לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה --לשאלות בנושאי טלוויזיות, מערכות קולנוע ביתי, הגברה וסאונד - אנא פנו לפורום אודיו וקולנוע ביתי -- www.fresh.co.il/f=103 תגיות פורום: פורום אלקטרוניקה - פורום חשמל - שאלות בנושאי אלקטרוניקה - תכנון מעגלים - מעגלים מודפסים - פיתוח אלקטרוני - תכנון PCB - בקרים למנועים - תאורת לדים - תכנון דימר - מודינג - Arduino - מיקרו בקרים - שליטה על תאורה - שלט רחוק - משדר FM - תאורת LED - פתרון שאלות בחשמל - אלקטרוניקה תקבילית חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > חשמל ואלקטרוניקה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 04-02-2009, 19:08
  ranran100 ranran100 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.05
עזרה בקשר ל-(DS1307 (RTC

לכל החברים שלום רב..
אני תלמיד י'ד ועובד כרגע על הפרויקט גמר נתקלתי בבעיה שלא הצלחתי עדין לחשוב על פיתרון בשבילה.. לפי דפי הנתונים של הרכיב : http://datasheets.maxim-ic.com/en/ds/DS1307.pdf בעמוד 8 יש את הטבלה של הזיכרון לפיה רואים כמה סיביות מוקצות בכל תא לשניה/דקה/שעה/חודש וכ'ו.. הבעיה שלי היא שאני רוצה לקלוט את כל הנתונים מKBD ואני מקבל קוד ASCII צריך לשמור את הנתון בזיכרון של ה-RTC ואחר כך לקרוא אותו ל-LCD שזה שוב קוד ASCII הבעיה היא שאני רוצה למשל לקלוט מספר כמו שעה נניח שיש בה מ-00 עד 23 או כמו חודש מ-0 עד 12 והדו סיפרתי הזה צריך לקלוט אותו מהKBD כ-2 תווים ככקוד ASCII לבצע את ההמרה לבינארי או אקסה לשמור אותו בזיכרון של ה-RTC ובקריאה שוב להמירו לASCII כיוון ש-LCD יודע להציג רק ASCII.. ניסיתי עם מספר בודד לא הייתה שום בעיה הבעיה נוצרה כאשר ניסיתי לקלוט 2 תווים ב-ASCII נניח "2" ו-"3" ביחד כביכול 23 ולהכניסם למשל לשניות שזה 7 ביט זיכרון ואחר כך להמירם חזרה לASCII והלציג על ה-LCD. אני מתכנת בשפת C ולכן אשמח אם מישהו יראה לי דוגמא לקטע קוד להמרות הנ"ל לאחר נניח שקלטתי 2 מספרים ושמרתי אותם בנתונים בזיכרון של המיקרו(at89c52).
תודה רבה לעוזרים והמשך ערב טוב..
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:00

הדף נוצר ב 0.03 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר