לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2009, 08:39
  broadaxe broadaxe אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.07
קא-באר וסכין הפלסים
בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי MTV שמתחילה ב "תודה.החכמתי."

כמות גדולה של סכיני צבא ארה"ב מעודפי מלה"ע II הגיעה לצה"ל באופן כלשהו, כנראה תרומה של יהודי ארה"ב, אחרי מלחמת השחרור. כמעט כולן מדגם MK II ומתוצרת קא-באר, פה ושם הסתננו סכינים של יצרנים אחרים, בעיקר קאמילוס. סכין זו נכנסה לשירות במערך החי"ר וההנדסה וזכתה להנצחה על סיכות הלוחם של גולני וחה"נ. פעם נקראה "סכין קומנדו" ויותר מאוחר "סכין פלסים". כל הסכינים המקוריות נעלמו להן, בין אם בכליון טבעי (נשברו, התפרקו, אבדו) ובין אם באימוץ חד-כיווני לבית חם ואוהב יותר.
כשהתעורר הצורך בסכין הלכו כמובן ליבואן שסיפק את הפתרון הדומה ביותר והזול ביותר ובאמת מדובר בחפץ שאיכותו מתחת לכל ביקורת. חלק מהנדנים נתפרו בארץ ונושאים את שם היצרן כמו "שמשון" ויש עוד.

בתמונה ארבע סכינים מקוריות, מימין לשמאל: קא-באר דגם ראשון (והטוב ביותר לטעמי) משנת 1941 חתום USMC בנרתיק אישי לא תקני; רובסון שוראדג' דגם NAVY בנדן פלסטיק תקני של חה"י במלה"ע II; קאמילוס MK II NAVY כנ"ל; קא-באר מאוחר, כנראה שנות השישים, חתום USN בנדן עור מקורי תקני.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 15-04-2009, 23:31
  amitaikl amitaikl אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.04
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי MTV שמתחילה ב "אני מודע לעבודה שזה לא קשור..."

אם תציץ באשכול הזה תוכל לראות קצת רשמצי"ם ביניהם גם הסכינים השונות שנישאו ע"י הצנחנים במלחמת העולם השניה.
בעקבות השאלה שלך חזרתי לאשכול הנ"ל וביצעתי ספירה קצרה של כלים בעלי להב:
1. כידון bayonet
2. סכין חפירות trench knife
3. אולר combination tool

כמו כן לא ברורה לי ההערה בתגובה מספר 4: "נגד היפנים הם היו חייבים כידונים". האם נגד הגרמנים לא צריכים כידונים?
שמעון אבידן
מפקד חטיבת "גבעתי", תש"ח

ישן 14-04-2009, 15:25
  jole jole אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.09
בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי omry n שמתחילה ב "|מצמוץ| עם איך שהרובים במשמר..."

לפי מה שידוע לי למשא''ז יש את הדגם העדכני יותר עם התפס כידון וניצרה חדשה וכמובן הכוונת הגולשת איך שתקראו לה ... קיצר האמריקאים הבינו שרק לאחר מלחמת העולם השנייה גם לקרבין יש תועלת בתור נשק עם כידון כמו רובה הM1 . האמריקאים הבינו זאת והחלו לשנות את כל הארסנל הקרבין ולשפצר אותם מחדש עם תוספות של תפס כידון וכוונות חדשות וגם את הניצרה החליפו וכך השתמשו בהם גם במלחמת קוריאה ואפילו חלקם בוויטנאם .
חשוב לציין שבסוף 1945 , אחרי מלחמת העולם השנייה חברת ווינצ'סטר פיתחה את דגם M2 CARABINE שזהו בעצם דגם שיכול לירות אוטומט מלא אבל גם על בודדת , בזכות הניצרה כמובן . דגם זה זכה לשבחים רבים בקרב חיילי ארה''ב והמארינס שנלחמו בקוראיה עם רובים אלו . במהלך מלחמת וויטנאם חולקו רובי M1/M2 CARABINE לצבא דרום וייטנאם שהיו בעלות הברית של האמריקאים כדי שיוכלו להילחם בוויטקונג ובצבא צפון וייטנאם.
זהו מקווה שהידע שלי אכן נכון ואם לא תקנו אותי . חג שמח
ישן 14-04-2009, 22:10
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
אוי ואווי לי........
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי jole שמתחילה ב "לפי מה שידוע לי למשא''ז יש את..."

כבר סיכמנו שהכידון נכנס לשימוש ב1941 הרבה לפי תום מלחמת העולם השניה וגם הM2 והM3 נכנסו לשימוש לקראת סוף 1944 והספיקו להשתתף במלחמה לאורך תקופה לא מבוטלת .
ומכיוון שהM2 והM3 יוצרו בכמויות קטנות מאד (217 אלף M2 ופחות מ2000 M3 מתוך יצור כולל של 6.2 מליון כלים) ככה שהיה להם קשה מאד לזכות לשבחים רבים מהכוחות שרובם הגדול כנראה רק שמעו אולי על קיום דגמים אלו ולא נגעו בהם מעולם.
בנוסף רק חלק קטן של הכלים מדגם M2 יוצרו ע"י ווינצסטר ,רובם יוצרו ע"י ג'נרל מטורס .
ובכלל הקראבין היה כלי מאד שנוי במחלוקת בין הכחות וממש לא זכה בפרס "חביב הקהל" בשל
כושר העצירה הנחות של התחמיש שלו בטווחים שמעל 100 מטר .

הכלים הללו (יחד עם כלים רבים נוספים כמו הM1 גארנד ותת מיקלע M3 וגם M-14) חולקו ע"י ארה"ב בנידיבות רבה לאורך השנים שאחרי המלחמה למדינות רבות כחלק מסיוע החוץ .
והגיעו למדינות רבות כמו צרפת קנדה דרום קורא יפן ויטנאם ישראל ואחרות .

כל החומר נמצא בקובץ שצרפתי קודם ממליץ לך לקרוא בעייון זה יחסוך לך הרבה שאלות נוספות .

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 23:01

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר