לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-03-2009, 22:46
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי maril שמתחילה ב "האם האמריקאים / בריטים /רוסים חשבו אי פעם להשתמש ברובה MP44 הגרמני לאחר מלחמת העולם 2"

אני מציע שתסתכל טוב ברובה התקני של הצבא הסובייטי כשאתה שואל שאלה כזו...

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 08-03-2009, 04:08
צלמית המשתמש של ralf
  ralf ralf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.08.08
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי Centurion שמתחילה ב "למה אתה רומז?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Centurion
ש-AK הוא העתק או הפיתוח של הרוס"ר הגרמני? קלשניקוב היה מושפע מהרוס"ר הזה, והוא לא הסתיר את זה. למעשה, הוא חקר כל מה שהייתה לו גישה אליו, כשפיתח את AK, כדי ללמוד מהניסיון ומהטעויות של אחרים. חלק מהפתרונות ייתכן מאוד שבוא מ-StG 44. אבל אלו הם שני רוסר"ים שונים.

המהנדס הגרמני "Hugo Schmeisser" עזר בפיתוח ובתכנון הרוס"ר הרוסי ak-47 בהתבסס על נשק אחר שהוא תכנן הרוס"ר "STG 44", ולכן הרבה מרכיבים מהרוס"ר הגרמני הוטמעו ב ak-47 כמובן עם שיפורים ורעיונות חדשים...

הסיפור נחשף רק לאחרונה וכמובן הרוסים הסתירו את זה הרבה שנים...

michail-kalashnikov-admits-german-help.htm

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://img8.imageshack.us/img8/6498/akschng3.jpg]
ישן 08-03-2009, 20:57
  Centurion Centurion אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי ralf שמתחילה ב "הקישור בהודעה הקודמת לא עובד,..."

יש לי קישור לדיון בנושא זה ברוסית: http://vif2ne.ru/nvk/forum/0/archive/1632/1632605.htm

מי שיכול לקרוא - מוזמן. למי שלא יכול, בקצרה: הוגו שמייסר היה אמור לפתח טכנולוגיות הטבעת מכסה המכלול - (אני לא בטוח לגבי המונחים), אבל לא הצליח, ולכן הגרסאות הראשונות של AK היו נעשות בטכנולוגיה אחרת. כאמור, שמעתי גם שהוא פיתח את טכנולוגיות הטבעת המחסניות. בדיון הזה משתתף גם מומחה ידוע לנק"ל - מקסים פופנקר (האתר http://world.guns.ru זה האתר שלו). מהדיון גם עולה, שקיים דימיון קונסטרוקטיבי רב בין M16 ל-StG-44. לצערי, אני לא שולט מספיק טוב במונחים על מנת לתרגם את זה בצורה מספיק טובה לעברית - אולי מישהו אחר יצליח.

והארה קטנה: השם הנכון הוא AK ולא AK-47. AK-47 הוא שם שניתן במערב, ולא קיים באופן פורמלי בצבא סובייטי\רוסי.

ישן 08-03-2009, 08:16
  g.l.s.h g.l.s.h אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.12.05
לא זכור לי שראיתי תמונות של חיילים אמריקאים/בריטים נלחמים בנשק שלל
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי maril שמתחילה ב "האם האמריקאים / בריטים /רוסים חשבו אי פעם להשתמש ברובה MP44 הגרמני לאחר מלחמת העולם 2"

(מתוך בחירה) ולמיטב הבנתי גם לו רצו, הייתה אכיפה משמעתית נגד זה (כמובן שלוגרים הסתובבו הרבה בקרב חיילים, אבל לא באופן רשמי אלא כמזכרת). רובים גרמניים שנלקחו שלל מצאו כמובן את דרכם לארה"ב כמזכרות, ובמקרים מסויימים גם דברים "כבדים" יותר (איפושהו באיזה סרט תעודה סופר שאיזה חייל אמריקאי דאג לשלוח לארה"ב, בדואר, מכונת יריה ממלחמת העולם הראשונה כשהיא מפורקת לחלקיה).

לגבי הצבא האדום: שימוש בנשק שלל היה נפוץ הרבה יותר, אבל מכיוון שרוב התמונות עברו "צנזורה", משום מה זה לא משתקף כל כך בתמונות. זכור לי שראיתי פעם תמונה של לוחמי יחידת סיור סובייטית בשעת פעילות ב 1944 ורובם היו חמושים ב"שמייסר" שנחשב לנשק מועדף אצל ה"שושואיסטים" (באותו ספר סופר שמקביליהם הגרמנים העדיפו דווקא את ה פפ"ש!). לא מצאתי זכר לשימוש ברוס"ר, ואולי משום שהוא צץ מאוחר מדי במלחמה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:47

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר