לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 17-01-2009, 16:12
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
מסע בעקבות אשכול המלצות - חלק ז' - Hanbun No Tsuki...

שלום חברים,
עם כל מה שקורה מסביבנו בזמן האחרון הדבר האחרון שיצא לי זה לראות אנימה. בגלל שזה היה חסר לי וסוף סוף קיבלתי סופש בבית מצאתי באשכול בדיוק את הסדרה שחיפשתי... אז הנה עוד חלק במסע שלי בעקבות אשכול המלצות (שימו לב שזה כבר סדרה מאשכול ההמלוצות השני - משמע אני בדרכי לסיים את כל ההמלצות - וייאמר שרובן הגדול היה כמו שהובטח - מומלץ ).
אז....

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://home.sch.bme.hu/%7Echme/_pics/hanbun_no_tsuki_ga_noboru_sora_banner.jpg]

שם הסדרה: Hanbun No Tsuki ga Noboru Sora
שם הסדרה באנגלית:
looking up at the half moon
מספר פרקים:
6
ג'אנר:
דרמה.
העלילה בקצרה:
העלילה מספרת את סיפורו של yuuichi - ילד חולה בצהבת אשר שוכב בבית חולים מספר חודשים. במהלך השהייה שלו שם הוא פוגש ילדה - אשר חולה סופנית במחלת לב קשה - וביניהם מתרחש לאט לאט סיפור אוהבים.- כן, נשמע קיטשי - ואכן מעט כך. אבל מדובר בסדרה שעושה זאת בצורה מעולה - סיקור בהמשך.

סיקור - בלי ספויילרים:
את האמת, קשה קצת לעשות ספווילר לסדרה כזו - בפשטות ייאמר שאו שיש סוף טוב או שיש סוף רע (זה בערך 50 50 כשזה מגיע לאנימה) ואת זה אני לא אהרוס לכם - למרות שהסוף פה שונה, מאד.

מדובר בסדרה מאד מיוחדת, שניגשת לתחום של התמודדות מול מוות בצורה יפה מאד ולא תמימה כלל. הסדרה היא לא רק רומן בין שני נערים שלומדים לתמוך אחד ולאהוב אחד את השני, אלא גם נוגעת בדברים מיוחדים - כמו המיקום של החולה, של אלו שנשארים מאחור, של החולה והתמודדות שלו של המשפחה ושל האנשים מסביב.

סדרה כל כך קצרה - (6 פרקים סה"כ) שנוגעת בדברים כל כך קשים - ועושה את זה טוב - ולכן כנראה היא הייתה בהמלצות. לא מדובר בסדרת אקשן - אין פה מסוקים מטוסים קרבות ואפילו אין צעקות או הרמות קול - מדובר בסדרה מאד מציאותית, מאד שקטה, וכואבת.

מבחינת העלילה כמו שאתם מבינים התלהבתי מאד (ופה סודה של הסדרה)- אומנם קיטשית ונעשית בצורה מיוחדת במשך 6 פרקים אתה מרותק למסך - רוצה לדעת את הגורל של כל אחת מהדמויות - בזמן שדברים מסביב מתקדמים בקצב מסחרר (מבחינה רומנטית,פיתוח דמויות וכמעט כל דבר) ואתה שבוי בפנים בצורה נהדרת.

למרות שישנה הרגשה שאנימציה הנה שולית כאשר יש עלילה משכנעת (או מיוחדת) חשוב תמיד לשים דגש לזה - בסדרות כמו PIANO (אל תראו עשו לעצמכם טובה) אנחנו רואים מה קורה כשהאנימציה גרועה בסדרה שבה העלילה אומנם לא הכי טובה אבל שונה מאד... פה אנחנו רואים מקרה אחר בו האנימציה גם היא מאד רגועה, מתאימה לאווירת בית חולים (בין אם זה המסדרונות המתמשכים שרואים כל הזמן, הגג החסום או החלונות עם הווילונות תמיד למטה) ומתאימה את עצמה לדמויות ולרשות שלהן. מזכירה מאד במידה את סגנון הציור בAir ובאמת משתלבת נהדר בחוויה.

פס קול קשה להגדיר בשביל סדרה בעלת 6 פרקים, כמה מנגינות פסנתר רועות ועצובות, שיר פתיחה וסיום ומעבר לזה מעט מאד - ולכן קשה לי לתת את חוות הדעת שלי - רק אגיד שהדבר לא מפריע לסדרה ולהפך לפעמים תורם לאווירה.

באמת, מדובר בסדרה מאד מיוחדת - ישנן סדרות שלא מצליחות לגעת במידה הזו גם לאחר עשרות פרקים - או שמנסות יותר מדי לעשות מה שהסדרה הזו מצליחה לעשות כל כך טוב.
אלו מכם שיסתכלו על הסדרה בתור רומן בעל 6 פרקים עם סיפור טוב יתאכזבו, ולכן יש להסתכל עליה כמשהו הרבה מעבר- סדרה שהיא הרבה יותר מדרמה אלא גם מנסה להציץ לעולם קשה מאד.

ככה לסוף, אגיד שיש בסדרה משהו שוראים מעט מאד בסדרות יפניות (וזה כי הדבר לא קל ולא רואים אותו הרבה) - ציטוטים והתייחסויות לספרים, אני אישית חושב שהדבר מקסים - ולרב (ממש כמו הפעם) הדבר גורם לי להכנס מיד לamazon ולהזמין את הספר (לרוב אני גם לא מתאכזב).

אז, אם יש לכם זמן, ואת מצב רוח למשהו שהוא לא קליל (כן, לכולנו נמאס לפעמים מהאקשן והמדע בדיוני) רוצו לחנות או לאינטרנט - שבו, ותראו את הסדרה, לאט ברוגע- ההנאה שלכם מובטחת.

עלילה: 9
אנימציה: 9
קול: 8.5
סה"כ: 9
מומלץ במיוחד: אוהבי דרמות, קהל מעט מבוגר יותר (מומלת 15,16+).

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:29

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר