לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > אנימה ומנגה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-02-2009, 21:55
  Solid_Dragon Solid_Dragon אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.10.03
בעקבות אשכול המלצות - חלק ח'- Loveless

אהלן,
הרבה זמן עבר מאז שכתבתי פה בפעם אחרונה, אני רואה שלא הרבה השתנה- אבל לא נורא!
בכל אופן, סיימתי לראות את Loveless - שהומלצה באשכול המלצות (ישן\חדש כבר לא זוכר) ויש לי קצת זמן לכתוב סיקור.
אז אני אתחיל.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://animejapan.cplaza.ne.jp/b-ch/loveless_tva/img/loveless_tva_top.jpg]

שם הסדרה: Loveless
מספר פרקים: 12
ג'אנר:
דרמה
קיצור העלילה:
Aoyagi Ritskua איבד את אחיו Seimei ועבר בית ספר. לפתע מופיעה בחייו Soubi - בחור מבוגר אשר טוען שהוא הכיר את אח שלו - אינטימית - ושהו יעשה הכל בשביל Ritskua. בדיוק כשכל זה מתחיל לקרות - אנשים מוזרים מתחילים לחפש את Ritsuka - ואנו מגלים שSoubi הנו לוחם, שאחיו של ריטסוקה נרצח - ואנחנו מובלים בסיפםור דרמה המקיף את חייו של Ritsuka במשך 12 פרקים.

סיקור הסדרה:
קודם כל אגיד, שאני חסיד דרמות - אני עוד יותר חסיד סדרות אשר משאירות דברים פתוחים ומסתרוין אשר לאט לאט מתפתח. להפך! סדרות כמו X-TV אשר הנן מאופיינות בזה מבחינתי הן רק עוד יותר מעניינות. ולמרות הכל - במהלך הסיקור אני מניח שתווכחו שאני רחוק מלהיות חסיד של התוכנית הנ"ל.

ולמה? - כדאי להסתכל על המחמאות בצורה אובייקטיבית- האנימציה לא רעה - להפך אפילו טובה (לא מוגזמת טובה אבל טובה) - היא מעט קיטשית וראינו אותה thousand times over (צבעים כהים ברגעים עצובים, צבעים מאד בהירים לדמויות הצעירות, דמויות מצוירות בצורה מאד טיפיקלית) אבל כן, סה"כ האנימציה יפה ולא רעה.

ומדברים על מחמאות - האחראי למוזיקת הרגע של הסדרה עשה עבודה לא רעה בכלל - אומנם חוזר על עצמו אבל הפסנתר יפה, המוזיקה מרשימה ומתאימה ואפילו שיר הפתיחה והסיום (שתמיד נעים לקיצוניות כלשהי לטוב או לרע) לא רעים בכלל.

ואז אנחנו מגיעים לעלילה, העלילה של הסדרה היא משהו יוצא דופן.
לא יוצא דופן בגלל שהיא משהו טוב במיוחד -אלא פשוט שהיא בקושי קיימת. למה אני מתכוון? - אלו מכם שיראו את הסדרה יבינו שהיא יכולה להתפתח לכל כיוון אפשרי - החיים של ריטסוקה, החברים שלו - מי זה סובי? מי הם שבעת הירחים? מי רצח את אחיו ולמה? מה עבר בינו לבין אמא שלו? מה הסיפור מאחורי הפסיכולוגית? ובקיצור -אתם לא יכולים לדמיין לעצמכם את מספר הדברים שהעלילה הזאת יכלה לגעת בהם. ובכל זאת - היא מתעקשת באופן נחרץ לא לגעת באף אחד מהדברים האלה אלא לגעת אך ורק במערכת יחסים (שהיא ספק סיפור אהבה מחריד בין ילד בכיתה ו' לבין מישהו באוניברסיטה) בין שתי דמויות ראשיות - כאשר לשתיהן יש עבר לא מוסבר, לאחת מהן כוחות לא מוסברים אשר נלחמת באנשים אשר נשלחים ללא סיבה מוסברת.

ולמרות זאת, לא כל סדרה חייבת לענות על כל השאלות שהיא מציבה - אבל מדובר במקרה הזה לדעתי בסדרה שלא רק סיפקה בסופה את האכזבה של עשרות שאלות או אפילו כיווני התמקדות שפוספסו אלא בסופו של דבר בעיקר 12 פרקים אשר היו יכולים להצטמצם ל3 (או אפילו לOVA) - וגם אז להיות מעט ריקים מתוכן.

דוגמא מאד ממשית (אשר משכה אותי לראות את הסדרה בין היתר) היא העולם שבו הסדרה מתרחש, בעולם הזה למשל כל אחד עד אשר עובר "חוויה מינית" חי עם אזניים וזנב חתולי - הרעיון נחמד מאד, וציפיתי למשהו שישפיע על הדרמה במובן הזה - ההשפעה הייתה ריקה - שום דבר לא סבב את המיוחדות של העולם הזה (אולי פרט לזה שיש להם מורה ב23 שכל הזמן מתלוננת שאין לה חיי אהבה). הפרט היה שם- ההתייחסות, התוכן - לא.

אז כמו שאתם מבינים אני מאוכזב מהעלילה עמוקות. עשיתי את המחקר שלי וגיליתי שיש כזה ג'אנר (שכנראה הסדרה משתייכת אליו) שקוראים לו character drama - שהוא מבוסס יותר על הדמויות מאשר על התפתחות האירועים מסביבן. הבעיה שגם פה - אין לנו כל כך צד חיובי. הדמויות שטחיות ולא משתנות כלל במהלך כל הסדרה - החלק הקיצוני והלא מוסבר בהן נשאר אותו דבר - תמים באופן קיצוני , מלנכולי באופן קיצוני, מסור באופן קיצוני, דחוי באופן קיצוני - והכל מאד לא אנושי (ברמה קיצונית).

למרות זאת, כל משוב צריך להגיד עם כמה נקודות זכות - ייאמר שישנם 2 פרקים בהם נכנסות לסיפור 2 דמויות לא ראשיות כלל - במהלך 2 הפרקים האלה , פיתוח הדמויות האלו נעשה טוב מאד, ומציג את הסיפור שלהם שיכל להיות סדרת דרמה בפני עצמו. כמה חבל שהדמויות מופיעות רק 2 פרקים, וגם פרקים אלו - למרות פיתוח הדמות הטוב - אינם מלאי תוכן כלל.

אין לי מה להגיד פרט לעובדה שאני מאוכזב, נכון, זה לא Piano - אבל זה לא מחמיא כלל לג'אנר הזה - אשר אין ספק שלא קל לעשות סדרה ברמה טובה בו. - מזל שזה נגמר בפרק 12 (and dont get me started על התוכן של הסוף של הסדרה...)

בקיצור, אני אתן את ה"ציון" שלי לסדרה:
קול: 7
אנימציה: 7
עלילה: 4
פיתוח דמויות: 5
סה"כ: 6 - לאלו מכם שלא אוהבים דרמה תורידו 5 נקודו

חזרה לפורום

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:20

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר