לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-01-2009, 17:48
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי aviad_r שמתחילה ב "מספר שאלות בנושאי הצבא"

למה לעשות עניין? התשובות כולן בגוגל וידועות לכולן, אז הנה הן:

1) 88FM עד 106FM והוא משדר בעוצמה של 69 בולבולהרץ

2) 18ב זה מטבח נייד, 21ג זו הוונדורה של צוות הווי ובידור אוגדתי, 10ג זו הטיולית שמחזירה אתכם משטח האש, ג ד ו-2 הם הגזלנים האזרחיים.

3) רוגל זה ר"ת של רבנים וגנבים ללא עכבות - מדובר ברובה טו-טו (0.22 מ"מ) שהמ"פ חותם עליו כשיש ביקורת של הרבנות למקרה שאחד מאנשי הדת הכבודים ינסה לרוקן ארוניות ציוד אישי או לאנוס חייל.

4) קל"ח זה קצין לוקח חבית - קריאה שהחבר'ה קוראים אחד לשני בעמדות השמירה כאשר המ"פ מסתגר במשרדו עם משקי"ת ת"ש שמנה במיוחד.

5) מעיל זה הכינוי לשליש היחידה, כי השליש אחראי על כספי היחידה ולעיתים נוהג למעול בהם ומשם השתרש הכינוי שהיה בהתחלה לגנאי.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-01-2009, 18:08
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מנעול זו הנציגה של הרבנות..."

ואשנב?
האם זה הנשק שמחתים על נשקים דרך החלון
או, מש"קית החינוך שתמיד אומרת "מה אתה בא אלי עם בקשות לכרטיסים להופעות חינם? לך לבית החייל לאשנב של הקופה ותקבל שם!" (מה לעשות שהג'ובניקים לוקחים את הכל?)

ישן 28-01-2009, 18:15
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אני חושב שזה קצת לא אחראי מה שעשית... אבל אם המנהלים לא פוצים פה אז קטונתי..."

אני דווקא חושב שהוא נתן לו שיעור חשוב ביותר, הגם שחלק מהפרטים יכולים להיות יותר מדוייקים:

הסימול הטקטי המדובר הוא תקף רק לגדודי שריון חדשים המצויידים בטנק 'טירן' (ואני מזכיר שהנושא מסווג, אין לדון בו בפורום מעבר לנכתב כאן). כאשר מדובר בטנק ה M113, לסימולים הטקטיים משמעויות אחרות לחלוטין!

18ב' הוא מנחת מסוקים נייד.
21ג' הוא טנק אמפיבי המסוגל לנוע מתחת למים בלבד.
10ג' הוא טנק דמה מפלסטיק ללא מנוע, בעל 4 אנשי צוות במקום 9.
והשאר פשוט לא קיימים!

"מעיל" בגדוד לש"ם (לוחמי שלישות מאוחדים) הוא שם קוד למחשבון סוליטייר טקטי.

אני חייב גם לציין שחיפוש פשוט בפורום היה מוצא את הפרטים הללו...
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

ישן 29-01-2009, 23:32
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "מה שתגיד חביבי !..."

לבני, אתה מתכוון אולי לטירא"ן: טנק יפני רוסי אוטומטי נון סופית.

לגבי רובה הרוגל, זהו הנשק האישי שמנופק לקונדיטורים גדודיים.

קל"ח - קצין לחימת חורף. תפקידו לרכז ולשמר את הידע שנצבר מנסיונו של צה"ל בלחימת חורף בקיבוץ, בכפר ובעיר.

ולגבי מעיל...ובכן, בשביל לבלבל את האויב שהתרגל למילות קוד שונות ומשונות הוחלט פשוט להשאיר את המילה מעיל כמו שהיא מתוך כוונה לבלבל את מודיעין האויב ולגרום לו לחשוב שמדובר באיזשהו אמל"ח מסתורי ולא בפריט הלבוש האהוב כל כך על תושבי ארצות הקרה.

וככה משלבים את זה בנדב"ר: "משנה דביבון למסרגה, תזיז את התחת שלך ותביא לי מעיל - קר פה רצח, עבור!".

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 29-01-2009 בשעה 23:36.
ישן 30-01-2009, 00:17
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "לבני, אתה מתכוון אולי..."

הקטע עם מעיל כנדב"ר מטעה הזכיר לי שני קטעים משעשעים:
במבצע עופרת יצוקה הסתבר שיש אריה ולביאה מופקרים ב"גן חיות". החיילים נתנו להם קבנוס ולוף, אבל זה לא ממש השפיע על הרעב של שני המסכנים. כל זמן שהם היו נעולים בכלוב תוכנן להביא וטרינר מרשות שמורות הטבע שירדים אותם ויחזיר לספארי. הבעיה הייתה כשפצמ"ר פלסטיני ניפץ את הכלוב ושני החתולים השתחררו.
מה עושים? שני טורפי על רעבים מאד מסתובבים ברחוב ומחפשים את מי לטרוף... "להתקל באריה זה יותר מפחיד מלהתקל בחמאסניק" אמר לי אחד המפקדים בשיחה בורד הרים.
הוחלט שלא להשכיב תשמועים ומארבים הגנתיים מחוץ לבתים ולרק"ם. כל החיילים הסתגרו היטב מקווים שהחיות יעדיפו לאכול את האוייב.
תוכנן להביא וטרינר (אני יודע על שניים שסרבו) שיגיע להרדים את החיות. הוראות הגנה הועברו אל כל הכוחות.
"ישבתי בחמ"ל הגדוד והעבירו לי הוראות בקשר ל'אריה' ו'לביאה'." מספר חייל מגדוד שקד של גבעתי, "הייתי בטוח שזה נדב"ר שאני לא מכיר. שאלתי את הקמב"ץ גדוד אולי הוא ידע לפתור את החידה".
"בלילה התקשרו אלי מביטחון מידע והתחילו לחקור אותי מה זה 'מבצע אריה ולביאה'" מספר קצין ששרת בחמ"ל החטיבה, "מה המטרות שלו, איפה הוא נערך וכו'. לקח לי חצי שעה להסביר לבחורה הנחמדה שזה לא שם קוד אלא הלכה למעשה אריה ולביאה".

סיפור ישן יותר:
כל מאזין יודע שפעם בכמה זמן אמורים לעלות מול החמ"ל או התצפית לבדיקת קשר. הוראות הנדב"ר הן לנהל שיחה של ממש:
- "חמ"ל ממאזין אנונה".
- "כאן חמ"ל. רות המשך"
- כאן מאזין אנונה. לבדיקה, איך אני נשמע? עבור"
- "מאזין אנונה כאן חמ"ל נשמע היטב".
רוב החיילים משתדלים לקצר:
- "חמ"ל כאן מאזין אנונה. לבדיקה, איך נשמע עבור?"
והחמ"ליסט משתדל לענות תשובה בדרנית בסגנון "נשמע צעיר" או "נשמע גרוע וגם נראה חרא" או, אם זו חיילת "אני מקווה שאת נראית טוב כמו שאת נשמעת" או "נשמעת מצויין וגם נראית מצויין".
גם אם הוא עונה קורקטית "נשמע גרוע, נסה לשפר" הוא עלול לקבל כתשובה "גם מרגיש לא משהו".
אבל, ה-קיצור הוא:
- "חמ"ל מבודק".
- "היטב".
קורקטי, יעיל עינייני. אבל בניגוד לנדב"ר וגם לא עוזר להעביר את השמירה.
בתקופתי בלבנון קרה שהחיזבאללה היו עולים מולינו לבדיקה. זה היה יעיל בייחוד כשהם קיבלו תשובה:
- "בודק חדל. אנחנו באמצע הכנות לביצוע של מסגרת אפרסק" (בחיי!)
לכן ריעננו את ההוראה: עליה לבדיקה רק בנדב"ר מלא ובהזדהות. מי שלא יזדהה לא יקבל תשובה.
לקראת מבצע ענבי זעם נשלחה הפלוגה שלי לתגבר בגזרה המרכזית. פתאום היו הרבה חצאיות בקשר: תצפיתניות, חמ"ליסטיות, קשתיות ואפילו הפ"פ ומש"קית של פלוגת החי"ר המארחת". הקולות הנשיים שנשמעו בקשר הקפיצו את המורל והגדילו את כמות התתחכמויות (כך, למשל, מי שהוא מג"ד גדוד 77 היום שלח את התצפיתניות לאתר "עצם חם וגדול מאד שאני לא מצליח למדוד אליו טווח" תוך שהוא נותן להן אזימוט אל הירח).
החיילות השתדו לאכוף את הכלל שא עונים למי שמזדהה בתור "בודק".
ערב אחד נשעה היחה הבאה:
טנק א - "קשתית מבודק".
קשתית - "בודק הזדהה".
טנק א - "כאן בודק. איך אני נשמע".
קשתית "בודק הזדהה"
טנק א' "כאן 1א בודק".
קשתית "נשמע היטב".
טנק א' "גם את נשמעת מעולה".
טנק ב' "1 א בודק מזרזיר בודק"
טנק א' "כאן 1 א בודק"
טנק ב' "כאן זרזיר. אתם מגיעים לחמים וטעים".
טנק ג' "תחנות בודק כאן קודקוד. חדל קשקשת ברשת".
וכך זה נמשך כשכל תחנות "בודק" מתעוררות ומאזיני החיזבאללה והקשתיות מחפשים בהק"ש, האם באמת יכול להיות שיש מסגרת "בודק" בסביבה?!

ישן 30-01-2009, 10:20
צלמית המשתמש של יוסיפון

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי גפשטיין שמתחילה ב "מי מג"ד 77 היום?"

נר ראשון ומשפחתי לחיילים הבודדים בגדוד 77

כתב: יונתן מלאמנט, תאריך: 22.12.2008
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://mazi.idf.il/Images/trans.gif]
אתר מז"י

יום הכיף לחיילים התחיל במרחצאות עין גדי, המשיך בסיור במצדה, התרומם לטיסה בשמי הארץ עם ילדים חולי סרטן והסתיים בהדלקת נר עם המג"ד

"חופשי זה לגמרי לבד" נאמר בשירו של פוליקר. ואתמול ולו לכמה שעות נראה היה שלהיות חייל בודד זוהי הדרך לחופש. גדוד 77 מחטיבת השריון 7 הפגין את הערכתו לחיילים הבודדים המשרתים בגדוד וערך לכבודם יום שכולו חווית וכיף.
היום החל במחנה מול נבו בבקעה, שם שוהה הגדוד בחמשת החודשים האחרונים. עשרה חיילים בודדים שהתאספו שם נסעו למרחצאות עין-גדי, שם שכשכו במימי ים המלח ונמרחו בבוץ מינראלי. משם המשיכו לסיור מודרך באתר מצדה שכלל קטעי קריאה מתוך "מלחמת היהודים" של יוסף בן-מתיתיהו , מפי קמ"ן הגדוד ויוזם האירוע, סגן עומר.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://mazi.idf.il/sip_storage/FILES/4/3874.jpg]

בקרבת מקום חברו החיילים לילדים חולי סרטן מהדסה עין-כרם ולילדים הלוקים בתסמונת דאון מהמוסד "עלה נגב". אז הגיע גולת הכותרת של היום: טיסות בשמי המדבר משותפות לחיילים ולילדים. את מטוס הססנה הטיס אל"מ פרדי גרובר, שריונר ותיק וסמאו"ג במילואים. עם רדת החשכה (ורדת החיילים והילדים מהמטוס) התכנסו הנוכחים להדלקת נר ראשון של חנוכה.

הכי טובים
מפקד הגדוד סא"ל עמיחי יודנפרויד הסביר מה עומד מאחורי היוזמה. "ביום-יום החיילים הבודדים עושים בדיוק כמו כולם, אז היום אנחנו מנסים לתת להם משהו ייחודי, משהו שהוא טיפה מעבר. אנחנו יודעים שזה לא פשוט להיות חייל בודד, כשאתה נמצא פה לבד. המסר שלנו - הגדוד זה משפחה - הוא לכל הגדוד אבל הכי רלוונטי עבורם, עבור אלה שאין להם אמא ואבא פה ובית חם בכל יציאה בסוף שבוע. החיילים הבודדים הם בין החיילים הכי טובים שיש, כי הם באים עם מטען נוסף שאין לכולם".
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

קשר חזק
וילאם מרסי-רליני מסאן-פאולו שבברזיל גדל במשפחה ציונית והיום גר בקיבוץ אור-הנר. "בשלב מסוים עברנו למקום חדש והתרחקנו מהקהילה היהודית, עד שיום אחד קיבלנו מכתב מתוכנית נעל"ה, שבה הילדים עולים לפני ההורים. אחי ואני עשינו פה י"א-י"ב וחזרנו לברזיל, אבל אחרי חצי שנה חזרנו ולהתגייס, אני לשריון והוא לנ"מ. אחרי כל מה שעברתי בצבא אני באמת מבסוט, זה באמת נותן לי משהו בחיים. אמא שלי חושבת שאני צריך לחתום קבע, וגם אבא פחות או יותר. יש לי עוד אח קטן שנשאר בברזיל ואני בטוח שהוא יבוא גם לעשות תוכנית נעל"ה, וכשהוא יבוא הוא יהיה מוכן כבר לצבא ותהיה תמיכה של האחים שלו.
"בגדוד כולם עושים הכול כדי לעזור לי ולהתחשב במצב שלי. מהמשקית ת"ש ועד למג"ד, כולם דואגים ולא משנה מה הבעיה. הצבא חיזק לי את הקשר לישראל בכל הבחינות האפשריות. אם זה בצורה חברתית עם כל החברים שרכשתי, הכרתי את כל הארץ, היינו עם הגדוד בצפון, בדרום בטירונות ועשינו כמה טיולים".

אמא היתה גאה
משתתף נוסף היה סמל יוסי ביטון, נהג טנק שמתגורר באילת בגפו, לאחר שהתייתם מהוריו. "לשרת בצה"ל בכלל זה לא קל, בטח לא כשאתה בקרבי ובשריון, זאת קריעת תחת. אבל הצבא באמת בא לקראת חיילים בודדים, ובשביל הרבה מאיתנו הצבא זה משהו להישען עליו. יש לי אח נוסף שמשרת בסיירת גולני. אני חושב שאם אמא שלי הייתה החיים היא הייתה מתגאה בי, בכולנו, שאנחנו משרתים בצבא".

ישן 30-01-2009, 17:08
  GilBates GilBates אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.01.07
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "[font=Verdana]שים לב שפותח..."

לצערי, זה עולה כל פעם שוב ושוב... נמאס לי קצת לתקן, אבל:

קודם כל, ב"ש הוא מונח שעבר זמנו והוחלף בב"מ - בטחון מידע.

נדב"ר - נוהל דיבור ברשת. מטרתו של הנוהל הוא לאפשר תקשורת יעילה. הנוהל איננו מסווג בשום צורה שהיא. כחלק מן הנוהל, ישנה החלפה של מילים במילות קוד מסויימות. ההחלפה נועדה למנוע שיבושים בהבנה ולא להגן על תוכן השיחה.

לא כל המילים הידועות כיום כנדב"ר הם באמת חלק מהתו"ל, אלא נספחים שהצטרפו אליו. למיטב ידיעתי המילון התו"לי כולל בעלי תפקידים וא"ב פונטי בלבד.

התשובות נתנו כפי שנתנו מכמה סיבות:

א. אם נתנת לך מטלה, אין הכוונה שתגלגל אותה כלפי אנשים אחרים.
ב. אם חיפושים פשוטים מוליכים לתשובה, אין סיבה שנבצע את העבודה בשביל מישהו.
ג. חלק ממה שנשאל הוא באמת מסווג. הפירוש של 'מעיל' אינו כזה.
(Military Incompetence, הוצאת מערכות)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:09

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר