לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2009, 12:12
צלמית המשתמש של b.a
  b.a b.a אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.05.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "למיטב זכרוני מקריאה בספרו של..."

למצרים היו רק שתי חטיבות עצמאיות שצויידו בT62. חטיבה 15 נלחמה בגזרה הצפונית, ונהדפה בקרב ה-14/10/73 ע"י חטיבה 11- חטיבה ממוכנת שהיתה מצויידת בגדוד שרמן אחד ומחוזקת בכוחות נוספים ( ניתן לראות את הסד"כ שלה באשכול הרלוונטי). בגזרה הדרומית היתה חטיבה 25, אשר נכנסה לפנתיאון הלאומי שלנו ביום 17/10/73, עת נשלחה לכיוון ראש הגשר, וסבלה אבידות כבדות ביותר, הן מכוחות משנה של חטיבה 14 (ראה באשכול הרלוונטי) והן מכוחות אוגדה 162. בסופו של הקרב הושמד מרבית הסד"כ של חטיבה זאת. בקרב זה השתתפו גם טנקי שוט של אוגדה 162, אשר תקפו מן הגבעו. מסופקני, נוכח הטווח וגובהן הנמוך של הגבעות (או ליתר דיוק- דיונות), אם השוט נאלץ להשתמש בכושר ההנמכה של הקנה.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 10-03-2009, 13:36
  kipodon kipodon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.06.05
גובה הגבעות והשיפועים לא ממש קובע
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "גובה הגבעות אינו קובע ! מה..."

בתור אחד שעבד גם על טנקים מערביים וגם על הטיראנים אני יכול להעיד שניתן להסתתר היטב גם בטיראנים. ראשית הישראלים לא לקחו את הטכניקה של הערבים/סובייטים ולא הורידו את הטנקים למדרון קדמי כדי להתגבר על בעית זוית ההנמכה המוגבלת. עמדות אלו באמת חשפו באופן קיצוני את הטנקים לפגיעה. מנגד לא היינו תופסים עמדה בשיאי הגבעות אלא דוקא בשיפולים המתונים שלהם בצדדים. באופן כזה הטנק עדין מוסתר אולם יש לו את זוית ההנמכה הנדרשת להתגבר על השיפוע באותו קטע של הדיונה. בשיקולי מפקד הכלי היה חייב להלקח גם בחשבון שאותם שולי דיונה ישתפלו במתינות גם לצדדים (ולא רק במישור ההאנכי) כדי שהטנק לא יימצא בשיפוע צד קשה מדי. בקיצר, ניתן להגיע לעמדות מעולות במידה והמפקד מקצוען, מכיר את הכלי, יתרונותיו ומיגבלותיו וקורא את השטח היטב.
ישן 09-03-2009, 06:56
צלמית המשתמש של שמולביץ אשר
  משתמש זכר שמולביץ אשר שמולביץ אשר אינו מחובר  
מנהל פורום: דגמים לבניה עצמית, סקופים וחדשות, צילום ווידאו, וכן.... הצ'קלקה הכחולה של פרש

חבר מתאריך: 01.02.09
Facebook profile
צבאי הי
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי BTR-152 שמתחילה ב "כח צביקה."

בתור לוחם פלס"ר שעבר ב"עמק הבכא" (ציר הנפט) למחרת הקרבות. אני רוצה לציין מספר עובדות (מהזיכרון).
1. הטנקים שהשתתפו בקרבות בעמק הבכא היו שוטים,
2. חלק מהקרבות היו במרחק אפס.
חלק מהכלים הסוריים (BTR, T55 ועוד) היו פגועים, כאשר בחלק מהם עדין פעלו הפנסים (מפתיע מאד שבזמן לחימה הם הדליקו פנסים).
היו מקרים שבהם יכולתה לזהות איזה כלי היה פגוע, רק לפי מגני הצד של ה"שוטים" או גלגלי הענק של הטנקים הסוריים.
היו מקרים שראינו צריחים של טנקים (משני הצדדים הלוחמים) שהיו מונחים עשרות מטרים מהטנק הפגוע.
עוד באותו זמן, הסבירו לנו, שהיתרון של זווית הנמכה של ה"שוט" היתה גורם מכריע בקרבות.
גם אביגדור קהלני, ציין זאת בתוכנית רדיו שהופקה לפני מספר שנים.
האמינו לי, רק מי שעבר בעמק הבכא, למחרת הקרבות, יכול היה להבין את גודל הגבורה וההקרבה של אותם לוחמים שלא זכו לחזור מהקרב הזה.
ישן 07-03-2009, 21:15
צלמית המשתמש של benihartmann
  benihartmann benihartmann אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.04.06
הניצחון הושג הודות להרמה הגבוהה ויכולת הלחימה של השיריונאים שלנו
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "קרב הבלימה ב 14.10.1973 קרב השב"ש - 6 מעלות ההגבהה שעשו את כל ההבדל ... ?"

אני צופה די הרבה בתוכניות של ערוץ ההיסטוריה ואינני מסכים שהן ברמה נמוכה.

יכול להיות שיש פה ושם טעויות ,אך לא מצאתי הרבה טעויות.

בתור אחד מהותיקים ,ברצוני להזכיר את חשיבות נצחון השיריון שלנו ב14 לאוקטובר.

המצרים שהסתערו וניסו לפרוץ מזרחה הוכו קשות ואיבדו בסביבות 250 טנקים.

לצ.ה.ל. היו אבידות קלות . באותו קרב השתנה גורל המלחמה.ובליילה שבין ה15 ל16

תקף צ.ה.ל. ופרץ למערב תעלת סואץ ( מבצע "אבירי לב ") המשיך והשמיד את בסיסי טילי הנ"מ

המצריים ואפשר לחיל האוויר להכות באויב ביעילות. האוגדות 162 ו143 נעו מערבה ומזרחה לכיוון

העיר סואץ וכיתרו את הארמיה השלישית.

נערך לאחרונה ע"י benihartmann בתאריך 07-03-2009 בשעה 21:16. סיבה: תיקון
ישן 07-03-2009, 22:37
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "אולי אין להם הרבה טעויות -..."

זה כבר לא ערוץ ההיסטוריה, זה פשוט כמה ישראלים שאין להם מושג בחומר ומתרגמים שפה אנגלית כללית בלי להבין הקשר.
דוגמא?
A = TRIPLE A משולש (צריך להיות AAA= Anti Aircraft Artillery)

והיו עוד מלא שאבא שלי ואני ציינו לעצמנו בגיחוך. כנ"ל גם בתכניות על תחומים אחרים בהן מונחים מיתרגמים אחרת ממשמעותם באנגלית של יומיום.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 08-03-2009, 07:55
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "זה כבר לא ערוץ ההיסטוריה, זה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רגב06
זה כבר לא ערוץ ההיסטוריה, זה פשוט כמה ישראלים שאין להם מושג בחומר ומתרגמים שפה אנגלית כללית בלי להבין הקשר.
דוגמא?
A = TRIPLE A משולש (צריך להיות AAA= Anti Aircraft Artillery)

והיו עוד מלא שאבא שלי ואני ציינו לעצמנו בגיחוך. כנ"ל גם בתכניות על תחומים אחרים בהן מונחים מיתרגמים אחרת ממשמעותם באנגלית של יומיום.

אם כבר שגיאות תרגום, זה כל מה שמצאת?

רק בתחום הזניח (מבחינת חשיבותו לערוץ ההיסטוריה, לפחות) של הרייך השלישי ומלחמת העולם השניה, אני שולף מהזכרון בקלות שגיאות תרגום שפשוט גרמו לי ליפול מצחוק:
  • הצבא האדום הגיע להישגים מרשימים בקיץ 1944 לאחר ש"השמיד את מרכז קבוצת הארמיות"! (יש הגיון, לא? השמדת את המרכז, אז כל מה שמסביב הלך פקקט...).
  • המצאת תפקיד צבאי חדש ב SS, שלא מעט נאצים שימשו בו: "מנהיג קבוצה/גיס" (gruppenfuhrer). אני מניח שמתישהו ימציאו גם את דרגת העל של "מנהיג על של גיס" (obergruppenfuhrer)
  • גנרל חדש לצבא הסדיר: הגנרל אוברסט!

1: בקיץ 1944 השמיד הצבא האדום את Army Group Center, מה שמתורגם לעיתים בפזיזות... זה כמו שאזכור של "השמדת (כוחות) פיקוד מרכז" תתורגם לשפה זרה כ"השמדת מרכז הפיקוד"...

2: מדובר על דרגת קצונה ב SS, מקבילה לדרגות פיקוד "רגילות", רק עם שם אחר...

3: כנ"ל רק עבור הצבא הסדיר.

נערך לאחרונה ע"י g.l.s.h בתאריך 08-03-2009 בשעה 07:58.
ישן 09-03-2009, 08:09
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי roli_bark שמתחילה ב "קרב הבלימה ב 14.10.1973 קרב השב"ש - 6 מעלות ההגבהה שעשו את כל ההבדל ... ?"

ברור שגם לזווית ההגבהה (הנמכה) היה חלק חשוב ביתרון של הטנקים הישראליים.
אבל...
היו עוד יתרונות רבים עליהם עמד מיכאל מס במאמר שפורסם בביטאון שריון והובא גם לדיון כאן בפורום. אני ממליץ לך על קריאת המאמר הזה (אם רק הייתי מצליח לאתר אותו).

ישן 16-04-2009, 18:49
  משתמש זכר דני קריאף דני קריאף אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.06
צבאי זוית הגבהה זוית הנמכה .....................

כל הדיון המקושקש הזה על זויות ... שהכריעו את הקרב הוא פשוט הזוי..
לא זויות ולא בטיח .
מבין כל זרועות הצבא המצרי השריון הוא החלק החלש ביותר.
במלחמת ששת הימים הבסנו עם פטונים תותח 90 מ:מ את הסטלינים בצומת רפיח\ למרות שבקושי גירדנו להם את הצבע...בהמשך הטנקיסטים המצרים פשוט נטשו את הטנקים וכמעט לא נלחמו.
במלחמת ההתשה בתעלה שבה עשיתי 5 קווים כמעט ולא יצא לראות טנק מצרי.
הקרב של 14.10 היה אומנם מאד משמעותי והטעות הפאטלית שעשו המצרים בהטלת חטיבות השריון לחזית, הייתה למעשה הטריגר שהכריע את המלחמה, אך זאת לא חוכמה גדולה שמולך מסתערים מאות טנקים עם מדפים סגורים,, המרחק מטנק לטנק הוא לכל היותר 10 מטרים והם נכנסים עם הראש בקיר..
ד.א.
נכון שקרב הטנקים ב14.10 היה הקרב שהשפיע על תוצאות המלחמה ועל ההחלטה לצאת למבצע " אבירי הלב"
אך קרב השריון המוצלח ביותר בתולדות צה"ל היה ביום רביעי 17.10 שבו צה"ל 14/600/217/500 הביס את חטיבה 25 עם טנקי T62 הקרב שהסתיים ב97-0 לטובצ צה"ל בהשמדת טנקים וזאת מבלי להזכיר את מאות הנגמשי"ם התותחים ומשאיות האגד הלוגיסטי של החטיבה.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 22:52

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר