לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 02-03-2009, 07:37
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
הימור שלי: ממשלה רחבה עם העבודה

על פי מה שאני רואה וקוראת, ובעיקר לאחר פגישת נתניהו וברק אתמול - יש סיכוי לא רע לכניסת העבודה לממשלה.
ברק לא סגר את האופציות שלו, וכפי שמדברים במפלגה - אם ירצה להעביר כניסה לממשלה במוסדות המפלגה - יהיה לו רוב, למרות התנגדותם של כמה וכמה בכירים במפלגה.
אני חייבת לציין שאני מאד אמביוולנטית לגבי כניסת העבודה לממשלה - יותר ויותר מיום ליום.
אני חושבת שכניסה לממשלה תהיה רעה ביותר עבור מפלגת העבודה כמפלגה. עם זאת, אני חושבת שבמצב בו ישראל נמצאת כיום, לקראת מיתון עמוק ומשבר כלכלי חריף, ועם האיומים האסטרטגיים הרבים, יכול להיות שלטובת מדינת ישראל, העבודה כן צריכה לשבת בממשלה ולנסות ולהשפיע מבפנים (ואני מתכוונת בעיקר לצד הכלכלי-חברתי).

המשבר הכלכלי העולמי יכול להיות מספר דברים. בעיני - זו קריסתו של הקפיטליזם הטהור. הכלים הפיננסיים שהביא איתו גרמו לניפוח בועה שהתפוצצה לכולנו (ובעיקר לאמריקאים) בפנים.
אני חושבת שמפלגה שבבסיסה היא סוציאל-דמוקרטית חשובה היום בישראל, ואני חושבת שעל הבסיס החברתי כלכלי - חשובה מפלגת העבודה בממשלה.

לצערי, לפי מה שנראה היום - גם לא נסתם הגולל על כניסתה של קדימה. מופז ינסה להניע מהלך של כניסה לממשלה.

אם כך - ממשלת ליכוד-קדימה-עבודה עם ליברמן או החרדים איננה כל כך מופרכת כפי שנדמה היה לי לפני שבועיים. אני לא חושבת שזו תהיה ממשלה טובה, רק שהיא עלולה לקום.

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 02-03-2009, 16:04
צלמית המשתמש של looklook
  משתמש זכר looklook looklook אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.01
העבודה זה הדבר היחיד מימין לליכוד שאפשר לקרוא לו מפלגה.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "הימור שלי: ממשלה רחבה עם העבודה"

ולאור זאת - אלה אכן 2 האפשרויות היחידות - ממשלת ימין צרה או ממשלת עבודה ליכוד ליברמן חרדים.

הבעייה עם ממשלת ימין צרה היא האיחוד הלאומי. אלה אנשים חיוביים בסה"כ עם ראיית עולם צרה מאוד. אין להם בעולמם דבר מלבד ארץ ישראל והם לא מכירים במושגים כמו דיפלומטיה, הטעיית האויב וניסוחים מעורפלים אשר נחוצים על מנת לנהל מדיניות.

אם מחר נתניהו יחליט להעביר את העז הקשורה למאחז מעלה ירמיהו ג' למאחז תפארת הדרים ד' - כ'צלה יפיל לו את הממשלה.

הבעייה עם ממשלת אחדות לאומית היא שגם אם ברק יהיה נאמן לממשלה - שאר החברים שלו לא - אני לא רואה את אופיר פינס שומר על משמעת קואליציונית אפילו חמש דקות.
ישן 02-03-2009, 19:11
  Bimler Bimler אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.08.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "הימור שלי: ממשלה רחבה עם העבודה"

אין דבר כזה "קפיטליזם טהור", שכן כמו סוציאליזם מדובר בתיאוריה נחמדה ותו לא. השיטה לא קרסה ואין זו אלא נהיית ליבם של סוציאליסטים לייט שלא התעוררו מהחלום הרע של "מדינת הרווחה" המבקשים מעט לגיטימציה לדיעותיהם השגויות למדי. המשבר עצמו הוא ככל המשברים - זמני, עד שהשוק יתאושש.

בכל מקרה, כניסה לקואליציה של מפלגת העבודה לא תקבור אותה יותר מאשר כניסה לאופוזיציה עם קדימה. באם זו תהיה ממשלה מוצלחת, מפלגת העבודה באופוזיציה תימחק לחלוטין בעוד שמפלגת העבודה בקואליציה במקרה כזה תזכה להצלחה יחסית בבחירות. אך אם הממשלה תהיה כושלת ומפלגת העבודה תהיה באופוזיציה - היא תימחק לחלוטין. בייחוד אם ברק לא יהיה היו"ר - מי כבר יוכל להלהיב את ההמונים? אופיר פינס? שלי יחימוביץ'? ברוורמן או אולי בכלל פואד?

המעשה הפוליטי הנכון מצד מפלגת העבודה הוא להיכנס לממשלה. יחד עם זאת, אני לא בטוח עד כמה מהלך כזה יהיה חיובי לממשלת ישראל ולמדינת ישראל, לאור התנהלות בכיריה בממשלת אולמרט (והתנהלות בזיונית זו כוללת גם את התנהלות שר הביטחון אהוד ברק).
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:44

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר