לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 08-02-2009, 12:04
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי סמוראי שמתחילה ב "הרמטכ"ל זימן את הרב הצבאי הראשי לבירור"

מדובר בחתיכת שדה מוקשים (הן מבחינת ההתנהלות במציאות והן מבחינת מגבלות הכתיבה בפורום).

"תודעה יהודית" היא עניין חמקמק למדי, שעושה רושם נגוע בפוליטיקה בצבע מאוד מסויים. מי שם את "הכוהן משוח המלחמה" רוצנקי ואת משק"יו ורבניו לקבוע תודעה יהודית מהי? מה לגבי חיילים שעבורם יהדות מסתכמת בלציין כמה חגים? או חיילים דתיים שמחזיקים בעמדות משמאל לאלו של הרב פנדל ומרעיו?

איכשהו, נראה לי שקהל היעד העיקרי להרבצת "תודעה יהודית" הוא אותה קבוצה זעירה וצווחנית של יהודים-גאים-עילגים - אלה שגאים בזה שהם יהודים אבל אין להם שום דבר אחר להתגאות בו. בניגוד למה שיכול להשתמע מהרעש שהקומץ הנ"ל עושה באינטרנט, רוב הציבור החילוני מתייחס ליהדות שלו בצורה אגבית יותר, ורוב הציבור הדתי מחזיק בעמדות ובפרקטיקות מתונות בהרבה. החייל החילוני הממוצע לא שואף לרוץ ברחבי הבסיס ביום כיפור בעודו מנופף בקדל חזיר, והחייל הדתי הממוצע לא זומם כל היום כיצד להרוג כמה שיותר ילדים ערבים.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2009, 12:16
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מדובר בחתיכת שדה מוקשים (הן..."

מעשי אגף (?) "תודעה יהודית", בשירות שלי לפחות, הסתכמו בהזמנה לימי עיון (שהיו מעניינים למדי), הפצת מידע על חגים, "קו חם" לרב צבאי ופה ושם פניות לחיילים בנושאים דתיים.. לא נעשה במסגרת הדבר הזה שום דבר שכפה על מי שלא רצה להשתתף פה, או שהתייחס לקבוצה מסויימת של אנשים. הכל היה פתוח. מי שרצה - רצה. מי שלא - לא.
אם לא נתייחס לתוכן, שלא מתאים, וודאי, לכל אחד, המערך של "תודעה יהודית" הרבה יותר טוב מזה של חיל החינוך, שכבר מזמן פשט את הרגל. תפקידה של מש"קית החינוך בגדודים כיום (זכר לפוליטרוקים?) הוא לארגן טיולים, לתלות שטויות בשירותים, ולהכין את טקס הזיכרון ליצחק רבין ולציין אי אלו חגים ומאורעות. מעבר לזה - כלום.
ישן 08-02-2009, 13:00

בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "שמע, אני לא יודע מי מתבסס על..."

ההתייחסות שלי היא לכמה דברים שהוזכרו בעבר והופיעו בתקשורת:

א) טיולים בירושלים במימון עמותת אלע"ד שמאורגנים דרך הרבנות הצבאית. עמותת אלע"ד היא עמותה עם אג'נדה פוליטית, והיא אינה חלק מהצבא בפעם האחרונה שבדקתי.

ב) חוברות עם תכנים פוליטיים שהועברו לחיילי צה"ל ע"י הרבנות (הסיבה המיידית בגללה זומן הרבצ"ר לרמטכ"ל, כמוצג בכתבה).

ג) אחד, הרב פנדל, תועד במבצע "עופרת יצוקה" כשהרצה בפני חיילי חטיבת הצנחנים ומטעם הרבנות וציטט קטעים מהמקורות העוסקים ב"ניפוץ עוללים אל הסלע".

ד) הרבנות הצבאית אמורה לספק סעד דתי לכלל חיילי צה"ל, אבל משום מה לא תמצא בה רבנים רפורמים או קונסרבטיבים, אלא רבנים אורתודוקסיים ואף בעלי השראה חרד"לית.

ישן 08-02-2009, 14:36
  צ'ומפי צ'ומפי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.04.07
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "ההתייחסות שלי היא לכמה דברים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
ההתייחסות שלי היא לכמה דברים שהוזכרו בעבר והופיעו בתקשורת:

א) טיולים בירושלים במימון עמותת אלע"ד שמאורגנים דרך הרבנות הצבאית. עמותת אלע"ד היא עמותה עם אג'נדה פוליטית, והיא אינה חלק מהצבא בפעם האחרונה שבדקתי.
אין "טיולים" במימון עמותת אלע"ד. החיילים מגיעים לאתר עיר דוד, אתר תיירות וארכיאולוגיה, עושים סיור באתר בליווי מדריכים. זה דומה לביקור במוזיאון הפלמ"ח, במרכז רבין או במרכז בגין. כולם אינם חלק מהצבא. גם ביקור בתיאטרון במסגרת תרבות יום א' אינו חלק מהצבא. אף על פי כן הוא מתקיים.
ב) חוברות עם תכנים פוליטיים שהועברו לחיילי צה"ל ע"י הרבנות (הסיבה המיידית בגללה זומן הרבצ"ר לרמטכ"ל, כמוצג בכתבה).

ג) אחד, הרב פנדל, תועד במבצע "עופרת יצוקה" כשהרצה בפני חיילי חטיבת הצנחנים ומטעם הרבנות וציטט קטעים מהמקורות העוסקים ב"ניפוץ עוללים אל הסלע".

אשמח אם תיתן אסמכתא לדבריך. מכל מקום, זו בדיוק הדרך לעשות דה לגיטימציה לאחר - להוציא דברים מהקשרם. אם אותו רב פנדל הביא קטעים העוסקים ב"ניפוץ עוללים אל הסלע" אז בודאי שהוא גם תומך במעשים כאלו ומנסה להשפיע על חיילי צה"ל לנהוג באותו האופן - הלא כן? האם לא לזה התכוונת?

ד) הרבנות הצבאית אמורה לספק סעד דתי לכלל חיילי צה"ל, אבל משום מה לא תמצא בה רבנים רפורמים או קונסרבטיבים, אלא רבנים אורתודוקסיים ואף בעלי השראה חרד"לית.
דמוגוגיה זולה. דרישה ל"רבנים" רפורמים דומה לדרישה לנזירים בודהיסטיים. אלה ואלה אינם נדרשים בצה"ל וגם אם היו נדרשים - אין מקום לספק את הדרישה להם.
ישן 08-02-2009, 15:17

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי צ'ומפי שמתחילה ב "[QUOTE=עבדול אלהזרד]ההתייחסות..."

א) עמותת אלעד גם כוללת בטיול שלה סיור ב"כפר השילוח" (התנחלות בשכונת סילואן) וגם ממנת את הטיול עבור צה"ל (להבדיל מהצגות שצה"ל קונה אליהן כרטיסים מתקציב החינוך והתרבות שלו). לצורך העניין, אני גם לא חושב שמותר וצריך לקחת חיילים לראות רק את מוזיאון הפלמ"ח מבלי ביקור מקביל גם באתר המוקדש לאצ"ל/לח"י.

ב) מעשה הרב פנדל מוזכר כאן:
http://www.haaretz.co.il/hasite/spa...116.html?more=1

אני מניח שבין החיילים שהתלוננו על ההרצאה היו גם חיילים דתיים. איכשהו, מלבד פינות האינטרנט היותר-קיקיוניות כמעט ולא פגשתי במציאות דתיים אמיתיים שהיו מוכנים לראות בחיוב ריצוץ עוללים.

ג) והרי החדשות - רוב העם היהודי בעולם המערבי הוא רפורמי או קונסרבטיבי. יש לא מעט רפורמים וקונסרבטיבים גם בארץ (אלו האחרונים אף הקימו רשת חינוך די פופולארית) וכן בשורות הצבא. הם אולי לא טופחים לעצמם על השכם כל שתי דקות ומכריזים על קיומם ושירותם כמו שהביינישים עושים, אבל הם בהחלט שם. רבנים רפורמים וקונסרבטיבים יכולים גם להוות אופציה רלוונטית יותר לחיילים חילוניים שמתעניינים ביהדות מאשר חרדלי"ם שצאן מרעיתם לא משרת או משרת רק חצי ובעיקר שונא את כל מי ששונה ממנו וטוען שאין לו זכות קיום. היהדות שלהם אמיתית לא פחות משלך, ואם נסתכל על מאפייני רוב העם היהודי ברוב ההיסטוריה, כנראה שאפילו יותר.

ישן 08-02-2009, 13:15
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מערך חיל החינוך נשען על..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי עבדול אלהזרד
מערך חיל החינוך נשען על תקציבים צבאיים דלים, מתבסס על מש"קים/משקיו"ת צעירים למדי ומנסה להציג איזה קונצנזוס ממלכתי בטעם קרטון-מיינסטרים.

הרבנות בהקשר זה וכפי שכבר נדון כאן, מסתייעת בכספים ובעמותות פוליטיות מחוץ לצבא (למשל אלע"ד), יכולה להביא כל מיני מדריכים חיצוניים שממומנים ע"י המעטפת הזו, ולא ממש מתאמצת לשמור על חוסר הטייה פוליטית (למשל - הזמנת רב שמרצה על רציחת עוללים לפי התורה, אבל שחייל רפורמי יקבל רב מהסוג שלו? פחחח).

גם מערך החינוך עבדול ניזון מתקציבי חוץ ואינו דל.
לרשותו מילואימניקים "יקרים" מאד שחלקם באים בהתנדבות.
מערך החינוך הוא מנופח!!!

קצין החינוך הטוב ביותר הוא המפקד בשטח.
חיל החינוך צריך לספק לו כלים ועזרים.

במקום זה הוא ממציא את הגלגל ואינו מתאים ללוחמים בשטח.
הוא בכלל לא מדבר איתם באותה שפה.

לו ניתן צריך לקחת דובי של ההנדסה,
למחוק את החייל הזה ולבנות מחדש.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:56

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר