לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום עיצוב גרפי! וזה וזה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > גרפיקה, ציור ותלת-מימד
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 12-02-2009, 01:53
  nox2 nox2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.08
היי נוגה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי ronennoga שמתחילה ב "עזרה בתחילת הדרך"

1. אימג' רדי היא תוכנה לאתרי אינטרנט ואנימציות "קלות" בעיקר בפורמט GIF, התוכנה הייתה בעבר חלק מתוכנת הפוטושופ (גירסה 7 ו8 שגם נקראה CS) לאחר מכן התוכנה עד כמה שאני יודע הוצאה מהחבילה פשוט כי החל מחבילת CS2 נוספה חבילת התוכנות החדשה של אדובי (לאחר הקנייה של מקרומדיה) עכשיו אנימציות נערכות בפלאש ובפיירוורקס, עיצוב אתרים הוא בדרים וויבר (ולתוכניתני רשת יש גם את קונטריביוט וכלים נוספים...)
אין דבר כזה - האם היא משומשת בתעשייה, אם את יודעת להפעיל תוכנה מסויימת ואת יכולה לייצא ממנה את סוג הקובץ שמתאים להמשך העבודה ז"א אם לבית דפוס את קובץ PSD או JPG באיכות טובה או PDF אם וידאו - לפי הצורך, אם אתר אינטרנט אז כמובן משהו שנתמך בדפדפנים השונים... אז כמובן שאת יכולה להשתמש בתוכנה שאת מכירה בלי קשר למה אחרים משתמשים או לא משתמשים...

2. מידע כזה או אחר על טיפוגרפיה ופונטים אפשר למצוא באתר העוקץ
כמובן שבצד יש שם קישורים לאתרים נוספים ויש לשים לב לקישורים שנותנים בכתבות השונות...
אתרים נוספים בנושא ובכללי על עיצוב יש המון... תלוי באיזה תחום את רוצה לקרוא - לדעתי עדיף לך פשוט להיכנס לגוגל ולכתוב את התחום שאת מחפשת זה ימצא לך המון המון תוצאות וגם מאמרים... כמובן שיש לך גם את הפורום שלנו פה ולמרות שזה קצת לא יפה מצידי אבל בכל זאת - יש את מערכת הפורומים של תפוז שגם שם יש פורומים בנושא אמנות ועיצוב גרפי ועוד המון דברים... מידי פעם אפשר גם לדפדף שם לפעמים יש דברים שאפשר לקרוא (ולא רק שאלות של אנשים על נושאים ספציפיים...)

3. עבודה יש בכל תחום - השאלה אם את יודעת לעבוד... ודרך אגב את נתת שם המון נושאים שונים אחד מהשני.... צריך להתמחות בכל אחד מהדברים בצורה שונה.... לוגו שונה מאוד בתפיסה מכרטיס ביקור למשל או מאתר אינטרנט...

4. אין לוח מחירים לעבודות - וזה מאוד תלוי מה העבודה למי את עושה אותה וכמה את מנוסה...
אני בתור סטודנט בזמנו קיבלתי עבודה לעצב לוגו + ניירת משרדית + כרטיס ביקור לחברה חדשה שהתחילה את דרכה ומכיוון שגם אני רק התחלתי את דרכי לקחתי על כל העבודה משהו כמו 1000 או 1200 ש"ח... אחרי כמה חודשים כשכבר היה יותר ניסיון חברה אחרת שביקשה כרטיס ביקור קיבלה תמחור של 450 שקל רק לכרטיס ביקור... היום עיצוב כרטיס (זה לא כולל כלות דפוס - עיצוב בלבד...) אני גובה בין 800 ל1500 שקל תלוי בסוג הכרטיס גודל צדדים וכו' - וכבר היו לי גם יותר יקרים... הכל תלוי בסוג העבודה סוג הלקוח וכמה את מעריכה את עצמך... - כמובן להיות בגדר המציאות למרות שכבר שמעתי וראיתי קבלות שמורה שלי הוציא - כרטיס ביקור לעיצוב בלבד 1000 דולר וגם יותר... (ויש לציין שהוא לא היה אפילו יפה במיוחד) חחחחח

5. אני למדתי לבד גרפיקה אבל טכנית - ז"א בעיקר תוכנות כמו פוטושופ פיינטשופ וכו'.. פוטושופ אני מכיר מגירסה 4 ועליתי איתה במשך הגירסאות כשהגעתי ללימודים כבר עבדנו על CS ואחרי זה CS 2 ואני קיבלתי פטור מלימודי כל תוכנות הגרפיקה במכללה אבל את שאר הדברים כן למדתי בצורה מקצועית טיפוגרפיה תולדות העיצוב תולדות האמנות ונושאים נוספים שהוספתי למסלולים שלי (שיווק ופרסום, אנימציה, תלת מימד- תוכנת מאיה - התוכנה היחידה שלמדתי במכללה, הפקות וידאו ופוסט פרודקשן [אפקטים מיוחדים לסרטים], צילום וכמובן מסלול עיצוב גרפי שכלל המון המון דברים) עיצוב אתרים ופלאש למדתי לבד.
שוב אני אומר - טכנית לעבוד תמיד אפשר ללמוד לבד אבל זה מעבר ללעבוד מול התוכנה לדעת לעצב - זה משהו שאי אפשר לקבל מיומנות לבד... צריך או לשבת עם מישהו שמבין בזה או ללמוד את זה במסלול לימודים או קורסים עצמאיים... - זו דעתי בכל אופן...

מאחל לך המון בהצלחה...
NOX2
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 12-02-2009, 14:51
  ronennoga ronennoga אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.09
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי nox2 שמתחילה ב "היי נוגה..."

הי
המון תודה, למדתי מזה הרבה...
(1)לגבי imageready - אני מתלבטת אם להשקיע עוד זמן בללמוד את התוכנה, או להתמקצע בתוכנות אחרות. עד עכשיו כבר עברתי על Illustrator, Photoshop, Indesign ועכשיו התחלתי Dreamweaver, ולהמשך מתכננת גם flash. גם על התוכנות שכבר התעסקתי בהן חסר לי עוד הרבה ידע וניסיון, ואם הן חופפות מבחינת התוצרים ל-imageready אני לא אלמד אותה בשלב זה. גם באמת כפי שאתה מציין לא ראיתי אותה בחבילת המוצרים של CS4.
(2)תודה על ההפנייה לאתר. בגוגל קשה למיין בין מה שטוב למה שפחות טוב.
(3)בעיקר מה שמעניין אותי זה בניית אתרים. אבל יצאתי מההנחה שמי שכבר לוקח מעצב גרפי, יעדיף מישהו שמתעסק בכמה תחומים. חוץ מזה בניית אתר זה נושא מורכב יותר ולעומת זאת יש יותר אנשים שיחפשו כרטיס ביקור. מה דעתך?
(4)כן, באמת חסר לי החלק הלא-טכני והיותר תיאורטי של המקצוע. לא מתאפשר לי כרגע להיכנס ללימודים ארוכים של ימים מלאים. אתה מכיר במקרה קורס של מספר שעות בשבוע שיכול להשלים את החלק הזה?

ושוב תודה רבה!
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 13:59

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר