לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום פוליטיקה ואקטואליה, נא לשמור על שפה נאותה חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > פוליטיקה ואקטואליה
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-02-2009, 17:22
צלמית המשתמש של 5ariel5
  5ariel5 5ariel5 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.05
שלח הודעה דרך ICQ אל 5ariel5
יצא לי להשתתפף בפינוי.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי tenst שמתחילה ב "Ynet לא מאמינים במשפט הישראלי"

מה לעשות, "פינוי" זה מילה גסה ופצע נורא מכוער..וחשוב שנדבר על הפצעים שלנו בגלוי...
מי חשבתם מבצעים את הפינוי שליחים מטיבט?, לא... אני אתה בחבר של ההוא החברה של ההיא...אנחנו. חיילים, שוטרים השהגייסו לעשות מה שהמדינה תדרוש מהם לעשות...ואתם, אתם האנשים שהכתבתם למדינה מה לעשות, בכך ששמתם "קדימה" בקלפי, אז שרף אחד לא ידבר איתי על "שוטר חייל סרב פקודה" הפתק בקלפי הוא לא סתם נייר ואתם בחרתם להפקירו לשמאל..
בחרתם בעקירת ישובים, ואני..? אני המצפון שלי נקי..אני עשיתי את מה שביקשתם
אתם מה שהצבעתם...את הממשלה שהבאתם עליי בתור מפקדת.

אשמח לפרט יותר על רגשותיי, אך זאת לא השעה.

ובנוגע לכתבה:

האנשים שמגיעים למקומות כמו "פינוי", הם אנשים שמפרים את מרות החוק ומחפשים חיכוך עם אנשים שאמורים לאכוף אותו..אז שלא יספרו לי סיפורים, זרקו על המ"פ שלי בלוק מ-4 קומות..ולבן אדם הזה יש ילדים, אאין פשוט אין לתאר את המכות שקיבלנו בפינוי הזה את האבנים שחטפתי..אני נגד פינויים אני מבין לליבם של אנשים, אבל פאקיג אתם יוכולים לקחת חיים !1 בכמות סלעים שזורקים שמה אני בונה התנחלות. יתרה מהנזק הנפשי שאנחנו חוטפים מהקללות הגזעניות שמה, עוד תובעים אותנו על שימוש בכח.

איפה הגיבוי מהמדינה ששלחה אותנו לשמה?!
מהעם ששם בקלפי קדימה לפני ההתנתקות?!?

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-02-2009, 21:55
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי 5ariel5 שמתחילה ב "יצא לי להשתתפף בפינוי."

אותם "פורעי חוק" ש"באו להתחכך עם מי שאמור לאכוף אותו" הם יהודים שלא מוכנים לוותר! ובטוח שאין להם את התירוץ העלוב הזה :"אתם בחרתם,אני רק מבצע",אין שליח לדבר עבירה! אתה פינית,לא ציפי לבני,לא אריק שרון,לא אהוד אולמרט,אתה ורק אתה פינית ואתה אחראי על זה. זה שהם פושעים זה פשוט אבל אל תתחמק מאחריות עם תירוצים מאוד גרועים-או שאתה מאמין בפינוי ומפנה או שאתה לא מאמין ולא מפנה
ועוד משהו: אייכמן טען שהוא קיבל פקודה והוא רק ביצע אותה (ולא,אני לא משווה אף יהודי לנאצים ימח שמם אבל העקרון ברור) אז מה תגיד לו?

ישן 22-02-2009, 23:05
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "אותם "פורעי חוק" ש"באו להתחכך..."

אני אגיד לו שמדינה בה לכל אחד הזכות לבחור לאילו חוקים הוא מציית ואילו חוקים הוא מפר היא מדינה חסרת זכות (ויכולת) קיום.

אין לאף אחד שום "זכות" להפר את החוקים.

היה ורוצה אדם למחות, יש לו את הכלים הנתונים בידיו על פי חוק - חופש הדיבור וחופש ההתארגנות.

אדם המביע את דעתו בצורה לא חוקית, קל וחומר אדם שפועל באלימות כנגד שליח ציבור, הוא עבריין לכל דבר שיש למצות איתו את הדין.

אבל כשהמעשה המצווה עליך כולל טבח של חפים מפשע - הוא מהווה פקודה בלתי חוקית בעליל ע"פ כל קנה מידה.
ההתנתקות נעשתה באמצעים לא אלימים - כל עוד לא בוצעה הפרת חוק אלימה, ולכן לא מהווה פקודה בלתי חוקית בעליל.
מהרגע שבוצעה הפרת חוק אלימה, ולא משנה מהי ועל איזה רקע באה, מדינה חפצת חיים חייבת להשתמש באלימות ממוסדת (משטרה וצבא) על מנת להכחיד אותה במהירות וביעילות האפשרית.

ולענייננו - אני לא חושב שמדינת ישראל הייתה צריכה לבצע "טיהור אתני לא אלים" (הגדרה אישית שלי. הכינוי לא אלים מתייחס לסוג הטיהור האתני על מנת להבדילו מטיהורים אתניים אחרים, ותו לא).
לא בגלל שיש בי אהדה רבה למפעל ההתנחלות ולחלקים נרחבים מאוכלוסייתן. ההפך הוא הנכון.
אני חושב שאסור היה לפעול כך מאחר וכל סוג של טיהור אתני הוא רעה חולה בעיני, ללא קשר אם מסלקים יהודי מגרמניה, סרבי מקוסובו או ערבי מיפו.

אבל זכותן של מדינות להחליף חבלי ארץ עם מדינות אחרות, ומסמכותן של ממשלות להחליט על כך. חבלי ארץ רבים החליפו ידיים בין שתי מדינות ויותר בהסכמה אין-ספור פעמים (אני לא מתייחס לכיבוש אלים פה). פשוט האוכלוסיה המקומית קיבלה ארכה להנפיק אזרחות של המדינה השלטת החדשה, או להגר מאותו חבל ארץ על דעת עצמה.
לכן, לדעתי, היה והתקבלה החלטה לוותר על חבל ארץ כזה או אחר לידי גוף כלשהו, אני חושב שזו הדרך בה היינו צריכים לנהוג.

ישן 23-02-2009, 11:30
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "אני אגיד לו שמדינה בה לכל אחד..."

קנה המידה המוסרי שאתה מדבר עליו הוא קנה מידה שאתה קבעת. מי אמר שלרצוח זה לא מוסרי ולגרש יהודי מא"י זה כן? כל עוד אתה מדבר במונחים של מוסר זה נזיל,לנאצים זה היה מאוד מוסרי לרצוח,עד לפני 200 שנה לנשים לא נתנו שום זכות וזה היה מוסרי,מכרו כושים באמריקה לאורך תקופה גדולה וזה היה מוסרי,בקיצור המוסר שאתה מדבר עליו משתנה מאדם לאדם.ולפי מה שאתה אומר אני באותה מידה יכול היום ללכת להתאבד ברחובות ת"א כי בעיני זה לא מוסרי שהרמזור הופך מירוק לאדום ביותר מדי זמן כי זה כמובן-בעיני-לא מוסרי בשום קנה מידה אנושית.

אגב,זה קל מאוד לדבר על בנאדם שרוצה למחות באמצעים חוקיים אבל בוא נסתכל על נגיד מרזל שרצה לעשות הפגנה באום אל פאחם ועדיין לא התקיינה ועל כמה הפגנות שאני אישית הייתי בהם ועצרו אנשים סתם!!! שוטר גם עיקב אותי בהפגנה בעד מדינת ישראל בעופרת יצוקה רק בגלל שבא לו....אז קל מאוד לדבר על האמצעים שהחוק נותן,רק חבל שבפועל אנחנו לא מקבלים אותם.

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 23-02-2009 בשעה 11:32.
ישן 27-02-2009, 01:27
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "קנה המידה המוסרי שאתה מדבר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי maorhag
קנה המידה המוסרי שאתה מדבר עליו הוא קנה מידה שאתה קבעת. מי אמר שלרצוח זה לא מוסרי ולגרש יהודי מא"י זה כן? כל עוד אתה מדבר במונחים של מוסר זה נזיל,לנאצים זה היה מאוד מוסרי לרצוח,עד לפני 200 שנה לנשים לא נתנו שום זכות וזה היה מוסרי,מכרו כושים באמריקה לאורך תקופה גדולה וזה היה מוסרי,בקיצור המוסר שאתה מדבר עליו משתנה מאדם לאדם.ולפי מה שאתה אומר אני באותה מידה יכול היום ללכת להתאבד ברחובות ת"א כי בעיני זה לא מוסרי שהרמזור הופך מירוק לאדום ביותר מדי זמן כי זה כמובן-בעיני-לא מוסרי בשום קנה מידה אנושית.

אני לא מסכים אפילו עם מילה אחת ממה שאמרת, מכיוון שדבריך הם דוגמא בוטה לרלטביזם מוסרי.
עצם המחשבה הזו מוותרת על אלפי שנים של התפתחות הפילוסופיה והמוסר, החל מתקופתו של אפלטון ואילך. את כל שיטת הסקת המסקנות הסילולוגית אתה זורק עכשיו לפח וחוזר לתורת הסופיזם. אפילו דייויד היום לא הרחיק לכת עד כדי כך, והוא לדעתי מוביל הקו הקיצוני (אפילו יותר מלוק וברקלי) של ביקורת המוסר הריאלי.
עם גישה כזו, היה מאוד מוסרי לבצע את שני מקרי הטבח של חברון (זה הערבי של 29 וזה של גולדשטיין ב 94), רק מכיוון שהמבצעים חשבו כך.

ויותר מזה - אם אתה נותן טיעונים סופיסטים, ומתעלם מתורות הלוגיקה, אני לא רואה שום דרך לקיים דיאלוג פורה איתך, כי על פי תורת הסופיזם, מחר השמש תהיה שחורה והשמים ירוקים - רק בגלל שאני אטען שזה באמת כך, בעוד שבשבילך, שתעמוד ליידי, השמיים יהיו וורודים והשמש סגולה.
רלטוויזם הוא לא תורה שאפשר להגיע איתה לשום מסקנה פרט לניהיליזם טהור - הכל מותר, הרשות נתונה ולשום דבר אין שום "משמעות", מכיוון ששום דבר לא "אמיתי".
ולכך אני לא אתן יד.

ציטוט:
אגב,זה קל מאוד לדבר על בנאדם שרוצה למחות באמצעים חוקיים אבל בוא נסתכל על נגיד מרזל שרצה לעשות הפגנה באום אל פאחם ועדיין לא התקיינה ועל כמה הפגנות שאני אישית הייתי בהם ועצרו אנשים סתם!!! שוטר גם עיקב אותי בהפגנה בעד מדינת ישראל בעופרת יצוקה רק בגלל שבא לו....אז קל מאוד לדבר על האמצעים שהחוק נותן,רק חבל שבפועל אנחנו לא מקבלים אותם.

במדינת ישראל חופש הדיבור וההתקהלות נשמרים בצורה מאוד טובה.
אם היית קורה את החוק, היית יודע שע"פ חוק אתה חייב להשיג אישור משטרה על כל הפגנה של מעל שני אנשים (בטענה של שמירה על הסדר הציבורי), אבל שמותר להפגין, עד שני אנשים בקרן רחוב, עם שלטים נישאים, ולאף אחד אין שום זכות לפנות אותך ללא צו שופט (אלא אם כן אתה עובר את הרעש המותר ביו שתיים לארבע, או לאחר השעה 23:00 ד"א - או ליתר דיוק לא עובר על חוק אחר כלשהו. למדתי את הסעיף הזה בדרך הקשה).
בכל צומת סטנדרטית יש 4 קרנות רחוב. זה כבר 8 אנשים בכל צומת. קשה לפספס אותם.
עם כמות האנשים שהיו באים להפגנה, יכולת להתפרש בכל צומת בעיר ועדיין לשמור על החוק בדקדקנות.
האם קראת את החוק וניסית למצוא פתרון חוקי לבעייתך?
או שמא הפרת את החוק ברגע שלא היה לרוחך?
כי לי יש פה הרגשה מגונה שמדובר במקרה השני...

ישן 08-03-2009, 12:40
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "הייתי שמח לענות לך"

בתור התחלה החלק השני של התגובה שלי לא כלל מילים לועזיות - וגם אליו לא הגבת.

בתור המשך - מרבית הביטויים הם מונחים מקובלים שאין להם תרגום ישיר חעברית.
אני אנסה לבאר אותם על קצה המזלג בהפשטה (פושעת לעיתים, ע"מ לשמור על פשטות ההסבר), ואציג את האיות הלועזי שלהם ע"מ להקל עלייך את המשך הקריאה:

רלטביזם מוסרי (moral relativism)- גישה הטוענת כי אין דבר שהוא "טוב" או "רע" אובייקטיביים ושלמעשה המושגים האלו הם תלויי מוסכמות חברתיות בלבד.
אפלטון (Plato ) - פילוסוף ומתמטיקאי יווני. כתב הרבה דברים, אבל לענייננו ובהפשטה מרובה הוא התנגד לסופיזם וטען שמבחינה לוגית אפשר להוכיח קיום "טוב" ו"רע" אובייקטיביים.
סיללוגיה (syllogism)- טיעון לוגי המפיק טענה מהקשר בין שתי עובדות. מרכיב מהותי בהגדרת הלוגיקה ע"י אפלטון, אריסטו, קאנט ועוד.
סופיזם (Sophism )- תורה פילוסופית שעיקרה (בהפשטה פושעת) ההנחה שהאדם לא מסוגל לדעת מהי "אמת" ולכן ל"אמת" אין חשיבות בפני עצמה - ולכן הדגש ניתן על רטוריקה ויכולת שכנוע.
דייויד היום (David Hume) - פילוסוף סקוטי, מראשי זרם התועלתנות,
ביקורת המוסר - גישה שטוענת שכללי מוסר צריכים להיות מבוקרים בצורה לוגית, ולא מושתים רק מכיוון שהם קיימים. למען האמת אולי עדיף היה שהייתי נותר את ה.ל.א. הארט כדוגמא על סעיף זה ולא את היום.

אני מקווה שעכשיו, למרות פישוט היתר שגובל בהוצאת דיבה שעשיתי, ההוודעה שלי יותר מובנת.

ישן 08-03-2009, 19:45
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "בוא נניח שניה שהבנתי"

ציטוט:
איך אתה פוסל את הסופיזם? תגדיר טוב ורע-להרוג זה רע? כולם יגידו לך שכן אבל למה? מי קבע?

איך אני פוסל את הסופיזם?
בוא רק נניח לרגע שאני מתעלם מכל זרמי הפילוסופיה מאפלטון ואריסטו, דרך דקארט ועד קורט גודל.
נתמקד רק בפשט.
בסופיזם אין אמת חד משמעית. שום דבר לא מוטעה, ולכן שום דבר גם לא נכון. אני יכול לטעון שצריך להרוג את כל מי שלא מסכים איתי וזה יהיה צודק ונכון רק כי אני אמרתי. אין משמעות למה שאתה אומר - רק לעד כמה אתה מסוגל לשכנע אנשים בדבריך.
אז אם הכל נכון והרשות נתונה ותלויה רק ברטוריקה שלך - מה המשמעות בחיים? אם אתה ממש טוב אתה יכול הרי לשכנע את כולם היום ששחור זה לבן ומחר שלבן זה שחור.
אז אם אין משמעות לשום דבר - מה אתה עושה כאן?
מהסופיזם אפשר להתקדם רק לניהיליזם (Nihilism) - לשום דבר אין משמעות, אין כוונת מכוון, וואקום מוסרי מוחלט.
אני לא מוכן לחיות בצורת החיים הזו.
ואתה?

ציטוט:
והחל השני:מניסיון של הפגנות באישור שהייתי בהם המשטרה תמיד מטרפדת צד אחד,איזה שנוח לה בדרך כלל (לא תמיד מטרפדים אותנו אבל גם זה קורה)

מטרפדת?

ל"משטרה" כגוף לא משנה על מה ולמה אתה מפגין (אם כי לשוטרים כפרטים בד"כ יש דעות אישיות). האג'נדה שלה היא לשמור על השקט.
אם זה אומר להחמיר את האישור של אחד הצדדים המפקד בשטח בד"כ יחפש להחמיר עם הקבוצה שתעשה להם הכי פחות צרות. ללא קשר לאג'נדה הפוליטית שלך.
זה הכל.
אין כוונת מכוון נגד צד זה או אחר.
למעשה, מי שזה לא יהיה הוא מעצבן את השוטרים בעצם העובדה שהוא מארגן הפגנה - הם יכלו לשבת כרגע בבית אלמלא ההפגנה הזו ולשתות בירה מול הטלוויזיה...

ישן 08-03-2009, 22:31
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag] איך אתה פוסל..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
איך אני פוסל את הסופיזם?
בוא רק נניח לרגע שאני מתעלם מכל זרמי הפילוסופיה מאפלטון ואריסטו, דרך דקארט ועד קורט גודל.
נתמקד רק בפשט.
בסופיזם אין אמת חד משמעית. שום דבר לא מוטעה, ולכן שום דבר גם לא נכון. אני יכול לטעון שצריך להרוג את כל מי שלא מסכים איתי וזה יהיה צודק ונכון רק כי אני אמרתי. אין משמעות למה שאתה אומר - רק לעד כמה אתה מסוגל לשכנע אנשים בדבריך.
אז אם הכל נכון והרשות נתונה ותלויה רק ברטוריקה שלך - מה המשמעות בחיים? אם אתה ממש טוב אתה יכול הרי לשכנע את כולם היום ששחור זה לבן ומחר שלבן זה שחור.
אז אם אין משמעות לשום דבר - מה אתה עושה כאן?
מהסופיזם אפשר להתקדם רק לניהיליזם (Nihilism) - לשום דבר אין משמעות, אין כוונת מכוון, וואקום מוסרי מוחלט.
אני לא מוכן לחיות בצורת החיים הזו.
ואתה?

לא ענית לי-למה לא לרצוח? תן סיבה אחת טובה (ובוא נניח שאף אחד לא רואה),אתה אומר בעצם שהעולם יהיה תוהו ובוהו-מה אכפת לי?
אני גם לא מוכן לחיות בצורת החיים הזאת ואני גם לא חי בה-אני דתי ואצלי זה מאוד פשוט-לא משאירים לבני אדם לקבוע מה טוב ומה רע יש מישהו יותר גדול שקובע את זה וגם כתב את זה ולכן אני לא מאמין במוסר אנושי שבני אדם מחליטים עליו בבוקר יום שמש אחד....אם אני לא גונב זה כי כתוב "לא תגנובו" אם אני לא רוצח זה כי כתוב "לא תרצח" ברור שאני לא הייתי מרגיש טוב לגנוב או לרצוח אבל זה עדיין לא נותן לי סיבה טובה למה לא לעשות את זה....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
ל"משטרה" כגוף לא משנה על מה ולמה אתה מפגין (אם כי לשוטרים כפרטים בד"כ יש דעות אישיות)
הבנת לבד,לא?
נ.ב בתור מתנדב במשמר אני יכול להגיד לך דבר אחד-יש הרבה קבוצות פשע בארץ אבל המאפיה הכי גדולה זו המשטרה,כל שוטר עושה מה בראש שלו

ישן 10-03-2009, 03:41
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]איך אני פוסל את..."

ציטוט:
לא ענית לי-למה לא לרצוח? תן סיבה אחת טובה (ובוא נניח שאף אחד לא רואה),אתה אומר בעצם שהעולם יהיה תוהו ובוהו-מה אכפת לי?

אני עניתי לשאלתך המרכזית - למה אני פוסל את הסופיזם.
אתה רוצה התייחסות לדוגמא הספציפית של רצח? אין בעיה. אבל זה לא משנה אם זה רצח, אונס או שוד - הלוגיקה היא אותה לוגיקה.

לכל פרט בפני עצמו יש פוטנציאל הישגיות כלשהו בכל תחום. לאחד פוטנציאל יותר גבוה בתחום מסוים, לשני פחות, אבל לכולם יש יכולות.
אם שני אנשים ישתפו פעולה, הם יוכלו להגיע למיצוי יותר יעיל של הפוטנציאל שלהם (במקרה ואחד יעיל יותר בתפקיד א' והשני בתפקיד ב') או להגביה את רף הפוטנציאל שלהם (אם שניהם טובים באותו תחום).
הבעיה היא שמישהו מהם צריך לעשות את הצד הראשון.
הרי אף פרט לא יכול להרשות לעצמו לתת ממשאביו ולא לקבל דבר בתמורה - פרט כזה יוחלש ולא ישרוד לאורך זמן בהעדר חברה תומכת.
מה ששומר על שיתוף הפעולה הזה הוא אותן מוסכמות חברתיות שהפכו במרוצת השנים לחוקים.
אני, הפרט, יודע שאני יכול "להרשות לעצמי" לתת לקהילה, בידיעה שאותן מוסכמות חברתיות יגנו עלי ועל משפחתי.
אם פרט מסויים יפר מוסכמות חברתיות אלו (לצורך הדוגמא רצח) ולא יענש, יתר הפרטים הבוגרים לא יוכלו להרשות לעצמם יותר לשתף פעולה (צאת לעבודה ולתרום את חלקם לחברה) - הם ישארו בבית ויתחמשו ע"מ למנוע את רצח בני ביתם ואהוביהם.
אם הפרטים מפסיקים לשתף פעולה - אין חברה סינרגית, ואנחנו חוזרים למצב הפרימיטיבי של "אדם לאדם זאב".

הסיבה שלך אכפת מכך ש"העולם יהיה תוהו ובוהו" היא פשוטה - מחר בבוקר אתה תהיה בבית הכנסת.
אני אוכל בזמן זה לגנוב את כל רכושך - מכיוון שאני יודע שאתה לא תהיה בביתך.
למה אני, או מרביתם המוחלט של הפרטים בחברה לא נעשה זאת?
מוסכמות חברתיות.
זו גם הסיבה שבגינה אתה יכול ללכת לביה"ס מבלי לחשוש מכך שאחותך ואימך נשארות לבד בבית.
מכיוון שבלי מוסכמות חברתיות הדבר היחיד שיגן עליהן משוד או אונס ח"ו יהיו אתה, אחיך ואביך החמושים בתוך ביתך.
ואז איך תוכל ללכת לבית הכנסת? להשלים מניין? ללמוד? לעבוד?
כמובן שלא תוכל.

אז כן - גם לך מאוד אכפת מהמוסכמות החברתיות וחוקי המוסר שאתה כל כך ממהר לזלזל בהם.

ציטוט:
אני גם לא מוכן לחיות בצורת החיים הזאת ואני גם לא חי בה-אני דתי ואצלי זה מאוד פשוט-לא משאירים לבני אדם לקבוע מה טוב ומה רע יש מישהו יותר גדול שקובע את זה וגם כתב את זה ולכן אני לא מאמין במוסר אנושי שבני אדם מחליטים עליו בבוקר יום שמש אחד....

כמה מצוות שבין אדם למקום קיימות?
וכמה מצוות שבין אדם לחברו?
רוב חוקי המוסר ביהדות מתייחסים למוסר "אנושי" - למה אדם אסור לעשות לרעהו.
רובם ד"א נכתבו כמעט באותה לשון ע"י אומות עכו"מ שגם בלי הכוונה אלוקית הגיעו אל כללי מוסר מאוד דומים.
יש דברים שהם נכונים, לא משנה מי אמר אותם, ויש דברים שהם רעים - ללא קשר למי שביצע אותם.

ציטוט:
אם אני לא גונב זה כי כתוב "לא תגנובו" אם אני לא רוצח זה כי כתוב "לא תרצח" ברור שאני לא הייתי מרגיש טוב לגנוב או לרצוח אבל זה עדיין לא נותן לי סיבה טובה למה לא לעשות את זה....

חשבתי שבשבילך הטיעון "זו מצווה" תספיק.
אבל אם יש לך ספקות כלשהן - אני ממליץ על אפלטון ודקארט. בפרוש לא על שפינוזה, למרות הנטיה להמליץ עליו לציבור הדתי.
אני לא ממליץ לך על ספרות פילוסופית ע"מ להעמיק את הקרע ולחזק תהליך התפקרות כלשהו שאולי קיים.
להפך.
אני ממליץ שתלמד קצת על החשיבה האנושית, ע"מ להבין שאם יש דבר שחסר לאנושות ה"מודרנית" זו אמונה.

וד"א- אני מאוד מאמין ב"להרבות דעת". אם באמת לא הבנת את ההבהרות שהבאתי קודם לכן, לך נא אל המקורות ועיין בהם עד שתרד לעומק העניין.

ציטוט:
הבנת לבד,לא?

הבנתי לבד את מה?
אני לא אוהב משחקי ניחושים.
האם אתה רומז שצריך לאסור על אנשים דעה עצמאית?
שע"פ מקום עבודתם צריך לקבוע מה תהיה דעתם בנושאים אישיים?
למה בדיוק התכוונת?

ציטוט:
נ.ב בתור מתנדב במשמר אני יכול להגיד לך דבר אחד-יש הרבה קבוצות פשע בארץ אבל המאפיה הכי גדולה זו המשטרה,כל שוטר עושה מה בראש שלו

מעבר לכך שזה שקר - זו הוצאת דיבה.
בלי המשטרה תגיע מהר מאוד למצב בו כל דאלים גברא.
קל לך עכשיו לזלזל בהם, אתה לא מודע למה שעלול לקרות בלעדיהם.

ובנימה אישית - אני ממליץ לך להיות הרבה פחות נחרץ ולקרוא וללמוד על הנושא לפני שאתה קובע עמדה חד משמעית בו. רוב הנערים שפגשתי היו בעלי דעות נחרצות וזלזלו במה שהיה קיים לפניהם. רוב הגדולים והחכמים שפגשתי חשבו פעמיים ושלוש לפני שפצו פה.
כלל יעיל שמצאתי בחיים - לפני שאתה מצביע על בעיה, תמצא פיתרון. כי להרוס את הקיים קל מאוד. לבנות על הריסותיו משהו יותר טוב - כמעט בלתי אפשרי.

ישן 10-03-2009, 09:57
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag] לא ענית..."

למה שאתה מדבר עכשיו ממש לא קוראים מוסר,קוראים לו אינטרס אישי,אני מסכים איתך ש"אלמלא מלכות איש את רעהו חיים בלעו" אם לא היו חוקים לא היה כאן עולם אבל מה שאתה מתאר זה לא מוסר,זה לא צדק,זה רק למה כדאי לי לא לעשות את זה-כדי שאחרים לא יעשו לי את זה,כלומר אם היתה לי חברת שמירה 24 שעות על הרכוש שלי גם לא היה אכפת לי לגנוב,אתה מדבר על מוסכמות חברתית שזה טוב אבל זה לא נקרא מוסר-מוסר צריך לבוא ממקום של צדק ממקום של אמת,שאם אני אגנוב אני לא ארגיש טוב עם עצמי ומה שאתה מתאר זה שכל קר שאומר לי למה לא לגנוב.

ציטוט:
כמה מצוות שבין אדם למקום קיימות?
וכמה מצוות שבין אדם לחברו?
רוב חוקי המוסר ביהדות מתייחסים למוסר "אנושי" - למה אדם אסור לעשות לרעהו.
רובם ד"א נכתבו כמעט באותה לשון ע"י אומות עכו"מ שגם בלי הכוונה אלוקית הגיעו אל כללי מוסר מאוד דומים.
יש דברים שהם נכונים, לא משנה מי אמר אותם, ויש דברים שהם רעים - ללא קשר למי שביצע אותם.

לא נכון,רוב המצוות הם לא בן אדם לחברו אבל זה דיון אחר-למעשה הייתי הולך על חצי חצי
ציטוט:
חשבתי שבשבילך הטיעון "זו מצווה" תספיק.

זה בהחלט מספיק לי,רק פרטתי להסביר

ציטוט:
הבנתי לבד את מה?
אני לא אוהב משחקי ניחושים.
האם אתה רומז שצריך לאסור על אנשים דעה עצמאית?
שע"פ מקום עבודתם צריך לקבוע מה תהיה דעתם בנושאים אישיים?
למה בדיוק התכוונת?

תרצה או לא תרצה לשוטרים יש דעות אישיות,לרוב לא ימניות במיוחד וזה למה אני נגד כל התופעה הזאת שכל שוטר עושה לפי הדעה שלו-אם בית משפט נתן אישור למרזל להכנס לאום אל פאחם אז או שאתה קובע חוקית שאסור לו להכנס או שאתה מכניס אותו עד אחרון האנשים שאפילו ימות לך-ולא כל מיני חרטוטים.את מצעד התועבה בירושלים ידעו יפה מאוד לעשות למרות התנגדות וחשש של אלימות מצד החרדים,אבל שאנחנו צריכים משהו זה בד"כ הרבה יותר קשה להשיג.
ציטוט:
מעבר לכך שזה שקר - זו הוצאת דיבה.
בלי המשטרה תגיע מהר מאוד למצב בו כל דאלים גברא.
קל לך עכשיו לזלזל בהם, אתה לא מודע למה שעלול לקרות בלעדיהם.

אני לא אומר שעולם בלי משטרה הוא טוב יותר,רק מדגיש לך שהם ממש לא צדיקים תמימים.

ציטוט:
ובנימה אישית - אני ממליץ לך להיות הרבה פחות נחרץ ולקרוא וללמוד על הנושא לפני שאתה קובע עמדה חד משמעית בו. רוב הנערים שפגשתי היו בעלי דעות נחרצות וזלזלו במה שהיה קיים לפניהם. רוב הגדולים והחכמים שפגשתי חשבו פעמיים ושלוש לפני שפצו פה.
כלל יעיל שמצאתי בחיים - לפני שאתה מצביע על בעיה, תמצא פיתרון. כי להרוס את הקיים קל מאוד. לבנות על הריסותיו משהו יותר טוב - כמעט בלתי אפשרי.

משפט נכון מאוד,אני גם לא אוהב לדבר בנושאים שאני לא מבין בהם, אבל,כל מה שאני מתווכח איתך פה שמעתי מגדולים ממני בהרבה,ובכלל כל טיעון של תורה אני לא אומר אותו בשמי ואני לא צריך להוכיח אותו

ישן 10-03-2009, 19:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "למה שאתה מדבר עכשיו ממש לא..."

ציטוט:
למה שאתה מדבר עכשיו ממש לא קוראים מוסר,קוראים לו אינטרס אישי,אני מסכים איתך ש"אלמלא מלכות איש את רעהו חיים בלעו" אם לא היו חוקים לא היה כאן עולם אבל מה שאתה מתאר זה לא מוסר,זה לא צדק,זה רק למה כדאי לי לא לעשות את זה-כדי שאחרים לא יעשו לי את זה,כלומר אם היתה לי חברת שמירה 24 שעות על הרכוש שלי גם לא היה אכפת לי לגנוב,אתה מדבר על מוסכמות חברתית שזה טוב אבל זה לא נקרא מוסר-מוסר צריך לבוא ממקום של צדק ממקום של אמת,שאם אני אגנוב אני לא ארגיש טוב עם עצמי ומה שאתה מתאר זה שכל קר שאומר לי למה לא לגנוב.

אין לי איך להגיד את זה בדרך עדינה, אבל אתה טועה.
אתה מערבב פה בין מספר מושגים קרובים, אך שונים.
ההגדרה של מוסר היא קוד התנהגות אנושי המבדיל בין מעשים "טובים" ו"רעים". זה בדיוק מה שדיברתי עליו, והוא נובע מהצורך בשימור הקהילה.
צדק הוא שיפוט שעיקרו מתן עונש (או הטבות) שנועדו ע"מ לאזן את מידת "הסדר הטוב" (כלומר את המצב ה"טבעי" כפי שהוא נתפב ע"י האוכלוסיה) של מצב קיים.
צדק כולל בתוכו התייחסות למוסר - אבל מוסר קיים ללא כל קשר לצדק.
אני אפילו לא מתכוון להתחיל להיכנס איתך עכשיו להגדרות של כל אלו.
שוב - אני ממליץ שתחזור לספרים ותקרא.

ציטוט:
תרצה או לא תרצה לשוטרים יש דעות אישיות,לרוב לא ימניות במיוחד וזה למה אני נגד כל התופעה הזאת שכל שוטר עושה לפי הדעה שלו-אם בית משפט נתן אישור למרזל להכנס לאום אל פאחם אז או שאתה קובע חוקית שאסור לו להכנס או שאתה מכניס אותו עד אחרון האנשים שאפילו ימות לך-ולא כל מיני חרטוטים.את מצעד התועבה בירושלים ידעו יפה מאוד לעשות למרות התנגדות וחשש של אלימות מצד החרדים,אבל שאנחנו צריכים משהו זה בד"כ הרבה יותר קשה להשיג.

עוד אמירה שלא קשורה למציאות.
לא עשיתי סקר, אבל לדברי מספר מכרים/קרובי משפחה שלי שמשרתים במשטרה כבר מספר עשורים - רוב השוטרים הם מצביעי מרכז-ליכוד וימינה מזה.
יכול בהחלט להיות שבשבילך מצביעי ליכוד הם שמאלנים. זכותך. אבל משום מה לא נראה לי שלכך התכוונת.
לדעתי הטעות שאתה עושה היא פשוטה - אתה מסתכל על הזווית הצרה שלך, רואה שמכבידים על חופש ההפגנה/תנועה/התבטאות שלך, ובטוח שאתה מסכן. אם תפקח את העיניים תראה שאת כולם מקפחים בערך באותה מידה. אתה פשוט אף פעם לא היית בהפגנה של "הדרך השלישית" בצומת אשקלון (הכהניסטים יידו עלינו אבנים. אנחנו היינו ה"שמלאנים היחידים בסביבה. בשבילם זה הספיק).
אני לא אומר שעולם בלי משטרה הוא טוב יותר,רק מדגיש לך שהם ממש לא צדיקים תמימים.
גם אז חשבתי שהמשטרה נגדנו כשפיזרו אותנו ולא את מידי האבנים. אבל השוטרים בחרו בברירה החכמה. היעד הוא השבת השקט והסדר האזרחי. יותר קל לעשות זאת ע"י פינוי 20 מפגינים מוכים מאשר תוך פינוי 100 מפגינים משולהבים שמיידים אבנים.

ציטוט:
משפט נכון מאוד,אני גם לא אוהב לדבר בנושאים שאני לא מבין בהם, אבל,כל מה שאני מתווכח איתך פה שמעתי מגדולים ממני בהרבה,ובכלל כל טיעון של תורה אני לא אומר אותו בשמי ואני לא צריך להוכיח אותו

אתה לא חייב להוכיח שום דבר.
אפילו אם תטען שהשמיים סגולים והשמש שחורה.
זו זכותך.
אם אתה רוצה לשכנע מישהו, או שמישהו פה יקשיב לך - כדאי מאוד שתבוא עם טענות מוצקות יותר מצעקות "אני צודק".

ישן 10-03-2009, 21:50
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag] למה שאתה מדבר..."

שוב פעם-"טוב ורע" טוב בעיניך,רע בעיניך-וזה שהמעשה טוב או רע לפי שיטתך עדיין לא נותן לי סיבה למה לעשות את זה.
מכל הוויכוח הפילוסופי הזה תן לי סיבה טובה בתור בנאדם אגואיסט בהחלט למה לא לרצוח-ושוב פעם,זה ש"אם כל אחד ירצח אז..." לא באמת מעניין מישהו. תנסה לדבר עם רוצח מתוך אידאל (יגאל עמיר לדוגמה,שהיד פלסטיני לדוגמה)ולגרום לו רגשות אשם,לא תצליח.
שוטרים-שוב פםעעם,כמו שאתה ציינת,הם עושים מה שיותר קל וזה הרבה יותר קל להעיף 20 מפגינים חוקיים מ200 לא חוקיים-אבל אין מה לעשות,נכון שיותר קל להוציא את מרזל מאום אל פאחם אבל אז איזה מן שלטון חוק (שאתה כ"כ דוגל בו) נהיה כאן? כל פעם שכמה אנשים יחליטו לעשות בלאגנים אז יגידו "טוב נו...אין כוח להתווכח איתם אז נעשה מה שיותר קל" וכל יומיים יקפוץ לך פה מישהו אחר לעשות מה בראש שלו.

ישן 10-03-2009, 22:22
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "שוב פעם-"טוב ורע" טוב..."

ציטוט:
שוב פעם-"טוב ורע" טוב בעיניך,רע בעיניך-וזה שהמעשה טוב או רע לפי שיטתך עדיין לא נותן לי סיבה למה לעשות את זה.
מכל הוויכוח הפילוסופי הזה תן לי סיבה טובה בתור בנאדם אגואיסט בהחלט למה לא לרצוח-ושוב פעם,זה ש"אם כל אחד ירצח אז..." לא באמת מעניין מישהו. תנסה לדבר עם רוצח מתוך אידאל (יגאל עמיר לדוגמה,שהיד פלסטיני לדוגמה)ולגרום לו רגשות אשם,לא תצליח.

רק בשביל הסיכוי שאתה באמת מנסה להבין וללמוד אני אנסח זאת בצורה אחרת. אבל יש לי ההרגשה שאתה כבר סתם מנסה פשוט לא להודות שאתה שוחה במיים עמוקים בהרבה מכפי גובהך.
רצח (כלומר הריגה בכוונה תחילה ללא התגרות מוקדמת/סכנת חיים ברורה ומיידית) היא דבר רע.
נקודה.
הסיבה היא השפעת המעשה על הקהילה.
פרט שפוגע בקהילה הוא פרט שהקהילה חייבת להתגונן בפניו אם היא חפצת חיים.
אין פה שום עניין של רגשות אשם.
אדם שלא מסוגל להבין למה רצח הוא רע - הוא פסיכופאט (הפרעת אישיות אנטיסוציאלית בשפה יפה). פר הגדרה.
פרט חולה שפוגע בחברה יש להסיר אותו מהחברה לפני שפגיעתו תהיה הרסנית מדי. בין אם ע"י אשפוז כפוי, כלא או הוצאה להורג.
יותר פשוט מזה אני לא מסוגל לנסח זאת.

ש
ציטוט:
וטרים-שוב פםעעם,כמו שאתה ציינת,הם עושים מה שיותר קל וזה הרבה יותר קל להעיף 20 מפגינים חוקיים מ200 לא חוקיים-אבל אין מה לעשות,נכון שיותר קל להוציא את מרזל מאום אל פאחם אבל אז איזה מן שלטון חוק (שאתה כ"כ דוגל בו) נהיה כאן? כל פעם שכמה אנשים יחליטו לעשות בלאגנים אז יגידו "טוב נו...אין כוח להתווכח איתם אז נעשה מה שיותר קל" וכל יומיים יקפוץ לך פה מישהו אחר לעשות מה בראש שלו.

התפקיד של המשטרה הוא לשמור על הסדר הציבורי.
ואת זה הם עשו.
אם בצד השני היו כאלו שהפגינו בצורה לא חוקית (ואין לי מושג האם הם בכלל ביקשו אישור הפגנה או לא) - אנא גלה אזרחות למופת, צלם אותם ותגיש נגדם תלונה בתחנת המשטרה.
תפקיד המשטרה הוא לא לעמוד ולחטוף אבנים בשביל שראאד סלאח יוכל להטיף לגרוש יהודים במרכז תפוח או יצהר (או לחליפין מרזל באום אל פחם).

ישן 11-03-2009, 11:53
צלמית המשתמש של maorhag

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "[QUOTE=maorhag] שוב פעם-"טוב..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
רק בשביל הסיכוי שאתה באמת מנסה להבין וללמוד אני אנסח זאת בצורה אחרת. אבל יש לי ההרגשה שאתה כבר סתם מנסה פשוט לא להודות שאתה שוחה במיים עמוקים בהרבה מכפי גובהך.
רצח (כלומר הריגה בכוונה תחילה ללא התגרות מוקדמת/סכנת חיים ברורה ומיידית) היא דבר רע.
נקודה.
הסיבה היא השפעת המעשה על הקהילה.
פרט שפוגע בקהילה הוא פרט שהקהילה חייבת להתגונן בפניו אם היא חפצת חיים.
אין פה שום עניין של רגשות אשם.
אדם שלא מסוגל להבין למה רצח הוא רע - הוא פסיכופאט (הפרעת אישיות אנטיסוציאלית בשפה יפה). פר הגדרה.
פרט חולה שפוגע בחברה יש להסיר אותו מהחברה לפני שפגיעתו תהיה הרסנית מדי. בין אם ע"י אשפוז כפוי, כלא או הוצאה להורג.
יותר פשוט מזה אני לא מסוגל לנסח זאת.

ריבונו של עולם בפעם המיליון-אתה החלטת שוב פעם שזה רע,למה? כי ככה חונכת,כי ככה אתה חושב,כי החברה לא מתמודדת עם זה וכו' אבל ברמת הפרט לרוצח אין שום בעיה עם זה שהוא רוצח אתה לא מבין את זה?
ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
ש
התפקיד של המשטרה הוא לשמור על הסדר הציבורי.
ואת זה הם עשו.
אם בצד השני היו כאלו שהפגינו בצורה לא חוקית (ואין לי מושג האם הם בכלל ביקשו אישור הפגנה או לא) - אנא גלה אזרחות למופת, צלם אותם ותגיש נגדם תלונה בתחנת המשטרה.
תפקיד המשטרה הוא לא לעמוד ולחטוף אבנים בשביל שראאד סלאח יוכל להטיף לגרוש יהודים במרכז תפוח או יצהר (או לחליפין מרזל באום אל פחם).

לא מסכים בכלל-אם זה חוקי מה שאני עושה אני צריך להלחם עליו ואם בית הדין הגבוה לרשעים קבע שמותר לעשות שם הפגנה המדינה צריכה לעשות הכל כדי שאני אעשה שם הפגנה,לא יכול להיות שקומץ של פורעי חוק יעשו מה בראש שלהם ועוד יצליחו (תמצות מהות הדמוקרטיה ע"ע הזכות להפגין או משהו כזה)

ישן 13-03-2009, 17:10
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי maorhag שמתחילה ב "[QUOTE=cre666]רק בשביל הסיכוי..."

ציטוט:
ריבונו של עולם בפעם המיליון-אתה החלטת שוב פעם שזה רע,למה? כי ככה חונכת,כי ככה אתה חושב,כי החברה לא מתמודדת עם זה וכו' אבל ברמת הפרט לרוצח אין שום בעיה עם זה שהוא רוצח אתה לא מבין את זה?

שום קשר לחינוך ומוסכמות.
עשיתי קריירה בגיל צעיר מלהתעלם מאלו.

משהו טוב הוא דבר שגורם להעלאת מקדם הרווחה באוכלוסיה הרלוונטית יותר מאשר הוא מוריד אותה - או במקור - "good is that which provides the greatest happiness for the greatest number"
מעשה רע הוא מעשה שמוריד את מקדם הרווחה באוכלוסיה - כלומר פוגע באוכלוסיה יותר מאשר מטיב עימה.
אבל בוא אני אחסך לעצמי חמש הודעות עכשיו ואניח שאין לך מושג על מה אני מדבר.
תעשה לי טובה ותקרא את Jeremy Bentham ואת John Stuart Mill (לפחות את הניתוחים הפופולריים עליהם, ניתן למצוא הרבה כאלה בחינם, בעברית באינטרנט. זה יספיק בתור בסיס לשיחה).
הפרט יכול לחשוב שהוא צודק עד אין סוף.
אם הוא גורם יותר נזק מתועלת לחברה על החברה לנטרל, בצורה אלימה יותר או פחות, את הפרט המזיק.
נראה לי שזו הפעם השלישית שאני מנסח מחדש את אותו רעיון.
או שאני לא יודע להסביר - או שאתה לא מקשיב.

ציטוט:
לא מסכים בכלל-אם זה חוקי מה שאני עושה אני צריך להלחם עליו

כל עוד אתה מתכוון ב"להלחם" בדרכים חוקיות - אז כן. אתה צודק.
הצעתי לך עוד בהתחלה דרך כזו. גם כתבתי שלדעתי לא חיפשת בכלל דרכים חוקיות להשיג את רצונך, מכיוון שהדרך שהצעתי די מוכרת וידועה. עדיין אני חושב שהנחתי זו נכונה.

ציטוט:
ואם בית הדין הגבוה לרשעים קבע שמותר לעשות שם הפגנה המדינה צריכה לעשות הכל כדי שאני אעשה שם הפגנה,

בית הדין הגבוה לצדק בישראל הוא ערכאה משפטית ייצוגית חזקה, אבל הוא לא יכול לחייב את המשטרה לאפשר לך להפגין במקום בו אתה רוצה - כל עוד המשטרה פועלת משקולים מקצועיים בלבד.
אם אתה לא מסוגל להוכיח שהמשטרה פעלה משיקולים לא מקצועיים - עתירתך תידחה.
יש לך חוסר הבנה בסיסי בתפקידו של בג"צ והדרך בה מערכת המשפט הישראלית עובדת.

ציטוט:
לא יכול להיות שקומץ של פורעי חוק יעשו מה בראש שלהם ועוד יצליחו

זה נכון. לשני הצדדים.
ציטוט:
(תמצות מהות הדמוקרטיה ע"ע הזכות להפגין או משהו כזה)

תעשה לעצמך טובה ואל תצהיר הצהרות שרק מעידות על בורות.
הזכות להפגין ("או משהו כזה") היא בהחלט לא "תמצות הדמוקרטיה".

נערך לאחרונה ע"י cre666 בתאריך 13-03-2009 בשעה 17:14.
ישן 23-02-2009, 09:24
  מדינאי מדינאי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.10.04
האם גם להם מותר להרביץ

ציטוט:

http://news.walla.co.il/?w=/1/1440580
עובדי "פרי גליל" ממשיכים להתבצר במפעל

יום שני, 23 בפברואר 2009, 10:10 מאת: יוסי מדריסוביץ', מערכת וואלה! חדשות

300 העובדים שחוששים לאבד את משרתם, העבירו את הלילה במפעל הצפוני. יו"ר הועד: "הפכנו להיות האנשים הכי עצובים בעולם"

עובדי מפעל "פרי גליל" בחצור הגלילית ממשיכים גם הבוקר (שני) להתבצר במפעל, זה היום השני. 300 העובדים החליטו על המהלך, לאחר שאתמול הגישו בנק לאומי ובנק דיסקונט לבית המשפט המחוזי בחיפה בקשה לכינוס נכסים. בהסתדרות חוששים כי אם הבקשה תאושר, יאבדו עובדי המפעל את הזכויות שצברו והמפעל אף עלול להיסגר

יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן (תהילים קכט, ח)

נערך לאחרונה ע"י מדינאי בתאריך 23-02-2009 בשעה 09:26.
ישן 27-02-2009, 11:01
  לב כל-רואה לב כל-רואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 29.02.08

איך אתה לא מתבייש להודות בכך שגירשת אנשים מביתם בניגוד לצדק,
ועדיין לומר שהמצפון שלך נקי ?????

מה שקרה בגוש קטיף זה פ--ש--ע איום ונורא כנגד היהודים.

ואתה היית חייב לסרב בכל תוקף לקחת חלק בביצוע הפשע הזה!

שלא תעז בכלל להתנער מהאחריות שהייתה מוטלת עליך. זה פשוט מוציא אותי מדעתי.
אתה מדבר כמו פאשיסט. מה זה משנה בכלל כמה אחוזים מהעם בחרו בקדימה ?!
מה זה משנה מה אמרו או ביקשו האחרים ?!
למי אכפת משלטון החוק של מדינת ישראל, כשהחוק מחלל את הצדק?
לקחת חלק בביצוע הפשע הזה , ולכן גם אתה אשם ! כן! א-ת-ה א-ש-ם.
היית צריך לציית למוסר הפנימי שלך, במקום לחוקי הרשע של מדינת ישראל.

מעבר לצביעות השמאלנית של YNET , מפריעה לי הרמה הרדודה כל כך של המשטרה.
היא מנסה להצדיק את עצמה בגלל ש" לא נגרם לתובע כל נזק".
זאת אומרת: על פי הגישה הלא-מוסרית מעוותת-משובשת שלה,
אין זה משנה מהן הכוונות של מעשיך, משנה התוצאה שלהם ....
אני פשוט מתבייש שזו משטרת ישראל. גיבורים על יהודים, וחלשים על פושעים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 27-02-2009, 15:38
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[size=4][color=Red][b]איך אתה..."

כבודו, אני מניח שגם אתה הבחנת, בדיוק כמוני, בשמץ האשמה עצמית בתגובה האמוציונלית מאוד שלו שהתבטאה בניסיון שלו לזרוק את אותה "אשמה" ממנו והלאה.
אז אולי תרפה ממנו, ותתן לי ברשותך לענות לך?
כי ההבדל בינו לביני הוא רק עניין של תזמון ומזל, אחרת זה היה אני במקומו, עושה את אותו הדבר אותו הוא עשה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי לב כל-רואה
איך אתה לא מתבייש להודות בכך שגירשת אנשים מביתם בניגוד לצדק, ועדיין לומר שהמצפון שלך נקי ?????

אני לא חושב שטיהור אתני, גם כשהוא מבוצע ללא אלימות, הוא דבר שנכון לעשות אותו.
הוא בטח לא צודק.
אבל אנחנו עשינו אותו ועושים אותו בצורה חוקית באמצעות "חוק נכסי נפקדים" ולא חוקית - מאז סבסטיה ומלון פארק ועד "מעלות חלחול".
אז פתאום כשאנחנו חוזרים לעשות את זה בדרך חוקית, זה הפך להיות "לא צודק", "פשע" ו"רשע"?
למה מותר לגרש סרבים מקוסובו, נוצרים מגמביה ואריטריה ופלשתינאים מעיו"ש - אבל אסור לגרש מוסלמים מצפון אוגנדה ודרום סודן, אלבנים מסרביה או יהודים מעזה?
הדם שלך יותר אדום משלהם?
"אם תדקרו אותנו - לא נזוב דם?"

מה שאתה עושה זו צביעות, והעמדה שאתה מגן עליו היא הפאשיסטית, ואם היא נובעת רק מהבדלים אתניים - היא גזענית בצורה בוטה.
אם טיהור אתני לא אלים של ערבים מהקסבה של חברון מותר - מותר גם טיהור אתני לא אלים של יהודים מנצרים..
אני נגד שניהם באופן עקרוני, אבל שניהם חוקיים באותה מידה, שניהם תחוקתיים והקונצנזוס של כלל ממשלות ישראל בעבר תמך בו.

ציטוט:
מה שקרה בגוש קטיף זה פ--ש--ע איום ונורא כנגד היהודים.
ואתה היית חייב לסרב בכל תוקף לקחת חלק בביצוע הפשע הזה!

החוק קבע שהשטח הוא שטח צבאי סגור וכל מי ששהה בשטח לאחר הארכה שניתנה לפינויו היה מסיג גבול ועבריין.
זה דבר אחד להפר את החוק מסיבה אידאולוגית, ואח"כ לעמוד זקוף מול השופט ולטעון "זה מה שעשיתי, אלו היו הסיבות שלי, ואלו האמונת שלי שהביאו להחלטתי זו - ועכשיו אני מוכן לקבל כל עונש בעבור מעשי אלו".
מעשה כזה אני הייתי מכבד.
מה שאתה עושה משול לאותו גנב שפרץ בחשכת הלילה לביתי, ואז אני רואה אותו בוכה לשופט כי "השוטר הרשע ובעל הבית המרושע" מנעו ממנו לבצע את זממו, בעודו מתפתל כמו תולעת ע"מ להפחית מאשמתו ולהפיל את האשמה על השוטר.
תולעים אני מתעב.

ציטוט:
שלא תעז בכלל להתנער מהאחריות שהייתה מוטלת עליך. זה פשוט מוציא אותי מדעתי.
אתה מדבר כמו פאשיסט. מה זה משנה בכלל כמה אחוזים מהעם בחרו בקדימה ?!
מה זה משנה מה אמרו או ביקשו האחרים ?!

פה אתה צודק (פרט לקטע של הפאשיסט).
זה באמת לא משנה כמה אחוזים מהעם הצביעו למפלגה זו או אחרת. מה שמשנה הוא שממשלה חוקית חוקקה חוק תחוקתי, וקהל כלשהו של אזרחים בחר להפר אותו.
בשלב זה כוחות המשטרה והצבא פעלו ע"מ להשיב את החוק על כנו.
עד כדי כך פשוט.

ציטוט:
למי אכפת משלטון החוק של מדינת ישראל, כשהחוק מחלל את הצדק?

החוק הוא אוסף כללים שנקבעו ע"י שלטון ריכוזי כלשהו במטרה לשמור על הסדר ולחזק את המשילות.
אין לכך שום קשר ישיר לצדק.
מערכת חוקים נבונה תהיה צודקת בעיני מרבית נתיניה, אבל החוק ברוב המקרים לא נועד להיות צודק.
מה צודק בכך שאני מקבל 250 שקל קנס על שנסעתי בכביש של שלושה מסלולים לכל כיוון, עם אי תנועה ברוחב שני מסלולים בין הכיוונים, במהירות של 100 קמ"ש, כשהכביש היה ריק (מקרה אמיתי)?
זה לא צודק - זה פשוט נבון. אם תקבע את החוק הפשוט שבשטח עירוני, בשום פנים ואופן, לא עוברים את מהירות 70 קמ"ש - אתה תפחית בצורה מהותית את כמות ההרוגים בתאונות הדרכים.

ציטוט:
לקחת חלק בביצוע הפשע הזה , ולכן גם אתה אשם ! כן! א-ת-ה א-ש-ם.
היית צריך לציית למוסר הפנימי שלך, במקום לחוקי הרשע של מדינת ישראל.

ביצענו את חלקנו בשמירה על החוק, בעוד אתה, כנראה, בחרת להפר אותו.
אתה העבריין, אתה הפושע, ולאחר ששילמת את חובך לחברה בבית האסורים (בהנחה שלא התבכיינת לשופט גם אז) - עכשיו אתה יכול לקבל את הזכות לרכוש מחדש את הכבוד שלך בעבודה קשה והשקעה.
עד כדי כך פשוט.

ציטוט:
מעבר לצביעות השמאלנית של YNET ,

מאחר ואתתה הפגנת מנה גדושה של צביעות עוד בתחילת ההודעה, תרשה לי לא להתייחס להצהרה זו.

ציטוט:
מפריעה לי הרמה הרדודה כל כך של המשטרה.
היא מנסה להצדיק את עצמה בגלל ש" לא נגרם לתובע כל נזק".
זאת אומרת: על פי הגישה הלא-מוסרית מעוותת-משובשת שלה,
אין זה משנה מהן הכוונות של מעשיך, משנה התוצאה שלהם ....
אני פשוט מתבייש שזו משטרת ישראל. גיבורים על יהודים, וחלשים על פושעים.

זה לא מה שמשתמע מטענתם.
הם הציגו את הטענה שלא נגרם לא כל נזק מכיוון שזו ה"הוכחה" שהופעלה אלימות "סבירה" בלבד.
מאחר והוא התנגד למעצר, השוטרים לא יכולים לטעון שלא הפעילו כל אלימות, קו ההגנה היחיד הקביל הוא שתגובתם הייתה "מידתית".

אז אין לי מושג על מה אתה מתלהם בפסקה זו...

ישן 28-02-2009, 22:25

בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "כאן בפורום אתה לא תקרא לאנשים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
כאן בפורום אתה לא תקרא לאנשים פושעים ללא ביסוס, וכאשר הם ביצעו את מה שעבר כחוק בממשלה ובכנסת.
לא לך לקבוע מה הוא פשע ומה לא.

יתרה מכך - אתה קראת לאנשים להפר חוק, דבר שמבחינתי לא יקרה שנית כאן.

הביסוס שלי הוא שארץ ישראל שייכת ליהודים, ושהבתים והקרקעות שייכים ליהודים בגוש קטיף.
ולכן, כל מי שהשתתף בפשע הזה הוא מבחינתי פושע, ומוטל עליו לפחות לבקש סליחה.

יתרה מכך - כשהחוק הוא רשע, אני אקרא לכולם להפר אותו.

אם מחר יחוקק בכנסת ברוב של 119 ח''כים, חוק שמורה לצה''ל לגרש את כל היהודים מהארץ,
האם גם אז תגידי לחברי הפורום שאת לא מרשה להם לעודד הפרת החוק הזה ???

בפרש עוד ישנו מקרים שבהם יעודדו פה אנשים להפר חוקים.
יש לנו גבולות שמעבר להם אנחנו לא מוכנים לציית לחוקים. וכל אחד קובע את הגבולות באמצעות דעותיו ומצפונו.

הפורום הזה נועד אחרי הכל לכך שאנשים יוכלו להביע את דעותיהם,
ועל כן יש לאפשר חופש ביטוי עד כמה שניתן.
אין שום טעם בפורום של דיונים אם אי אפשר להביע בו דעות בצורה חופשית.

ההודעה הזו מופנית גם ל cre666 :

הפאשיזם הוא תפיסת עולם שמעמידה את החוקים, המדינה, והשלטונות מעל לכל.
אני אדם של צדק ומצפון, ולכן אני האחרון שאפשר לקרא לו בכלל פאשיסט.
מי שמקדש את הציות לחוק, הוא הפאשיסט.

המשטרה לא ניסתה להוכיח פה שום דבר.
היא מנסה לבסס את זכאותה על תוצאת מעשיה בלבד. וזה מה שמשתמע מהכתבה הזו.
מנגד עומדים עורכי הדין של פעיל הימין בטענה שגם אם לא נגרם נזק פיזי,
עצם המעשה פוגע בכבוד ולכן יש להרשיע את השוטרים.

[התמונה הבאה מגיעה מקישור שלא מתחיל ב https ולכן לא הוטמעה בדף כדי לשמור על https תקין: http://he.manhigut.org/templates/mlevi/cutimages/top_logo.jpg]

"צדק צדק תרדוף"

ישן 28-02-2009, 23:01

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "כל זמן שדעתך לא קוראת לעברה..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
כל מן שדעתך לא קוראת לעברה על החוק - היא לגיטימית.
מכיוון שעדיין לא נבחרת כגוף המחוקק במדינה - אתה לא ה שיחליט איזה חוק צריך להפר, ואיזה חוק הוא תקני או לא. אני מקווה שהייתי ברורה.
זה לא בא לפגוע בחופש הביטוי, אלא לשמור על כלל בסיסי מתוך דבר המנהל:

אגב, תפיסת העולם שהצגתי כאן נכונה גם לגבי פורומים וחוקים של פורומים.
עודף חוקים בפורום מקטין את חופש הביטוי של המשתמשים, ולמעשה מחסל את הייעוד שלו.

הנה את שוב נופלת בפח ומעמידה את החוק כתנאי ללגיטימיות.
אני לא צריך להבחר לכנסת כדי להחליט איזה חוק צריך להפר.
אני בן אדם , ולכן זכותי להביע את דעתי באשר לטוב או הרע שבחוקים.
גם לא ענית על השאלה ששאלתי אותך. כנראה שהיא מרתיעה אותך.....

"צדק צדק תרדוף"

ישן 28-02-2009, 23:08
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 31 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=Tallyco]כל מן שדעתך לא..."

א. אני לא רואה כנסת עם רוב יהודי שתצביע כך. אם תהיה כנסת אחרת - אז אנחנו בבעיה.....
ב. אתה יכול להביע דעתך לגבי חוק מסויים, אבל אתה לא תנצל את במת הפורום כדי לקרוא לאחרים להפר אותו.
ג. אם אתה מחליט שחוק איננו צודק ואתה מוכן לשאת בסנקציות שבצד הפרתו - שיבושם לך. זה תופס גם כאן בפורום.
ד. אני לא חושבת שהפורום כאן סובל מעודף חוקים. החוקים מטרתם היא נתינת מסגרת לדיון לגיטימי, תוך שמירה על תקנון פרש וחוקי המדינה. אם יש חוק שאתה לא מסוגל לעמוד בו עומדות בפניך שתי אופציות - להמשיך להפר אותו, ולעמוד בסנקציות, או לפנות בצורה מנומסת למנהלים/אדמינים בפרטי ולנסות לשנות (קצת כמו שתדלנות בכנסת - לפעמים זה מצליח, ולפעמים לא)

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 05-03-2009, 18:16
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=Tallyco]כאן בפורום אתה..."

מצטער על השהות הארוכה בין ההודעות. האופן בו אני מנהל את חיי כרגע לא מאפשר לי גישה רציפה לרשת, ו(עוד) שבוע מילואים שהשלמתי השבוע לא תרם לכך.

ציטוט:
הביסוס שלי הוא שארץ ישראל שייכת ליהודים, ושהבתים והקרקעות שייכים ליהודים בגוש קטיף.
אני לא מכיר אף חוק שטוען זאת.
בכל ספר החוקים של מדינת ישראל אין, ולא היה, למיטב ידיעתי חוק כזה.
אני אשמח אם תוכיח שאני טועה בסעיף זה.

[QUOTE=לב כל-רואה] ולכן, כל מי שהשתתף בפשע הזה הוא מבחינתי פושע, ומוטל עליו לפחות לבקש סליחה.

אם כך הוא הדבר, ואין זה חוק, אלא רק דעתך הפרטית - אז אתה בעצם טוען שמי שמפר את חוות דעתך (מכובדת ככל שתהיה) הוא פושע.

במקרה זה, אנא הרשה לי לשאול מי מת ומשח אותך לתפקיד נשיא ישראל?

ציטוט:
יתרה מכך - כשהחוק הוא רשע, אני אקרא לכולם להפר אותו.

אני מניח שהביטוי "חוק רשע" בא מהכתבים של תומאס אקווינס וההתיחסות שלו ל"חוק טבעי" שחייב לציית ל"חוקים האלוהיים" של הדת הנוצרית.
אם כן אני אפנה אותך לקרוא את מה שתומאס הובס כתב על "החוק הטבעי".

אם לא לכך התכוונת, ואין בדבריך מעבר ל"פשט" - אני אפנה אותך בחזרה לאותה הודעה שלי אליה כרגע התייחסת:
ציטוט:
הוא בטח לא צודק.
אבל אנחנו עשינו אותו ועושים אותו בצורה חוקית באמצעות "חוק נכסי נפקדים" ולא חוקית - מאז סבסטיה ומלון פארק ועד "מעלות חלחול".
אז פתאום כשאנחנו חוזרים לעשות את זה בדרך חוקית, זה הפך להיות "לא צודק", "פשע" ו"רשע"?
למה מותר לגרש סרבים מקוסובו, נוצרים מגמביה ואריטריה ופלשתינאים מעיו"ש - אבל אסור לגרש מוסלמים מצפון אוגנדה ודרום סודן, אלבנים מסרביה או יהודים מעזה?
הדם שלך יותר אדום משלהם?

מה שאתה עושה זו צביעות, והעמדה שאתה מגן עליו היא הפאשיסטית, ואם היא נובעת רק מהבדלים אתניים - היא גזענית בצורה בוטה.
אם טיהור אתני לא אלים של ערבים מהקסבה של חברון מותר - מותר גם טיהור אתני לא אלים של יהודים מנצרים..
אני נגד שניהם באופן עקרוני, אבל שניהם חוקיים באותה מידה, שניהם תחוקתיים והקונצנזוס של כלל ממשלות ישראל בעבר תמך בו.

ציטוט:
אם מחר יחוקק בכנסת ברוב של 119 ח''כים, חוק שמורה לצה''ל לגרש את כל היהודים מהארץ,

ביום שזה יקרה אני אוותר על האזרחות שלי.
ואז, ורק אז, אני אצטרף לארגון שיתאים לעמדתי האידאולוגית ואפעל כנגד משטר גזעני שמבצע טיהור אתני לא-אלים.
שמירה על זכויותיך במדינה תוך הפרת חוק (ואתה עוד מוסיף חטא על פשע בהדחת אחרים להפרת חוק) זו צביעות לכל הפחות. על אחת כמה וכמה כשאה מנסה להתחמק מעונש שמגיע לך ע"פ חוק.
אם לעומת זאת הממשלה תחליט שהיא מעבירה את אזור מגורי לשליטת מדינה אחרת כלשהי, אני לא אתנגד להחלטת הממשלה.
אני אעשה את השיקול שלי האם אני מעדיף להגר למקום אחר, או להישאר במקום מושבי ולגשת מחר בבוקר לראשות העירונית של הממשלה החדשה ע"מ להנפיק תעודת תושב.

ציטוט:
בפרש עוד ישנו מקרים שבהם יעודדו פה אנשים להפר חוקים.
יש לנו גבולות שמעבר להם אנחנו לא מוכנים לציית לחוקים. וכל אחד קובע את הגבולות באמצעות דעותיו ומצפונו.

שוב, במקום לשטוח טיעונים אתה חוזר על אותן הצהרות בנוסח קצת שונה.
אז אני אחזור בשבילך שוב על אותה תשובה:
ציטוט:
זה דבר אחד להפר את החוק מסיבה אידאולוגית, ואח"כ לעמוד זקוף מול השופט ולטעון "זה מה שעשיתי, אלו היו הסיבות שלי, ואלו האמונות שלי שהביאו להחלטתי זו - ועכשיו אני מוכן לקבל כל עונש שיושת עלי בעבור מעשי אלו".
מעשה כזה אני הייתי מכבד.
מה שאתה עושה משול לאותו גנב שפרץ בחשכת הלילה לביתי, ואז אני רואה אותו בוכה לשופט כי "השוטר הרשע ובעל הבית המרושע" מנעו ממנו לבצע את זממו, בעודו מתפתל כמו תולעת ע"מ להפחית מאשמתו ולהפיל את האשמה על השוטר.
תולעים אני מתעב.

ציטוט:
הפורום הזה נועד אחרי הכל לכך שאנשים יוכלו להביע את דעותיהם,

נכון, נכון ונכון.
ועדיין- הטפה להפרת חוק היא, בפני עצמה, לא חוקית במדינה זו, ולכן גם בפורום הקיים במדינה זו.
עד כדי כך פשוט.

ציטוט:
ההודעה הזו מופנית גם ל cre666 :

ברשותך, אני גם עניתי על ההצהרות שלך שקדמו להודעה אישית זו.

ציטוט:
הפאשיזם הוא תפיסת עולם שמעמידה את החוקים, המדינה, והשלטונות מעל לכל.

לא בדיוק, אבל בוא לא נדקדק בהגדרות הפעם, מכיוון שנגלה מהר מאוד שגם אני וגם אתה לא צודקים בהגדרתנו האחד את השני כפאשיסט (אתה לא חייב לסמוך עלי. אתה יכול פשוט להתחיל לקרוא את סאלגאדו, או'דופי, גבלס, נגאנו סייגו וכמובן את ג'יוואני גנטיל)

ציטוט:
אני אדם של צדק ומצפון, ולכן אני האחרון שאפשר לקרא לו בכלל פאשיסט.

"אדם של צדק ומצפון"?
מה זה בדיוק אומר?
כשאתה אומר "צדק" - למה אתה מתכוון?
למה שמוסכם בחלק זה או אחר של האוכלוסיה כ"צודק"?
להרמוניה האידאלית המתוארת ב"רפובליקה" של אפלטון?
לצדק האלוהי המתואר באאוטיפרו של אפלטון? או לצדק האלוהי של אוקהאם? או לזה של סקוטוס?
ל"החוק הטבעי" של ג'ון לוק? או לזה של תומס הובס?
או אולי אתה מתכוון ל"מנטליות העבדים" שניטשה טען שיוצרת את הצדק כשמיכה להתגונן בה מפני המציאות?

אתה יודע כמה הגדרות שונות יש ל"צדק"? אתה יודע כמה פעמים חזיתי במצב בו אנשים פוגעים אנושות האחד בשני במריבה בה שניהם "צודקים" (כאשר אם הם היו עוצרים לשניה ומסתכלים על המצב בצורה מפוקחת, הם היו מוצאים פתרון הוגן לשני הצדדים)?

ובאשר למצפון- מצפון הוא היכולת להבדיל בין "טוב" ו"רע", או במילים אחרות להישמע לכללי המוסר.
זה לא מוסרי לבצע טיהור אתני.
זה לא מוסרי לא פחות להפיל אשמה כזו על אדם שפעל לשמירה על חוקי מדינתו.

ציטוט:
המשטרה לא ניסתה להוכיח פה שום דבר.

להרשיע אותם במה?
בפגיעה בכבודו של עבריין (הוא שהה בתוך שטח צבאי סגור והתנגד למעצר. איך שלא תהפוך בזה הוא עבריין)?
העבריין הזה הגיש תביעת ניזקין על כך שהשוטרים התנהגו באלימות נגדו, כאשר הוא התנגד למעצר.
הטענה שלהם הייתה שלא נגרם לו נזק - כלומר שהם לא השתמשו באלימות מופרזת.
מה הקושי פה???

ישן 13-03-2009, 17:28
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי לב כל-רואה שמתחילה ב "[QUOTE=Tallyco]כאן בפורום אתה..."

רק עכשיו ראיתי שההודעה שלי יצאה ריקה.
אז כתבתי אותה שוב...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי [font=&quot
לב כל-רואה] הביסוס שלי הוא שארץ ישראל שייכת ליהודים, ושהבתים והקרקעות שייכים ליהודים בגוש קטיף[/font]..
אני לא מכיר אף חוק שטוען זאת.
בכל ספר החוקים של מדינת ישראל אין, ולא היה, למיטב ידיעתי חוק כזה.
אני אשמח אם תוכיח שאני טועה בסעיף זה.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] ולכן, כל מי שהשתתף בפשע הזה הוא מבחינתי פושע, ומוטל עליו לפחות לבקש סליחה .

אם כך הוא הדבר, ואין זה חוק, אלא רק דעתך הפרטית - אז אתה בעצם טוען שמי שמפר את חוות דעתך (מכובדת ככל שתהיה) הוא פושע.

במקרה זה, אנא הרשה לי לשאול מי מת ומשח אותך לתפקיד נשיא ישראל?

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] יתרה מכך - כשהחוק הוא רשע, אני אקרא לכולם להפר אותו.

אני מניח שהביטוי "חוק רשע" בא מהכתבים של תומאס אקווינס וההתיחסות שלו ל"חוק טבעי" שחייב לציית ל"חוקים האלוהיים" של הדת הנוצרית.
אם כן אני אפנה אותך לקרוא את מה שתומאס הובס כתב על "החוק הטבעי".

אם לא לכך התכוונת, ואין בדבריך מעבר ל"פשט" - אני אפנה אותך בחזרה לאותה הודעה שלי אליה כרגע התייחסת:
ציטוט:
הוא בטח לא צודק.
הדם שלך יותר אדום משלהם?

מכיוון שכבר קיבלת תשובה על נקודה זו באותה הודעה.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] אם מחר יחוקק בכנסת ברוב של 119 ח''כים, חוק שמורה לצה''ל לגרש את כל היהודים מהארץ,

ביום שזה יקרה אני אוותר על האזרחות שלי.
ואז, ורק אז, אני אצטרף לארגון שיתאים לעמדתי האידאולוגית ואפעל כנגד משטר גזעני שמבצע טיהור אתני לא-אלים.
שמירה על זכויותיך במדינה תוך הפרת חוק (ואתה עוד מוסיף חטא על פשע בהדחת אחרים להפרת חוק) זו צביעות לכל הפחות. על אחת כמה וכמה כשאה מנסה להתחמק מעונש שמגיע לך ע"פ חוק.
אם לעומת זאת הממשלה תחליט שהיא מעבירה את אזור מגורי לשליטת מדינה אחרת כלשהי, אני לא אתנגד להחלטת הממשלה.
אני אעשה את השיקול שלי האם אני מעדיף להגר למקום אחר, או להישאר במקום מושבי ולגשת מחר בבוקר לראשות העירונית של הממשלה החדשה ע"מ להנפיק תעודת תושב.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] בפרש עוד ישנו מקרים שבהם יעודדו פה אנשים להפר חוקים.

שוב, במקום לשטוח טיעונים אתה חוזר על אותן הצהרות בנוסח קצת שונה.
אז אני אחזור בשבילך שוב על אותה תשובה:
ציטוט:
זה דבר אחד להפר את החוק מסיבה אידאולוגית, ואח"כ לעמוד זקוף מול השופט ולטעון "זה מה שעשיתי, אלו היו הסיבות שלי, ואלו האמונות שלי שהביאו להחלטתי זו - ועכשיו אני מוכן לקבל כל עונש שיושת עלי בעבור מעשי אלו".
מעשה כזה אני הייתי מכבד.
תולעים אני מתעב.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] הפורום הזה נועד אחרי הכל לכך שאנשים יוכלו להביע את דעותיהם,

נכון, נכון ונכון.
ועדיין- הטפה להפרת חוק היא, בפני עצמה, לא חוקית במדינה זו, ולכן גם בפורום הקיים במדינה זו.
עד כדי כך פשוט.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] ההודעה הזו מופנית גם ל cre666 :

ברשותך, אני גם עניתי על ההצהרות שלך שקדמו להודעה אישית זו.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] הפאשיזם הוא תפיסת עולם שמעמידה את החוקים, המדינה, והשלטונות מעל לכל.

לא בדיוק, אבל בוא לא נדקדק בהגדרות הפעם, מכיוון שנגלה מהר מאוד שגם אני וגם אתה לא צודקים בהגדרתנו האחד את השני כפאשיסט (אתה לא חייב לסמוך עלי. אתה יכול פשוט להתחיל לקרוא את סאלגאדו, או'דופי, גבלס, נגאנו סייגו וכמובן את ג'יוואני גנטיל)

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] אני אדם של צדק ומצפון, ולכן אני האחרון שאפשר לקרא לו בכלל פאשיסט.

"אדם של צדק ומצפון"?
מה זה בדיוק אומר?
כשאתה אומר "צדק" - למה אתה מתכוון?
למה שמוסכם בחלק זה או אחר של האוכלוסיה כ"צודק"?
להרמוניה האידאלית המתוארת ב"רפובליקה" של אפלטון?
לצדק האלוהי המתואר באאוטיפרו של אפלטון? או לצדק האלוהי של אוקהאם? או לזה של סקוטוס?
ל"החוק הטבעי" של ג'ון לוק? או לזה של תומס הובס?
או אולי אתה מתכוון ל"מנטליות העבדים" שניטשה טען שיוצרת את הצדק כשמיכה להתגונן בה מפני המציאות?

אתה יודע כמה הגדרות שונות יש ל"צדק"? אתה יודע כמה פעמים חזיתי במצב בו אנשים פוגעים אנושות האחד בשני במריבה בה שניהם "צודקים" (כאשר אם הם היו עוצרים לשניה ומסתכלים על המצב בצורה מפוקחת, הם היו מוצאים פתרון הוגן לשני הצדדים)?

ובאשר למצפון- מצפון הוא היכולת להבדיל בין "טוב" ו"רע", או במילים אחרות להישמע לכללי המוסר.
זה לא מוסרי לבצע טיהור אתני.
זה לא מוסרי לא פחות להפיל אשמה כזו על אדם שפעל לשמירה על חוקי מדינתו.

ציטוט:
לב כל-רואה[/font]] המשטרה לא ניסתה להוכיח פה שום דבר.

להרשיע אותם במה?
בפגיעה בכבודו של עבריין ? (הוא שהה בתוך שטח צבאי סגור והתנגד למעצר. איך שלא תהפוך בזה הוא עבריין).
העבריין הזה הגיש תביעת ניזקין על כך שהשוטרים התנהגו באלימות נגדו, כאשר הוא התנגד למעצר.
הטענה שלהם הייתה שלא נגרם לו נזק - כלומר שהם לא השתמשו באלימות מופרזת.
מה הקושי פה???

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:04

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר