לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-02-2009, 10:57
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
כמה הערות:
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי Au79 שמתחילה ב "שתי הודעות ראשונות בפורום על..."

1. העובדה שהתינוק לא זוכר את הברית לא אומרת שזה לא כואב. היום אנחנו יודעים בוודאות שהתינוק סובל סבל בל יתואר בזמן המילה. איך יודעים את זה? עליה קיצונית ברמת הקורטיזול והאנדורפין, שהם הורמוני הדחק של הגוף אחרי המילה. אגב, גם אם יקטעו לתינוק את היד בגיל שמונה ימים הוא לא יזכור שום דבר.
2. כמות הסיבוכים בברית מילה לא תלויה ברמת המיומנות של המוהל או הרופא. הסיבה פשוטה: אצל תינוק בגיל שמונה ימים הכל קטן, ואי אפשר לדעת איך זה יגדל. ולכן, אי אפשר לחתוך במדיוק. הסטיסטיקה שאני קראתי זה ש1 מתוך 50 בריתות מסתיימת בסיבוך אצל מוהל מסורתי, ו1 מתוך 200 אצל רופא.
3. בברית מילה מסירים את החלק הכי רגיש של איבר המין, כולל את הריסנית, וההנאה המינית נפגמת. לא לחינם כתבו בתלמוד את המשפט "הנבעלת לערל קשה לפרוש". שמעת את זה?

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 07-02-2009 בשעה 11:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-02-2009, 05:33
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי eliadfer שמתחילה ב "אמממ... לא בדיוק."

אמממ, מה שהמחקר על הסרטן אומר הוא
ציטוט:
When we restricted our analysis to men who did not have phimosis, the risk of invasive penile cancer associated with not having been circumcised in childhood was not elevated

מה שאומר בעברית שרק אם לבן אדם ערל יש מצב שנקרא פימוסיס הסיכון לחלות בסרטן גבוה יותר.
ומויקיפדיה אנחנו למדים שרק לאחוז אחת מערלים יש את המצב הזה.
ציטוט:
A commonly cited incidence statistic for pathological phimosis is 1% of uncircumcised males.

http://en.wikipedia.org/wiki/Phimosis
אז כן, אם לא עושים לך ברית מילה, יש סיכוי של אחוז אחד שהסיכון שלך בלחלות בסרטן יעלה ב35 אחוז.
הסיכוי לחלות בדלקת התוספתן היא 0.25% לפי האתר הזה:
http://www.symptomsofappendicitis.o...Statistics.html
אבל זה 0.25 אחוז מכל האוכלוסיה (כולל נשים). בניגוד להעלאה של 35% בסיכוי לחלות בסרטן אצל 1% מהגברים (אם כולם לא היו נימולים).

בקשר לדלקות בדרכי השתן, הלינק אומר:
ציטוט:
Haemorrhage and infection are the commonest complications of circumcision, occurring at rate of about 2%. Assuming equal utility of benefits and harms, net clinical benefit is likely only in boys at high risk of UTI.

רשום, באנגלית פשוטה למדיי, שההטבות הרפואיות של ברית מילה בנוגע לדלקות בדרכי השתן נמצאות רק בנוגע לבנים עם דלקות דרכי שתן חוזרות. כך שההצהרה הזו אכן גם אינה נכונה.

נערך לאחרונה ע"י boris2k4 בתאריך 08-02-2009 בשעה 05:37.
ישן 07-02-2009, 10:37
צלמית המשתמש של minimax
  משתמשת נקבה minimax minimax אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
שלח הודעה דרך MSN אל minimax Facebook profile
בד"כ אני לא כותבת בפורום הזה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי y.e.f שמתחילה ב "ברית מילה"

הפעם אחרוג ממנהגי.
בשנה האחרונה גלשתי בפורום ייעודי בתפוז, ולמדתי שכל מה שלימדו אותי על ברית מילה הוא לא נכון.
הנה כמה טענות שבטח שמעתם:
"ברית מילה מונע איידס"
"ברית מילה מונע סרטן צוואר הרחם וסרטן הפין"
"התינוק לא זוכר את זה, וזה לא כואב יותר מבדיקת דם"
"מי שלא נימול לא יהודי"
"ברית מילה הוא הליך פשוט שמתבצע אלפי שנים בלי שום סיבוכים"
"משפחת המלוכה הבריטית מלה את בניה אצל מוהל יהודי"
שלא תטעו: כל מה שכתבתי למעלה זה מיתוסים מופרכים לחלוטין!
אם אתה רוצים להרחיב את הידע שלכם תיכנסו לאתר "גונן על הילד": http://www.gonnen.org/

נערך לאחרונה ע"י minimax בתאריך 07-02-2009 בשעה 10:40.
ישן 08-02-2009, 00:14
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 34 שנכתבה על ידי Ingsoc שמתחילה ב "אני דווקא חושב שזו בעיה..."

אני גם לא דתי ואני גם אוכל חזיר וכלל לא שומר על כשרות.ובכל זאת,בגיל 9,5 החלטתי לעשות ברית.זה חלק מהזהות היהודית שלי,כך עשו אבותי,וזה חלק מחברה.בדרך כלל אני לא חלק מהעדר החברתי,אך רק משום שאני שונא להיות חלק מהכלל,לא אומר,שגם פה אני אוותר על זה.לדעתי יש יותר יתרונות מחסרונות לברית,כאשר מבצע את הניתוח רופא,תחת הרדמה מקומית.
הייתי שנה בארץ.לא צחקו עלי,שום התעללות.הספיק לי,שהורים הסבירו,שכדאי לעבור ברית מתישהו.(כהרגלי,אני בוחר כל דבר לבצע בהקדם האפשרי,ברגע שאני יודע,שבכל מקרה אני אצטרך ללכת על זה.)

ישן 07-02-2009, 12:21
  avishalom avishalom אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.01.07
שיר על ברית מילה

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.
אהבתי

דרך אגב, לי יש שלושה בנים, לא נימולים, ובמהלך ה10 שנים האחרונות פגשתי עשרות משפחות אחרות שגם לא עשו.

הסיבה שרב האנשים עושים היא שהם חושבים ש "כולם עושים"

ברגע שה "לא עושים" יעבור את אחוז החסימה, רב החילוניים פשוט יפסקו.
----
אגב לגבי פרספקטיבה,
כשהאפריקאים מקיימים מנהג בן 3000 שנה וחותכים את הבנות אנחנו קוראים לזה פרימיטיבי ו ברברי.
אצלנו, פעולה דומה במהותה נקראית מסורת.
---
לגבי מנהגים בני 3000 שנה, הידעתם שבתנ"ך נאסר על הלוואה בריבית, אבל המצווה הזו בוטלה ?
-----

ולגבי הקשר ליהדות ,
1- האם לא כדאי למצוא קשר עמוק יותר, כמו ערכי מוסר
2- גם המוסלמים עושים, אם רוצים להבדיל זה לא שיטה טובה
ישן 07-02-2009, 22:18
צלמית המשתמש של boris2k4
  boris2k4 boris2k4 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.04

חיובי. אין שום סיבה לעשות זאת.
כל הטיעונים הבריאותיים לדעתי בטלים ברגע שאני חושב על התוספתן. אפשר להסיר אותו, זה לגמרי ימנע את הסיכון של זיהום התוספתן (דבר שעלול לגרום למוות). אפשר לחיות בלי תוספתן, והרבה אנשים עוברים מידי יום (לא, לא חקרתי את ההצהרה הזו, אבל אני מניח שזה נכון) ניתוח להסרתו. אז אם להסיר עורלה, למה לא תוספתן? ואם זה כי הניתוח יותר מסובך בתינוקות (דבר שאני בטוח שאפשר גם לטעון לגבי ברית המילה בגיל כ"כ רך) אז למה לא לעשות את הניתוח בגיל 10 לדוגמא?

בקשר לזיקה היהודית, אני מצטער, אבל אין שום סיכוי שבעולם שתינוק בן 8 ימים הוא יהודי, מוסלמי נוצרי או בודהיסט. הוא תינוק. מי שיהודי במקרה הזה הם ההורים שלו (וגם זה לא תמיד).

ובקשר למקלחות בצבא - נחשו מה, מנסיון לאף אחד לא באמת אכפת מה מצב העורלה של חברו לשירות.

נערך לאחרונה ע"י boris2k4 בתאריך 07-02-2009 בשעה 22:35. סיבה: שלילי הוא בעצם חיובי.
ישן 07-02-2009, 23:22

כמה תגובות

1- קשר ליהדות ?
אוקיי תנו לי להבין, אני, חיללתי אלפי שבתות אחרי הבר מצווה, ואני אשמור את ה"קשר שלי עם היהדות" על חשבון הגוף והכאב של הבנים שלי ? אינסטנט יהדות.
2- צבא
הייתי שם
הרבה.
לא נתקלתי באף אחד אף פעם שצחק על איבר מין של מישהו אחר.
זה נחשב ממש לא גברי להתעסק בבולבולים של אחרים.
3- בריאות.
תקראו את המחקרים ואז תדברו.
סרטן צוואר הרחם, ככה"נ מדובר בהיגיינה בסיסית, ועיקר הסיכון הוא בנשים שמקיימות יחסים לא מוגנים עם הרבה גברים.
סרטן הפין, 1:100,000 לרוב בגברים מבוגרים

אבל ברצינות, תחשבו , נראה לכם סביר שהמין הכי מוצלח על כדור הארץ היה שורד מיליוני שנים עם דפקט שדורש תיקון, ועוד במערכת הרביה ?
----
למה כולם עושים ?
כי עבור מי שעשה או שעשו לו, קשה בכלל להעלות את המחשבה שזה היה מיותר , שכל הכאב (דמיינו מה מרגיש תינוק לאחר הברית שמשתין בחיתול, אין תפרים כי האיבר קטן מדי, והבשר נשאר חשוף שבוע שבועיים, אגב זו הסיבה שזה נראה כמו כוויה דרגה 3)
----
לגבי ההנאה המינית
מבחינת הגבר מדובר באובדן פיסת העור הכי מעוצבבת בגוף
לגבי האישה,
אני לא אתאר כאן תיאורים גרפיים, אבל מי שמעוניין שייחפש מידע על התפקוד הפיזיולוגי של העורלה בעת יחסי מין
(gonnen.org זה נק' התחלה טובה )
ישן 08-02-2009, 08:48

או קיי תיקון
בתגובה להודעה מספר 81 שנכתבה על ידי boris2k4 שמתחילה ב "[QUOTE=avishalom] אבל..."

או קיי
שרד 3 מיליון שנים עד שהמצרים התחילו עם "פולחן האל הנחש המשיל את עורו" לפני ~4000 שנה,
מנהג שהתחיל אצל הכהנים המצריים , התפשט לכל מצריים והתפשט לחלק גדול מעמי האזור (החיתי, היבוסי, האמוני, האדומי, וגם היהודי.)
---
העובדה שאנחנו מתקנים דברים לא סותרת את העובדה שאם היה חסרון בריאותי בעורלה, אז השבט שהיה שורד, היה ללא עורלה. עדיין היינו בני אדם, אבל קצת שונים.
אם יש שני שבטים, ולאחד יש יתרון של עשירית האחוז לשרוד ולהתרבות, אחרי 100 דורות זה הבדל משמעותי, אחרי -20000-10000דורות (שזה בערך הגיל של ההומו סיפיינס סיפיינס ) זה מוחלט.
---

רוב מוחלט של אוכלוסיית העולם לא מלה ולא סובלת מבעיות , לא דלקות ולא שום דבר אחר,
יש שונות טבעית באורך העורלה, יש אנשים עם עורלה ארוכה, ויש עם עורלה קצרה, לו היה יתרון כלשהו לפחות עורלה אז בוודאי לאורך אלפי דורות הערלה הייתה נעלמת.
ולא רק בבני אדם.
עשרות מיני קופים מסתובבים עם עורלה, ומאות מיני יונקים יבשתיים.
לאף יונק אין איבר מין חשוף.
לאבולוציה היו מאות הזדמנויות לתת דוגמא ליתרון הוויתור על הערלה.
בשום מקרה זה לא קרה.

----
וברצינות

לצפייה במקור באתר YouTube, לחצו כאן.

נערך לאחרונה ע"י avishalom בתאריך 08-02-2009 בשעה 08:51.
ישן 09-02-2009, 12:32

בתגובה להודעה מספר 87 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "תכל'ס... בנוסף אני רוצה..."

צר לי לאמר זאת,
אך ניכר בתגובתך האוטומטית שלא חשבת על זה הרבה.
אני גם מנחש שאת צירוף המילים "למה להיות יהודי" שמעת ממישהו אחר .
יש הנחה סמויה בדברים שלשאול שאלות על ברית מילה , מערער את עצם קיומך כיהודי. וזה לא מקובל עליך, כי חשוב לך להיות יהודי אז אתה קושר הכל ביחד ומציג את זה כמגוכך לשאול את השאלה.
---
שנאמר, רק דגים מתים שוחים עם הזרם.

סבבה, תהיה יהודי
אבל למה להתחיל מהברית

מתוך 613 מצוות, אתה לא מקיים איזה 500 (זה לא חוכמה, חלק ניכר מהם אי אפשר לקיים כי מדובר בדיני בית דין, שחיטת פרה אדומה וכו')
וגם האלה שאתה מקיים רובם זה לא בגלל שזה מצווה
(לדוגמא גם אני לא רוצח, אבל זה לא קשור לעשרת הדיברות אלא למוסריות בסיסית.)

תתאמץ, שנה את חייך שמור כשרות ושבת, ופסח וכיפור,
כל יום כל שעה,

אל תיהיה לי פתאום יהודי על חשבון איבר המין של מישהו אחר.
ישן 09-02-2009, 14:42
  משתמש זכר -TsAcHi - -TsAcHi - אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.01.08
אם היה לי זכות דיבור בגיל 8 ימים

הייתי דורש לא לקיים ברית! אינני מעוניין בהסרת עורלה ובטח ש"מוהל" עושה זאת ובטח בגיל 8 ימים שעם

רעידה קטנה באצבע והוא עלול להוריד לי את כל הפצפון. אך איני כועס על הוריי זה המסורת השגויה שעליה חונכו..

למה לעזאזל להוריד עורלה? בגלל אותו רב ההנאה המינית שלי נפגמה ועל כך אני אצטער כל חיי תתפלאו

כמה העורלה מוסיפה להנאה המינית שלכם ושל בת הזוג בבקשה:

" בעת קיום יחסי מין המגע בין הפין לבין דופנות הנרתיק של בת הזוג הוא בעיקר בעורלה. גם השכבה הרירית הדקה, וגם העובדה שעור העורלה רפוי, גורמות לכך שלא נוצר חיכוך בין הפין לדופנות הנרתיק, ובזמן התנועה פנימה והחוצה העורלה היא זו שסופגת את המגע ועוזרת בסיכוך המקום. העורלה עצמה עשירה מאוד בסיבי עצב ובקצות עצבים, והתנועה הזו היא שגורמת לגבר את התענוג העיקרי בעת קיום יחסי מין. גם לאישה התענוג גדול יותר, משום שאין חשיבות כמעט לכמות חומרי הסיכה שהיא מפרישה, וכך התנועה של הגבר בתוכה אינה יוצרת חיכוך אלא הבדלי לחץ בדופנות הנרתיק ולכן החוויה עדינה ומרגשת יותר."

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 09-02-2009 בשעה 14:48.
ישן 09-02-2009, 15:18
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.11.01
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 92 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אם היה לי זכות דיבור בגיל 8 ימים"

ציטוט:
בגלל אותו רב
???
על איזה רב אתה מדבר?

ברית מילה זו לא המצאה של איזה רב שהתעורר באמצע הלילה והחליט שהוא המשיח.
ברית מילה היא מצוה שאברהם אבינו קיבל מהקב"ה בעצמו.

אני לא מבין למה אתם מחפשים צידוקים רפואיים, אסתטיים, חבריתיים או אחרים.
ברית המילה קיימת ביהדות הרבה לפני שסבא שלכם החליט להוריד את הכיפה מהראש כי זה כבר לא אופנתי.
הבעיה שכשהוא יצא מהישיבה, הוא לפחות ידע במה הוא כופר.
אתם שגדלתם שלא באשמתכם בבורות גמורה, מנסים לחפש לעצמכם תירוצים למה צריך או לא צריך לקיים מצוות.

לא רוצים לעשות ברית לילדים שלכם, אל תעשו.
רק תחשבו על הנתק שאתם גורמים להם מהעם היהודי.
יהודים בכל הדורות מלו את בניהם בסתר ועל אף הגזרות שהוטלו עליהם.
אם הם היו שומעים שאתם הצאצאים שלהם מתנגדים לזה מיוזמתכם, הם היו נמנעים מלהביא אותכם לעולם.

ישן 11-02-2009, 13:53
צלמית המשתמש של netaneldj
  netaneldj netaneldj אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 104 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "1,2 מליון איש ראו את ההוכחות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק
1,2 מליון איש ראו את ההוכחות הפיזיות לקיומו של הקב"ה. בקריעת ים סוף, בהר סיני, ובעוד עשרות מקרים שהיו בתקופה ההיא.
את כל זה הם סיפרו לדורות ההמשך שלהם, שהגיע עד אלינו.
אם אתה לא מאמין במה שההורים שלך סיפרו לך בתור עובדה, בניגוד לאגדות שהם מספרים לך.
אתה בבעיה.

הקשר לך עם המציאות נפגם קשות עם שטיפת המוח שעשו לך, אתה פשוט מתייחס למקרים האלה כאילו הם זיכרון פרטי שלך - לא! אתה סה"כ בן אנוש תמים שלמד (אני מניח כל החיים) את הסיפורים האלה בצורה תיאורתית, כל עוד אין לך קשר ישיר עם מישהו מלפני כמה אלפי שנים אין לך שום דרך לדעת אם כל מה שמסופר בתנ"ך הוא אמת, או התרמית הכי גדולה בתולדות האנושות.
תקרא את צופן דה וינצ'י, תראה איך מליוני נוצרים חיים בהכחשה וממשיכים להאמין בלב שלם בכל השטויות שמפיצים להם כעובדות. קח לדוגמה את זה שבהרבה מקומות בתנ"ך יש ריבוי גרסאות, אפילו לבריאת העולם יש כמה גרסאות בתנ"ך עצמו, למה שיהיה דבר כזה כבר בתחילת ספר הספרים? אם אתה מוצא בתנ"ך עצמו פערים כאלה בסיפורים, אז תדמיין שהסופר המקראי יכל לקחת כל דבר שרצה ולעוות אותו לפי דעתו האישית, להוסיף, לגרוע ולשנות מה שחפץ בו.

אני מוצא את התנ"ך דווקא כמשהו חיובי, כי בכל זאת הוא באמת איחד את היהודים הרבה שנים וגרם להם לשמור על כל מיני מצוות מוסריות וכו', אבל זה לא סותר את זה שאני מתייחס אליו כהגדה, הגדה שאתה בוחר להאמין בה ואני לא.
ישן 11-02-2009, 14:46
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי netaneldj שמתחילה ב "[QUOTE=שמוליק]1,2 מליון איש..."

שטיפת מח לא אני קיבלתי אלא אתה.

כשהייתי קטן ההורים שלי סיפרו לי כל מיני סיפורים.
שלגיה ו7 הגמדים, זרעים של מסטיק בבר מלך הפילים וכו' לאף אחד מהסיפורים האלה אני לא מאמין,
ולמה? כי באותה נשימה שסיפרו לי אותם, או קצת אחר כך גם הסבירו לי שהסיפורים האלה הומצאו ע"י אנשים שרצו להעביר מסר כלשהו, וגם אם לא ידעו לספר לי במדויק מתי וע"י מי הם נכתבו, ידעו לספר לי שזו אגדה או מעשיה.
לעומת הסיפורים שסיפרו לי על אדם וחוה, נח אברהם יצחק ויעקב. שאילו סיפורים שעברו מדור לדור במשך אלפי שנים, עברה גם הירושה שאלו סיפורים שאבות אבותינו חוו במציאות.
ולכן את הסיפור הזה אני קונה ואת שלגיה לא.

באופן מפתיע לתנ"ך עצמו אין יותר מגרסה אחת. אפילו להארי פוטר 7 ראיתי 2 גרסאות תרגום שונות אחת מהשניה לחלוטין. להוביט יש 3 גרסאות תרגום שקריאת כל אחת מהם נותנת לך הרגשה שאתה קורא ספר אחר.
אבל התנ"ך בכל שפה שתקרא אותו ייתן לך את אותו הסיפור בדיוק, ואת אותם הביטויים בדיוק.
דיוק שכזה שנשמר לאורך כל כך הרבה שנים מעיד על משהו שהוא הרבה מעבר לשלגיה בגרסת המתרגם התורן.

וזה קצת פתטי להסתמך על ספר כמו צופן דה ונצ'י בתור מקור, כאשר הוא נכתב בתור סיפור נטו המובסס על כמה עובדות והמון ספקולציות.

ישן 11-02-2009, 16:04
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "בטח שיש. תסתכל סביבך, אתה..."

בטח שיש.
תסתכל סביבך, אתה חושב שמשהו מזה יכול להיווצר מעצמו.
תסתכל קצת על מערכות בגוף האדם, יש סיבה למה האדם לא מצליח לחכות אפילו את קצה התיחכום שיש בהם?

כן, עם מספיק זמן זה יכול להיווצר מעצמו.
ובני אדם כבר מחקים חלקים בגוף האדם, איברים תותבים, קוצבי לב והרשימה ממשיכה ועם זמן רק תמשיך לגדול ואני די בטוח שבעתיד הקרוב (20-40 שנה) נוכל לייצר בן אדם מלא (כולל אישיות) ומלאכותי

ישן 11-02-2009, 17:31
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "נכון. הרי ניצחנו כבר מזמן את..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק
נכון.
הרי ניצחנו כבר מזמן את הסרטן.
והשפעת כבר מזמן נשכחה מהעולם.

עדיין לא, אבל אנחנו מתקרבים בקצב שרק עולה

ציטוט:
בני אדם מחקים כל כך מעט דברים, ולא מבינים את רוב גוף האדם.

נכון לעכשיו האיבר היחיד שעדיין לא מבינים לחלוטין הוא המוח.

ציטוט:
לפי התיאוריה שלך, אם נשפוך דיו על דף מספיק פעמים, נקבל בסופו של דבר שיר בעל משמעות.

וזה באמת המצב.
לכל צורה של סבירות מסויימת להתקיים, גם אות זאת צורה שתתקבל (בסבירות נמוכה אומנם אבל תתקבל)
אם צורה יכולה להתקבל למה מילה לא? בסבירות הרבה יותר נמוכה אבל קיימת.
אם מילה יכולה להתקבל גם משפט יכול, וככך אפשר להמשיך.

ישן 11-02-2009, 17:38
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 111 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "[QUOTE=שמוליק]נכון. הרי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
עדיין לא, אבל אנחנו מתקרבים בקצב שרק עולה

כמה חולי סרטן היו שמחים לשמוע את זה.
משנות ה70 כמעט לא חלה התקדמות, וגם היום לרוב סוגי הסרטן, הרופאים לא יודעים מה גורם לזה ואיך אטפלים בזה.
ציטוט:
נכון לעכשיו האיבר היחיד שעדיין לא מבינים לחלוטין הוא המוח. [QUOTE]

המח הוא איבר שכמעט בכלל לא מכירים.
שאר האיברים יודעים להגיד," אנחנו מבינים איך זה פועל, אבל אין לנו מושג איך אפשר ליצור את זה"

[QUOTE]וזה באמת המצב.
לכל צורה של סבירות מסויימת להתקיים, גם אות זאת צורה שתתקבל (בסבירות נמוכה אומנם אבל תתקבל)
אם צורה יכולה להתקבל למה מילה לא? בסבירות הרבה יותר נמוכה אבל קיימת.
אם מילה יכולה להתקבל גם משפט יכול, וככך אפשר להמשיך.

נו באמת.

ישן 15-02-2009, 15:03
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי Kontsy שמתחילה ב "או יופי... קח מאמר של מישהו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Kontsy
או יופי...
קח מאמר של מישהו שכותב על מות אביו ותעשה מזה בסיס עובדתי מחקרי
לא קצת מוזר?

תפתח פאב-מד
יש סרטנים אלימים שאכן לא היתה התקדמות רבה בהם, לעומת זאת בלוקמיית ילדים אחוז התמותה ירד ביותר מ70% משנות ה70, סרטן אשכים באנשים צעירים הוא כמעט לחלוטין בר ריפוי (90%+ אחוזי הצלחה) ולא חסרות עוד דוגמאות כאלו (ראיתי כמה וכמה כאלו לאחרונה)

דבר אחרון - למה אתה מזלזל ביכולת הגילוי המוקדם? זה טכנולוגיה שהשתפרה פלאים ומצילה חיים.

אני לא משתמש במאמר הזה בתור בסיס מחקרי לכלום.
להיפך, המאמר מתבסס על מחקרים ועל רופאים בתחום שמכירים את המחקרים האלה.

ואני ממש לא מזלזל בגילוי מוקדם.
להיפך אני מודע לעובדה שזאת ההתקדמות העיקרית בתחום הסרטן מאז שנות ה70.

ישן 15-02-2009, 16:34
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 118 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "[QUOTE=Kontsy]או יופי... קח..."

ציטוט:
משנות ה70 כמעט לא חלה התקדמות, וגם היום לרוב סוגי הסרטן, הרופאים לא יודעים מה גורם לזה ואיך אטפלים בזה.

אז אתה מסכים שחלה התקדמות? גם זה משהו

אני מרגיש צודך די עז לשאול מה לעזאזל הקשר? איך הגענו מקיום אלוהים לרמת הידע הנוכחית שלנו?
אף אחד לא אומר שאנחנו עדיין לא מסוגלים לייצר בעל חיים (אפילו לא טולעת)
אבל זה אומר שאלוהים יצר?
אם יתנו לך מכונה שלא תצליח להעתיק, תגיד שאלוהים יצר אותה?

ישן 15-02-2009, 19:03
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 120 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "לא אמרתי שלא חלה שום התקדמות,..."

אנחנו מבינים הרבה יותר משידענו בתקופת התנך וגם קצב הלמידה גבר בהרבה.

במהלך בערך 1000 שנים (יכול להיות שאני טועה במספר) שבהם היינו בארץ ישראל והרוב המוחלט האמין באלוהי היהודים.
כמה התקדמנו מבחינת איכות החיים? מציאת תרופות, הארכת תוכלת החיים.

לעומת זאת ב200 מאז נפוליאון שהוריד את המשטר הממלכתי והדתי התקדמנו במידה מטורפת.
אנחנו מסוגלים לשגר אדם לחלל ולהחזיר אותו בחיים.
אנחנו מסוגלים להעביר מידע מצד אחד של כדור הארץ בפחות משניה.
תוחלת החיים יותר משילשה את עצמה.
אלו רק דוגמאות לדברים שבזמן התנך לא דמיינו אפילו.

ואת הדברים שכן דימינו ביקשו מאלוהים ולא הגיעו לשום מקום.
כיום בתקופה של חילוניות את הדברים שמדמיינים עושים ומגיעים אליהם.

ישן 11-02-2009, 22:30
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 114 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "[QUOTE=בן אור]עדיין לא, אבל..."

ציטוט:
שאר האיברים יודעים להגיד," אנחנו מבינים איך זה פועל, אבל אין לנו מושג איך אפשר ליצור את זה"

עד כמה שהבנתי מתאי גזע אפשר לייצר כל איבר, המחקר נעצר רק בגלל הדתיים.

ציטוט:
נו באמת.

באמת,
זה אומנם לא קורה כל שני וחמישי, אבל פעם בכמה מילארדי שנים כשהדיו כל הזמן נשפך (או המולקולות כל הזמן מתערבבות) תקבל שיר (או חיים)

ועד כמה שזה לא נשמע הגיוני, לי לפחות זה נשמע הרבה יותר הגיוני מיצור בעל כוח אין סופי שלא נדרש לציית לחוקים הבסיסיים של הקיום.
(אגב עכשיו עלה לי רעיון להוכחה של אי קיום אלוהים, אם הכוח שלו בלתי מוגבל הוא די דופק את הרעיון של שימור אנרגיה, אבל אני בטוח שכבר המצאתם לזה "הסבר")

ישן 11-02-2009, 18:14

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 106 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "שטיפת מח לא אני קיבלתי אלא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק
שטיפת מח לא אני קיבלתי אלא אתה.

כשהייתי קטן ההורים שלי סיפרו לי כל מיני סיפורים.
שלגיה ו7 הגמדים, זרעים של מסטיק בבר מלך הפילים וכו' לאף אחד מהסיפורים האלה אני לא מאמין,
ולמה? כי באותה נשימה שסיפרו לי אותם, או קצת אחר כך גם הסבירו לי שהסיפורים האלה הומצאו ע"י אנשים שרצו להעביר מסר כלשהו, וגם אם לא ידעו לספר לי במדויק מתי וע"י מי הם נכתבו, ידעו לספר לי שזו אגדה או מעשיה.
לעומת הסיפורים שסיפרו לי על אדם וחוה, נח אברהם יצחק ויעקב. שאילו סיפורים שעברו מדור לדור במשך אלפי שנים, עברה גם הירושה שאלו סיפורים שאבות אבותינו חוו במציאות.
ולכן את הסיפור הזה אני קונה ואת שלגיה לא.

באופן מפתיע לתנ"ך עצמו אין יותר מגרסה אחת. אפילו להארי פוטר 7 ראיתי 2 גרסאות תרגום שונות אחת מהשניה לחלוטין. להוביט יש 3 גרסאות תרגום שקריאת כל אחת מהם נותנת לך הרגשה שאתה קורא ספר אחר.
אבל התנ"ך בכל שפה שתקרא אותו ייתן לך את אותו הסיפור בדיוק, ואת אותם הביטויים בדיוק.
דיוק שכזה שנשמר לאורך כל כך הרבה שנים מעיד על משהו שהוא הרבה מעבר לשלגיה בגרסת המתרגם התורן.

וזה קצת פתטי להסתמך על ספר כמו צופן דה ונצ'י בתור מקור, כאשר הוא נכתב בתור סיפור נטו המובסס על כמה עובדות והמון ספקולציות.

אתה רק מחזק את מה שאמרתי, סיפרו לך אגדות ודאגו להסביר שהן אגדות שלא באמת התקיימו, על התנ"ך גידלו אותך בתודעה שזה באמת קרה ללא שום ספק, אטמו אותך בדעה הזאת כבר מגיל קטן ושכנעו אותך גם לא לפקפק בזה.
שים לב איך אתה מתחיל לכתוב באופן תיאורטי ומייד אתה עובר לעובדות לא מוכחות שמתקבלות אצלך כאקסיומה בלי לשים לב "אלו סיפורים שאבות אבותינו חוו במציאות.", שוב, אתה מתבסס על מה שסיפרו לך ולא משהו שניתן להוכיח אותו.

ולגבי צופן דה וינצ'י כמו שכבר הגבתי למתושלח למטה, לא צריך שום ספר כדי לדעת שכל דת מבוססת על המון עיוותים ושינויים שהתאימו לאותה תקופה כדי שהדת תצבור כוח. ספר התורה אולי מתאר בחלקו אירועים שקרו באמת, אבל קצת קשה להגיד את זה בהתייחס לעובדה שלאורך כל הספר אלוהים כביכול קיים : \

אני לא אומר לך לא להאמין, אלא רק מסביר לך שאתה לא יכול לשכנע שום אדם להאמין בלי שתציג הוכחות.

נערך לאחרונה ע"י netaneldj בתאריך 11-02-2009 בשעה 18:20.
ישן 12-02-2009, 08:29
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 131 שנכתבה על ידי netaneldj שמתחילה ב "[QUOTE=שמוליק]שטיפת מח לא אני..."

ציטוט:
אתה רק מחזק את מה שאמרתי, סיפרו לך אגדות ודאגו להסביר שהן אגדות שלא באמת התקיימו, על התנ"ך גידלו אותך בתודעה שזה באמת קרה ללא שום ספק, אטמו אותך בדעה הזאת כבר מגיל קטן ושכנעו אותך גם לא לפקפק בזה.
שים לב איך אתה מתחיל לכתוב באופן תיאורטי ומייד אתה עובר לעובדות לא מוכחות שמתקבלות אצלך כאקסיומה בלי לשים לב "אלו סיפורים שאבות אבותינו חוו במציאות.", שוב, אתה מתבסס על מה שסיפרו לך ולא משהו שניתן להוכיח אותו.

הייתי שמח לשמוע ממך למה אתה כן מאמין?
האם לסבתא שלך היתה סבתא?

ציטוט:
אני לא אומר לך לא להאמין, אלא רק מסביר לך שאתה לא יכול לשכנע שום אדם להאמין בלי שתציג הוכחות.

אני לא מנסה לשכנע אף אחד.
אני נורא רוצה להבין איך הגעתם למסקנה שאין אלוהים. יכול להיות שאתם צודקים, אני רק לא מצליח להבין את ההוכחה שלכם.

ישן 12-02-2009, 09:13
צלמית המשתמש של puzpuz
  משתמש זכר puzpuz puzpuz אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.05.06
שלח הודעה דרך MSN אל puzpuz
אנחנו לא אלו שצריכים להוכיח שאין אלוהים
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "[QUOTE]אתה רק מחזק את מה..."

המונח אלוהים הוא לא עובדה בלתי מעורערת כמו שהשמיים הם כחולים. ברגע שיש קבוצה מסויימת שמאמינה במשהו שהשאר לא, היא צריכה להוכיח את קיומו, לא ה"כופרים"... אני אישית מוצא את זה אפשרי בהחלט להאמין במשהו שאינו דמות הגוף ואינו גוף, כמו שאני מאמין בקיומו של כוח הכובד. אלא שאני מוצא את זה בלתי אפשרי להאמין בכוח שיש לו תודעה, חכמה, שליטה ועוצמה אינסופית, ושום חוק לא חל עליו אבל הוא חל על כל החוקים. אני חושב שהיה לי הרבה יותר נוח להאמין בדבר כזה אם הייתה לי איזושהי הוכחה משמעותית לסיכוי שאולי יתקיים דבר כזה...

בקיצור, לגבי שאלת ההוכחה שלך - אם אני הולך בשדה חיטה ולא מוצא שם אסם, אני לא צריך להוכיח שאין אסם, אני מסתפק בעובדה שאין הוכחה לקיומו של אסם במקום הזה.
ישן 12-02-2009, 13:47

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 132 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "[QUOTE]אתה רק מחזק את מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק
אני נורא רוצה להבין איך הגעתם למסקנה שאין אלוהים. יכול להיות שאתם צודקים, אני רק לא מצליח להבין את ההוכחה שלכם.

לא צריכה להיות הוכחה סותרת למשהו שלא הוכח מלכת תחילה.
הוכחות ממשיות אין בדיוק, אבל סתירות לוגיות יש בכמויות...
למשל לפי ויקיפדיה:
ציטוט:
הטיעון הקוסמולוגי - אם לכל דבר יש סיבה, גם לאלוהים חייבת להיות סיבה. אם אלוהים לא צריך סיבה לקיומו, גם דברים אחרים לא זקוקים לסיבה.
טיעון התכונות הסותרות - הטענה גורסת שהתכונות של ישות כל יכולה סותרות אחת את השנייה. למשל, האם אלוהים יכול ליצור אבן כבדה כל כך, עד כי הוא עצמו לא יוכל להרים אותה? אם כן, אז הוא לא יוכל להרים אותה ואז יפסיק להיות כל יכול, ואם כל אבן שהוא יוצר הוא יכול גם להרים, אז הוא לא יכול ליצור אבן בלתי ניתנת להרמה.

והחלק שכביכול טוען לקיום של אלוהים הוא מגוכך, ואין בו שום ביסוס ממשי.
ישן 15-02-2009, 15:36
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 134 שנכתבה על ידי netaneldj שמתחילה ב "[QUOTE=שמוליק] אני נורא רוצה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי netaneldj
לא צריכה להיות הוכחה סותרת למשהו שלא הוכח מלכת תחילה.
הוכחות ממשיות אין בדיוק, אבל סתירות לוגיות יש בכמויות...

ההוכחות היו ממשיות לפני מעל 3000 שנה.
ומאז זה עבר מאב לבן. היום אין לנו הוכחות , או יותר נכון יש לנו מילירדי הוכחות, אבל אנחנו לא נוכנים לקבל אותם בתור הוכחות, בעיקר בגלל העובדה שאנחנו נולדנו עם זה, וזה נראה לנו כל כך מובן מאליו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי netaneldj
למשל לפי ויקיפדיה:

והחלק שכביכול טוען לקיום של אלוהים הוא מגוכך, ואין בו שום ביסוס ממשי.

אם זה כתוב בויקיפדיה, כבר אין לי שום טענת נגד
מתוך המקורות שהבאת יש גם את המאמר הזה, שמסביר לך במדויק איך יכול להיות שמעמד הר סיני התקיים.

ישן 11-02-2009, 11:04
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 97 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "טלפון שבור קורה במקומות..."

ציטוט:
טלפון שבור קורה במקומות אחרים.

והיהדות לא שונה מכל מקום אחר

ציטוט:
למשל בנצרות שאף אחד לא יכול להסביר איפה יש"ו היה ב3 ימים שהוא קם לתחיה. ולמה אף אחד לא ראה אותו.

א. אף אחד לא תמך בנצרות בניגוד ליהדות
ב. עד כמה שאני יודע הוא "נברא" מחדש כעבור 3 ימים.
ג. ישו זה לא ראשי תיבות, אם אתה נמנע מלכתוב ישו ממחשבה שזאת איזה שהיא כפירה אז כדאי שתדע שהשם האמיתי של ישו זה ישועה והשם ישו הגיע בתור קללה.

ציטוט:
המסורת היהודית כל כך חזקה ורצופה שלא תמצא בשום מקום ובשום זמן ספק לגבי אמיתותה.

בתנך אין סתירות פנימיות? (אדם וחווה לדוגמא, יש עוד הרבה מקרים אחרים זה פשוט מה שעולה לי לראש מיד)
בתנך אין מקרים שבני ישראל עבדו אללים? (עגל הזהב בקבלת לוחות הברית, ושוב יש עוד מקרים)
ואפילו היום אין אנשים שמאמינים לתנך מילה במילה, קשה לי להאמין שאפילו הרבנים ההדוקים ביותר מאמינים בסיפור הבריאה כפי שהוא מתואר בתנך או בכך שהעולם מסתובב סביב כדור הארץ

ציטוט:
לעומת הקו שאתה והחברים שלך מנסים להציג כאן שהוא חדש, ואין לו שום בסיס או קשר למציאות.

אין בסיס למציאות? אתה רציני? אתה באמת רוצה להגיד שלמחקר ותוצאה אין בסיס למציאות?

ציטוט:
אני לא צריך להוכיח שהשמש זורחת בבוקר ושוקעת בערב.
למרות שיש כמוך שמנסים לערער על הקביעה הזאת.
אתה רוצה לשכנע אותי שהשמש לא תזרח מחר בבוקר, חובת ההוכחה עליך.

כבר הוכיחו שהשמש תזרח בבוקר.
אתה הוכחת את קיום אלוהים? ככה אמרו לי אינה תשובה קבילה
וגם שזאת אקסיומה זאת אינה תשובה קבילה, אני לא מכיר אקסיומות שלא כולם מסכימים עליהן, אתה מכיר?

נערך לאחרונה ע"י בן אור בתאריך 11-02-2009 בשעה 11:07.
ישן 11-02-2009, 15:17
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 140 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "[QUOTE]טלפון שבור קורה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
והיהדות לא שונה מכל מקום אחר

אז זהו, שהיהדות כן שונה.

ציטוט:
א. אף אחד לא תמך בנצרות בניגוד ליהדות
ב. עד כמה שאני יודע הוא "נברא" מחדש כעבור 3 ימים.
ג. ישו זה לא ראשי תיבות, אם אתה נמנע מלכתוב ישו ממחשבה שזאת איזה שהיא כפירה אז כדאי שתדע שהשם האמיתי של ישו זה ישועה והשם ישו הגיע בתור קללה.

א. לא מבין מה ניסת לומר פה.
ב. יכול להיות, אני לא בקיא בסיפורי המעשיות האלה.
ג. יש"ו = ימ"ש, אני נמנע כי אני מעדיף להימנע. לא מכיר את הנושא ממש לעומק ואין לי את הרצון והזמן להכיר אותו.

ציטוט:
בתנך אין סתירות פנימיות? (אדם וחווה לדוגמא, יש עוד הרבה מקרים אחרים זה פשוט מה שעולה לי לראש מיד)
בתנך אין מקרים שבני ישראל עבדו אללים? (עגל הזהב בקבלת לוחות הברית, ושוב יש עוד מקרים)
ואפילו היום אין אנשים שמאמינים לתנך מילה במילה, קשה לי להאמין שאפילו הרבנים ההדוקים ביותר מאמינים בסיפור הבריאה כפי שהוא מתואר בתנך או בכך שהעולם מסתובב סביב כדור הארץ

בתנך אין סתירות פנימיות.
העובדה שאתה קורא את הפשט ולא מבין את מה שכתוב, כי אתה לא מכיר את מה שיש מעבר לכתוב או סתם לא מאמין לזה. גורמת לך לחשוב שיש פה סתירה.
בתנ"ך יש הרבה מקרים של עבודת אלילים. ויש גם מקרים של חטאים אחרים. אבל אין שום לגיטימציה של חטא זה או אחר. בדר"כ העונש על החטא מופיע באותו מקום.
אולי בפקולטה למדעי החשק אין אף אחד שמאמין לכל מילה. אבל יש לא מעט מקומות ששם מאמינים לכל מילה, והרבה יותר מזה- מאמינים לכל תג, לכל קישוט של אות יש משמעות.

ציטוט:
אין בסיס למציאות? אתה רציני? אתה באמת רוצה להגיד שלמחקר ותוצאה אין בסיס למציאות?

מחקר על אלוקים נעשה פעם? מישהו קיבל תוצאות?
אתה קצת בתחום המדע, כמה מחקרים והוכחות חד משמעיות הופרכו עם הזמן לאחר שאמצעי המחקר השתפרו?

ציטוט:
כבר הוכיחו שהשמש תזרח בבוקר.
אתה הוכחת את קיום אלוהים? ככה אמרו לי אינה תשובה קבילה
וגם שזאת אקסיומה זאת אינה תשובה קבילה, אני לא מכיר אקסיומות שלא כולם מסכימים עליהן, אתה מכיר?

אני את משפט פיתגורס התקשתי להוכיח, ולכן אני לא האישיו כאן.
האקסיומה הזאת הייתה מוסכמת על כולם בשלבים יותר מוקדמים של ההיסטוריה. במשך הזמן האנשים נטו לשכוח אותה (אולי בגלל שההורים שלהם ניתקו אותם מהמסורת?) ולכן היום אנשים גם שיודעים שהאקסיומה הזאת קיימת הם מנסים כל החיים שלהם להוכיח אחרת, וכשהם לא מצליחים הם מבטלים אותה כלאחר יד.

ישן 11-02-2009, 15:59
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "[QUOTE=בן אור]והיהדות לא שונה..."

ציטוט:
אז זהו, שהיהדות כן שונה.

צר לי להיות זה שמספר לך, אבל היהדות היא דת בדיוק כמו כל דת אחרת, היא לא שונה בשום דבר רק יותר ישנה

ציטוט:
א. לא מבין מה ניסת לומר פה.

הוכחת שביהדות אין טלפון שבור על ידי כך שאמרת שבנצרות לא מספרים נתון.

ציטוט:
ב. יכול להיות, אני לא בקיא בסיפורי המעשיות האלה.

באותה מידת כבוד שאנחנו נותרים לדעות שלך וקוראים להם תנך, כדאי שתתן כבוד לדעות של הנוצרים ותקרא להם הברית החדשה

ציטוט:
בתנך אין סתירות פנימיות. העובדה שאתה קורא את הפשט ולא מבין את מה שכתוב, כי אתה לא מכיר את מה שיש מעבר לכתוב או סתם לא מאמין לזה. גורמת לך לחשוב שיש פה סתירה.

אני לא מסוגל להתווכח איתך על הסתירות שיש בתנך, אך בדעת אמת ישנם מספר אנשים שבקיעים בתנך ומסוגלים להפלפל על הנושא

ציטוט:
בתנ"ך יש הרבה מקרים של עבודת אלילים. ויש גם מקרים של חטאים אחרים. אבל אין שום לגיטימציה של חטא זה או אחר. בדר"כ העונש על החטא מופיע באותו מקום.

אם כאשר יהודים חוטאים עונשים מגיע מאלוהים בתקופת חייהים או בתקופת ילדייהם איפה העונש שמגיע לנו? כבר מעל 200 שנה שיהודים נהיים חילוניים, לנו לא מגיע עונש?

ציטוט:
אולי בפקולטה למדעי החשק אין אף אחד שמאמין לכל מילה. אבל יש לא מעט מקומות ששם מאמינים לכל מילה, והרבה יותר מזה- מאמינים לכל תג, לכל קישוט של אות יש משמעות.

הפקולטה למדעי החשק? אולי אתה מתכוון לכל פקולטנה שאינה ישיבה?

אתה באמת חושב שאור נברא ביום, יום אחר כך כדור הארץ יום אחר כך הים וכך כל השאר? (יכול להיות שאני טועה בסדר או בדברים שנבראו)
חשבתי שאפילו הדתיים כבר הבינו שלא הכל קרה מילה במילה כמו שכתוב בתנך.

ציטוט:

די קשה לחקור על משהו שעצם הגדרתו טוען שאי אפשר לחקור אותו?
זה כמו שאני אבקש ממך להוכיח שאין מאחורייך אדם בלי נראה שכל הזמן לועס מסטיק, ברור שהוא לא קיים אבל האם אתה יכול להוכיח את זה?

ציטוט:
אתה קצת בתחום המדע, כמה מחקרים והוכחות חד משמעיות הופרכו עם הזמן לאחר שאמצעי המחקר השתפרו?

כאשר מגיע תאוריה חדשה שמסבירה את המציאות בצורה יותר טובה מהתאוריה הישנה הרוב עוברים לתאוריה החדשה, למרות שההורים שלהם אמרו להם שהתאוריה הישנה היא הנכונה.

ציטוט:
האקסיומה הזאת הייתה מוסכמת על כולם בשלבים יותר מוקדמים של ההיסטוריה. במשך הזמן האנשים נטו לשכוח אותה (אולי בגלל שההורים שלהם ניתקו אותם מהמסורת?) ולכן היום אנשים גם שיודעים שהאקסיומה הזאת קיימת הם מנסים כל החיים שלהם להוכיח אחרת, וכשהם לא מצליחים הם מבטלים אותה כלאחר יד.

לאחר שציינתי קודם אקסיומה קראתי טיפה (חצי דקה בגוגל), בפיזיקה אין אקסיומות יש תאוריות.
מתמטיקה צריכה לתאר עולם מסויים, אז הגדירו את העולם הזה באמצעות סידרה של אקסיומות, בפיזיקה מתארים את העולם שבו אנו חיים ולכן אין אקסיומות, לכל דבר אפשר למצוא הסבר.

אגב לא כל כך קשור לשיחה בנינו רק רציתי לציין שאני שמח שבקום לחלק את פרש לפורומים של חילוניים ודתיים (מה שבראש/ מה שבכיפה לדוגמא) ולנעול אשכולות העוסקים באמונה.
הפעם נותנים לדיון להתקיים

ישן 11-02-2009, 17:22
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 142 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "[QUOTE]אז זהו, שהיהדות כן..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
צר לי להיות זה שמספר לך, אבל היהדות היא דת בדיוק כמו כל דת אחרת, היא לא שונה בשום דבר רק יותר ישנה

אז זהו שלא.
אפילו הנוצרים והמוסלמים, יודעים שהיהדות היא האמת, ומסכימים שהיא האמת.
את התוספות שלהם הם בנו על בסיס היהדות.

ציטוט:
הוכחת שביהדות אין טלפון שבור על ידי כך שאמרת שבנצרות לא מספרים נתון.

לא

ציטוט:
באותה מידת כבוד שאנחנו נותרים לדעות שלך וקוראים להם תנך, כדאי שתתן כבוד לדעות של הנוצרים ותקרא להם הברית החדשה

הם קוראים לזה הברית הישנה, הם טוענים שזה אכן אמת, אבל אח"כ יש המשך.
ההמשך שלהם הוא לא אמת, ולכן אין לי מספיק כבוד אליו, אני מכבד אותו כמו שאני מכבד את עלילות הברון מינכהוזן. (כבוד לאנשים זה כבר סיפור אחר)

ציטוט:
אני לא מסוגל להתווכח איתך על הסתירות שיש בתנך, אך בדעת אמת ישנם מספר אנשים שבקיעים בתנך ומסוגלים להפלפל על הנושא

פליטת מקלדת פרויידיאנית, יש להם יותר בקיעים בתיאוריות שלהם מאשר בסיס.

ציטוט:
אם כאשר יהודים חוטאים עונשים מגיע מאלוהים בתקופת חייהים או בתקופת ילדייהם איפה העונש שמגיע לנו? כבר מעל 200 שנה שיהודים נהיים חילוניים, לנו לא מגיע עונש?

אני מניח שמגיע, אבל אנחנו לא ממש יודעים את החזבונות של הקב"ה.
ואם תלחץ עלי מספיק אני יכול לומר לך שהתחממות כדו"הא והאסונות שפוקדים אותנו יכולים להיות חלק מזה, אבל שוב אין לאף אחד אצלינו את המפתח של העונשים.

ציטוט:
הפקולטה למדעי החשק? אולי אתה מתכוון לכל פקולטנה שאינה ישיבה?

אל תיקח את זה אישית, סתם הכללה.

ציטוט:
אתה באמת חושב שאור נברא ביום, יום אחר כך כדור הארץ יום אחר כך הים וכך כל השאר? (יכול להיות שאני טועה בסדר או בדברים שנבראו)
חשבתי שאפילו הדתיים כבר הבינו שלא הכל קרה מילה במילה כמו שכתוב בתנך.

אז טעית, השאלה היחידה היא מהו "יום" שעליו מדובר.ומכיוון שאנחנו לא יודעים הכל, גם זה משהו שאין לנו תשובות עליו.

ציטוט:
די קשה לחקור על משהו שעצם הגדרתו טוען שאי אפשר לחקור אותו?
זה כמו שאני אבקש ממך להוכיח שאין מאחורייך אדם בלי נראה שכל הזמן לועס מסטיק, ברור שהוא לא קיים אבל האם אתה יכול להוכיח את זה?

אני לא יכול להוכיח את זה, אבל אם היתה לי אקסיומה שיש כזה אדם, ואני הייתי רוצה לסתור את האקסיומה הזאת, חובת ההוכחה הייתה עלי, ולא על האקסיומה.

ציטוט:
כאשר מגיע תאוריה חדשה שמסבירה את המציאות בצורה יותר טובה מהתאוריה הישנה הרוב עוברים לתאוריה החדשה, למרות שההורים שלהם אמרו להם שהתאוריה הישנה היא הנכונה.

ובסופו של תהליך מציאת תיאוריות חדשות, מגיעים למה שכתוב בהלכה היהודית כבר מאות או אלפי שנים.

ציטוט:
לאחר שציינתי קודם אקסיומה קראתי טיפה (חצי דקה בגוגל), בפיזיקה אין אקסיומות יש תאוריות.
מתמטיקה צריכה לתאר עולם מסויים, אז הגדירו את העולם הזה באמצעות סידרה של אקסיומות, בפיזיקה מתארים את העולם שבו אנו חיים ולכן אין אקסיומות, לכל דבר אפשר למצוא הסבר.

אבל הקב"ה נמצא מעל הפיזיקה, אי אפשר לתאר אותו באותם כלים בהם משתמשים לתאר את העולם הפיזי. תקרא עוד קצת בגוגל על מטה-פיזיקה איך אותה מתארים? איך מסבירים היום את האנרגיות, המרידיאנים והצ'קרות?

ציטוט:
אגב לא כל כך קשור לשיחה בנינו רק רציתי לציין שאני שמח שבקום לחלק את פרש לפורומים של חילוניים ודתיים (מה שבראש/ מה שבכיפה לדוגמא) ולנעול אשכולות העוסקים באמונה.
הפעם נותנים לדיון להתקיים

הם פשוט רואים אשכול ארוך ומפחדים להיכנס ולהתחיל לקרוא, אז לא מגיעים לחלק של הויכוחים
כל עוד נשמר הדיון ברמה ולא מתחילים לקלל ולרדת אחד על השני, הוא לא ינעל.

ישן 11-02-2009, 18:36
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "[QUOTE=בן אור]צר לי להיות זה..."

ציטוט:
אז זהו שלא.
אפילו הנוצרים והמוסלמים, יודעים שהיהדות היא האמת, ומסכימים שהיא האמת.
את התוספות שלהם הם בנו על בסיס היהדות.

והיהדות מבוססת על דתות שהתקיימו בזמנה.
ככה כל הדתות התחילו החל מהדת הראשונה שטענה משהו בסגנון "האלים עשו את זה"

ציטוט:
לא

אז למה ציינת את הנצרות?

ציטוט:
הם קוראים לזה הברית הישנה, הם טוענים שזה אכן אמת, אבל אח"כ יש המשך.
ההמשך שלהם הוא לא אמת, ולכן אין לי מספיק כבוד אליו, אני מכבד אותו כמו שאני מכבד את עלילות הברון מינכהוזן. (כבוד לאנשים זה כבר סיפור אחר)

די קשה לקבל כבוד כאשר אתה לא מוכן לתת כבוד.

ציטוט:
פליטת מקלדת פרויידיאנית, יש להם יותר בקיעים בתיאוריות שלהם מאשר בסיס.

אני לי מושג בנוגע לאיכות הטענות שלהם, אבל אני לא מכיר מקור יותר אמין
מה שכן הם נותנים במה חופשית, כך שגם אם אתה טוען שהם טועים אתה יכול לכתוב אותו

ציטוט:
אני מניח שמגיע, אבל אנחנו לא ממש יודעים את החזבונות של הקב"ה.
ואם תלחץ עלי מספיק אני יכול לומר לך שהתחממות כדו"הא והאסונות שפוקדים אותנו יכולים להיות חלק מזה, אבל שוב אין לאף אחד אצלינו את המפתח של העונשים.

היתרון של התאוריות לגבי המציאות הוא שהן מסוגלות לחזות, תאוריה שלא מסוגלת לזה אינה תאוריה כל כך מוצלחת.

ציטוט:
אז טעית, השאלה היחידה היא מהו "יום" שעליו מדובר.ומכיוון שאנחנו לא יודעים הכל, גם זה משהו שאין לנו תשובות עליו.

יום מוגדר בדרך כלל כזמן בין זריחת השמש לשקיעתה.

גם הוא ברא את העולם בקוטב ששם יום זה חצי שנה (והלילה עוד חצי שנה כך שיממה שנה)
אז הוא ברא את העולם ב 7 שנים? עדיין הרבה יותר מדי מהר.

ציטוט:
אני לא יכול להוכיח את זה, אבל אם היתה לי אקסיומה שיש כזה אדם, ואני הייתי רוצה לסתור את האקסיומה הזאת, חובת ההוכחה הייתה עלי, ולא על האקסיומה.

אין חובת הוכחה לאף אחד, התאוריה שמתקבלת אי התאוריה שמנבאת את המציאות הכי טוב, וכמו שאי העונש שלנו מראה, התאוריה שלך לא מנבאת את המציאות כל כך טוב.

ציטוט:
ובסופו של תהליך מציאת תיאוריות חדשות, מגיעים למה שכתוב בהלכה היהודית כבר מאות או אלפי שנים.

מאיפה זה הגיע?
כרגע יש כמה תאוריות לכמה נושאים, (המפץ הגדול, תאורית היחסות ועוד תאוריות לעוד נושאים)
אף אחת מהן לא קשורה באף דרך למה שכתוב במסורת

ציטוט:
תקרא עוד קצת בגוגל על מטה-פיזיקה איך אותה מתארים? איך מסבירים היום את האנרגיות, המרידיאנים והצ'קרות?

הדבר הראשון שמצאתי במטה-פיזיקה זה http://www.energyoflight.net/index....&id=52&Itemid=2
שלפחות לי צועק כת בסגנון סיינטולוגיה.
אתה יכול לקשר למקור מידע שאתה מחשיב רציני על מנת שנדבר על אותו נושא.

ציטוט:
הם פשוט רואים אשכול ארוך ומפחדים להיכנס ולהתחיל לקרוא, אז לא מגיעים לחלק של הויכוחים כל עוד נשמר הדיון ברמה ולא מתחילים לקלל ולרדת אחד על השני, הוא לא ינעל.

אפשר רק לקוות

ישן 15-02-2009, 18:09
צלמית המשתמש של שמוליק
  שמוליק שמוליק אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 144 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "[QUOTE]אז זהו שלא. אפילו..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
והיהדות מבוססת על דתות שהתקיימו בזמנה.
ככה כל הדתות התחילו החל מהדת הראשונה שטענה משהו בסגנון "האלים עשו את זה"

היהדות מבוססת על ציווי אלוקי, עם שימוש באלמנטים שהאנשים הכירו בתור דת, כדי לאפשר להם להתחבר למציאות המוכרת להם.
לא תמצא בשום דת קדומה איסור שעטנז, הנחת תפילין או אפילו שבת.
ואף אל לא נצפה עושה כאלה דברים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
אני לי מושג בנוגע לאיכות הטענות שלהם, אבל אני לא מכיר מקור יותר אמין
מה שכן הם נותנים במה חופשית, כך שגם אם אתה טוען שהם טועים אתה יכול לכתוב אותו

אני לא מהאנשים שילכו למקום כזה כדי להתעמת, יש לי מספיק שלוחות פה באשכול

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
היתרון של התאוריות לגבי המציאות הוא שהן מסוגלות לחזות, תאוריה שלא מסוגלת לזה אינה תאוריה כל כך מוצלחת.

בדיוק היום דיברתי עם מישהו בחברה על העתיד של החברה, והוא אמר לי שכל תחזית שאני אתן, תהיה שווה אותו דבר.
תיאוריה היא תיאוריה, ויכולה לחזות כל דבר. מה קורה במקרה והיא מוכחת כלא נכונה? מבטלים וממציאים חדשה?!
ע"פ היהדות התורה היא התאוריה. קודם ה' כתב את התורה, ורק אח"כ ברא את העולם על פיה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
יום מוגדר בדרך כלל כזמן בין זריחת השמש לשקיעתה.

גם הוא ברא את העולם בקוטב ששם יום זה חצי שנה (והלילה עוד חצי שנה כך שיממה שנה)
אז הוא ברא את העולם ב 7 שנים? עדיין הרבה יותר מדי מהר.

והמפץ הגדול נשמע יותר טוב?
"אפילו" הוקינג בעצמו כבר חזר בו מטענתו העיקרית בנוגע למפץ הגדול.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
אין חובת הוכחה לאף אחד, התאוריה שמתקבלת אי התאוריה שמנבאת את המציאות הכי טוב, וכמו שאי העונש שלנו מראה, התאוריה שלך לא מנבאת את המציאות כל כך טוב.

תקרא קצת תנ"ך, הנבואות הכי לא הגייוניות שנאמרות שם מתקיימות בסופו של דבר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
מאיפה זה הגיע?
כרגע יש כמה תאוריות לכמה נושאים, (המפץ הגדול, תאורית היחסות ועוד תאוריות לעוד נושאים)
אף אחת מהן לא קשורה באף דרך למה שכתוב במסורת

מאיפה זה הגיע?
כמה דוגמאות שקופצות לי לראש, על קצה המזלג.
כבר בגמרא יש חישוב של פאי שנמצא/הומצא כמה מאות שנים אחרי חתימת הגמרא.
כוכב השביט "האלי" מוזכר כבר בגמרא.
שינוי מין העובר ב40 יום הראשונים ליצירתו. המדע גילה רק לאחרונה שמין העובר יכול להשתנות תוך 30 יום מרגע יצירתו. (בעוד כמה שנים יגיעו גם ל40)

זאת בדיוק הנקודה. יש כמה תיאוריות, הם לא יכולות לחיות אחת ליד השניה. רק אחת מהן נכונה.
כל אחת מהתיאוריות האלה תופרך בשלב כלשהו, או שהיא תתישר לפי התורה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי בן אור
הדבר הראשון שמצאתי במטה-פיזיקה זה http://www.energyoflight.net/index....&id=52&Itemid=2
שלפחות לי צועק כת בסגנון סיינטולוגיה.
אתה יכול לקשר למקור מידע שאתה מחשיב רציני על מנת שנדבר על אותו נושא.

מכיר את הבעיה, גם אשתי מתלוננת שגוגל נותן לה תשובות מעצבנות במקום הראשון במקום מה שהיא מחפשת.
לא מכיר אתרים בנושא.

ישן 15-02-2009, 19:56
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 145 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "[QUOTE=בן אור]והיהדות מבוססת..."

ציטוט:
היהדות מבוססת על ציווי אלוקי, עם שימוש באלמנטים שהאנשים הכירו בתור דת, כדי לאפשר להם להתחבר למציאות המוכרת להם.
לא תמצא בשום דת קדומה איסור שעטנז, הנחת תפילין או אפילו שבת.
ואף אל לא נצפה עושה כאלה דברים.

לכל דת יש את החידושים שלה.
אם היהדות משתמשת באלמנטים מדתות קודמות זה אומר שגם אלוהים מתבסס על זה?
ואם לא, הוא יצר את האלמנטים האלו בדתות אחרות? הוא יצר עבודת אלילים? זאת לא כפירה?

ציטוט:
אני לא מהאנשים שילכו למקום כזה כדי להתעמת, יש לי מספיק שלוחות פה באשכול

אתה רק אומר שהם לא יודעים בלי לדבר איתם?

ציטוט:
בדיוק היום דיברתי עם מישהו בחברה על העתיד של החברה, והוא אמר לי שכל תחזית שאני אתן, תהיה שווה אותו דבר.

מאוד רלוונטי מה שמישהו אמר, בלי הרקע זה לא שווה הרבה

ציטוט:
תיאוריה היא תיאוריה, ויכולה לחזות כל דבר. מה קורה במקרה והיא מוכחת כלא נכונה? מבטלים וממציאים חדשה?!
ע"פ היהדות התורה היא התאוריה. קודם ה' כתב את התורה, ורק אח"כ ברא את העולם על פיה.

כן כאשר מבינים שטעו מתקדמים, ביהדות לא מוכנים להבין שטועים.
מה התאוריה של אלוהים שווה אם היא לא מסוגלת לחזות? רק לספר על דברים ש"קראו" ואין אפשרות לשחזר אותם?
לא התאוריה הכי מוצלחת, מתאימה לסטנדרטים של לפני 5000 שנה, אבל לא לסטנדרט של היום.

ציטוט:
והמפץ הגדול נשמע יותר טוב?
"אפילו" הוקינג בעצמו כבר חזר בו מטענתו העיקרית בנוגע למפץ הגדול.

הוקינג אדם בדיוק כמו כל אחד אחר, מותר לו לטעות, חשב על תאוריה נמצאו בה טעויות והוא מודה שטעה.

ציטוט:
תקרא קצת תנ"ך, הנבואות הכי לא הגייוניות שנאמרות שם מתקיימות בסופו של דבר.

מתקיימות במציאות או באותה סיפור?
אני חוזה שבאמך ההודעה אני אכתוב

מאיפה זה הגיע?
כמה דוגמאות שקופצות לי לראש, על קצה המזלג.
ציטוט:
כבר בגמרא יש חישוב של פאי שנמצא/הומצא כמה מאות שנים אחרי חתימת הגמרא.

פאי היה ידוע בדיוק של 11 ספרות אחרי הנקודה כבר בתקופת הפילוסופים היוונים (בערך 400 שנה לפני הגמרא)
ובגמרה הוא בדיוק 3
http://www.daatemet.org.il/articles...m?article_id=12

ציטוט:
כוכב השביט "האלי" מוזכר כבר בגמרא.

אכפת לך לקשר לעוד מידע? לא מצאתי

ציטוט:
שינוי מין העובר ב40 יום הראשונים ליצירתו. המדע גילה רק לאחרונה שמין העובר יכול להשתנות תוך 30 יום מרגע יצירתו. (בעוד כמה שנים יגיעו גם ל40)

אבל נכון לעכשיו יש 2 תאוריות,
אחת הוכחה עובר שינה את מינו כעבור 30 ימים
אחת נכתבה ללא הוכחה או הסבר.
מה יותר אמין?

ציטוט:
זאת בדיוק הנקודה. יש כמה תיאוריות, הם לא יכולות לחיות אחת ליד השניה. רק אחת מהן נכונה.
כל אחת מהתיאוריות האלה תופרך בשלב כלשהו, או שהיא תתישר לפי התורה.

הן יכולות להסתדר ביחד, או שימצא משהו שמשלב אותם.
אבל אני מבטיח לך שאין סיכוי שהפיתרון יהיה הדרך הקלה להגיד שמשהו עשה את זה ואי אפשר להבין את המשהו הזה.

ישן 11-02-2009, 19:12

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 143 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "[QUOTE=בן אור]צר לי להיות זה..."

ציטוט:

אני קורא שוב ושוב את המשפט הזה, ואני לא מצליח להבין איך אתה לא רואה את חוסר ההגיון שבו.
"אם היתה לי אקסיומה שיש כזה אדם" - זה פשוט לא עובד ככה.

לדוגמה האקסיומה שדרך שתי נקודות עובר אך ורק ישר אחר, כל הגאומטריה של אוקלידיס מבוססת על זה, ואתה חושב שמצאו אי פעם חור באקסיומה הזאת? לא.
אתה לא יכול להמשיך ולהתעקש שהקיום של אלוהים הוא אקסיומה, משום שאתה משייך כאן מושג מדעי לטענה פילוסופית בצורה מעוותת, אתה פשוט מלביש מילה יפה על תופעה לא ידועה ומתעקש שאין צורך להוכיח את התופעה - זה פשוט לא עובד ככה.
ישן 11-02-2009, 19:03
  someone4007 someone4007 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.08.05
בתגובה להודעה מספר 141 שנכתבה על ידי שמוליק שמתחילה ב "[QUOTE=בן אור]והיהדות לא שונה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק
אז זהו, שהיהדות כן שונה.
בתנך אין סתירות פנימיות.
העובדה שאתה קורא את הפשט ולא מבין את מה שכתוב, כי אתה לא מכיר את מה שיש מעבר לכתוב או סתם לא מאמין לזה. גורמת לך לחשוב שיש פה סתירה.

בטח שאין סתירות פנימיות.
אם יש סתירה אז נפתח רש"י?לא פתר-שפתי חכמים,לא פתר?באור שפתי חכמים,לא פתר? בטח יש מישהו שכן פתר את זה,בוא נמשיך לחפש בסוף נמצא.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק

אם העונש מופיע באותו מקום,למה כל החוטאים כיום(לא אתאיסטים אלא סתם חוטאים) לא מקבלים את העונשים מייד? אולי לוקח לו זמן?,רגע הוא לא מעל הזמן?.
ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק

ופה אני מסכים,כל אחד ופירושו שלו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק

מחקר על מפלצת הספגטי המעופפת/חד הקרן הורודה הבלתי נראת/כל אל נעשה פעם?
איך אפשר באמצעים לוגים לחקור דבר לא לוגי
ובקשר למחקרים בטח שדברים ישתנו אבל אתה יודע מה? הכי קל לעצום עיניים ולהגיד שכלום לא משתנה כי אני לא רואה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי שמוליק

ובמילה אחת-תוכיח.
ישן 10-02-2009, 11:35

תעשה לי טובה
בתגובה להודעה מספר 153 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "אין קשר לדת.אני לא דתי ובהרבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי student1
אין קשר לדת.אני לא דתי ובהרבה מקרים גם אנטי דתי.זה חלק מהמסורת.אתה לא תתקרב ולא תתרחק מהאל,בין אם תעשה ובין אם לא תעשה ברית.
רק אל תכניס לפה את ה"כפייה הדתית" ואת עניין הנאורות והדמוקרטיה.

את המנהג ה"ברברי" הזה מבצעים עשרות מיליונים בכל העולם,ללא קשר ליהדות ולדת בכלל.את מה שעושים שבטי אפריקה בספק אם תמצא הרבה מעבר ל"יבשת השחורה".

על עניין של סימבוליקה שמעת,אני מקווה.

אתה לא דתי? בוא אני יספר לך משהו המשפחה שלי שומרת חלק מהמצוות ואני עושה קידוש כל שישי ומקיים את מצוות החג זה לא קשור. המצב הזה שבו לוקחים מתינוק בן 8 חלק מאיבר חיוני בניגוד לרצונו הוא מצב לא חוקי שמשול לדיקטטורות! זה לא כזה רחוק מהמצב במצרים בו מסירים לבנות בניגוד לרצונן תדגדגן. גם שם זה בלי משככי כאבים אפילו..
לא ייתכן שלא יחכו לתינוק שיגיע לגיל 18 ויתנו לו להחליט . פה הכפייה הדתית נותנת את אותותה ורומסתת את הזכויות הדמוקרטיות של אותו בן אנוש - אזרח בעל זכויות. והמדינה לא עושה דבר למנוע את זה!

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 10-02-2009 בשעה 12:03.
ישן 10-02-2009, 16:31
צלמית המשתמש של student1
  משתמש זכר student1 student1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.12.07
שלח הודעה דרך MSN אל student1 Facebook profile
לא,לא דתי.
בתגובה להודעה מספר 154 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "תעשה לי טובה"

בלבולי שכל על מצבים לא חוקיים ודיקטטורות תפנה למישהו אחר,אני לא ילד בן חמש,כדי לשמוע את זה.
בשביל מה אתה מושך את זה עד למצרים?קראת את מה שכתבתי בסוף התגובה?
ציטוט:
-על עניין של סימבוליקה שמעת,אני מקווה.

זה סמל,זה סימפטום,אם תרצה.אתה לא מבין את זה,לכן אתה מזכיר כאן את המקרה של מצרים והסרת הדגדגן.(קודם כל,לא בטוח,שדווקא מצרים מייצגת ברבריות מסוג זה.)
אם כך היה המצב,מזמן כבר גם אנחנו היהודים היינו עושים ברית לבנות.העובדה היא,שלא הגענו למצב חולני זה,כי לא מדובר כאן במגמה אלא בסמל בודד של זהות יהודית.זה לא מוביל לירידה למטה,לפרימיטיביזם מוחלט.
מזכיר לי את הדוגמא עם היינה ושריפת ספרים.כמה אנשים נהפכו פה לקוראי היינה מושבעים.פלא!
האם יודעים אותם אנשים,שבתקופת ימי הביניים יהודים שרפו ספרי קבלה ורמב"ם?גם אז היה איזה היינה,שקם וצעק:"במקום ששורפים ספרים,עוד ישרפו אנשים!"??או שלא?
אכן הייתה אינקוויזיציה,אבל לא היו אלה היהודים ששרפו את אחיהם אלא הספרדים.לא שאני בעד שרפת ספרים אלא שזהו רק סימן לברבריות,שלא בהכרח מוביל למקומות רחוקים יותר.

לפי הגיון זה,צריך להקשיב לילד כבר מילדותו:הוא לא רוצה חלב,אז ניתן לא משהו אחר,גם אם זה לא בריא.וגם אם חלב זה חלק אינטגרלי מאוכל תינוקות,לא ניתן לו-ואם תתפתח רגישות יתרה או אלרגיה לחלב בגיל מתקדם יותר?הרי כשיגדל,הוא יקלל את הוריו שלא חיכו עד שיגיע לגיל שמונה עשרה ובעצמו יבחר,מה לאכול ומה לא.
אני חי הרבה שנים בארץ ושמתי לב(כצופה מהצד,אדם שלא נולד כאן) לתופעה מאד רעה:הפחד להגיד "לא" לילד.שחס וחלילה לא יגדל עם כל מני עיוותים וטראומות. כמה פעמים ראיתי ילד בגיל 10-12 צועק להוריו שיתלונן עליהם במשטרה-מה יגדל ממנו?הוא יידע רק על זכויותיו,על דמוקרטיה,יותר נכון,מותרות כמעט טוטאלית,וכשיגיע לצבא,יקבל הלם קרב.כי הוא אף פעם לא למד להתמודד עם כאב ועם המילה "לא".ובצבא בכלל אין דמוקרטיה,-איך נחייה??
-יש פה עניין מעבר לברית מילה,יש פה כשל במערכת שלנו בכל המדינה.

הערה:לא כל אומות מסוגלות לחיות תחת שלטון דמוקרטי.אולי גם אנחנו לא כך כך מוכנים לזה עדיין.וכמובן ש מפה עד לפאשיזם הדרך ארוכה.זה למקרה ותחליט להאשים אותי בפאשיזם.

ישן 10-02-2009, 18:13

האמת? לא הבנתי לאן אתה חותר ..
בתגובה להודעה מספר 155 שנכתבה על ידי student1 שמתחילה ב "לא,לא דתי."

וחלילה אני לא רומז שאתה פשיסט ידידי. ואני באמת מנסה להבין את הטענה שלך אבל ללא הצלחה..

תבין - אם יקחו אותך עכשיו כן?, יחזיקו אותך בכח ויגידו לך "שמע בחור אנחנו עכשיו הולכים להסיר לך

את הציפורן של הבוהן בכף הרגל כי הדת שלנו אומרת כך". וזה מבלי שהבעת את הסכמתך או אי הסכמתך

על כך כן? לקחו לך חלק מאיבר חיוני שאתה צריך מהגוף שלך אז מין הסתם זאת צריכה להיות

החלטתך והחלטתך בלבד ולא של אחרים. ועזוב דמוקרטיה או לא דמוקרטיה זה כבר יותר מזה...

וזה שמדובר פה על ילד בן 8 ימים בחסות הוריו זה עדיין לא אומר שאין לו זכות דיבור רק בגלל

אי יכולתו הזמנית להביע את דעתו.

נערך לאחרונה ע"י -TsAcHi - בתאריך 10-02-2009 בשעה 18:16.
ישן 10-02-2009, 12:18
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07
בתגובה להודעה מספר 149 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "אחחח עצוב עצוב"

אתה בנאדם מסכן..

זה בהחלט עצוב ה-70 שנות קומוניזם שעשו לכם, אין לכם טיפה זיקה למסורת של 3400 שנה.. כמה עצוב.

וכדאי שתתחיל לדבר בכבוד לשמוליק ולכל אדם בעל חכמה גדולה (ופי כמה) משלך כיוון שאתה מתחיל לצאת יותר מגוחך מאי פעם (למשל לעובדה שלתינוקות לא ניתן זכות דיבור כל עוד הם בכלל לא יכולים לדבר, ועוד שידוע שההורים (עד גיל 18 ע"פ חוק) בוחרים, במסגרת חוק, את הלך רוח חייהם של ילדיהם.)
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

נערך לאחרונה ע"י dani90 בתאריך 10-02-2009 בשעה 12:25.
ישן 12-02-2009, 09:34
צלמית המשתמש של puzpuz

בתגובה להודעה מספר 159 שנכתבה על ידי -TsAcHi - שמתחילה ב "לך ממזמן הפסקתי להתייחס"

אנשים כמוך רק מחזקים את הבורות אותה מייחסים הדתיים לחילונים. אתה לא יכול להמנע מוויכוח אותו אתה התחלת, ובמיוחד לא להגיד "אתה לא שווה תגובה". מי אתה בכלל, שהוא לא שווה את התגובה שלך? קודם כל הייתי מציע לך לשנות את הגישה שלך לפני שאתה מתחיל וויכוח עם אנשים חכמים ממך, או לפחות אנשים שבאו מוכנים מראש ויודעים איך להתנהל. אחר כך הייתי מציע לך ללמוד ולחקור קצת יותר את החומר עליו אתה מתווכח, הלא הוא אלוהים / המסורת / התורה, וגם אם תגיד שהחומר שדני90 משתמש בו כדי לסטור אותך הוא לא אמין בעליל, אין לך דרך לסטור אותו בחזרה אם אתה לא מכיר את הצד השני בכלל.

האמונה ב-ה' אולי לא נראית הגיונית לאנשים מסויימים, אבל היהדות עצמה היא תרבות נפלאה, וחבל שאתה לא יודע כלום על התרבות הזאת.
ישן 12-02-2009, 09:29
צלמית המשתמש של puzpuz

בתגובה להודעה מספר 158 שנכתבה על ידי dani90 שמתחילה ב "אתה בנאדם מסכן.. זה בהחלט..."

אבל יש לי זיקה למסורת. אני שומר שבת, אוכל כשר, הולך כל יום שישי לבית הכנסת (וגם ביום שבת פעם בשתי שבתות בערך, ותמיד קורא בתורה), עורך הדלקת נירות, קידוש והבדלה, שומר כל חג כמו שצריך, ואני הולך לתנועת נוער מסורתית בה מועברים לי (בין היתר) ערכים מהתורה. כמו כן אני עושה גם דברים קטנים וסמליים כמו לא לקצץ את הפיאות עוד הסוף, וכו... וכל זה לא כי אני ירא אלוהים, אני לא מאמין בקיומו. את כל זה אני עושה כדי לא להתנתק מהיהדות, כמו שאני רואה שחילונים רבים סביבי עושים וזה ממש חבל. כי כן, זו המסורת שלי והשורשים שלי, המורשת של אבות אבותיי, שגורשו מספרד וחוו את השואה, ואני לא הולך לנטוש את ההיסטוריה שלי.

אבל כל זה לא קשור לאמונה באלוהים. לשמור את המסורת זה טוב, זה צודק וזה נכון, אבל גם צריך להתקדם כאשר העולם מתקדם. האמונה באלוהים כבר נתפסת כל הגיונית על ידי המדע, ואם תרצו או לא, המדע קובע, היות והוא הדבר הכי אמין מבין כל הרשימה של "נצרות", "יהדות", "איסלאם", וכו'... מה לעשות שהמדע עד כה הוא היחיד שהביא הוכחות, וממשיך לעשות זאת לגבי כל דבר כמעט (וגם מה שלא מובאות אליו הוכחות, הוא השערה שיוצאת מתוך כל העובדות שכבר הוכחו, כך שהיא יותר אמינה מהדת).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:56

הדף נוצר ב 0.35 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר