לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > השכלה כללית > הסטוריה ותיעוד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 24-01-2009, 19:56
צלמית המשתמש של hagarblu
  hagarblu hagarblu אינו מחובר  
ארל'ה בלומברג ז"ל, מנהל פורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 14.06.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "מפעל ליצור לבני סיליקט בנחלת יהודה"

בעקבות הסרט הגרמני המצליח, אני קורא לזה, תמונות של אחרים. במשך למעלה מ40 שנה אני שומר כל תצלום שנקרה בדרכי.אולי הדבר נובע מכך שלהורי,אשר עלו לארץ בשנת 1946,לקח שנות דור להרכיב אלבום משפחתי , בעיקר עי שנוררות של תמונות מקרובי משפחה שהיה להם השכל לעזוב את אירופה בזמן.לאמי היו מספר תצומים של הוריה אשר נשלחו אליה למחנה העבודה עי הצלב האדום, אך כשאוניות הצי הבריטי לכדו את תל חי, הגיגית עליה הגיעה לחופי הארץ, ניתנה הוראה להשליך לים כל תמונה ומסמך מזהה... ובכן, מה הפלא ששמרתי את צרור התצלומים שהיה מונח ליד פח אשפה בשכונת נווה שאנן בחיפה. אני קורא לו תיק העבודות של המהנדס הצכי, מאחר ועל רבות מן התמונות כתוב מורבסקה אוסטרבה. מה ידוע לחברים אודות המפעל שבתמונות?, האם נשארו שרידים ממנו?
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-01-2009, 08:01
  עמי60 עמי60 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.05
קרוב למדי שהדלק היה מזוט .ראה ויקיפידיה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "מעניין מה היה הדלק ששימש את..."

מזוט הינו דלק נוזלי ותוצר של זיקוק נפט.

מזוט הוא כל דלק נוזלי המשמש לבעירה בתנור, כבשן וכדומה לשם הפקת חום או המשמש במנוע להפקת חשמל.

המונח מזוט אינו כולל שמנים שנקודת הבזק שלהם היא 40°C, או שמנים המשמשים לפתיליה. המזוט יכול להיות תוצר של נפט גולמי, משקע של פעולות זיקוק, או תערובת שלהם. לכן סולר הוא סוג של מזוט.

נוהגים לחלק את המזוט לשישה סוגים, לפי טמפרטורת הרתיחה, הרכב וייעוד. מזוט מספר 1 ומס' 2 מיוחסים כמזוט מזוקק, ואילו מזוט מס' 4, מס' 5, מס' 6 מיוחסים כמזוט משקע. מזוט מספר 1 הוא קרוסין. מזוט מספר 2 הוא סולר. לעתים מכונה "בונקר C" מזוט מס' 6.[1]

מזוט במשמעותו המקובלת הוא הדלק המסחרי הכבד ביותר שניתן להפיק מנפט גולמי והוא כבד יותר מבנזין ומקרוסין. טמפרטורת הרתיחה של מזוט נעה בין 370 ל-600°C. המזוט מורכב משרשראות פחמימנים ארוכות (של בין 20 ל-70 אטומי פחמן). מזוט זה משמש להנעת ספינות ולהפקת חשמל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 16:35

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר