לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 01-02-2009, 19:39
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
וכאן זה מתחיל:
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "צריך אומץ אבל כנראה שיש..."

חשד: בני 13 ייצרו אקדחים מאולתרים

חוקרי מחלק הנוער של תחנת עכו חקרו 20 בני נוער מאחד הכפרים בגליל בחשד שייצרו אקדחים בעזרת חומרי בניין ונשאו אותם על גופם

אלי לוי | 29/1/2009 13:18
[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_comment.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין:
http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_print.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_write.gif]

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images/nrg/include/img/article_toolbar_send.gif]

גם הוותיקים בין חוקרי הנוער במשטרה לא זוכרים פרשה שכזו: עשרות נערים בני 13-14 ייצרו בחודשים האחרונים אקדחים מאולתרים בעזרת חומרי בניין וצינורות ונשאו אותם על גופם. במשטרה מספרים כי הנערים נשאו את כלי הנשק גם כאשר לעיתים נמצא כדור בקנה ובכך סיכנו את בני משפחתם ואת חבריהם.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://www.nrg.co.il/images//archive/300x225/1/021/499.jpg]
אקדח מאולתר. צילום: רב פקד ערן שקד, משטרת עכו.

חוקרי מחלק הנוער של תחנת עכו תחקרו עד כה כ-20 בני נוער תושבי אחד הכפרים בגליל המערבי הסמוך לעכו. המידע הראשוני על התופעה הגיע למחלק הנוער לאחר שבני הנוער ברחבי הכפר דיברו על "עט אקדח" ייחודי. בנוסף, הודיע למשטרה גורם בכיר במערכת החינוך בכפר כי גילה אקדח בתיקו של תלמיד.

חוקרי המשטרה שיצאו אתמול לשטח הצליחו לתפוס ארבע אקדחים, אך החשד הוא כי אקדחים נוספים רבים מסתובבים בין בני הנוער בכפר. מפקד תחנת עכו, סגן ניצב אבי אדרי, אמר ל-nrg מעריב כי "הנערים רכשו את החומרים מחנות לחומרי בניין והשיגו תחמושת ממקורות שונים".
"פשוט ישבו ובנו אקדחים"
עוד הוסיף סנ"צ אדרי כי "הנערים פשוט ישבו ובנו את האקדחים, כך שהקנה יתאים בדיוק לגודל של הכדור, וניסו שלושה סוגי כדורים. הם אפילו עשו ניסוי כלים כדי לעשות מקצה שיפורים לכלי הנשק שייצרו".

מפקד תחנת עכו הדגיש כי "אין מדובר בתופעה על רקע לאומני אלא רצון של בני נוער להתחקות אחר התנהגות עבריינית". לדבריו, "אנחנו לומדים זאת מכך שאותם נערים היו נוהגים לפרק את כלי הנשק ולהחביא את החלקים בכמה מקומות – ממש כמו עבריינים. הם פשוט היו מושפעים מהעולם העברייני".

כל הנחקרים שוחרר בערבות ובכוונת המשטרה לעצור עוד שורה של בני נוער המעורבים בפרשה. בעל חנות לחומרי בניין בכפר נעצר היום בחשד כי מכר לנערים את החומרים להרכבת הנשק ובעל חנות אחרת ייעצר בהמשך לחקירה.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-02-2009, 20:44
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי odedy שמתחילה ב "מה לא ברור בכך?"

הוא יורה עלי - אני יורה עליו קודם, אם ניתן. אני לא אחכה לראות אם זה תאורה או נפיץ. בשטח אני מגן עלי ועל המדינה, ולא על ערבי זה או אחר. כמובן שאני לא אירה באש חיה סתם כך, אבל מול אמצעי ירי כזה או אחר - אני יורה ע"מ לעצור את ההתקפה, גם אם זה במחיר החיים של האוייב.

אז או"ם שמום, אירופאים אנטישמים בכיינים. אגב אותם אירופאים הורגים בלי לחשוב פעמיים תחת שרביטו של נאט"ו, אז אם הם מתנגדים לכך שגם אני אירה כדי להגן על חיי, הם אנטישמים בריבוע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 05-02-2009, 22:11
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "[QUOTE]בשטח אני מגן עלי ועל..."

תלוי בו. תאמין לי, שאם היה מתנהג כמו שצריך בכלל לא היו חושבים להביא חיילים או מג"ב לפזר התפרעויות כאלה, היו פשוט שולחים כמה שוטרים לראות שלא מתבצעים מעשי ונדליזם וזהו.
כשיש הפגנה פה בארץ אני לא רואה אמצעי פיזור הפגנות נשלפים בכזו קלות. דין אותה התפרעות ערבית היה יכול להיות זהה, אבל הם בחרו את דרכם ולכן - שיהיה להם בתיאבון עם הדייסה וגו'.
עכשיו אם הם בכלל מתחילים להביא כלי נשק חמים להתפרעויות האלה, אני מאחל להם (שלא) יהיה להם כל טוב.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 03-02-2009, 21:19
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 32 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "צריך להבחין בין מקרה שמזהים..."

איום על חייך/גופך זה תחום רחב ביותר.
עקרונית, גם אבן קטנה יכולה להרוג אם היא פוגעת בעצמה הנכונה במקום הנכון. האם יורים באש חיה על מיידי אבנים?
בקת"ב, לעומת זאת, בהרבה מאוד מקרים לא מסכן חיים. האם יורים באש חיה לעבר מיידה בקת"בים?
מטול גז מאולתר יכול להכיל גם נפיץ, ואתה חד משמעית לא יכול להבדיל מראש. מטול יכול להיות לשימוש רב פעמי, ואז דין האוחז אותו ריק כדין מחזיק נשק חם ללא מחסנית. האם יורים באש חיה לעבר מי שמחזיק M-16 פרוק ונצור?
האם תפתח באש חיה על אדם שמסתער לכיוונך עם סכין? יש סיכוי גבוה שתוכל להוריד אותו גם בבעיטה במקום הנכון. האם זה מה שתעשה?

למרות שאין לענות על השאלות בהיבטי הוראות הפתיחה באש הצה"ליות, אם זה היה תלוי רק בי - בכל המקרים הייתי מחייב - לא מתיר - לפתוח באש חיה לעבר אותם מפגעים.
מה אתה היית אומר על המקרים הספיצייפים האלה?

ישן 04-02-2009, 01:04
צלמית המשתמש של Golden Paths
  Golden Paths Golden Paths אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.01.07
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "כדי להמנע מגלישה להוראות..."

שניכם טועים ומטעים בכך שאתם מערבבים את דעותיכם האישיות לגבי מוסר ואתיקת לחימה עם עקרונות יסוד של פיקוד, מנהיגות ושליטה. פקודות פתיחה באש נשענות על 3 רובדים.

1. הוראות מחייבות
  2. רוח המפקד
  3. ערכי ורוח צה"ל
חוסר התאמה של כל אחד מהגורמים האלו ביחס לאחרים יכניס אותך כאדם, חייל ומפקד לבעיות קשות. אתה לא יכול להוציא פקודה שסותרת בצורה קיצונית את ערכי צה"ל כיוון שניתנה האפשרות לחיילים שלך להמנע מלבצעה אם היא מוגדרת כבלתי חוקית בעליל. אתה לא יכול לשדר מסר כפול לאורך זמן מבלי לכרסם ביכולת שלך לפקד ולהוציא לפועל משימות וכמובן שאתה לא יכול לעוות בצורה קיצונית את ערכי צה"ל כדי שזה יתאים לאידיאולוגיה שלך.
זה עונה למשאלת הלב שלך, נחמיה, לחייב את החיילים לירות באש חיה כלפי כל מפגע באשר הוא. כיצד תוכל לפקוד על אנשים לבצע פקודה כזו שלעיתים סותרת בצורה קיצונית את ערכי צה"ל? האם תחייב חייל לירות באש חיה על ילד בן 12 עם אבן ביד ממרחק של 150 מטרים? מה לדעתך יקרה אחרי כן בפלוגה? מה תהיה התגובה של הסביבה של החייל כשהוא יחזור הביתה ויספר שפקדו עליו לירות בכל איום ללא שיקול דעת ושכתוצאה מכך הוא הרג ילדים גם אם התמימות שלהם מפוקפקת?
sh_woll: האם תגובה לאקונית של ניטרול האיום המיידי והנראה במינימום הכח האפשרי מובילה את החיילים לבצע את משימתם כראוי? על פניו אינך פוגע משמעותית ברוח צה"ל, אתה מספק את רוח המפקד ומבצע כהלכה את ההוראות המחייבות. אבל...
פיקוד על אנשים לנטרל את האיום במינימום הכח ייצור אצלהם דיסוננס בין הדרישה שלך מהם כמפקד ובין הסיטואציה שזרקת אותם אליה. מה נראה לך שיקרה כשחייל ייתקל במה שהוא מגדיר כאיום על חייו? הדרישות שלך ממנו ילכו קיבינימט ברגע שהוא ירגיש איום על החיים שלו, הוא ירסס כמו מניאק ועוד יתפור לך אידיאולוגיה על זה אח"כ. נתת פקודה שהוא לא יכול לבצע והרסת לעצמך בדרך את המנהיגות שלך. כמה פעמים שמענו איזה מח"ט מסביר את רוח המפקד לגבי נהלי פתיחה באש כשכל הדיבורים שלו שווים לתחת וחלולים? הוא ידע שהם חלולים, אנחנו ידענו שהם חלולים וכולם ידעו שברגע הראשון של בעיות, הנהלים היפים האלו ילכו לפח, הלוחמים יעשו את מה שהם צריכים לעשות, איך שהם צריכים לעשות ואח"כ בוח"ק הם יסבירו לכולם למה המח"ט אידיוט ומכסת"ח. כל זה כי הדביל סתר את עקרונות צה"ל, נתן פקודה טיפשית וניסה לתרץ אותה ע"י רוח מפקד מעוותת ובוח"ק הוא עוד יעיז לזרוק את כל הבוץ על הש"ג.

זה היופי בלהיות מילואימניק. אתה יכול לבוא, לומר לו את האמת המרה בפנים (שהוא אידיוט ושניפגש בוח"ק), לאכול בורקס ולעלות לבט"שית כי אתה יודע שזה מה שצריך לעשות. ניטרול האיום במינימום כח? קישקוש.. צרור של מאג, קדימה הסתער ואח"כ לשאול אם מישהו מכיר עו"ד טוב. זה רוח צה"ל שאני מכיר

המשכיל בעת ההיא, ידום. (ספר עמוס, פרק ה' פסוק יג')

נערך לאחרונה ע"י Golden Paths בתאריך 04-02-2009 בשעה 01:07.
ישן 04-02-2009, 20:47
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "הצבא פועל בתוך אוכלסיה..."

אם חיילינו לא מסוגלים אז גם אף אחד אחר לא יכול, וכן אני נותן להם (וגם לי, במילואים) המון קרדיט ומגיע להם - אני לא חושב שיש צבא אחר בעולם שכל צעד וצעד שלו נמדד בזכוכית מגדלת כמו צה"ל.
ואם כבר, המצב שלהם זו אשמתם - אני לא זוכר שמישהו בישראל ניגש אליהם לבתים והכריח אותם באיומי נשק לצאת ולהפגין באלימות. ניתן להפגין בצורה שקטה, אבל אני יודע שזה יותר מדי לבקש מהאנשים האלה, אז שיאכלו את הדייסה שבישלו.

ציטוט:

ישן 06-02-2009, 00:24
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אזהר מכרטיס אדום. בן השאר אני..."

בנוגע לבעיות היכולת - אם קראת מספיק בפורום, אתה בטח גילית שלא רק אתה חושב כך...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 07-02-2009, 19:04
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ומהי "ה"בעיה?"

אני מניח כי אנחנו רוצים איכות,
איכות = חתירה לשיפור, שפירושו ריכוז מאמץ,התמקדות במטרות,אבל באמת,ללא מורא,להשאיר האגו בצד,לחשוב תמידית איך אפשר להיות יותר טובים.
אז מה מונע מאיתנו להיות יותר טובים? מקובל להגיד 'סמוך', 'חפיף'...,האמנם? אם זו הבעיה מדוע איננו משנים?
כולם היום אומרים 'מסכי פלאסמה', האמנם פסול? אם כן, מדוע השיטה נכנסה? אם יש בה חיוב,מה ההתנפלות?
ימח"ים ללא הציוד הנדרש,איך זה קורה? הרי רבים ראו זאת, ובכל זאת שוב הגענו למלחמה ללא ציוד,
מה גורם לנו להתנהל כך?
אם לא נרצה לחפף בתשובה, נצטרך להכיר בכך כי מאחורי הכל עומד מוחו של האדם, היות ואני מניח שלא לעניין לדבר כאן על גנים, נשאר לנו רק להתיחס לניצול הפוטנציאל,
איך לגרום לכך שהיו לנו הרגלי חשיבה נכונים?
איך נגרום לכך שצורת חשיבתנו תביא אותנו לעלות על בעיותנו,?
תעזור לנו לעלות על נוהלי עבודה פגומים?
תתרום להפנמת תכניקות עבודה מתאימות?
זה קשה,
ראשית כי לעם הספר ,אלוף פרסי הנובל, יהיה קשה לקבל כי יש לו בעיה בצורת החשיבה,
שנית ,הכרה בעובדה, תצריך מערכת חדשה לטיפוח הדור הבא יותר טוב, ואני לא רואה איך נסכים על דרך
טיפוחו.
אם באמת אנו רוצים ביצועים טובים יותר,ולא שיטת לימוד דרך פדיחות, אנו צריכים אנשים שידעו לתפקד עניינית יותר,שפירושו אנשים שחשיבתם בריאה והגיונית יותר.
והעובדות על: ארץ קולטת עליה, מחסור כספי, אנשים שבראשם רק מימוש עצמי,חוסר אידאלים....גם אם נכונים, הם אינם סותרים.
ישן 07-02-2009, 19:52
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 49 שנכתבה על ידי sh_woll שמתחילה ב "אני מניח כי אנחנו רוצים..."

ומהו הפרמטר ל"איכות"? מה נקודת העצירה, שעומדים בה ואומרים "טוב, עכשיו אנחנו איכותיים"?
מי קובע את ה"איכות" הזו, ולמה הקביעה שלו טובה משל חברו?
היינו שם כבר. מחדלים, פלזמות, חוסרים בימ"חים. עוד מלפני שאותן בעיות עלו וצפו לפני המים, עמדנו במקום והכרזנו על "איכות" כביכול. אבל אז התברר לנו שלא כך הדבר והאיכות היא מאיתנו והלאה, אז שיפרנו את מה שהיה נראה לנו איכות באותו הרגע, אבל מיד צצו דברים אחרים שנזנחו.
לסיכום, השיטה כיום - לעניות דעתי - עובדת. בצליעה, אבל עובדת. לא ניתן לרוץ סחור סחור לכל ימי חיינו ולנסות לגרום להכל לעבוד כמו שצריך, זה פשוט לא אנושי (וגם, יש את ידידנו מרפי שתמיד קופץ לביקור כל פעם והופך את הקערה על פיה) ועל כן אצלנו לומדים מניסיון - מר ככל שיהיה...

ציטוט:

ישן 07-02-2009, 20:45
  sh_woll sh_woll אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.12.06
בתגובה להודעה מספר 50 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "ומהו הפרמטר ל"איכות"? מה..."

מי צריך לקבוע 'אנחנו איכותיים' ?
כל הזמן אנחנו עושים זאת,
ולכן ,אחרי המלחמה התחלנו להתאמן,
ובבתי הספר אחרי המבחנים הבנלאומיים במטמטיקה,חושבים איך לשפר.
אולם,האם זה סביר כי רק אחרי מלחמה, או מבחנים בינלאומיים, אנחנו מכירים עצמנו?
האם הכרת עצמנו, אינה הבסיס לשיפור?
כרגע הצבא אינו עושה את שצריך, בכדי להבין את יכולתו,וחולשותיו,
ובבתי הספר [-התשתית] לא עושים את שצריך בכדי להבין את יכולות התלמידים,ובעיותיהם.
לדעתך השיטה כיום עובדת, למרות כי לשיטתך הכרזנו על 'איכות' ,והיא מאיתנו והלאה, ו'אצלנו לומדים מנסיון',
למרות כי בכל מלחמה, אופס...אין ציוד בימ"ח,
ולמרות כי כרגע יש דרכים לבדוק את יכולות/מוכנות הצבא, ואיננו עושים זאת.
טריוויאלי הוא כי המערכת אמורה לאסוף נתונים ולעבדם,
האם כרגע כל רעיון/דעה רלוונטית של חייל/אזרח יכולה להגיעה למקום הרצוי במערכת?
זהו א-ב של מערכת לומדת...
אני יודע כי יש קושי לקבל הכיוון שאני לוקח ,וזה קשור לבעיה, חוסר יכולתנו להבין מהי אלטרנטיבה לאלטרנטיבה 'המצליחה' הקימת.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:50

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר