לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-07-2009, 15:10
צלמית המשתמש של פאקטשלי
  פאקטשלי פאקטשלי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.06
שווי בובות מפימו

היום הציעו לי להכין לכבוד אירוע מסויים, 30 בובות פימו, של אנשים אמיתיים, גודל של כ5 ס"מ.. בממוצע לוקח לי שעתיים מינימום, כדי להכין דמות כזו, על כל פרטיה ובהקפדה על הפרטים הקטנים.
הפימו עצמו די יקר. עולה כ9 שקלים (ממזמן לא קניתי, אבל זה הסכום שזכור לי)

כמה נהוג לקחת על דבר כזה? אני לא מוצאת באינטרנט איפה להשוות.. מה שכן מצאתי זה שמגנט (די מכוער למען האמת ) עולה 30 שקל. האם יש שיטה לחישוב חומרים+זמן..? מצד אחד אני לא רוצה לעשוק (האישה שביקשה ממני מיודדת עם המשפ', אבל זה לגוף מקצועי, לא אישי לה) ומצד שני זה חתיכת פרוייקט, ועסק לא זול.

כמה בערך אני צריכה לבקש? חשבתי על סביבות ה45 לדמות.

והאם יש הבדל במחיר אם אני משתמשת בבסיס שאינו פימו ורק המעטפת עשויה ממנו? או שזה לא אמור לשנות? (בבסיס, אני מתכוונת גולות או דס) כי אני שוקלת אם כדאי למען ייצוב הדמויות לא להשתמש בפימו נטו, אלא בבסיס ואז ציפוי מעל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-07-2009, 11:38
צלמית המשתמש של פאקטשלי

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "עבדת שעתיים וחצי על כל בובה..."

לגבי היעילות, צודק. אני גם חושבת שבמידה ותהיה עסקה אני אעבוד על חלקים חלקים, לא רק מכיוון שזה מהיר יותר, אלא גם מכיוון שזה מונע את ההתלכלכות של הפימו אחד בשני (במעבר בין צבעים כהים לבהירים וכד')

זה די מצחיק אותי שציפלוחה כמוני שלא למדה את המקצוע ושניתן למצוא אצלה פגמים פה ושם, תתמחר את העבודות שלה כ"כ יקר. אני לא יודעת אם ביותר מכך הם יהיו מוכנים לשלם. אני יודעת על עצמי שלא הייתי קונה את זה בכ"כ הרבה. העבודה עצמה, באמת עולה יותר.. אבל לקונה- אני לא חושבת שזה מאד משתלם.

כנראה שהמבחן האמיתי הוא באמת מה שהם יהיו מוכנים לשלם.. אז אכוון גבוה ונראה מה יהיה. תגיד לי אתה, היית קונה פסלון מפימו, לא שלי ספציפית, ביותר ממ40 שקל? (לא משנה אם כרגע זה הקטע שלך או לא )

ישן 09-07-2009, 08:22
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
בלי קשר לכלום רק רציתי להגיד שהבובה שלך מדהימה
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "..."

לגבי מחירים ההצעה שלי דומה לזו של אסף: לחשב לפי שעת עבודה - איזו?
נכון שאין מחיר למה שאת עושה והבובות שלך מדהימות שאת צריכה לקבל הרבה כסף עבורן, אבל לא כל האנשים והאירגונים מסכימים לשלם. מה שעלה בדעתי זה שכר סטודנט לשעה. זה המינימום. אני לא יודעת על כמה הוא עומד היום, אני מניחה שזה 30 ש"ח. אם יותר - מה טוב. אז יוצא לך לבובה בין 60-90 ש"ח, וזה כולל חומרים. כלומר 10 בובות זה 600-900 ש"ח. 30 בובות זה 1800-2700 ש"ח.
אז את יכולה לבקש 2000-2500-3000 ש"ח.

המחיר אולי נשמע גרנדיוזי בהתחלה, ולא מן הנמנע שיש כאלה שיחשבו שבגלל שזה גוף אירגוני את רוצה לחלוב אותם, לכן חשוב מאוד שתכתבי להם את הצעת המחיר שלך בכתב, תוך פירוט איך הגעת אליה, בדיוק כפי שעושים לנו בכל החשבוניות של הסלולרי איך הגענו בכלל לסכום כזה גדול לשלם בכל חודש.
במילים אחרות: חשוב להבהיר את הדברים הבאים:

1. המחיר כולל חומרים. חשוב לציין את עלות החומרים. (חומרים זה נניח 10 ש"ח לבובה, שזה יוצא 300 ש"ח רק חומרים.)
2. המחיר מחושב לפי שעת עבודה, וצייני בפירוש שלוקח לך 2-3 שעות לפסל רק בובה אחת, וזה ללא אפייה. זה לא פס ייצור. (כאן אני יודעת שלאנשים יהיה קשה להאמין והם יחשבו שאת בטח מנפחת, אבל סורי, אין מה לעשות בנושא. הם לא מבינים כמה זמן זה לוקח עד שהם לא עושים בעצמם, ולפעמים גם אז לא. פעם עשיתי תחתית לכוס בשביל חברה שלי וזה לקח חודש עד שזה היה מוכן, כי לייבש כל צד בנפרד, ורק אח"כ לשייף ולצבוע, ולייבש כל שלב, ולכה והכל - זה לקח חודש. קשה להאמין על תחתית אחת קטנה).
3. שכר סטודנט לשעה הוא המינימום המקובל בשוק להעסקה הוגנת. (כך לפחות אני מניחה, אבל אני לא יודעת הרבה).

שאלת לגבי עלות החומרים - אם יש הבדל במחיר אם את עושה הכל מפימו או רק חלק, אז תשובתי היא כזאת: ההבדל במחיר בהצעה שהצעתי, נוגע אך ורק לרווחים שלך, שזה המחיר שהם נותנים מינוס חומרים.
הם לא צריכים לדעת פירוט עלות חומרים עבור בובה אחת, אלא עלות חומרים כוללת (בלי פירוט באילו חומרים השתמשת). בצירוף עם כמה שעות לוקח לעשות כל בובה, הם יקבלו פרופורציה קצת יותר הגיונית שמדובר פה בהרבה שעות עבודה, וזה א משהו שאפשר לשלוף מהשרוול תוך 5 דקות או חצי שעה.

זהו. שיהיה לך בהצלחה. אני מקווה שתעדכני אותנו מה יצא בסוף.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

נערך לאחרונה ע"י מריאל בתאריך 09-07-2009 בשעה 08:25.
ישן 15-07-2009, 18:44
  zrubabel zrubabel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.07.09
2 הסנטים שלי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי פאקטשלי שמתחילה ב "שווי בובות מפימו"

מספר דברים נוספים לכל מה שכבר נאמר :

1. אף פעם אל תשפטי את עצמך (בהתייחס למשפט שלך - "צפלוחה כמוני שלא למדה את המקצוע, לא הייתי משלמת על זה ככה וככה").
השופטים של העבודות שלך גם לא למדו את המקצוע ומבינים בו הרבה פחות ממך ומה שחשוב הוא התוצאה הסופית.
אם *הם* פנו אלייך סימן שהם חושבים שאת מספיק איכותית.

2. תמחור צריך להיות מורכב משקלול של הזמן המושקע, יחד עם "כמה את יכולה להוציא מהם".
אצלי למשל ביקשו ממני צילום למצגת רשמית שתוקרן בקולנוע לכל החברה או משהו בסגנון (אני צלם חובב) -
בררתי במחירונים שונים לעניינים האלה ומחיר סטנדרטי היה 150 דולר וזה מה שביקשתי.
אשת הקשר של החברה אמרה לי מיד שזה גבוה מדי והצלם הרגיל שלהם לוקח 50 דולר וזה לא משתלם עבורם וככה פספסתי הזדמנות להרוויח.
זה לא המקצוע שלי ולא היה אכפת לי להרוויח אקסטרה 50 דולר (למרות שאצלך מדובר בהשקעה של המון זמן ואצלי היה קל לי לרדת למחיר רצפה כי המוצר כבר היה קיים מבחינתי)
השאלה הסופית שאת צריכה לשאול את עצמך - האם "בא לי" להרוויח 1200 שח (40 שח כפול 30 בובות) על השקעה של 45 שעות (30 כפול 1.5 שעה לבובה בממוצע? )

3. הכי חשוב - האם התשלום שתקבלי הוא נקי ממס? אם זה ארגון, רוב הסיכויים שם יבקשו חשבונית ואם את לא עצמאית ולא יכולה לספק חשבונית יש לך שתי אופציות:
אופציה א - לעבוד עם אתר כמו "החשבונית של השכיר" שייקח לך עמלה 5 אחוז מהברוטו ומס לפי המדרגה הכי גבוהה (ובאחריותך לעשות תיאום מס שזה כאב ראש לא קטן) מה שאומר שמה2000 תקבלי קצת יותר מחצי שזה לא משתלם בעליל
אופציה ב - לבקש מהם את הסכום המבוקש ב"ניכוי מס במקור" או משהו כזה - זה אומר שהם מבצעים את כל ההורדות בעצמם ונותנים לך כסף אחרי כל המסים (אולי אני טועה, לא עשיתי את זה אף פעם)
כמובן שיש גם את האופציה שהם יסכימו לשלם במזומן ללא חשבונית אבל זה כבר תלוי בהם.

4. האם יכול להיות מצב שהם יגידו לך שחלק מהבובות לא ממש דומות לבן אדם המקורי? יכול להיות מצב שתאלצי לעשות חלק מהבובות שוב כדי שיהיה יותר דומה? מה לגבי תמונות של האנשים? אני מניח ש30 אנשים זה שכבת המנהלים בחברה ובהנחה שלאף אחד מהם אין איזה סממן מובהק שאפשר לשייך לו כמו למייקל גקסון, את תקבלי תמונות אפרוריות מאיזה טיול חברה וכבר לא תוכלי להגיד שזה לא מספיק כי הדדליין יתקרב... אלה דברים שכדאי לסגור מראש כתנאי להמשך.
ישן 18-07-2009, 10:54
צלמית המשתמש של פאקטשלי

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי zrubabel שמתחילה ב "2 הסנטים שלי"

תודה רבה על התגובה הארוכה והמפורטת!

אז כמה עדכונים:
החישוב של המזמינה היה שגוי, יש 18 אנשים ולא 30. דבר שני, בסוף היא החליטה שהיא רוצה שאכין רק לרופאים בחבורה, שאלו חמישה סה"כ. אני די שמחה שזה ירד, כי להכין 18 דמויות זה קצת יותר מדי בשבילי ועכשיו אני יכולה להשקיע עוד יותר בכל אחד. והבקשה שלה הייתה אך ורק פנים, כלומר חצי דמות ירדה מהפרק (שוב- לשמחתי. מבחינה טכנית, הרבה יותר נוח)

ביקשתי 25 לכל דמות. אני חושבת שזה סביר. מכיוון שאין לי עסק ואני רק בת 19 אז לא חשבתי בכלל על ניקוי מס. אני לא מוכרת פימו באופן רשמי. פה ושם בירידים, כשהייתי בביה"ס מכרתי קצת. אבל זה לא משהו שאני מתפרנסת ממנו ומוכר על ידי מס הכנסה.. מבקשים ממני פה ושם אז אני עושה. ככה לבד זו ממש לא העבודה שלי אבל בכל זאת, תודה על ההערה!

קיבלתי תמונות בצבע, אך בקטן. אז ביקשתי ממנה סממנים כמו צבע שיער ועיניים (צורה כבר יש לי). הדדליין שלי הוא בספטמבר, אז יש לי עוד זמן. במיוחד שעכשיו מס' ההזמנות ירד באופן משמעותי.

על החומרים היא רוצה לשלם לבד, אז מדובר על נטו עבודה..

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 04:03

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר