לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה עשרים פלוס 20plus.fresh.co.il I'll be back חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > 20 פלוס
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-03-2009, 07:34
  lo1979 lo1979 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.07.03
פיגוע הגעו מים עד ל...(פורום חתונות חשוב מאוד!)

חברים בוקר טוב

הגיע הזמן שיפסיקו לעבוד על החברים שלנו ונתחיל לתת להם גב!!

מה זאת אומרת .?...
לפני חודשיים התחתנתי היה שמח אכלנו שתינו רקדנו והכי חשוב שהיה שמח!
אך אנחנו שוכחים דבר אחד מה מחיר המנה ובאיזה אולם התבצע האירוע.

היום בת דודתי מתחתנת והיא חושבת על האולם שאני עשיתי את האירוע
כי זה היה מקום יפה וגם האוכל טוב וטעים השירות היה מצויין פשוט 10
אבל כאשר הם הגיעו לדבר על המחיר הם חטפו @@)^*%)&%96&%)$
הם היו המומים מסכנים מהמחיר ,שהרים אותם לשמיים

ואז הם ביקשו ממני עזרה לבוא ולדבר עם המנהל שיעשה מחיר וגם שיתן להם
כל מיני תוספות ללא עולות כפי שהיה לי

ברור שבסופו של דבר הם קיבלי כמעט במחיר שהיה לי רק שאני התחתנתי
בחורף והם בקיץ המחיר קופץ פי 4!!! הם השתגעו??!!

ולכן אם הנהלת הפורום תסכים לפתוח אשכול חתונות אולי ביחד נוכל ליצור
מחיר שווה לכולם והוגן!

כל אחד יפרסם מי הצלם שהיה לו באירוע , טקליטן, אולם, שימלה וכו..

וככה נוכל לעזור אחד לשני !!
(אחד חכם אמר לי: לא מפריע לי שהשתמשו בשם שלי בכדי לקבל הנחות !! אם זה יעזור אני ישמח והכן ככה עשיתי ובגללו קיבלתי את המחיר המטורף שנתנו לי )

אם הנהלת הפורום תסכים שאני יפרט אני אפילו יפנה אותכם עליו הוא ישמח לעזור
בכייף ! וגם אני..

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 26-03-2009, 08:28
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
הרבה יותר כדאי לשבת על השיבר
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי lo1979 שמתחילה ב "הגעו מים עד ל...(פורום חתונות חשוב מאוד!)"

או במילים אחרות להתחיל ולתאם "כמה סביר לתת עבור חתונה ולכמה חתונות סביר להגיע" כדי שכל הפרינצים ו(בעיקר) הפריצסות יתחילו לרדת לפחות לאטמוספרה ולהפסיק לתת הפקות של לואי ה-14, במה שהוא בסופו של יום עבור רוב האורחים לא יותר מאשר ארוחה עיסקית יקרה רצח (ואני אישית עוד נדיב ומתון לעומת מה שאומרים אחרים).

אם יפסיקו אנשים עם המנהג הפתתי של לשחק אותה שייחים סעודיים לרבע ערב, אז גם כל בעלי המקצוע שסביב יקחו פחות, או שיחפשו עבודה אחרת.

ועוד טיפ: את בעלי המקצוע הטובים באמת נדיר שתצליח לסחוט, עם פורום או בלעדיו. מצד אחד אומרים שהם היו יותר מאשר עשר ו"עשו את הערב", אבל מצד שני רוצים לתת להם מה שמקבלים "כולם". אני אולי לא נותן שירות לבעלי שמחה, אבל כהכנסה צדדית אני כן נותן שירותים מסויימים שבהם אני נמדד בפרמטרים דומים, ועובד חד פעמית כל פעם מול ארגון/אירוע. מכיוון שאני מניח שאני טוב (אחרת לא היו באים ומשלמים) אז בכל מקרה שבו לצרכן ישנם האמצעים לעמוד בתשלום (ולא ממש מעניין אותי אם זה על חשבון איזה סופ"ש בוורנה שתכנן) הוא ישלם - כמובן אם הוא רוצה אותי. בעל מקצוע שמכבד את עצמו לא מתפשר על מחירים ברמות של 1:4, או אפילו 1:2. בעל מקצוע שמכבד את עצמו יודע מתי כדאי לבלות ערב עם המשפחה, ולא עם לקוחות שמתחילים ברגל שמאל.

בסופו של דבר לא מדובר על טיפול שיניים או רופא עור: מדובר על פנטזיה די ילדותית (להיות סינדרלה, וסינדרל לערב אחד) ולכן אין דרך להעריך רציונליות של עלויות. מי שטוב: אמור להיות מתומחר כך..

ישן 26-03-2009, 10:25
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "הרבה יותר כדאי לשבת על השיבר"

מסכימה עם כל מילה.

אנחנו (כבעלי המקצוע. אני מדברת כצלמת אירועים) ניקח את המחיר שאנחנו שווים (במקרה שלי, הצלם שאני עובדת איתו לוקח סכום די נמוך, כי הוא רוצה לקוחות שיהיו מרוצים בכל מקרה. על מחיר גבוה תמיד יהיו בסוף תלונות... אבל אני מדברת על העיקרון), ואנחנו (הלקוחות) נשלם כמה שמתאים לנו, ונקבל תמורה בהתאם (בד"כ).

אני אישית אוהבת להגיע לאירוע עם אוכל טעים וזה, כי זה נחמד. אבל כל השטויות שמסביב זה ממש בולשיט, והאמת היא שהייתי מעדיפה לקבל אוכל אכיל אבל זול, במקום אוכל יקר וטעים, או במקרים היותר תדירים - אוכל יקר ודוחה ברמות. הזוג הזה צריך להקים עכשיו בית, בשביל מה בזבוז הכסף המטורף הזה?
אני כן חושבת שצריך להשקיע בחתונה וכו', כי אם לא משקיעים מרגישים אח"כ פספוס אדיר (טוב, לפחות הכלה מרגישה...), אבל לא צריך לשתולל. ובימינו אנשים משתוללים (אם יורשה לי לציין: במיוחד החילונים/החרדים).

ובכל מקרה, כלל ברזל שלי (כאורחת בחתונות, לא כבעלת שמחה או כבעלת מקצוע) - אין שום צורך לכסות על העלות של המנה שלך / מפל השוקולד שהחתן הזמין בהפתעה לכלה / השמלה והאיפור של הכלה או כל דבר אחר שהחתנכלה החליטו להוציא עליו כסף.
בעיה שלהם שהם משוגעים, אני גם ככה הפסדתי ערב מזמני היקר כדי להגיע. אני אתן מתנה בסכום סביר, ועדיף מתנה מושקעת (לא מבחינה כספית), אבל ממש בלי שום קשר למנה שקיבלתי או לכל הוצאה אחרת.
ישן 26-03-2009, 13:58
  metooshelah metooshelah אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.06.03
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מסכימה עם כל מילה. אנחנו..."

כן, אבל בסופו של דבר you get what you pay for, וקשה למצוא מקום שיתן אוכל טוב, ובזול (למשל) .ב99 מקרים מתוך 100, זה פשוט לא קורה. שימי לב, שההגדרה של "אכיל" היא רחבה מאוד. אתמול למשל, הייתי באירוע, שניכר שהאוכל לא היה מאיזה קיטרינג מפוצץ. אכיל? וודאי וודאי. טעים? לא ממש.
צריך גם לזכור, שכאשר מדובר באירוע של פעם בחיים (בתקווה) אז אנשים רוצים מסיבה גדולה, כי זה כיף עבורם וגם עבור חברים / משפחה / אחר. אם מישהו טורח ויוצא מהבית כדי להגיע לאירוע שלך, כדאי שהוא גם יהנה באירוע, ולא סתם יגיע להתבאס.
אגב - בעניין כלל הברזל: זה טוב ויפה ברמת הרעיון (לדעתי) אבל יש איזושהי ציפייה קבועה, שהאורחים יביאו (במינימום) צ'ק שיכסה את ההוצאה עליהם או (במקסימום) יתפרעו לחלוטין, כל עוד מנהל הבנק לא יחטוף שבץ (וזה רק אם הם מתחשבים בו).
אגב, מעניין לדעת שהתופעה של צ'קים בחתונות היא לא דבר שקיים מאז ומתמיד: אנשים שהתחתנו בשנות ה-80 ולפני, אומרים שפעם הנורמה הייתה להביא מתנה, ולא צ'ק. כנראה זה משהו שהתפתח עם הרצון להפקות מטורפות של חתונות.
מעניין לדעת גם, שבארצות אחרות, זה עדיין תופס ונותנים מתנות, ולאו דווקא כסף.
ישן 26-03-2009, 14:17
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
צ'קים היו מתנה נפוצה מאוד כבר בתחילת שנות ה-80
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי metooshelah שמתחילה ב "כן, אבל בסופו של דבר you get..."

מתנות, ככלל, הייתה צורת "תשורה" נפוצה עד שנות ה-70, אבל קח בחשבון שאז היו פערים עצומים בסגנונות של החתונות ומי ש"לא היה לו" פשוט לא קבר את עצמו בשביל החגיגה הזאת. כילד (שנות ה-70) אני זוכר אירועים ברבנות, באולמות המצחינים שהיו ברחוב המסגר ועד לאירועים הנוצצים ליד הבריכה של מלון רמת אביב ז"ל. יש מערכון נהדר של שייקה אופיר ז"ל על חתונות אז, ומשמיעים אותו הרבה. גם ממנו, וגם מהמערכון של יוסי בנאי ורבקה מיכאלי (מהנדס ואשת מהנדס) אתה יכול ללמוד שלא השתנו דברים כמו שאתה חושב.

כמי שמעורב בהפקת אירועים של יהודים מחו"ל (בארץ) כולל כמה וכמה חתונות (יהודים מארה"ב, דרא"פ או החלבים מנקרי העיניים של מרכז אמריקה) אני יכול להודיע לך שהחומרנות המוגזמת היא "תכונה יהודית" (למעשה לא ממש משום שזו אופיינית גם ליוצאי איטליה ויוון בארה"ב, לדוגמא) וקל לראות אותה באירועים שנערכים בירושלים כמה פעמים ביום. כמובן שיש להם הרבה יותר סטייל, והאירוע נראה הרבה יותר ממצה מאשר החגיגות חסרות הטעם בנמל ת"א או באיזה פרדס של סבא, אבל עדיין מוגזם.

הציפיה מן האורחים לעמוד באיזה סטנדרט כלכלי, כאילו שמדובר על חלוקת דיווידנדים, מגוחכת, גם אם בכוח האינרציה איכשהו הפכה לסנדרט. "אותי" (ומנסיון אני יכול להעיד שגם רבים אחרים) אנשים פשוט "איבדו" כאן. מכיוון שברור לי, כמו גם לך, החישוב הכלכלי-חשבונאי מאחורי כל העניין, לי אין בו עניין וכאשר נחיצותי במקום מתנדנדת ממילא, אז אני נופל לכוון של להשאיר אצלי את ה-400, להשאיר אצל הקייטרינג את ה"מנה", אצל גן האירועים את ה"קורקג'", ואצל החתן-כלה וב"ב את המתח שבפתיחת המעטפה שלי.

ישן 26-03-2009, 17:16
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
המחיר שאנחנו שווים
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "מסכימה עם כל מילה. אנחנו..."

במשפט הזה טמון הכל
שוויו של בעל המקצוע הוא נגזרת של מה שהשוק מוכן לשלם בשבילו...
והשוק בתחום החתונות, לעניות דעתי איבד את הצפון.
המחיר המקובל לאיש מקצוע בתחום החתונות, וזה לא משנה איזה, רחוק מלהיות סביר.

בלי לזלזל ובלי להכנס לכיס של אף אחד, קשה לי להבין למה בעל מקצוע בתחום החתונות זכאי לכזה שכר?.
בד"כ, המקצוע לא דורש לימוד רב או אפילו כשרון יוצא דופן.
כדי שאדם יהיה זכאי לסכום של בין 400-1000 שקל לשעת עבודה, צריכה להיות סיבה יוצאת דופן.
הסיבה כאן, הוא העדר השפיות בו לוקה עם ישראל כשמדובר בשילוב הקדוש של חתונה והתחרות הידועה, למי יש יותר גדול
ברשותך אני אתבכיין לרגע, בסוף לימודי האקדמאים, לאחר 7 שנים ארוכות, אני אקבל למשמרת לילה במיון פחות ממה שמרוויח צלם סביר בחתונה

מנה בחתונה עולה בין 150 ל 300 שקל. מחיר מופרך לגמרי.
כמה פעמים בשנה יוצא לכם לצאת עם בת הזוג שלכם לארוחה ב 400-450 שקל לזוג?
למה צריך לממן ארוחה כזאת בחתונה?
למה צריך 6 עמדות טעימה לפני החופה וארוחה של 4 מנות לאחר החופה.
ובמאמר מוסגר, האוכל בחתונות מאופיין בפרמטרים הבאים: מוגש מאוד יפה, שם עוד יותר יפה, כמויות לא נקלטות של מזון וטעם ממוצע מינוס.
במיקרים נדירים מדובר בתמורה אמיתית לכסף,

ובעיקר נראה לי, שבכל מה שנוגע לחתונות, בין עיקר לתפל, אנחנו מתעסקים בעיקר בתפל?
ישן 30-03-2009, 09:18
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "זה בדיוק העניין!"

בתור בחורה, עם מספיק חברות שיכלו (למרבה הזוועה) להצטרף לכת סרטי החתונה שברוך הקים - רוב הזוגות רואים את הסרט של החתונה שלהם כמה פעמים, כדי להיות באירוע. בערב עצמו הם מרחפים מאושר (במקרה הטוב) או שיכורים (בעע), ואח"כ הם צריכים להתעדכן איך הכל דפק, איך נראו המפיות ומי בדיוק הגיע...
אבל ההורים והאחיות רואים פעם-פעמיים (האחים לא רואים בכלל).
מי שרואה הכי הרבה פעמים זה עורך הסרט...

ורומק והשאר - אני לא חושבת שיש בנות שיסכימו להתחתן ברבנות. אני מאוד מתנגדת לכל הקטעים המנופחים בנושא החתונה, אבל ברבנות אני לא אתחתן. שמלה לבנה יפה, איפור ותסרוקת - זה הכרחי. לא צריך להוציא על זה 10,000 ש"ח, אפשר להסתפק ב-1500 לכל החבילה (ואפשר גם בפחות), אבל להשקיע את המינימום כדי שהערב הזה יהיה בלתי נשכח - זה הכרחי.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:02

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר