורת מילואים במנה"ס, יבחנו אם הבקשה עומדת בתנאים המוקדמים, שפורטו בסעיף 4 לעיל, ואת אפשרות שיבוצו של המתנדב במערך המילואים.
ד. הבקשה תועבר לאישור ענף מיון רפואי במקרפ"ר.
ה. אם נמצא, כי ניתן לשבץ את המתנדב בהתאם להוראות פקודה זו, תובא הבקשה לאישור רע"ן תו"ש מילואים בבקו"ם - לגבי חוגרים, או לאישור רע"ן תגבורת מילואים במנה"ס - לגבי קצינים.
ו. אישרו רע"ן תו"ש מילואים בבקו"ם, או רע"ן תגבורת מילואים במנה"ס, את הבקשה - תועבר החלטת השיבוץ לידיעת החייל, לידיעת יחידתו המיועדת של החייל ולידיעת מדור שחרורים בבקו"ם.
ז. מדור שחרורים בבקו"ם ישבץ את החייל ביום השחרור, בהתאם לשיבוץ שנקבע, ימסור לידי החייל תעודת מילואים ויזין לחייל סוג שירות "מילואים בהתנדבות".
ח. לא אושרה הבקשה - תימסר על כך הודעה לחייל וליחידתו, והוא יפוטר משירות ביטחון בתום תקופת השירות הסדיר.
ט. טופס הבקשה יועבר, בכל מקרה, לתיק האישי של החייל במקשל"ר או במנה"ס, בהתאמה.
9. הטיפול בבקשות להתנדבות להמשך שירות מילואים של חיילים, הנמנים עם כוחות המילואים:-
א. מי שנמנה בפועל עם מערך המילואים של צה"ל על פי חש"ב, והוא מבקש להמשיך ולשרת במערך המילואים לאחר תום התקופה בה הוא מחויב על פי חש"ב, או בתום התקופה אליה התנדב, יגיש בקשת התנדבות לשירות מילואים, שדוגמתה ניתנת בנספח ב' לפקודה זו. הבקשה תועבר למפקד היחידה בה הוא מבקש להתנדב.
ב. קיימים שני סוגים של בקשת התנדבות להמשך שירות מילואים:-
1) כאשר סיבת הפטור היא גיל החייל.
2) כאשר סיבת הפטור היא "בלתי כשיר רפואית".
ג. בקשות התנדבות לשירות מילואים כאשר סיבת הפטור היא גיל החייל:-
1) הבקשה תועבר למדור שחרורים ופטור במקשל"ר - לגבי חוגרים, או לענף תגבורת מילואים במנה"ס - לגבי קצינים.
2) מדור שחרורים ופטור במקשל"ר, או ענף תגבורת מילואים במנה"ס, יבחנו את הבקשה, לאור התנאים המוקדמים, שפורטו בסעיף 4 לעיל, ואת אפשרות המשך שירותו במערך המילואים.
3) הבקשה תועבר לאישור ענף מיון רפואי במקרפ"ר.
4) אם נמצא מקום להמשך שירותו של המתנדב בתנאים, שפורטו בסעיף 4 לעיל, תובא הבקשה לאישור סגן קשל"ר - לגבי חוגרים, או לאישור רע"ן תגבורת מילואים במנה"ס - לגבי קצינים.
5) אושרה התנדבותו של החייל - תועבר ההחלטה לידיעת החייל ולידיעת יחידת המילואים בה הוא מבקש להתנדב.
6) מדור שחרורים במקשל"ר, או מנה"ס-ענף תגבורת מילואים, יזינו לחייל סוג שירות "מילואים בהתנדבות" לתקופת ההתנדבות שאושרה.
7) לא אושרה התנדבותו של החייל - תועבר ההחלטה לידיעת החייל ולידיעת יחידת המילואים בה הוא מבקש להתנדב, והחייל יפוטר משירות ביטחון בתום התקופה בה הוא מחויב על פי חש"ב, או בתום התקופה אליה התנדב.
8) טופס הבקשה יועבר, בכל מקרה, לתיק האישי של החייל במקשל"ר או במנה"ס, בהתאמה.
ד. בקשות התנדבות לשירות מילואים כאשר סיבת הפטור הינה "בלתי כשיר רפואית":-
1) הבקשה תועבר למדור פרט מילואים בבקו"ם - לגבי חוגרים, או למנה"ס - ענף תגבורת מילואים - לגבי קצינים.
2) מדור פרט מילואים בבקו"ם, או ענף תגבורת מילואים במנה"ס, יבחנו את הבקשה, לאור התנאים המוקדמים, שפורטו בסעיף 4 לעיל, ואת אפשרות המשך שירותו במערך המילואים.
4) אם אישר רע"ן מיון רפואי במקרפ"ר את המשך שירותו של המתנדב, תובא הבקשה לאישור רע"ן תו"ש מילואים בבקו"ם - לגבי חוגרים, או לאישור רע"ן תגבורת מילואים במנה"ס - לגבי קצינים.
5) אושרה התנדבותו של החייל - תועבר ההחלטה לידיעת החייל ולידיעת יחידת המילואים בה הוא מבקש להתנדב.
6) מדור פרט מילואים בבקו"ם, או ענף תגבורת מילואים במנה"ס, יזינו לחייל סוג שירות "מילואים בהתנדבות" לתקופת ההתנדבות שאושרה.
7) לא אושרה התנדבותו של החייל - תועבר ההחלטה לידיעת החייל ולידיעת יחידת המילואים בה הוא מבקש להתנדב, והחייל יפוטר משירות ביטחון בתום התקופה בה הוא מחויב על פי חש"ב, או בתום התקופה אליה התנדב.
8) טופס הבקשה יועבר, בכל מקרה, לתיק האישי של החייל במקשל"ר או במנה"ס, בהתאמה.
10. הטיפול בבקשות להתנדבות לשירות מילואים של חיילים, ששירתו בעבר בשירות מילואים בצה"ל, ופוטרו משירות ביטחון:-
א. קיימים שני סוגים של בקשת התנדבות לשירות מילואים, בהתאם לסיבת פיטורו של החייל מן השירות בצה"ל:-
1) כאשר סיבת הפיטור הייתה גיל החייל.
2) כאשר סיבת הפיטור הייתה "בלתי כשיר רפואית" (פרופיל 24/21).
ב. חייל כאמור, שמבקש להתנדב לשירות מילואים בצה"ל, יגיש בקשת התנדבות לשירות מילואים, שדוגמתה ניתנת בנספח ב' לפקודה זו, לגוף המתאים, כמפורט להלן.

ג. בקשות התנדבות לשירות מילואים כאשר סיבת הפיטור הייתה גיל החייל:-
1) הבקשה תועבר למדור שחרורים ופטור במקשל"ר - לגבי חוגרים, או לענף תגבורת מילואים במנה"ס - לגבי קצינים.
2) מדור שחרורים ופטור במקשל"ר, או ענף תגבורת מילואים במנה"ס, יבחנו את הבקשה, לאור התנאים המוקדמים, שפורטו בסעיף 4 לעיל, ואת אפשרות החזרת החייל לשירות מילואים בצה"ל (כמתנדב).
4) אם נמצא מקום להחזרת החייל לשירות מילואים, תובא הבקשה לאישור סגן קשל"ר - לגבי חוגרים, או לאישור ראש ענף תגבורת מילואים במנה"ס - לגבי קצינים.
5) אושרה התנדבותו של החייל - יבוצעו הפעולות האלה:
א) מדור שחרורים ופטור במקשל"ר, או ענף תגבורת מילואים במנה"ס, יזינו לחייל סוג שירות "מילואים בהתנדבות" לתקופת ההתנדבות שאושרה.
ב) החייל יזומן במכתב (לא בצו) להתייצב בבקו"ם-מחנה מעבר ארצי 800 - אם הוא חוגר, או במנה"ס-ענף תגבורת מילואים - אם הוא קצין. במחנה מעבר ארצי 800, או במנה"ס-ענף תגבורת מילואים, יחליפו לחייל את תעודת הפטור בתעודת מילואים, וישבצו אותו, בהתאם להחלטת סגן קשל"ר או רמנה"ס, בהתאמה.
ג) קודם הזמנת החייל להתייצבות יעדכן מדור שחרורים ופטור במקשל"ר (לגבי חוגרים) את מחנה מעבר ארצי 800 בבקו"ם בפרטים אלה: פרטי החייל, תקופת ההתנדבות שאושרה ופרטי השיבוץ, שנקבע לחייל (חיל, יחידה, מקצוע, סוג מקצוע).
ד) מדור שחרורים ופטור במקשל"ר, או ענף תגבורת מילואים במנה"ס, יטפלו בהעלאת רישומת החייל מקובץ דומם לקובץ רישום אישי, טרם הזמנתו לשיבוץ.
6) לא אושרה התנדבותו של החייל - תועבר ההחלטה לידיעת החייל ולידיעת יחידת המילואים בה הוא מבקש להתנדב.
7) טופס הבקשה יועבר, בכל מקרה, על ידי הגורם המטפל בחייל, לתיק האישי של החייל במקשל"ר או במנה"ס, בהתאמה.
ד. בקשות התנדבות לשירות מילואים כאשר סיבת הפטור הייתה "בלתי כשיר רפואית":-
1) הבקשה תועבר למדור פרט מילואים בבקו"ם - לגבי חוגרים, או לענף תגבורת מילואים במנה"ס - לגבי קצינים.
2) מדור פרט מילואים בבקו"ם, או ענף תגבורת מילואים במנה"ס, יבחנו את הבקשה, לאור התנאים המוקדמים, שפורטו בסעיף 4 לעיל, ואת אפשרות החזרת החייל לשירות מילואים בצה"ל (כמתנדב).

4) אם נמצא מקום להחזרת החייל לשירות מילואים, תובא הבקשה לאישור מפקד בקו"ם - לגבי חוגרים, או לאישור ראש ענף תגבורת מילואים במנה"ס - לגבי קצינים.
5) אושרה התנדבותו של החייל - יבוצעו הפעולות האלה:-
א) מדור פרט מילואים בבקו"ם, או ענף תגבורת מילואים במנה"ס, יזינו לחייל סוג שירות "מילואים בהתנדבות" לתקופת ההתנדבות שאושרה.
ב) החייל יזומן במכתב (לא בצו) להתייצב בבקו"ם-מחנה מעבר ארצי 800 - לגבי חוגרים, או במנה"ס-ענף תגבורת מילואים - לגבי קצינים. במחנה מעבר ארצי 800, או במנה"ס-ענף תגבורת מילואים, יחליפו לחייל את תעודת הפטור בתעודת מילואים, וישבצו את החייל, בהתאם להחלטת מפקד בקו"ם או רמנה"ס, בהתאמה.
ג) קודם הזמנת החייל להתייצבות יעדכן מדור פרט מילואים בבקו"ם (לגבי חוגרים) את מחנה מעבר ארצי 800 בפרטים אלה: פרטי החייל, תקופת ההתנדבות שאושרה ופרטי השיבוץ, שנקבע לחייל (חיל, יחידה, מקצוע, סוג מקצוע).
ד) מדור פרט מילואים בבקו"ם, או ענף תגבורת מילואים במנה"ס, יטפלו בהעלאת רישומת החייל מקובץ דומם לקובץ רישום אישי, טרם הזמנתו לשיבוץ.
6) לא אושרה התנדבותו של החייל - תועבר ההחלטה לידיעת החייל ולידיעת יחידת המילואים בה הוא מבקש להתנדב.
7) טופס הבקשה יועבר, בכל מקרה, על ידי הגורם המטפל בחייל, לתיק האישי של החייל במקשל"ר או במנה"ס, בהתאמה.
תוקף ההתנדבות
11. ההתנדבות לשירות מילואים תהיה בתוקף רק מהמועד בו אושרה על ידי הגורם המוסמך, ורק לאחר מועד זה ניתן לקרוא למתנדב לשירות מילואים פעיל.
12. בתקופת ההתנדבות ייחשב המתנדב לחייל מילואים בצה"ל לכל דבר ועניין, על פי חוק שירות ביטחון, וחלות עליו כל הזכויות והחובות, החלות על חייל בשירות מילואים, לפי כל דין ועניין, ועל פי פקודות הצבא.
13. תקופות שירות המילואים החודשי והשנתי, שאליהן ניתן יהיה לקרוא למתנדב, יהיו בהתאם לתקופות השירות, הקבועות בדין, ולפי המגבלות, הקבועות בפקודות הצבא, ושדנות בתקופות שירות המילואים, הכול בהתחשב בגילו ובדרגתו של המתנדב.
14. ככלל, תקופת ההתנדבות לשירות מילואים תהיה לשנתיים, לפחות. הגורם המוסמך לאישור ההתנדבות רשאי לאשר גם התנדבות לפרק זמן קצר יותר, לפי שיקול דעתו.
15. התנדבות לשירות מילואים תבוטל בהתקיים אחד מאלה:-
א. המתנדב הודיע, בכתב, למפקד היחידה על רצונו לבטל את ההתנדבות. אם ההודעה הוגשה בתקופת שירות מילואים פעיל, היא תיכנס לתוקף בתוך שבעים ושתיים שעות ממועד הגשתה.
ב. הסמכות המאשרת החליטה על ביטול ההתנדבות (ראה נספח ג').
ג. תמה התקופה, שצוינה בהצהרת ההתנדבות.
הארכת תקופת ההתנדבות
16. מתנדב, שסיים את תקופת שירותו בהתנדבות, יהיה רשאי להגיש בקשת התנדבות לתקופה נוספת. הארכת ההתנדבות תיעשה על ידי הגשת בקשת התנדבות חדשה, ואישורה על ידי הסמכות המאשרת, כמפורט בפקודה זו.
17. את הבקשה להארכת ההתנדבות יש להגיש כשלושה חודשים לפני תום מועד ההתנדבות הנוכחי.
18. בכל מקרה, אם פג תוקף אישור ההתנדבות, חל איסור להעסיק את החייל בשמ"פ בטרם אושרה התנדבותו החדשה.

http://www1.idf.il/dover/site/mainp...&docid=20122.HE

ישן 27-07-2006, 15:20
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ShArKiMaN שמתחילה ב "תתרמו דם אנשים זה חשוב!!!!!!!!!"

כמו שכתבתי קודם
ציטוט:
אל תפיצו שמועות! שמעתם משהו מאישתו של בן של השכנה? חכו שהמידע יפורסם בחדשות. לא חובה להיות הראשונים שמפיצים את המידע. התאווה הזאת, להיות הראשון היא נוראית. פעמים רבות מידע כזה הוא שגוי (לפחות בחלקו) או שפירסומו פוגע במאמץ מבצעי, או, חמור מכל, שמועה כזו יכולה לגרום למשפחה שבנה נהרג שתלמד על מותו מכם ולא באמצעות המשלחת שמוסמכת לעשות זאת. משפחה שבנה לא נהרג עלולה לחשוב שקרה לו משהו נורא רק בגלל שמועה שמישהו המציא או הרחיב מידע שהוא שמע בטעות בחצי אוזן. כבר היו דברים מעולם ואפילו בשבוע הנוכחי.

אין מחסור בדם. פתחו מבצע התרמה כדי למנוע מחסור. אבל לא חסר דם.
אז לתרום דם זה חשוב. למנוע פאניקה חשוב לא פחות.

ישן 06-01-2009, 13:19
צלמית המשתמש של יוסיפון

כתובות דואר צבאי שהתבשתי לאתר

ר"2 (יחידת אישפוז) בית החולים סורוקה
ד.צ. 02936

מפקדת חטיבת גולני
03541

גדוד 51
02766

מפקדת חטיבת הצנחנים
01647

חטיבת שריון 401
02782

טלפון לבירורי כתובות דואר, קצין דואר צבאי ראשי: 03-9575393 או 03-9574058

לידיעת כל המבקשים להתנדב למילואים - שימו לב, נכון לכרגע לא מגייסים דרך אכ"א או קציני הערים, גם אם תשאירו שם את פרטיכם הסיכוי שיקראו לכם קטן מאד. עדיף ליצור קשר עם משרד הקישור היחידתי שלכם או לבקש להתנדב ליחידות של חברים שכבר גויסו. אם אדע על דרישות ספציפיות למילואימניקים אעדכן כאן.

ישן 12-01-2009, 11:42
  roeis01 roeis01 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.06
העברת צעצועים ומשחקים לתושבי הדרום -בחינם ,בדואר.
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי roeis01 שמתחילה ב "צ'ופרים לחיילים -בחינם ובקלות."

שלום רב,

תושבי הדרום – עוטף עזה נמצאים תחת התקפת טילים בלתי פוסקת.

אנחנו בדואר ישראל חשבנו כיצד נוכל לסייע להם.

יש לנו 700 סניפים ומעל 2000 אשנבאים בכל רחבי הארץ והחלטנו להעמיד אותם לטובת התושבים שם.

התייעצנו עם מחלקות הרווחה בישובים בדרום והתברר כי התושבים הנזקקים הכי צריכים תעסוקה לילדים ואמצעי חימום.

אז אנו פונים לכל מי שיכול לסייע: אנא תירמו צעצועים, משחקים וספרי ילדים לכל הילדים המושבתים מלימודים ואינם יכולים לעזור את כותלי הבית. גם אמצעי חימום כמו שמיכות ותנורים קטנים יתקבלו בברכה.

את החפצים לתרומה אנא אירזו בחבילה והביאו לדואר הקרוב למקום מגוריכם. המשלוח כמובן בחינם ללא כל תשלום.

אנחנו בדואר ישראל נאסוף את החבילות מכל רחבי הארץ ונוביל אותם במרוכז לאשקלון, שדרות, אופקים, נתיבות ובאר שבע. שם מחלקות הרווחה יחלקו לאלו שבאמת זקוקים לזה.

כל מי שיכול לסייע- בהבאת המבצע לידיעת הציבור בכל דרך אפשרית ובהירתמות להשגת התרומות, אנא עשו זאת (הודעה לעיתונות יצאה היום ולכל המעוניין היא נמצאת באתר דואר ישראל וניתן לבקשה מן הח"מ).

אתם מוזמנים להעביר מייל זה לכל רשימות התפוצה שלכם.

הצלחת המבצע אינה הצלחה של דואר ישראל אלא הצלחה של הסולידריות החברתית שלנו כאזרחים בכלל וכחברה המחוייבת לקהילה בפרט.

בכל שאלה או בירור ניתן לפנות אליי, בכל יום ובכל שעה.

דואר ישראל, בכל מקום בשביל כולם. לא סיסמא אלא הלכה למעשה.

בברכה,
מירב לפידות
דוברת חברת דואר ישראל

נייד : 054-2888808

משרד: 02-6290808

פקס : 02-6290921

ישן 06-01-2009, 19:39
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
מה שקבלתי מידידים בחו"ל ...

נא להעתיק ולשלוח לאחרים:

THE REAL SITUATION IN ISRAEL!! PLEASE FORWARD TO AS MANY PEOPLE AS POSSIBLE

English:
This is what's really Happening in Israel
Send it to all of your friends to let them know what is really happening in Israel.

Français:
Ceci EST la réalité concernant ce qui se passe en Israël
Envoyez cela à tous vos amis afin qu'ils sachent ce qui ce passe vraiment en Israël

Español:
Esto es lo que realmente esta ocurriendo en Israel.
Enviaselo a todos tus conocidos para que vean lo que realmente esta ocurriendo en Israel.

Русский:
Вот что понастоящему происходит в Израиле.
Пошли это всем твоим друзьям чтоб они знали что на самом деле происходит в Израиле

Italiano:
Questo e' quello che sta succedendo veramente in Israele.
Invialo a tutti I tuoi amici per fargli sapere CIO che sta realmente accadendo in Israele.

Deutsch:
Dieses ist, was wirklich in Israel geschieht.
Schicken Sie es Allen Ihre Freunde, um sie zu informieren, was wirklich in Israel geschieht.

Nederlands:
Dit is wat ER werkelijk in Israel gebeurt, verstuur dit bericht naar al je vrienden om ze te informeren wat ER echt gaande is.

العربية:
هذه حقيقة ما يجري في اسرائيل...ارسل هذه الرسالة الى رفاقك لكي تعرفوا ما يجري حقا

עברית:
זה מה שבאמת קורה בישראל.
הקדישו מס' דקות מזמנכם, צפו בסרטונים והעבירו הלאה לחבריכם כדי שגם הם ידעו מה באמת קורה בישראל.

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

May God be with our soldiers.

--

--
Marcin

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 09-01-2009, 08:58
צלמית המשתמש של האזרח

"הפצץ לך את עזה-משחק פוליטי ידוע"

מצרף כאן משחק אשר כבר נמצא ברשת של "אוהדי ישראל".
אולי גם אצלנו ייעשו משהו לנטרל את התופעה.

http://gamecorner.pl/gamecorner/1,86013,6134777.html

ישן 13-01-2009, 13:50
צלמית המשתמש של האזרח

פגזי זרחן-חוקי...

לפי הפרסומים זרים המצטטים מקורות ישראלים שהשימוש שעושה צה"ל בעזה אין לזה כל מגבלה.

Israel says all weapons legal amid phosphorus claims

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.spacewar.com/images/israeli-army-soldiers-afp-bg.jpg]

Israeli army soldiers. Photo courtesy of AFP.
by Staff Writers
Jerusalem (AFP) Jan 12, 2009
The Israeli army on Monday insisted all weapons being used in its Gaza war were within the bounds of international law amid accusations it was using white phosphorus and other deadly munitions. Medics in Gaza say they have treated more than 50 people suffering burns caused by controversial white phosphorus shells, a claim backed up by a report of the New York-based Human Rights Watch.

And two Norwegian doctors, recently returned from working in the Gaza Strip, accused Israel of using the territory as a testing ground for a new "extremely nasty" type of explosive.

An army spokesman refused to confirm or deny claims it was using white phosphorus, saying: "All weapons used by the IDF (Israel Defence Forces) are in accordance with international law.

"We are only using what is being used by other Western armies -- we are not using anything out of the ordinary," he said.

The controversy surrounding the nature of weapons being used by the Israeli army stepped up a notch on Monday when the two medics said they had seen clear signs that DIME explosives, a new experimental kind of weapon, were being used in Gaza.

According to Mads Gilbert, the two had seen evidence of a number of "very brutal amputations... without shrapnel injuries" -- injuries which were likely to have been caused by such a weapon.

An army spokeswoman said she was "not aware of this type of weapon" and reiterated claims that all weapons used by the military were legal.

Mark Regev, spokesman for Prime Minister Ehud Olmert, said Israel was only using legal weapons of the type used by other Western armies.

"Israel military forces only use munitions that are acceptable under international law and international convention," he said.

"The type of munitions used by Israel are similar, if not identical, to munitions used by other Western democracies, including NATO members."

His comments came as Yusef Abu Rish, a doctor at Gaza City's Nasser hospital, said he had treated at least 55 people suffering burns caused by white phosphorus shells.

Under international law, white phosphorus is banned for use against civilians, but is permitted if used for creating a smokescreen.

Earlier, Human Rights Watch had slammed Israel's use of white phosphorus which it said had been used in areas of Gaza City and the northern district of Jabaliya.

"Israel appears to be using white phosphorus as an 'obscurant' (a chemical used to hide military operations), a permissible use in principle under international humanitarian law," HRW said in a statement.

"However, white phosphorus has a significant, incidental, incendiary effect that can severely burn people... The potential for harm to civilians is magnified by Gaza's high population density, among the highest in the world," it said.

The group said its researchers in Israel had observed multiple air-bursts of artillery-fired white phosphorus which would spread the chemical over an area between 125 and 250 metres (yards) in diameter.

"Human Rights Watch believes that the use of white phosphorus in densely populated areas of Gaza violates the requirement under international humanitarian law to take all feasible precautions to avoid civilian injury and loss of life," it said.

During Israel's 2006 war against Lebanon's Hezbollah militia, the army was accused of using cluster bombs -- the use of which is banned in civilian areas -- but Israel said they were only being used within the confines of international law.

White phosphorus is a toxic chemical agent which can cause severe burns.

Dispersed in artillery shells, bombs, and rockets, it burns on contact with oxygen and creates a smokescreen in order to hide the movement of troops.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:03

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר