לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 05-11-2005, 16:32
  Levik Levik אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.09.04
קודם כל - באמת שיהיה בהצלחה !
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "בתוך הטנק"

בחרת בחיל טוב ומעניין (כן, כן, אני יודע שלא כולם יסכימו, אבל זו דעתי).

ולתשובות:

1. שירתתי במרכבות, ככה שתמונות של מג"ח אין לי, ובכל מקרה עד כמה שידוע לי לא תזכה לראות מג"ח בשירות שלך (הם הוצאו משירות, או שהם בדרך...)

2. בצה"ל רק לכדורי 105 מ"מ יש תרמיל פליז (מתכתי). תחמושת כזו יש במג"חים ומרכבות 1-2.
תרמילים אלה נחלצים מהתותח ונופלים לתוך הצריח, ומשם נדרקים החוצה ע"י הטען.
לתחמושת 120 מ"מ יש תרמיל העשוי מחומר דמוי קרטון שנשרף בעת הירי, ולכן מה שנחלץ מהתותח הוא רק הכרכוב של התרמיל. בעיקרון, התו"ל קובע שניתן לצבור בצריח עד שישה כרכובים, ואז צריך לזרוק אותם החוצה. בפועל, אפשר גם יותר.

3. בטנקים מערביים כמו שיש בצה"ל המט"ק עומד / יושב בצד ימין של הצריח. בטנקים מזרחיים (רוסיים) הוא נמצא בצד שמאל.

4. תלוי מה נקרא אצלך לזוז... אי אפשר לשחק כדורגל בתוך טנק, אבל לפחות במרכבות יש יחסית מקום "לחיות", ולא יושבים דחוסים אחד על השני כמו ב"שוטים", למשל (אני בטוח שיש פה כמה שוטניקים שיסבירו יותר טוב). בכל מקרה, יש מקום לזוז - אתה לא "תקוע" בתוך תא בדיוק בגודל שלך.

נערך לאחרונה ע"י Levik בתאריך 05-11-2005 בשעה 16:36.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-11-2005, 16:53
  צ'ופר צ'ופר אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.06.05
למה מג"ח??

כי אם וכאשר ותתגייס לשיריון לא יהיה לך את התענוג לעלות על העגלה הזאת, כי הוא יצא משירות.
1.אני חושש שתמונה כזאת עוברת על ב"ש.
2.התרמיל לרוב נפלט החוצה מבית הסדן לרצפת צריח, לפעמים צריך לעזור לו לצאת בגלל תרמילים עקומים, ולאחר סדרת ירי, התרמילים מוחזרים על ידי הטען בחזרה לכוורות או לסל צריח.
3.המט"ק יושב/עומד (שחכתי את השם היעודי שלו) על מין "מעלית" מתקווננת, שמתקוונת על פי גובהו, אבל לרוב המט"ק עובד על הפודיום הזה מהמותניים למטה בתוך הצריך.
4.שהטנק בתנועה רק המפקד והטען יכולים לזוז, התותחן בכל מצב נמצע בתוך התא תותחן הפיצפון שלו. ובמארב הנהג והטען מחליפים מקומות על ידי צידוד הצריח ב180 מעלות יש מעבר בין התובה וצריח בשביל להחליף תפקידים, וגם במקרה שהטנק מתהפך על מנת לצאת מהטנק מהפתח דחק (פתח מילוט).
ישן 06-11-2005, 00:07
  pbp pbp אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.11.04
אם זה מנחם אותך
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "פששששוי"

אני בצמ"פ קיץ אסרתי על החיילים שלי להפעיל מזגן, סתם בשביל שלא יריגישו שהם מה שאתה אומר.
בקשר לשאלות שלך.

1) מג"ח לא תראה - אולי דרך העינית (וכן יריתי על מגח !)
2) יש תרמילים מתכלים (בסימן 3,4) ויש תרמיל לא מתכלה ואז יש שק כזה בצריך שלשם הוא נופל (במגח הוא פשוט היה עף על מין שטיחון כזה, ככה לפחות סיפרו לי.
3)המט"ק עומד (בסימן4 אפילו יש לנו מעלית ) אלא אם הוא במארב.
4) גם בסימן 3 וגם בסימן 4 יש מקום לזוז בטנק. בסימן 4 יכולים לישון בתוך הטנק עצמו מינימום 4 אנשים למרות שגם ל5 יש מקום ואני אפילו אגזים ואומר שמצב מסויים גם 7 אנשים ישנו בפנים.

הקיצר, תהיה גאה לשרת בשריון, ת'כלס אני מנסה לשכנע את אחי שיהיה שריונר אבל הוא בשלו. תאמין לי, כשתעשה שת"פ עם חי"ר וביד אחד תחזיק את הבקר וביד שניה את הקולה והם ירוצו בצדדים תבין את הכבוד של להיות שריונר....
ישן 06-11-2005, 14:06
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  
מיכאל מס. סא"ל (מיל.), אוצר מוזיאון יד לשריון בלטרון. מומחה לרק"ם ובעיקר טנקים

חבר מתאריך: 26.01.02
סולו חבר יקר
בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי Soloavia שמתחילה ב "ועדיין ברכות"

אני לא שותק , אלא מבליג. קשה לי בזמן האחרון בפורום החשוב הזה , שאמור להיות טוב גם למלש"ב מוטרף ומורעל וגם לחוקר ואנטוסיאסט.

לגבי לטרון בהשוואה לכור מחצבתך , הרי שביד לשריון עוסקים במלאכת הטנקים/תערוכה/אוצרות.....................נכון... אדם אחד בהתנדבות , בסדר של כ2-4 שעות שבועיות (ללא שכר, אמרתי ?).
ובמוזיאון חה"א...............אוצר במישרבה מליאה (מוצדק, לטעמי), 13.5 עוזרים במילואים, ועוד אנשים בשירות , שאיני יודע לסופרם.
נו.... אז לפטר את אילו שבחצרים ? לא ולא ! חייבים ללמוד מהמודל ולאמצו גם בלטרון . (מישהו שומע?).

שלך ברעות קרקע/ אוויר
מיכאל
ישן 06-11-2005, 14:24
  משתמש זכר Soloavia Soloavia אינו מחובר  
צחי בן עמי לתחום התעופה הצבאית, חיל האויר ותולדותיו

חבר מתאריך: 17.10.04
אתה לא מעודכן
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי gm4450 שמתחילה ב "סולו חבר יקר"

ציטוט:

לגבי לטרון בהשוואה לכור מחצבתך , הרי שביד לשריון עוסקים במלאכת הטנקים/תערוכה/אוצרות.....................נכון... אדם אחד בהתנדבות , בסדר של כ2-4 שעות שבועיות (ללא שכר, אמרתי ?).
ובמוזיאון חה"א...............אוצר במישרבה מליאה (מוצדק, לטעמי), 13.5 עוזרים במילואים, ועוד אנשים בשירות , שאיני יודע לסופרם.

מצבת המילואים ב"כור מחצבתי" עלתה לאפס עגול ויפה.

ציטוט:
נו.... אז לפטר את אילו שבחצרים ? לא ולא ! חייבים ללמוד מהמודל ולאמצו גם בלטרון . (מישהו שומע?).

הלוואי ויכולתי לחבר את המחשב למערכת הכריזה של ח"א....

ישן 07-11-2005, 09:46
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  

סירפד ידידי היקר
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי סירפד שמתחילה ב "מיכאל ידידי, אל תשלוף כ"כ מהר..."

האתר הינו משגע , בהנחה שמדובר במיזם ופרוייקט פרטי לחלוטין. ראוי להערכה , באמת.

לגבי קרדיטים ו/או שימוש ללא רשות , לא יסולח , וכתבתי לו על כך בעבר בפורום שריון.

לגבי דיוקים , איני מאשים אותו , כי באמת לא כל אחד אמון על הניואנסים. אלא שמתוך חוסר האשמה , אין להבין שמה שהוא כותב הינו נכון. מי שכותב את מה שאינו יודע , הינו בלתי אמין בעליל. עדיף מבחינתי לא לכתוב , מאשר לא לדייק , לשלוף ולהטעות.

להלן קובץ תיקונים ראשוני באדיבות פורום פרש , לאתר ISRAELI WEAPONS :
1.בעמוד :http://www.israeli-weapons.com/weap.../magach/M48.htm
התמונה השלישית מלמעלה הינה טור של מגח 6 (M60) ולכן מקומה אינו בקטע העוסק ב-M48
2. סלט שלם במשפחת ה-M60 וצפונה. מגח 6 אינו שם כולל לכל סוגי ה-M60. מגח 6 הינו M60 SLICK,
כלומר, צריח עגול עם תובת "סכין" ישרה. בדף זה מופיעה תמונה של מגח גל בט"ש שהוא על בסיס M60A1 RISE עם צריח מוארך.http://www.israeli-weapons.com/weap...ch/Magach_6.htm
3. הנפצה של שמות חדשים כמו זלדה 2 ? http://www.israeli-weapons.com/weap...113/Zelda2.html.
4. צ"ל ג'ירף (כמו החיה הגבוהה). לא כל התמונות הינן של ג'ירף.
http://www.israeli-weapons.com/weap...-113/Giref.html

יש עוד תיקונים רבים מספור , אך זה באמת פרוייקט רציני.
להשתמע
מיכאל
ישן 07-11-2005, 08:31
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
צילום כמה תמונות פנים של מגחים

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^תא טען - הטען הכניס פגז ונצמד עם פגז (חלול) נוסף לטעינה חוזרת. כן, אני יודע, זה כדור 105מ"מ, אני מציע זאת הגדרות החבלה/בוחני תחמושת נשאיר לאשכולות שעוסקים התחמושת. באשכולות שעוסקים בטנקים נדבר בשפה טנקאית (בדיוק באותה מידה שלעבודה אני אבקש פלייר ומהאפסנאי אבקש מכפתיים)ץ
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
^ תא תותחן. התותחן יושב עם הפנים שמאלה.

ישן 07-11-2005, 15:57
  gm4450 gm4450 אינו מחובר  

מחשב ? ביום כיפור ?
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי סרג'יו שמתחילה ב "יוסיפון, תמונות מדהימות!!!!!!!!!!!"

בתקופה הזו עוד לא היו מחשבים כפי שאתה מכיר היום .
במג"חים , (מגח 3, 6, 6א) היו מחשבים בליסטיים מכניים ממשפחת ה-M13 שבהם הוכנסו הנתונים הבאים , כ"א בתורו :
הטווח - ע"י סינכרון מכני ממד הטווח האופטי M17.
סוג התחמושת - ע"י סיבוב ידית (כמו ידית של דלת) ובחירת סוג התחמושת בחלון התצוגה.
שעמ"מ-(שווה ערך מיטען מלא) כלומר מימדי שחיקת הקנה בגלל הירי .

סה"כ הנתונים האלה הוכנסו כאמור , באופן ידני למחשב הבליסטי , אשר שיקלל את הנתונים (ע"י תמסורות גלגלי שיניים עדינים ועקומות מכניות) והעבירם להינע בליסטי שתרגם את תיקון הזווית לתותח.
ועוד לא דיברנו על שיפועי צד , מדידת רוח צד וכדו'.

כיום העסק קצת יותר פשוט ומהיר ..
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:57

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר