לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2009, 22:40
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
מסתבר שבארה"ב קשה למנות שר מסחר: גם המועמד השני של אובמה פרש...

אחרי שהסנאטור טום דאשל נאלץ להסיר מועמדותו לתפקיד אחרי שהתברר שהוא לא אוהב את רעיון של
תשלום מסים, פנה אובמה לסנאטור הרפובליקני מניו המפשייר, ג'אד גרג, והציע לו את המינוי. גרג הסכים
התנאי שמושל ניו המפשייר ימנה רפובליקני במקומו, אובמה פנה למושל וזה הסכים.
סיבה נוספת לדחיית התפקיד, שכנראה עולה בחשיבותה על הראשונה, היא יוזמת הבית הלבן להעביר
את מינהלת מפקד האוכלוסין ממשרד המסחר לבית הלבן. מדובר בגוף שסקריו משמשים לרוב לצרכים
כלכליים - אבל יש לו משמעות אדירה גם בתחום פוליטי מובהק - חלוקת אזורי הבחירה לקונגרס. שליטה
בגוף כזה בהחלט נותנת כוח אדיר ויכולת יצירת שינויים גיאוגרפיים בעלי משמעות דמוגרפית באזורי
בחירה, באופן שיחזק את מפלגתו של הנשיא - ושר המסחר המיועד-לשעבר, שהוא רפובליקני, הביע
לכך התנגדות נחרצת.
לפני מס' דקות הודיעו בפוקס ניוז שגרג החליט שהוא מסיר מועמדותו בגלל שאינו מבסוט מתכנית ההאצה
של אובמה. מדובר במכה לא קלה לאובמה, שרצה להציג רפובליקני בצמרת הממסד הכלכלי של הממשל
שלו וכעת איבד את המועמד שלו.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2009, 22:57
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
האובמאניה נראית כרגע כמו דת לכל דבר, ולא נראה ששום פאדיחה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "מסתבר שבארה"ב קשה למנות שר מסחר: גם המועמד השני של אובמה פרש..."

(אופרטיבית או חוקית) תפיג את האופוריה העצומה שבה שרויים האמריקאים בחלקם הגדול.

בשיחה עם מכרה אמריקאית לפני שנה-שנתיים היא סיפרה לי שקראה, בעזרת איזו תוכנת תרגום, כמה פוסטים שלי כאן בפורום - אחרי שהפניתי אותה לאיזה שרשור תמונות בפורום היסטוריה, והיא כנראה הסתקרנה לבדוק מה אני כותב. איזו הודעה שהייתה קשורה אלי באותו זמן, בפורום פוליטיקה, דיברה על אט"ד ועל "אתרוג" או "איתרוג" - מה שתוכנת התרגום לא פיצחה וויקי האנגלית לא עזרה גם כן (מעבר לתיאור של התפקיד הפולחני של הפרי הזה).

ניצלתי את ההזדמנות ובגאווה ישראלית צברית קפצתי על ההזדמנות לספר לה על הכלי הפולחני הזה, אבל בעיקר על התרבות הישראלית המתקדמת כל כך, ואיך הפרי הזה הפך למונח מתחום הפוליטיקה המלוכלכת (לאור מקומה של היידיש בשיח האמריקאי, הרגשתי שחשוב לתת גם לעברית מקום של כבוד!). כתבתי אפילו פסקה ארוכה המתארת את האתרוגנות, מי ומה זה אמנון אברמוביץ, ובכלל ישראל יצאה מינימום ווסטמינסטר מבחינת התמונה שיצרתי.

לפני כשבוע דיבנו, והיא שהייתה "אובמאיסטית" שרופה עוד כשהיה בתחילת הקמפיין על רשות הדמוקרטים, ויש לה תמונה של שבט אובמה כ"צלמית" שלה בכמה פורומים, סירה לי בחשש כי:

You remember the Etrog and LeAtreg story? now, when I watch the news about the repeated Obama admin. flops, I start smelling the typical, yet unknown to me, flavor of the Etrog

וזה נאמר בחשש כאילו שאדם דתי מדבר סרה על ריבונו של עולם...

ישן 12-02-2009, 23:20
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
11.9 דווקא לא בהכרח יבוא במהרה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה אפילו לא אפס-קצהה של הטרגדיה שהבחירה הזו הולכת להמיט על ארה"ב..."

המתווה האירופי הוכיח כי פיגוע אחד, ואחריו מסע מתון של הפחדה והסברה, בשיטת המקל והגזר, עובדים לא רע.

בכל מקרה: אובמה הוא בעיה משום שהוא פתרון קל וארוז יפה, עבור מדינה וחברה שמצויים במשבר ראשון מזה שנים רבות שהליכה לפלסטיקאי וכמה זריקות בוטוקס לא יכולים לפתור...

הוא גם בעיה מסיבה חמורה לא פחות: הוא מונע ע"י קו מחשבה ש"ההיפך ממה שהיה עושה בוש - זה מה שחייב להיות נכון".

ובסופו של דבר הוא בעיה כי הוא מאותרג, וכי הדמוניזציה שנעשתה לרפובליקאים (כולל בגלל "סטיותיהם הכלכליות") לא תתפוגג מהר...

ישן 13-02-2009, 15:03
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
אומנם נראה שלאובמה האמת אין שום כישורים למעט כריזמה אבל אני לא חושב שהוא ימיט אסונות
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "זה אפילו לא אפס-קצהה של הטרגדיה שהבחירה הזו הולכת להמיט על ארה"ב..."

ולו בגלל שהשיטה האמריקאית מספיק משוכללת למנוע מאדם אחד לעשות יותר מידי נזק, במיוחד כאשר הוא נשיא. באופן כללי בזה אני רואה את היתרון הגדול ביותר של השיטה הדמוקרטית על פני טוטליטריזם.
זה לא שלארה"ב לא היו נשיאים גרועים בעבר (לא אציין שמות כי זה עניין סוביקטיבי אבל כולם יסכימו שהיו טובים והיו גרועים), אבל השיטה האמריקאית של אנשימקצוע שמקיפים את הפוליטיקאים ומונאים ממנו לעשות יותר מידי שטויות תמיד הוכיחה את עצמה.
מן הצד השני יש את הדביל הזה שבתוך שנים בודדות הצליח לפרק לגורמים אימפריה אדירה ולהביא אותה לפשיטת רגל מוחלטת, הכל בגלל שהשיטה איפשרה לו. משעשע אותי להיזכר לפעמים בדיווחי החדשות שראיתי אז על הצעדים של גורבצ'וב כאשר ראו את הסלידה ממנו אצל הקרינית באופן גלוי, כנ"ל בקרב רוב העם ואף אחד לא יכל למנוע את המפלה.
לדעתי בישראל יש מערכת שונה לחלוטין שמבוססת בעיקרה על שמרנות והרבה "בלמים" בירוקרטים, כך שגם נזק קשה לעשות אבל גם להעביר רפורמות מתבקשות (למרות שהיו תקדימים שחבורה קטנה הצליחה להפיל על העם הזה צרות שעד היום הזה לא לא מצליח לצאת מהן).

זה לא הנושא של האשכול אבל בכל זאת אני חושב שאובאמה בהחלט יהיה אחד הנשיאים הגרועים לישראל אם כי זה לא אסון, ישראל פשוט צריכה להפסיק להסתמך בעיקר על הנשיא בארה"ב כמקור תמיכה (העניין התחיל בקדנצית רבין ב 92-3) ולחזור למה שהיה מקובל בשנות ה 80 כאשר מקור התמיכה העיקרי של ישראל היה דוקא הקונגרס. זה גם ישפר את מעמדה של ישראל בתווך הבינוני והארוך ולא יקשור את התמיכה בה בציבור האמריקאי בפופולריות של נשיא כזה או אחר.

ההדגשות לעצלנים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:52

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר