לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-07-2014, 08:57
  emile-a emile-a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.05.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי reason שמתחילה ב "אני לא יודע מה זה היום, אבל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי reason
אני לא יודע מה זה היום, אבל לפני שנה זה היה "לאור המטרה", כי אם אתה לא יודע מה המטרה אז אתה לא יכול לבצע את המשימה בצד הטוב ביותר.

הביאו לנו דוגמה על הגנת גשר מפני מעבר כוחות אויב , שאם אתה לא מבין מה המטרה אז גם אם אתה ממלא את המשימה המטרה לא הושגה ..

זה לא היה לפני שנה לאור המטרה, זה אולי מה שלימדו אותכם, אבל פשוט לא לימדו אתכם נכון.
זה פשוט מאוד, לפני 14 שנה צה"ל הגדיר רשמית את הערך- דבקות במשימה וחתירה לנצחון. אם מישהו לימד אתכם לאור המטרה, הוא אולי לימד אתכם משהו נחמד ועם הסבר מעניין, אבל זה אינו הערך של צה"ל, זה אולי ערך שהוא הנפיץ או ערך מעניין אחר.

נערך לאחרונה ע"י emile-a בתאריך 02-07-2014 בשעה 09:04.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-07-2014, 09:03
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=reason]אני לא יודע מה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
זה לא היה לפני שנה לאור המטרה, זה אולי מה שלימדו אותכם, אבל פשוט לא לימדו אתכם נכון.
זה פשוט מאוד, לפני 14 שנה צה"ל הגדיר רשמית את הערך- דבקות במשימה וחתחירה לנצחון. אם מישהו לימד אתכם לאור המטרה, הוא אולי לימד אתכם משהו נחמד ועם הסבר מעניין, אבל זה אינו הערך של צה"ל, זה אולי ערך שהוא הנפיץ או ערך מעניין אחר.

פשוט עשיתם מישמש.

עקרונות המלחמה-
דבקות במשימה לאור המטרה.

רוח צה"ל-
דבקות במשימה וחתירה לנצחון.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-07-2014, 09:10

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a]זה לא היה לפני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי golani_2
פשוט עשיתם מישמש.

עקרונות המלחמה-
דבקות במשימה לאור המטרה.

רוח צה"ל-
דבקות במשימה וחתירה לנצחון.

לא אנחנו עשינו מישמש, המשמש קיים.
הכותרת לא רוונטית, העך העליון של צה"ל הוא דבקות במשימה וחתירה לנצחון.
זאת אומרך שהוא מנצח את עקרונות המלחמה ב "היררכיית" המשפטים...
לפי איזה משפט אני אמור להילחם (בהנחה שיש להם משמעות..) לפי לאור המטרה או לפי הערך?
בקיצור...צה"ל רשמית עשה סדר, פועלים לפי הערך.
אתם ממשיכים לעשות בלאגן וללמד משהו אחר, מאיזה מסמך רשמי של כל צה"ל הבאת את "הקרון המלחמה" הזה?
דרך אגב- לתת הסבר כיצד לנהוג, שבו המילים לאור המטרה מופיעות, זה בסדר. להגיד שזה הערך של צה"ל- זה לא בסדר ולא נכון.

ישן 02-07-2014, 09:17
צלמית המשתמש של golani_2
  golani_2 golani_2 אינו מחובר  
מנהל 20+, מו"ס

חבר מתאריך: 27.07.05
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "[QUOTE=golani_2]פשוט עשיתם..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי emile-a
זאת אומרך שהוא מנצח את עקרונות המלחמה ב "היררכיית" המשפטים...

אני בכלל לא בטוח. אני בכלל לא בטוח שיש היררכיה כלשהי, שניהם פונים לתחומים שונים וכמו כל דבר- מתנגשים ביניהם לפעמים.
ציטוט:
אתם ממשיכים לעשות בלאגן וללמד משהו אחר

צחקתי.
ציטוט:
מאיזה מסמך רשמי של כל צה"ל הבאת את "הקרון המלחמה" הזה?

אתה באמת חושב שאני הנפצתי הרגע את עקרונות המלחמה...?
ציטוט:
דרך אגב- לתת הסבר כיצד לנהוג, שבו המילים לאור המטרה מופיעות, זה בסדר. להגיד שזה הערך של צה"ל- זה לא בסדר ולא נכון.

ושוב פה המישמש. יש עקרונות המלחמה ויש את רוח צה"ל. עקרונות המלחמה פונים לאופן שבו לחימה צריכה להתנהל, בעוד שרוח צה"ל הוא הקוד האתי.
כדרכו של עולם ערכי האתיקה וערכי ניהול המלחמה מתנגשים בשדה הקרב ומחוצה לו וההחלטה צריכה להתבצע על סמך כל מקרה לגופו.
במקרה דבקות במשימה לאור המטרה וחתירה לנצחון לא כ"כ מתנגשים, הראשון פשוט מפשט את מה שנדרש כדי להשיג את מה שנאמר בשני.
בשביל להשיג נצחון צריך להשיג את המטרה.

אראל סג"ל

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
ותודה לדורון

ישן 02-07-2014, 09:45

בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי golani_2 שמתחילה ב "[QUOTE=emile-a] זאת אומרך..."

למרות שאני מסכים איתך שפרקטית הם לא ממש מתנגשים, זה בכל זאת ממש לא בריא שיש עקרון אחד שמנוסח בצורה אחרת בשני מסמכים שונים.
זה בדיוק הגדרה של "בלאגן"..וגם אם המסמכים כשלעצמם המטרה שלהם שונה, הרי שבסעיף הספציפי הזה המטרה זהה לגמרי, היא אמורה להסביר לאדם כיצד עליו לנהוג במשימה.
הניסוחים של העקרון ערך/ צריכים להיות זהים, הסברים אחר שמפרטים יכולים להוסיף "לאור המטרה" או כל דבר אחר שנכון להסביר/ להגדים.
מעבר לכך, לא ברורה לי בדיוק ההפתעה שלך לגבי "עקרונות המלחמה"..מה בדיוק אתה חושב שזה תורה מסיני? איזה עקרונות מלחמה ציטטת בדיוק מאיפה אני אמור לדעת? סון דזה? פון קלאוזביץ?
אם מצה"ל אשמח לדעת מאיזה מסמך כי כאמור יש בזה בלאגן....זה הכל.

ישן 02-07-2014, 13:36
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "למרות שאני מסכים איתך שפרקטית..."

עקרונות המלחמה של צה"ל:

דבקות במשימה לאור המטרה

החייל יבצע את המשימה בדבקות, תוך התגברות על כל מכשול ואויב, חרף הסכנה והקושי הפיזי או המנטלי. מתוך הבנת, ובחינת חשיבותה ויעילותה,להשגת המטרה שהיא הערך העליון.

מיצוי הכוח

שימוש מיטבי בכוח המוקצה למשימה תוך שילוב נכון של היכולות השונות.

יוזמה והתקפיות

החייל ייזום פעולות באופן עקבי חרף כל מגבלה או קושי, שיקדמו את ביצוע המשימה לאור המטרה. ויחתור למגע התקפי עם האויב בכל הזדמנות.

תחבולה

ההפתעה משמשת לה בסיס, אך עיקרה זיהוי התורפה ונקודת ההכרעה והפעלת המאמץ העיקרי לעברן.

ריכוז המאמץ

השפעת כל המאמצים והכוחות כפופה לצורך של המאמץ העיקרי.

רציפות והמשכיות

הפעלת לחץ בלתי פוסק לשם מניעת ההתארגנות של האויב וניצול ההצלחה כשחולשתו מתגלה.

עומק ועתודה

נדרשים כדי להרחיק איומים וכדי לאפשר רציפות והמשכיות מחד גיסא ועמידה במשברים מאידך גיסא.

אבטחה

הימנעות מחולשה הנוצרת עקב ריכוז המאמץ וחשיפת אגפים.

רוח לחימה

הנעת החייל להשגת המטרה מאפשרת לשמור על חיוניות היחידה בשעת משבר. רוח הלחימה הכרחית לצבא קטן ומהווה פיצוי על חולשה חומרית.

פשטות וגמישות

שיאה של המקצוענות; עיקרה הימנעות מיצירת תכנית ששלביה תלויים זה בזה. תפקידו של הכוח פשוט וברור גם כשהתכנית הכללית מורכבת.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 02-07-2014, 13:37
צלמית המשתמש של סיורניק
  משתמש זכר סיורניק סיורניק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.05.13
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי emile-a שמתחילה ב "למרות שאני מסכים איתך שפרקטית..."

רוח צה"ל:
  1. דבקות במשימה וחתירה לניצחון. ערך זה מופיע ראשון כדי להדגיש את מרכזיותו‏[2].
  2. אחריות. האחריות נובעת מתחושה של שותפות, ונוגעת לכל שלבי הפעולה: יוזמה בהכנה ובביצוע, ואחריות על תוצאות הפעולה.
  3. אמינות. חייל מחויב לומר כל העת את האמת, וניתן לסמוך עליו בביצוע המשימות ולתת בו אמון כי יבצע אותן כמצופה.
  4. דוגמה אישית.
  5. חיי אדם. על פי ערך זה, בזמן לחימה יש לשאוף לצמצם את הסיכון והפגיעה בחיי אדם, אך לא במידה כזו שתפגע באופן משמעותי בערך ה"דבקות במשימה וחתירה לניצחון".
  6. טוהר הנשק.
  7. מקצועיות.
  8. משמעת. על פי ערך זה, חייל צה"ל נדרש לציות מלא מצד הוראות מפקדיו לצורך ביצוע המשימות, אלא אם כן מדובר בפקודה בלתי חוקית בעליל.
  9. רעות.
  10. שליחות. על פי המסמך, ראוי שחיילי צה"ל יבצעו את שירותם מתוך תחושה של ייעוד, מחויבות וייצוגיות.

"צה"ל הוא הצבא הערבי הטוב במזרח התיכון" - עזר וייצמן (על זרוע היבשה)

ישן 02-07-2014, 08:06
צלמית המשתמש של האזרח
  משתמש זכר האזרח האזרח אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.08.05
אף פעם לא שמעתי את המשפט הזה...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "דבקות במשימה לאור המטרה"

תגיד ידידי היקר, אנחנו צריכים סיסמאות? הרי בסופו של דבר, כל חייל/קצין/מפקד וכו... פועל לא לפי הסיסמה
הוא פועל לפי המצפון שלו, כי פעמים רק הוא הנמצא בשטח/בבור/תא הטייס או במרכז שליטה צריך להחליט
בתוך שניות מה עושה. כאן הסיסמה לא תעזור, כאן רק התושיה והמצפון...

אשרי אדם שיכול לתת מבלי לזכור זאת כל הזמן, ולקבל מבלי לשכוח אף פעם

לסלוח לרוצחים - זה תפקידו של האלוהים.
תפקידנו - זה לארגן להם פגישה

אנו לא בוכים, דואגים שאמהות שלהם יבכו

ישן 02-07-2014, 08:38
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי האזרח שמתחילה ב "אף פעם לא שמעתי את המשפט הזה..."

מהחוויות שלי למדתי שיש מקום ואפילו צורך להסביר לחיילים, לתלמידים ואפילו למילואימניקים את התפישה הזו, דבקות במשימה לאור המטרה.
השיחות שהתפתחו כמעט תמיד היו מעניינות ומשמעותיות, יצרו ויכוחים וגם סיפורי גבורות ומדורות ושיפרו את החיבור בין חברי הקבוצה.
זה גם לדעתי כלל גדול בחיים. וההסבר שלו מתחיל ברמה המילולית ומטפס לרובד הפילוסופי דרך שלב הביצוע בידיים וברגליים.
אותי שימח לאות בכמה וכמה פעמים מ''כ או חייל אחראי על חולייה, ואפילו מ''מ, שאחרי שיחה כזו של ליבון הענין ממש שינו חלק מההתנהלות שלהם בעבודה בשטח, ובמקום להוציא זמן על שטויות שנראות כאילו הן ביצוע כלשונו של משימה, פעלו בשכל וסדר עדיפויות כדי להשיג את המטרה שלשמה הוצבו במקום.
זה בעצם דרך קצרה וממוקדת להסביר שלכל מעשה שלך יש תכלית, יש סעיף שנקרא "על מנת". למה אתה עושה את זה בכלל.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 02-07-2014, 20:40
צלמית המשתמש של plonter5
  plonter5 plonter5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.09.07
סייג לחוכמה- שתיקה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי גראדיאנט שמתחילה ב "דבקות במשימה לאור המטרה"

יש פה אשכול שלם שעוסק בעקרונות מלחמה, ואין פה אחד שמביא את האסמכתה הנכונה. אבוי.
עקרונות המלחמה הם לא הנפצה שמלמדים בבה"ד1 כמו שנרמז פה,
אלו עקרונות שהוגדרו ע"י המטכ"ל ומעוגנים במסמך (בלמ"ס) שנקרא עֵקֶד עקרונות המלחמה (מטכ"ל-3תת-02), פברואר 2007. (המחלקה לתו"ל, למפקדות, להדרכה ולבטיחות.

בחוברת מוגדר העקרון "דבקות במשימה לאור המטרה".

בהקדמה מוסברת ההיררכיה בין העקרונות, ואני מצטט:
"אין סדר עדיפות בעקרונות המלחמה, למעט עקרון אחד, והוא 'הדבקות במשימה לאור המטרה', שהוא הראשון והעליון על כולם, עד שנקבע גם כנורמה צבאית מחייבת". (ההדגשה שלי)

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 21:34

הדף נוצר ב 0.09 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר