לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-02-2009, 00:36
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "לא גייטורייד, אלא משקה..."

ומי ישתה את זה בדיוק? הסיבה שנותנים מיצים ממותקים ביחידות השדה לשתיה היא בדיוק בשביל לעודד שתיה מרובה. צריך להיות טיפה ריאליים.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 13-02-2009, 01:09
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי yochaiTB שמתחילה ב "[QUOTE=ביטיס]ומי ישתה את זה..."

בגילך הנוכחי - כן. לא בטוח שזה מה שעובר לך בראש בגיל 17.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 13-02-2009, 07:56
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "בגילך הנוכחי - כן. לא בטוח..."

סליחה, האם קצת חלבה ובסקוויטים (האלה מהפחים של מנות הקרב של פעם) לא יעשו את העבודה?
למה ללכת לפתרונות שמחייבים הכנה מדויקת, נשיאה מיוחדת, שטיפה של המימיות, להיזהר שלא יהיה מקולקל, לשים לב למימיות המיוחדות, להעביר מפה לפה של כולם בתנאי ההיגיינה המוכרים והלא טובים?

מה הבעיה לקחת ליום פעילות כמה מהביסקוויטים או אוכל פשוט ברמה דומה שמספק פחמימות קלות לעיכול ומלחים חיוניים באריזה לא מורכבת ולא כבדה?
הרי את החשיבה הזו אמור הצבא להשקיע ממילא בתכנון תספוקת קרבית למערך הרגלי שתלוי ביכולת הסחיבה היעילה של הכל על הגב, אז מה ההפתעה פה?

איזה מ"כ בן 19 יודע לזכור כללים נכונים לערבוב תמיסה איזוטונית רוויה במלחים בריכוז יעיל שגם לא תהיה מעוררת בחילה?
אותו מ"כ מקצוען שפיץ מאומן כמו סרג'נט אמריקאי שלא צריך בכלל לקרוא בספר לפני שהוא מבצע כי הוא מיומן פיקס וזוכר את כל הנהלים?
לא מכיר אותו.

אגב, נדמה לי שאלו תוצאות צפויות בעידן שבו הצבא ממציא את עצמו בכל דרג יש מאין, כשקצין כושר של יחידה קרבית נחשב ל"מבין בתחום" רק כי הוא רץ מרתונים מצוין, כשהידע שנרכש בעמל של נסיון ומחקר נותר בספרים שאינם נפתחים ואינם מעודכנים על ידי הקהל אותו הם נועדו לשרת.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 13-02-2009, 17:31
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "סליחה, האם קצת חלבה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
סליחה, האם קצת חלבה ובסקוויטים (האלה מהפחים של מנות הקרב של פעם) לא יעשו את העבודה?
למה ללכת לפתרונות שמחייבים הכנה מדויקת, נשיאה מיוחדת, שטיפה של המימיות, להיזהר שלא יהיה מקולקל, לשים לב למימיות המיוחדות, להעביר מפה לפה של כולם בתנאי ההיגיינה המוכרים והלא טובים?

מה הבעיה לקחת ליום פעילות כמה מהביסקוויטים או אוכל פשוט ברמה דומה שמספק פחמימות קלות לעיכול ומלחים חיוניים באריזה לא מורכבת ולא כבדה?
הרי את החשיבה הזו אמור הצבא להשקיע ממילא בתכנון תספוקת קרבית למערך הרגלי שתלוי ביכולת הסחיבה היעילה של הכל על הגב, אז מה ההפתעה פה?

איזה מ"כ בן 19 יודע לזכור כללים נכונים לערבוב תמיסה איזוטונית רוויה במלחים בריכוז יעיל שגם לא תהיה מעוררת בחילה?
אותו מ"כ מקצוען שפיץ מאומן כמו סרג'נט אמריקאי שלא צריך בכלל לקרוא בספר לפני שהוא מבצע כי הוא מיומן פיקס וזוכר את כל הנהלים?
לא מכיר אותו.

ידידי כמתנדב מד"א טיפלתי בחייל שאיבד הכרה בסוף המסע (500 מ' לסיום) בתחקיר הסתבר שההכנה היתה טובה - מנוחה ואוכל (רק הבחור מהתרגשות לא אכל מספיק). נוסף לכך לפני השרות עשה דיטאת רצח של 20 ק"ג. הבחור קיבל שפופרת הניתנת לסוכרתיים. קיבל אינפוזיה ותוך 5 דקות עמד על רגליו. אנחנו ריתקנו אותו לאמבולנס ל 3 שעות (עד סוף הטכס) תוך בדיקות לחץ דם וא.ק.ג. רק ע"מ לוודא שלא נגרם נזק. בין בדיקה לבדיקה הוא הסתובב עם הוריו ואכל מכל טוב.
הבעיה היא שלא כל מ"כ יכול להיות מאמן/ספורט או רופא. וגם לא יכול לבדוק כל העת כל חייל.
קורה - חשוב להגיב נכון. וחשוב יותר לנתח עם החיילים את הארוע ע"מ שיבנו.

אגב, נדמה לי שאלו תוצאות צפויות בעידן שבו הצבא ממציא את עצמו בכל דרג יש מאין, כשקצין כושר של יחידה קרבית נחשב ל"מבין בתחום" רק כי הוא רץ מרתונים מצוין, כשהידע שנרכש בעמל של נסיון ומחקר נותר בספרים שאינם נפתחים ואינם מעודכנים על ידי הקהל אותו הם נועדו לשרת.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

ישן 13-02-2009, 10:45
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי CaRTeR שמתחילה ב "לאחר כמעט כל מסע קיבלנו פסטה..."

טוב, משקה איזוטוני לא היה לנו, אבל במסעות ארוכים החבר'ה קיבלו פריסה. מעבר לזה, כמעט כולם הלכו עם צ'ופרים - חטיפי גרנולה, פירות יבשים...

ישן 13-02-2009, 11:27
  CaRTeR CaRTeR אינו מחובר  

חבר מתאריך: 20.06.03
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "טוב, משקה איזוטוני לא היה..."

זה בסדר גם לנו לא היה, הטירונות שלי נערכה במקום עם אמצעים ותקציב כמקובל.
זה היה משקה איזוטוני הכנה ביתית פרי מוחו של הרס"פ.

פריסה תמיד נותנים, אבל לקחת צופרים איתך לא בכל מקום מרשים...כנ"ל לאכול אפילו מפריסה
בזמן שלא מוגדר דבר שיכול להועיל למסע שיבוא בעוד כמה שעות.

אגב כל הפרשה ממש אירונית, כאשר בשייטת ממש מקפידים איתם על האוכל וכבר בטירונות החי"ר שלהם הם מודרכים לא לאכול שוקולד ומאידך לאכול כל דבר מזין מתי שבא להם.
בנוסף 4 הארוחות שלהם ביום שכוללת את ארוחת הלילה, והניתוח עם תזונאי שאני מאמין שקיים
צריכים לעורר שאלה למה הגיע החייל למצב הנ"ל.

ישן 13-02-2009, 17:24
  ilanb ilanb אינו מחובר  
אילן בן-נון. מומחה לקליעה וצליפה, מדריך ירי בכיר ומאמן קליעה ספורטיבית

חבר מתאריך: 17.03.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי s0ulj4h שמתחילה ב "כמעט אסון בשייטת: לוחם התמוטט במסע"

אני מציע לסנן

לא כל חייל שנותן את המכסימום ומתעלף יש סכנה לחייו.

לפעמים פשוט נגמר מאגר האנרגיה ממקור גליקוגני.

או כמו במקרה הזה חוסר מלחים (הרעלת מיים).

(במקרה הנ"ל נכון עשה הרופא שלמרות שיכול היה לטפל בשטח החליט לפנות ליתר בטחון מחשש שההשפעה העצבית עלולה לגרום לבעיה קרדיאלית. בפועל לא קרה כלום)

ההתאוששות היתה מהירה והפינוי היה ליתר בטחון.

אגב משקאות "לספורטאים" פותרות את הבעיה מראש.

אופן ההכנה ל 1 ליטר .
קח את התרכיז דיאט האהוב עליך....(לפי הטעם).
הוסף לו כפית מחוקה מלח, ושתי כפיות של סוכר ענבים.
המס אותם במיים פושרים. הוסף מיים קרים ערבב היטב וצא לדרך.
זה פותר את רוב הבעיה וזול.

משקאות הספורטאים עדיפים כי שם יש גם ויטמינים מוגנים.

אין בשום אופן לשים סוכר רגיל !
סוכר הענבים מכיל מלטוז שריכוזו הוא כריכוז הדם ומאפשר למעי ספיגה טובה יותר.

אם תשתו מיים רגילים בפעילות עצימה לא תוכלו להחזיר את כל הנוזלים שאבדו.
וההתאוששות תארך זמן רב יותר.

לא כל מה שאני יכול לכתוב, אני רוצה לכתוב.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 09:41

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר