לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-11-2008, 21:15
צלמית המשתמש של BATerfly
  משתמשת נקבה BATerfly BATerfly אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.07.05
זקוקה לרעיונות ל"חוג"

הי בנות (ובנים)!

לצערי אני לא פעילה בפורום, למרות שאני קוראת נלהבת, אבל כרגע אני צריכה עזרה...

אני עושה השנה שירות לאומי, ובין היתר אני גם מתנדבת במועדון של פגועי נפש.
ביקשו ממני להעביר חוג מלאכה, רק שיש לי תקציב מוגבל ביותר- 30 שקל למפגש.
עוד לא התחלתי עם החוג, אבל ההערכה היא שישתתפו בו בין 6 ל 10 אנשים (ונשים..).

בקיצור- אני צריכה רעיונות לעבודות שאפשר לעשות עם כמה שיותר חומרים זמינים ודברים שכבר יש במועדון, בקמת קושי בינונית- כי אלו אנשים שהתפקוד שלהם הוא נורמאלי, אז אי אפשר להביא להם עבודות של ילדים...

במועדון יש:
-דפים לבנים ( A3)
-טושים (=לורדים)
-דבק פלסטי
-מכחולים
-צבעי גואש, וטיפה אקריליק (אני לא בטוחה באיזה צבעים)
-כפתורים
-פאייטים

לי יש הרבה שאריות בדים עם הדפסים..

בינתיים חשבתי לעשות מסגרת לתמונה מקרטון (ארגזים), עטוף בדפים ושאריות בדים, מקושט בכפתורים ופאייטים.. מה דעתכן(/ם)?

אני אשמח מאוד לכל רעיון והצעה, ואני מבטיחה להשתדל להעלות את העבודות הגמורות לפורום...

תודה!!

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-11-2008, 10:19
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
הדבר הראשון ראשון שהייתי מציעה לך
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי BATerfly שמתחילה ב "זקוקה לרעיונות ל"חוג""

זה להיות בקשר עם המטבח. כל הקופסאות שהם זורקים - פלסטיק, שימורים, בקבוקי פלסטיק, פקקים, פחיות, ניילונים, ניירות, עטיפות של כל מיני דברים כמו במבה וכו' - כל דבר שאפשר למחזר בתעשייה טוב גם בשבילך. אפילו אם אין לך מה לעשות איתם עכשיו - תאספי, אח"כ בעתיד תמצאי - את ו/או אנחנו מה לעשות איתם.
אם כבר מדברים יש דבר כזה פיסול עם ניילון, אבל עוד לא חיפשתי על זה חומר באינטנט, אז לא הבאתי את זה כאן.
באשכול ההיכרות רשום שהמנהלת יעל (=פקטשלי) יודעת לפסל עם סלוטייפ ונייר - תוכלי לשאול אותה בפרטי, או שהיא תסכים להדריך אותך באשכול הזה.
אני נורא בכיוון של מיחזור דברים ע"י עבודות יד, ויש לי רעיון מגניב מה לעשות עם בקבוקי פלסטיק, ואני מקווה להעלות אותו כאן ביומיים האלה.
אפשר אוריגמי עם הנייר - עד כמה שהבנתי דורון (=NVJ) מתמחה בנושא, אז גם אותו תוכלי לשאול בפרטי.
עם נייר אפשר לעשות דגמי נייר (זה לא אוריגמי). מישהו הביא כאן קישור לדגמי נייר מגניבים בטירוף:
דגמי נייר
זה שימוש מאוד מאוד יפה בנייר, צבעים, דבק.
מגזרות נייר.
ולא רק זאת: אם לוקחים בחשבון את העובדה שנייר אי אפשר לקפל יותר מ-7 פעמים, אפשר לקפל, למרוח דבק, לייבש ואז נוצר משטח מספיק קשיח לעשות ממנו קופסה קטנה. זה יותר זול מאשר להדביק הרבה דפים אחד לשני ואז ליצור מהם קרש כדי לעשות קופסה. לקופסה אפשר לעשות מכסה באופן דומה, אפשר לעטר בצורה כמו שמעטרים קופסאות קטנות לטבעות (גם הן עשויות קרטון). חוץ מקופסה אפשר לעשות מה"קרשים" הקטנים האלה מבנים הרבה יותר מתוחכמים כמו מכונית.
גם אוריגמי היא דרך פשוטה לנצל נייר. אני יודעת שבעזרת אוריגמי אפשר לעשות קופסה. המורה למלאכה שלנו לימדה אותנו איך עושים כזו. אח"כ בשבוע שאחרי זה היתה בת מצווה לאחת הבנות בכיתה והדבר שהכי הגניב את כולנו היה שאחת הבנות המצטיינות בכיתה עשתה 2 קופסאות כפי שלמדנו - אחת נכנסת לשנייה כמו מכסה, ובתוך זה היא הביאה את המתנה שלה.
היא לימדה אותנו גם לעשות כוס מנייר כך שאם נמצאים בשטח ואין כוס או סתם קשה לסחוב - יש נייר ואפשר לשתות בזה מים (זה עובד).
כמו כן אחת הדרכים למשוך זמן היא לעשות מה שהמורה שלנו למאכה עשתה כשהיא לימדה אותנו את זה: לתת לנו שוב ושוב לעשות את זה עד שלמדנו לעשות את זה בעצמינו בלי עזרה.
אפשר לעשות דברים יפים ושימושיים מעיסות נייר.
משאריות בדים אפשר לעשות עבודות טלאים יפיפיות - ראי בתפוז פורום "עבודת טלאים". למשל לעשות שמיכה יפה או בגד יפה או תיק - הכל משאריות בדים. אפשר להתאים גוונים וליצור תמונה יפיפיה עבור אותה שמיכה. בדיוק כמו התמונות האלה שנעשות מהרבה תמונות קטנות.
אפשר לעשות משאריות בדים פאזל יפה.
מכפתורים אפשר לעשות שרשרת או צמיד (להשחיל או להדביק כל סרט-בד).
צבעי גואש - אפשר לשפוך לצלחת שניים-שלושה צבעים, לערבב, אבל לא עד הסוף, אלא למשוך כאילו פסים ועירבולים - כמו שקורה לקפה שמתערבב עם חלב, ואח"כ להטביל בזה נייר או משהו אחר, ואז הדוגמה המעורבלת יוצאת על הנייר וזה נורא יפה.
אפשר לעשות עבודה משותפת של כולם.
אפשר לבקש מהם רעיונות לעשיית דברים וכולם ביחד יחשבו איך ליצור את זה עם הדברים המוגבלים שיש לכם.
אפשר לבקש מהם להביא דברים שלהם שאבד עליהם הכלח ולחשוב יחד איך לחדש את ימיהם כקדם.

בכל מקרה, המשיכי לעקוב אחרי הפורום, וחפשי בכל האשכולות הישנים שיש לנו כאן (אין הרבה), אולי יהיו לך עוד רעיונות). אני מצידי אנסה לחשוב בשבילך על רעיונות ואתן אותם או באשכול הזה או באשכול נפרד.
בשביל הרבה יותר רעיונות כדאי שתחפשי בפורומים של אמנות של תפוז, ובבקשה אל תפסחי על אמנות לילדים, לא רק בשביל הרעיונות, אלא בעיקר רעיונות לניצול תקציב דל, כי הרי לכל משפחה יש תקציב משפחתי, ואי אפשר לקנות ולקנות ולקנות כל מה שהחנויות מציעות.
חפשי גם בפורום של רעיונות מקוריים בתפוז - אל תסתפקי בלפרסם שם בקשה לרעיונות, אלא חפשי בעצמך באשכולות ישנים. יש שם רעיונות יפים.
חפשי מה עושים אמנים ומעצבים שעוסקים במיחזור. להם יש רעיונות - גם כאלה שכל אחד מאיתנו יכול לעשות.
עוד משהו שממש יכול לעשות לך: לכי לגוגל-תמונות והקישי ערך מסויים כמו "פחית" (סתם נתתי דוגמה) או סתם משהו כמו "דגים". יהיו לך מיליון תמונות, אבל חלק מהן יהיו של אמנים שעשו איתן דברים מגניבים ומקוריים וזה בהחלט ייתן לך רעיונות.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

ישן 14-11-2008, 10:35
  מריאל מריאל אינו מחובר  

להביא ספר - ספר הרפתקאות או ספר שירים ושכל אחד יאייר סצינה או יצייר שיר שיבחר.
לא צריך להיות צייר בשביל זה - אפשר לעשות מונטאז' - קרעי עיתונים או קרעי נייר צבועים שמודבקים אחד ליד/על השני. בכל הנוגע לציור ואמנות - חשוב מאוד לזכור שזה בדיוק כמו בסיפור של נסיך הקטן שבו הוא צייר ציור שניראה כמו כובע, אבל למעשה היה נחש בריח - כך זה בדיוק באמנות.
כמו כן לא חייבים לדעת לצייר, אלא לדעת להעביר את המסר. אחרי שהם יעשו את זה הם יכולים לדעת על העבודות של כל אחד - האם הוא העביר את המסר של השיר/הסצינה או לא.

ישן 14-11-2008, 14:28
  מריאל מריאל אינו מחובר  

גרפיקה עוד משהו שנזכרתי בו (שאני לא בטוחה שאני זוכרת נכון, אבל גם הוא יכול לעזור)

כשלמדתי תולדות האמנות היה זרם שאני לא זוכרת את שמו, אבל מה שהוא הפיק זה תמונות מצויירות שניראות ממש ממש חיות כאילו צולמו במצלמה. הטריק היה: באמת לצלם את התמונה שרצו, לשים אלומסיה צילומית על הבד, בתהליכי צילום להעביר את התמונה לבד, אבל לא מחוייב לעשות הכל כדי שזה ייראה כתמונה אמיתית כמו היום. את זה הם היו צובעים, ומכיוון שהם היו כאלה כישרוניים - התמונה המצויירת בהתאמה. ממש חיה כאילו צילמו אותה.
אז זה נתן לי רעיון: אפשר לקחת תמונה כלשהי מעיתון - תמונת שער או פרסומת שיש בה הרבה פרטים או תקריב של פנים וכו'. ואת זה לצבוע לפי קווי המיתאר, לפי הגוונים של התמונה עצמה - לערבב גוונים כמה שיותר קרובים. ממש לצבוע על התמונה הזאת. זו אחת הדרכים ללמד ציור ע"י "חיקוי" קווי מיתאר וגוונים שקיימים כבר וע"י שימת לב לכל מיני דברים בציור.
אפשר לצבוע גם ע"י נקודות. היה זרם באמנות, שגם את שמו של זה איני זוכרת, אבל הוא צייר ציורים בעזרת נקודות. כל הציור הוא נקודות-נקודות בגוונים שונים זה ליד זה, והכל ניראה ציור מדהים. זו גם טכניקה שאפשר להשתמש בה למי שלא יודע ציור.

וסתם עוד משהו שכדאי שתדעי: נכון שאם צובעים עם צבעי גואש, אז זה יוצא מט, דהוי, בנגיעה זה מלכלך? אז יש אפשרות לעשות ציפוי מבריק עם דבק פלסטי: פשוט, אחרי שהציור או העבודה מתייבשת אחרי הצביעה, למרוח על הכל דבק פלסטי. אחרי שהוא מתייבש הוא יוצר ציפוי מבריק, לא גורם לדהיית הצבע שמתחתיו כלל.

ישן 06-12-2008, 13:38
צלמית המשתמש של Light Sleeper
  משתמשת נקבה Light Sleeper Light Sleeper אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.08.07

בנוסף לכל הרעיונות שהעלו פה, אני מציעה לך גם להסתכל על החומרים מהטבע, לא תאמיני כמה חומרים יש שם, ובחינם!
לדוגמא: לקחת אבנים יחסית גדולות כשלפחות חלק אחד שטוח וליצור מהם משהו דקורטיבי על ידי ציור עליהם עם גואש או אקריליק. אפשר את הקווי מתאר לצייר קודם עם לורדים. ואחר כך אם רוצים שזה יראה מבריק למרוח שכבת לקה, ואז אפשר לשים את זה בגינה. או שכבת דבק פלסטי, רק שאז אי אפשר לשים את זה בחוץ כיוון שזה לא חומר שעמיד למזג האוויר בישראל בחוץ (כמו הגשמים והטל).
דוגמא נוספת: אפשר לקחת חצץ ולצבוע את האבנים לצבעים שונים ואז לעשות פסיפס (לא אחיד כמובן, כי אי אפשר).
עוד דוגמא, אחרונה: לאסוף ענפים בעובי הרצוי ובאורך המתאים ולהשתמש בהם בשביל לעשות מוביל. את הפרטים שתלויים אפשר לעשות מכל מני דברים. באחד מהמקומות שאני מדריכה ניילנו עלים וגזרו אותם לפי הצורה ואז תלו וזה יצא ממש יפה. אפשר גם להוסיף פעמונים קטנים שקונים בחנויות יצירה (ולא עולים הרבה). ודברים כאלה.
מקווה שנתתי לך כמה רעיונות. את יכולה לפתח אותם ולחשוב על דברים חדשים שאפשר לעשות מחומרים מהטבע.
שיהיה לך בהצלחה.
ישן 17-01-2009, 23:50
  מריאל מריאל אינו מחובר  

השגת חומרים

כשיש תקציב מאוד דל יש אפשרות להשיג חומרים מאנשים שרוצים לתת אבל לא יודעים למי, ואפילו לא יודעים שיש להם דברים שאנשים אחרים רוצים. למשל: יש מישהי שביקשה שאריות צבע או דיסקים שלא צריך ליצירה כי היא עוסקת ביצירה עם אנשים עם מוגבלויות. ניתן לבקש עוד הרבה חומרים זמינים או פחות זמינים (ניירות צילום, פקקים, קרפ, כלי עבודה, כפתורים, עיתונים, נצנצים, בדים, סרטים ועוד דברים ליצירה - ייתכן שיש אנשים שיש להם וירצו לתת) באתר הזה - פרוייקט אגורה:

http://www.agora.co.il/index.asp

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר