לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > מחשבים > חומרה ורשתות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-05-2009, 15:06
  nulldef nulldef אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.05.09
לינוקס חוות דעת על מחשב לצרכי עבודה ביתית כבדה ומשחקים

שלום לכולם,
אשמח אם תוכלו לתת את דעתכם על המפרט הבא, אותו הרכבתי בעצמי. שינויים, הערות והארות יתקבלו בברכה! :-)

צרכים:
gaming: כעיקרון אני לא גיימר כבד, אבל הייתי רוצה להיות מסוגל להריץ משחקים בתקופה הקרובה באיכות סבירה. הייתי רוצה שבשנתיים הקרובות אני אוכל להריץ את רוב המשחקים, כאשר על האיכות אני יכול להתפשר. (רצוי מחשב שיהיה לי קל לשדרג במידת הצורך)
ברמת העיקרון אני מעדיף רלוונטיות לעתיד של ביצועים, על פני טכנולוגיה מתקדמת.
הרזולוציה של המסך שבחרתי כאן היא 1680*1050, אבל אני פתוח להצעות.

עבודה מקבילית ומהירות: אני מכיר בחשיבות ההולכת וגדלה של multi-proccessing, ולכן אני רוצה מעבד quad-core, כמו כן כדאי מאוד שהגישה שלו לזיכרון תהיה יעילה דיה, ו cache גדול זה ייתרון חשוב עבורי. הרדיסק עם IO יעיל זה גם ייתרון חשוב.

אילוצים:
לינוקס- תמיכה מיטבית של החומרה (דרייברים וכו'). בעיקר ענף Debian ורצוי גם Fedora.
שקט - בעבודה רגילה (לא גיימינג) הייתי רוצה שהוא יהיה שקט לחלוטין. במשחקים לא אכפת לי הרעש.
בר-שידרוג - חשוב לי שאני אוכל לשדרג דברים בעתיד, לכן אני רוצה להשקיע בדברים כמו pci express 2.0 וכו'
תקציב - הייתי רוצה לסגור את המחשב (ללא המסך וללא ציוד היקפי) באיזור ה4000. כאשר מתוכם על כרטיס מסך אני מוכן להשקיע בין 600 ל 800.

אוקיי, זה המפרט שהרכבתי כמיטב הבנתי, כמובן שזו רק הצעת הגשה.

מה אתם אומרים?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-05-2009, 21:45
  rlsf rlsf אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 09.10.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nulldef שמתחילה ב "חוות דעת על מחשב לצרכי עבודה ביתית כבדה ומשחקים"

אני מבין שהמסך הוא לא חלק מהתקציב למפרט, כי הסה"כ מגיע לסביבות ה 5000 ש"ח ביחד איתו.
בתקציב כולל של 5000 ש"ח למערכת + מסך רצוי לבצע את השינויים הבאים:
1. להגדיל את הזיכרון ל 4GB, זיכרון DDR2 יצא מהשוק בשנה-שנתיים הקרובות ולכן יתייקר מאוד, חבל לא לנצל את המחיר הנמוך שלו כרגע.
2. כרטיס המסך הזה יקר מאוד ביחס לתמורה שלו, אם המטרה היא משחקים באיכות בינונית אפשר ללכת על כרטיס זול יותר כמו ה HD 4770 שיהיה גם הרבה יותר שקט או להשקיע בערך את אותו סכום בכרטיס מבוסס HD 4850 שיתן ביצועים טובים יותר.
3. אין טעם בלוח מבוסס P45, לוחות זולים יותר מבוססי P43 יתנו לך את אותם פיצ'רים, ואפילו יותר, במחיר נמוך יותר.
4. לפני שאתה קונה מסך רצוי ללכת לראות אותו בעיניים וכן לקרוא ביקורות, המידע היבש נתון להרבה מניפולציות של היצרנים, המסכים האחרונים שהומלצו בפורום היו ה SAMSUNG 2243BW ו 2253BW.
5. אין טעם להשקיע עוד 100 ש"ח (שהם כשליש מהמחיר) של ה HD ב BUFFER גדול יותר, אם אתה נורא רוצה קצב IO גבוה עדיף לחכות לכניסה מסיבית יותר לשוק של SSD HD, שם תראה הבדל משמעותי בביצועים לעומת HD רגיל.
6. מארז וספק הם עניין של טעם, ב KSP אין מבחר גדול של חלופות ולכן הם נראים לי כפשרה סבירה.

מפרט אפשרי לאחר השינויים הנ"ל:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ישן 12-05-2009, 19:07
צלמית המשתמש של Kill-Machine
  Kill-Machine מנהל Kill-Machine אינו מחובר  
מנהל פורום חומרה

חבר מתאריך: 27.05.02
טוב, בגלל שזה נכנס בתקציב, ובגלל שזה ממש תוספת קטנה, הנה מפרט נחמד יותר:
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Kill-Machine שמתחילה ב "למה ב-KSP?"

מעבד:
[..] INTEL CORE 2 QUAD S775 2.4GHz Q6600 : "SLACR" - BOX ₪1024
*
לוח אם:
[..] ASUS P5QL-E ₪650
*
כרטיס מסך:
[..] SAPPHIRE PCI-EX 2.0 RADEON HD4870 512MB GDDR5 - RETAIL ₪985
*
דיסק קשיח:
[..] SEAGATE BARRACUDA 7200.12 500GB 16MB SATA2 NCQ - ST3500410AS - זמין במלאי ₪285
*
צורב:
[..] ASUS DVDRW DRW-20B1LT LIGHT SCRIBE - SATA - RETAIL ₪144
*
זיכרון:
[..] OCZ 4096MB (2048MBX2) DDR2 800 CL 5-5-5-18 - GOLD EDITION : OCZ2G8004GK ₪259
*
מארז:
[..] ANTEC NSK4480B II + 380W EARTHWATS PSU - זמין במלאי ₪466
*
שירותי מעבדה:
[..] ללא הרכבה ₪0
*

מחיר סופי: ₪3813

להזמנות מעל 3,000 ש"ח - משלוח חינם
המפרט הורכב ב - www.IQPC.co.il

שים לב לשדרוג העצבני בכרטיס המסך.

The only certainty in life is that there are no certainties.

ישן 11-05-2009, 22:22
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי nulldef שמתחילה ב "חוות דעת על מחשב לצרכי עבודה ביתית כבדה ומשחקים"

קח בחשבון, שמשום מה, צ'יפסטים של אינטל נוהגים לעשות כל מיני בעיות בלינוקס בשלב האתחול. יש כאלה שאפשר לעקוף, יש כאלה שלא. אצלי בעבודה נשבר לנו מ"תיבת ההפתעות" (אין שני לוחות שיוצאים מהמפעל של אינטל שהם אותו דבר, בדיוק כמו שהם לא אוהבים להוציא שני מעבדים על אותו סוג של סוקט ו/או זכרונות) - ומאז שעברנו ל AMD - שקט בגיזרה.

הייתי מנסה למצוא מישהו עם לוח כמו זה שאתה מתעתד לקנות ולהריץ עליו livecd של מספר הפצות כדי לראות שהוא צולח את העניין בהצלחה. אחרת תצטרך להתחיל להתעסק עם באגים מוזרים בביוס, האקים מיוחדים שמוסיפים לקרנל כדי לטפל בשטויות שהחומרה הזו עושה, ועוד...

אם תלך בסוף על אינטל, אחסוך לך את הגוגל הראשון האפשרי: יש סיכוי לא רע שתצטרך להוסיף את הפרמטרים הבאים לקרנל: pci=nommconf ו/או noapic ו/או acpi=off ואם תתקל בשעונים שזזים קדימה ואחורה בזמן כי זכית שיש לך יותר ממעבד אחד במחשב, אולי גם הפרמטר: maxcpus=1 ... בכל מקרה, תתקין משהו שישים לך קרנל עדכני מאוד שעומד בקצב הפצצת הצ'יפסטים / שינויים וכו' של אינטל. לא יותר מחודש-חודשיים אחורה ממועד ההתקנה.

ישן 12-05-2009, 17:04
  שימיadmin שימי אינו מחובר  
מנהל פורומי "תכנות ובניית אתרים" ו"חומרה ורשתות"

חבר מתאריך: 25.10.01
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי nulldef שמתחילה ב "הממ.. מאוד מעניין מה שאתה..."

centos/fedora, ubuntu, gentoo

לא שההפצה כזו משנה. הקרנל של לינוקס זה הקרנל של לינוקס ולא משנה מי ארז אותו בדיסק ההתקנה. והחומרה זו החומרה...

הבעייה קרתה בייחוד בלוחות חדשים למדי, לוקח זמן עד שהם עושים catch-up עם השטויות שמגלים שם ואז אתה רואה בעלייה של הקרנל שורות שנשמעות כמו: BIOS Bug: Overriding...

אני זוכר שבעידן הרדהט 9 הייתה ההתקנה של ה microcode באופן אוטומטי בכל עלייה כדי לסדר דברים...

אבל שוב, לכל כלל יש יוצא מן הכלל. הכי כדאי לבדוק אצל מישהו אחר שכבר יש לו חומרה זהה. ושאני אומר זהה אני מתכוון לזהה, כולל כרטיס מסך וכו'. כל תוספת חומרה משפיעה על ה addressing ויכולה לגרום לתופעות לוואי...

ושבודקים, לעשות בדיקת מאמץ: להפעיל את ה 3D Acceleration, לטחון אותו, רזולוציית מקסימום ועומק צבע מקסימלי, ופשוט לשגע אותו כמה שרק אפשר. להריץ fgl_glxgears (במקרה של ATI) ולוודא שמגיעים לערכי FPS גבוהים (קרי - לא 300...), במקביל להריץ סרטים, לשחק עם Beryl וכל האפקטים החדשים של KDE 4.2 - ולנסות בכל הכוח לגרום לו לקרוס. אם נכשלת בנסיון - קנה

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:38

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר