לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-02-2009, 19:45
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
על איזו מההצעות אחנו מדברים עכשיו?
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "ובמה ההצעה של ליברמן ליצנית?"

ליברמן הציע כל מיני דברים כולל הפצצת סכר אסואן ןשאר ירקות. יש לו דווקא כמה רעיונות מוצלחים אבל הוא מעדיף לשתף פעולה עם הניסיונות המואצים להכניס אותו למשבצת של כהנא החילוני.
לגבי שלילת אזרחות מאזרחים "לא נאמנים", הייתי מעוניין לדעת על אילו מדינות באירופה אתה מדבר. אני מקווה שאתה לא מתכוון למשטרים מסויימים שהתקיימו במערב אירופה ודרומה בשנות הארבעים.
כעיקרון, שלילת אזרחות ממי שהורשע בפעילות ביטחונית חמורה ואפילו קלה היא עניין מתקבל על הדעת (וכמדומני שכבר בוצע בפועל בישראל) אבל לשלול על בסיס "נאמנות"? איך קובעים "נאמנות"?
בוחנים מה האזרח חושב? מה הוא אומר? אולי בודקים עבור מי הוא הצביע?
זו הצעה פופוליסטית ובאמת די פשיסטית. כבר היה עדיף שהיה מדבר בריש גלי על גירוש של הערבים. אפילו זה כבר יותר הגיוני.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 05-02-2009, 00:08
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
זה מה שמצחיק, כשפורטים את הנאמנות לפרטים אפילו השמאל מסכים לחלק מהם.
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "על איזו מההצעות אחנו מדברים עכשיו?"

קשה להגדיר נאמנות אבל מאוד קל להגדיר אי נאמנות. האם אתה, למשל, מסכים עם הקביעה שיש לשלול את אזרחותו של בשארה? הרי הוא דוגמא חיה שמוצגת בתשדיר הבחירות של ליברמן כמי שיש לשלול ממנו את האזרחות. חוץ ממנו יש את ראאד סאלח ולכל אחד כזה יש פעילים ותומכים.

כמובן שיש לשלול את האזרחות לכל טרוריסט שביצע פעולת טרור בשם ארגון שמטרתו לחסל את מדינת ישראל.

עוד דוגמאות. בבקשה. אני לא מוצא פגם בכך שיחתימו את כלל המדינה על הצהרת נאמנות למדינה ולחוקיה ומי שיסרב לחתום תשלל ממנו האזרחות ויורד לדרגה של תושבות בלבד.

בפראפראזה על מה שאומר אורבך - יהודי נורמלי רוצה שיהיה פה בית יהודי. זה כל כך פשוט
ישן 05-02-2009, 01:28
  קגנס מנהל קגנס אינו מחובר  
מנהל

חבר מתאריך: 31.07.06
לא הבנתי מה כל כך מצחיק ומי זה "השמאל" אבל מילא...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי looklook שמתחילה ב "זה מה שמצחיק, כשפורטים את הנאמנות לפרטים אפילו השמאל מסכים לחלק מהם."

בשארה הואשם בעבירות חמורות על ביטחון המדינה וכך גם סאלח. באם אנשים מורשעים בזה בדין אזי בוודאי שאין לי בעיה עם שלילת האזרחות שלהם והייתי שולח אותם יחד ללבנון יחד עם אודי אדיב.
ומה תעזור לך הצהרת נאמנות? כל הח"כים הערבים הצהירו עם השבעתם על נאמנותם למדינה ולחוקיה. זה משנה משהו? אז יחתמו...
ההבדל בינינו הוא שאתה מחפש תירוצים בשביל לפסול אנשים על בסיס קבוצתי ואתה מייחס להם אוטומטית דיעות וכוונות מסוימות רק משום שהם שייכים לאותה קבוצה. הגישה שלי שונה בבסיס-שלילת אזרחות היא צעד קיצוני ויכול לבוא רק אם אזרח ניסה בפועל ממש לפגוע במדינתו.
אני לא מחפש "נאמנות אקטיבית" מצד האזרחים הערביים ממש כשם שאני לא מבקש אותה מהיהודים (ומחלק גדול מהם גם לא מקבל). אני מצפה מהם לכך שיקיימו את חוקי מדינת ישראל. נקודה. רובם אכן עושים זאת גם אם הם מפגינים בקריאות בוטות ומכוערות, מצביעים בל"ד או מקללים בלב כל פעם שהם רואים סממן שילטוני שראלי.
ישן 03-02-2009, 18:49
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

אני לא מסכים עם אלדד, אבל מבין לגמרי את הרציונל מאחורי הצעתו
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי קגנס שמתחילה ב "שטות. איך איש רציני כזה מצליח להכנס למירוץ ליצנות עם ליברמן?"

הוא רוצה לקבע תודעתית את עובדת היות ישראל מדינת העם היהודי, נקודה.
אני חושב שיש דרכים אחרות להעביר מסר זה, שכולן מצריכות שינוי בסיסי מאוד בשיטת המשטר
הישראלי, והפיכת ישראל לדמוקרטיה במקום האוליגרכיה הבג"צית השלטת כרגע, שאנשיה מתמנים
האחד ע"י חברו, ולהם סמכות לבלום כל מדיניות שרוב העם חפץ בה...
באופן אישי, אני לא מסכים עימו. הערבית צריכה להיות שפה רשמית, בגלל שיש כאן מיעוט דרוזי גדול
ונאמן, שזו שפתו. אני תומך מאוד בהתחלת לימוד האנגלית מכיתה א' ולימוד ערבית מכיתה ג' כלימודי
חובה בכל בי"ס ממלכתי וממלכתי-דתי בישראל. הנימוקים שלי הם, כמובן, לא הצורך ביכולת להזמין חומוס
במסעדה בדמשק בשפת המקום, אלא בצורך להחזיק בכמות גדולה של ישראלים שיכולים להבין את
שפת האוייב, שכן אני ריאליסט -ובמזה"ת המשמעות היא פאסימיזם...
ישן 03-02-2009, 19:06
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "אני לא מסכים עם אלדד, אבל מבין לגמרי את הרציונל מאחורי הצעתו"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי ori
הוא רוצה לקבע תודעתית את עובדת היות ישראל מדינת העם היהודי, נקודה.
אני חושב שיש דרכים אחרות להעביר מסר זה, שכולן מצריכות שינוי בסיסי מאוד בשיטת המשטר
הישראלי, והפיכת ישראל לדמוקרטיה במקום האוליגרכיה הבג"צית השלטת כרגע, שאנשיה מתמנים
האחד ע"י חברו, ולהם סמכות לבלום כל מדיניות שרוב העם חפץ בה...
באופן אישי, אני לא מסכים עימו. הערבית צריכה להיות שפה רשמית, בגלל שיש כאן מיעוט דרוזי גדול
ונאמן, שזו שפתו. אני תומך מאוד בהתחלת לימוד האנגלית מכיתה א' ולימוד ערבית מכיתה ג' כלימודי
חובה בכל בי"ס ממלכתי וממלכתי-דתי בישראל. הנימוקים שלי הם, כמובן, לא הצורך ביכולת להזמין חומוס
במסעדה בדמשק בשפת המקום, אלא בצורך להחזיק בכמות גדולה של ישראלים שיכולים להבין את
שפת האוייב, שכן אני ריאליסט -ובמזה"ת המשמעות היא פאסימיזם...

השפה הרשמית רומזת על זהותה של מדינה.
אם ישראל היא מדינה יהודית, מוטב שתהיה שפת המדינה- שפתו של העם היהודי- העברית.

אין זה משנה, לצורך עניין קביעת השפה הרשמית, כמה ערבים חיים בתחומי מדינת ישראל.
משנה מה אנחנו רוצים להיות , ואילו מטרות אנו רוצים שהמדינה שלנו תגשים.

מדוע אתה חש צורך שמדינת ישראל תשרת את הדרוזים ולשם כך תקבע את השפה הערבית כשפה רשמית?
אתה רוצה שישראל תהיה מדינה דרוזית ?

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 03-02-2009, 19:32
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=ori]הוא רוצה לקבע..."

קודם כל,אורי צודק.

ציטוט:
אין זה משנה, לצורך עניין קביעת השפה הרשמית, כמה ערבים חיים בתחומי מדינת ישראל.

נכון.אלא שהרצון לזרוק לפח לימודי שפות אחרות(והפיכת שפה רשמית לסתם שפת בחירה,כדוגמת ספרדים,גרמנית או יוונית קלאסית,אשר רק חלקיק מאוכלוסיה לומדים אותם,זה בהחלט זריקת שפה לפח אשפה),בעולם אינטרנט,בעולם של גלובליזציה,כאשר אנחנו חיים במציאות שלא אנחנו בחרנו-דוברי דיאלקטים ערביים מסביבנו-הוא רצון לא מבורך,הנוגד מציאות.מובן לי,מה המטרה של כל זה,אך אם לא נתפשר אפילו על דברים כאלה,אין אנו נבדלים לא משכנינו הערבים ולא מחיה בשם חמור,ההולכת עם ראש בקיר.
אלא שאני כן מסכים,שערבית אין צורך להתחיל ללמוד מילדות,אפשר לחכות לכיתה ג",כמו שהציע אורי,ולהתחיל ללמוד את השפה.אם שכנינו הטיפשים רוצים לחיות כאילו שלא קיימת עברית וכל התרבות העברית-יהודית,אין זה אומר שאנו צריכים ללכת אחריהם.עדיף לנו לדעת כמה שיותר שפות.באופן כללי,גם תורכית ופרסית כלל לא מיותרות באיזורינו.לא ניתן להתעלם מעובדה זו.

ישן 03-02-2009, 20:24
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ודאי שאני שישראל תהיה מדינה דרוזית - אני רוצה בכך למרות שהדרוזים עצמם לא מציעים זאת..
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=ori]הוא רוצה לקבע..."

אתה חייב להבין שיש עניין של התחשבות במיעוט שחי בתוכך, גם מבלי שתצטרך לחוש שאתה מוותר
על הבסיס. סמל המדינה הוא מנורה עם שני עלי זית. הדגל הוא מגן דוד כחול בין שני פסים מהטלית.
תמונת ענק של הרצל עומדת על הקיר המרכזי של אולם המליאה, מאחורי דוכן היו"ר והנואמים.

בפינלנד חי מיעוט שוודי קטן למדי (פחות מ10 אחוז), אבל השפה השוודית היא שפה רשמית בפינלנד.
כל פקיד מדינה בפינלנד מ-ח-ו-י-י-ב לדעת שוודית. יש לך ספק בכך שפינלנד היא מדינה פינית? יש לנו
גולשים שחלקם גרו וחלקם גרים בקליפורניה שנמצאת בארה"ב. הרגש חופשי לשאול כאן האם בארה"ב
(שאגב, א-י-ן לה שפה רשמית, ויש רצון להפוך את האנגלית לשפה רשמית) יכולים היספנים לקבל טיפול
מפקידים דוברי ספרדית ממוסדות רשמיים. למעשה, אי-ידיעת ספרדית היא מכשול חמור במדינות כמו
קליפורניה, אריזונה, ניו מקסיקו ובאזורים שלמים בפלורידה וטקסס.

הדרוזים הם אזרחים נאמנים יותר מאשר היהודים, בכל הנוגע לשירות צבאי ונשיאה בנטל. מותר למדינה
להראות להם שנאמנות משתלמת, ובזה שקבעת שמותר למיעוט לדבר בשפתו באופן רשמי, לא גרעת
מאומה מהיות ישראל מדינה יהודית, ממש כשם שלא גרעת מאומה מיהדות המדינה בכך ש-ל-א הפכת
את היידיש והלאדינו (שתי שפות יהודיות למהדרין) לשפות רשמיות...

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:45

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר