לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 13-03-2009, 09:57
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
צה''ל יפרסם מכרז לאספקת אינטרנט אזרחי

צה"ל יפרסם מכרז לאספקת אינטרנט אזרחי
מדובר במכרז מקוון למאות קווי אינטרנט בהיקף של 1.5 עד 10 מגה-ביט, כל אחד על החברות שצפויות להתמודד במכרז נמנות בזק בינלאומי, 013 נטוויז'ן, 012 סמייל ואינטרנט-בינת

צה"ל יפרסם לקראת סוף מרס מכרז לאספקת אינטרנט אזרחי לצה"ל בהיקף של עשרות מיליוני שקלים. כיום מחוברים אלפים בודדים של מחשבים בצה"ל לאינטרנט האזרחי, זאת בשונה מהאינטרנט הצה"לי הפנימי, המהווה רשת תקשורת נפרדת לחלוטין. המכרז שיפורסם יהיה מכרז מקוון למאות קווי אינטרנט בהיקף של 1.5-10 מגה-ביט, כל אחד. בענף מעריכים כי היקף המכרז יגיע ליותר מ-10 מיליון שקל בשנה. המכרז ייסגר לתקופה של שלוש שנים, כולל אופציה להארכה בשנתיים נוספות - שנה בכל פעם. ספקית האינטרנט של הצבא כיום היא בזק בינלאומי, ולמכרז צפויות לגשת בזק בינלאומי, 013 נטוויז'ן, 012 סמייל, וייתכן שאינטרנט-בינת.

קצין בכיר בצה"ל המקורב לפרויקט מסר כי בדומה למכרזים אחרים בתחום התקשורת, גם המכרז הזה עשוי להתרחב. לדוגמה, סיפר הקצין, פרויקט "ורד הרים" לתקשורת סלולרית מוצפנת, שנחשב להצלחה גדולה, עבר כבר ארבע הרחבות מעבר למתוכנן וכיום היקפו נאמד בפי שלושה מהתוכנית המקורית. "כשאנחנו רוצים לטפוח לעצמנו על השכם אנחנו אומרים שאנחנו מפעיל הסלולר החמישי במדינה, כי המערכות הסלולריות שלנו הן מורכבות, עם בקרה מרוכזת וכדומה, אבל למעשה אנחנו לא מתחרים בחברות הסלולר. אין לנו מיליוני משתמשים כמו לסלולריות ואנחנו מרוכזים בגזרות מסוימות".
http://www.news1.co.il/Archive/001-D-193768-00.html?tag=10-53-47

אני לא בטוח שזה רעיון כזה חכם להרחיב את התפוצה של האינטרנט האזרחי בצבא.. חיבור קרוב יותר בין צה"לנט לאינטרנט רק יחמיר את בעיות הב"מ..

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-03-2009, 18:04
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 5 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "איזה כיף!"

אתה מקשקש.

כל מקום בצה"ל שעוסק בקבלה, הכנסה לשירות ועבודה שוטפת של ציוד זר יכול להיות מחובר לאינטרנט אזרחי לצורך העבודה מול היצרנים בחו"ל.
זה נפוץ למדי בחה"א - כי אחרי הכל זה מקום שבו יש המון עבודה מול יצרנים בחו"ל, אבל קיים גם באגף התקשוב, למשל.

יש עוד כמה היבטים של אספקת אינטרנט אזרחי בצה"ל, ואני מניח שלא ידונו עליהם כאן, אבל גם הם סיבה מספקת לצורך הוצאת מכרז שכזה.

במספר בסיסי חה"א יש עמדות אינטרנט אזרחי באיזור השק"מ/ספריה/מועדונית, וטוב שכך. בעיני זה עדיף על YES. אגב, טענות תפנה לדרגי הפיקוד אצלך (לא זה רלוונטי כבר), ולא לחה"א שיודע איך לדאוג לחיילים שלו. אגב, חדרי האינטרנט שאני מכיר הגיעו מתרומות ייעודיות.

אני לא מכיר אף לא פקידה אחת בחה"א שמחוברת לאינטרנט אזרחי. אני כן מכיר חיבורים במספר לשכות של קצינים בכירים, ולא רק כחולים.

ישן 15-03-2009, 17:13
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 20 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "תעשה לי טובה"

אני רואה מה חיבור לאינטרנט עושה לג'ובניקים, ואני לא חושב שזה טוב. ואם להם זה לא טוב - אז גם לא לקרביים.
אתה קורא לזה עזות מצח, אני קורא לזה ת"ש. תחשוב שאם לא היה את הת"ש הזה, אף אחד לא היה רוצה להשאר דקה בבסיסי חה"א, אחרי הכל - יציאות גרועות, תפקידים מבעסים ושוחקים, ואין הילה של לוחמים...

חורים - חט"מרים נידחים, מתקני קשר עלובים, ומוצב או שניים באיו"ש. זה אני. אני לא אגיד שהתנאים שם הם הכי גרועים ששמעתי עליהם ,אבל זה היה גרוע בהרבה מחה"א (למעט האוכל).
אחרים שאני מכיר בילו במקומות אחרים.

ישן 15-03-2009, 18:22
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
אוי ואבוי
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "אני רואה מה חיבור לאינטרנט..."

אתה סותר את עצמך באותו המשפט, אם אתה צריך את כל הת"ש כדי להשאיר את החיילים בחיל האוויר, מה נראה לך שגורם לקרביים להשאר ביחידות שלהם? הילה? נו באמת, כבר צעקו עלי באוטובוס שעליתי עם תיקים יותר מדי גדולים. מה אינטרנט כבר יכול לעשות רע? איזה כמה עמדות נחמדות שיעבירו קצת את השעות הקשות והבודדות שעוברים על החיילם במוצבים השונים.

ואני לא רוצה להשמע בכיין (אני אפילו כבר לא חייל) אבל אתה יודע מזה חורים? חורים זה חברון, הר דוב, דליה, הדס, גלדיולה, שיירות, יציאות חרא זה 21, 28. ת"ש גרוע זה מוצב שורץ עכברושים, סליחה התכוונתי עכברתולים, שחיקה זה 8-8 מחסומים ביולי אוגוסט זה חווה 5 חווה 6 נשות ווטש, בצלם, מלחמה בעזה, עבודות מטבח עבודות רס"פ.

ישן 15-03-2009, 18:43
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אוי ואבוי"

אתה יודע, יש לי שני אחים שעברו את כל החרא הזה, אחד מהם אפילו לא בתור לוחם. לא זוכר אותם מתבכיינים על זה שהאח שלהם דופק אותם עם הת"ש שלו. ולחלק מהחט"מרים שביליתי בהם אפילו הם קראו חור...

אתה רוצה אינטרנט לפני שמטפלים בתברואה? או אחרי? ואם יש תקציב רק לצלחת YES אחת לכל מוצב (יש יותר מוצבים מבסיסי חה"א), אתה תעדיף להחליף את זה בעמדת אינטרנט אחת? אתה מכיר את הסיטאציה של מכות על על איזה ערוץ רואים? ואיך זה יהיה עם אינטרנט? ואיך תסביר לחיילים שיש להם חיבור סופר-דופר-מהיר לאינטרנט, אבל הם לא מחוברים למים ועדיין מקבלים אותם ממיכליות וכאלה?

ועם משמעת הב"מ של חיילינו היקרים, לא נראה לך שיעלו תמונות מצב מהגזרה שלנו? אולי איזה חכם אחד יחבר וובקאם...
אתה לא יכול, טכנית, לעשות השוואת ת"ש בין חה"א לבין גלדיולה או לבין הקריה לבין נ"ג XXX בחרמון. זה עולם אחר.
אגב, יש גם בעיה טכנית בכלל לחבר אינטרנט אזרחי לחלק מהמוצבים בצפון, אבל זה סיפור עצוב יותר.

ההבדל הקטן בין העורפיים של חה"א ללוחמים בגלדיולה, הוא שבחה"א רוב האנשים בכלל לא מבינים למה הם צריכים לסגור בבסיס כשהבית במרחק יריקה מהם.

ישן 15-03-2009, 22:38
צלמית המשתמש של NehemiaG

בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "העדיין קשה לך לקלוט"

אתה חזור לאותה נקודה שלא מבינים פה הרבה אנשים.
התקציבים בוזרו לזרועות, חילות, יחידות, תת יחידות. זה קרה עוד לפני שאני התגייסתי, וכנראה גם כשאתה היית בשירות חובה.. (עד לא מזמן היית גדודניק)
הביזור אומר שיש חלוקה הוגנת/צודקת בין הזרועות/יחידות, אבל הן יכולות לעשות כמעט ככל העולה על רוחן עם הכסף הזה.
זה אומר שמפקד יחידה יכול להוציא הרבה חיילים לטיול בירושלים, או להוציא מעט קצינים לטיול באילת + קלאבמד ETC.
זה אומר שמפקד יחידה יכול להחליט שהוא מעוניין שבשק"ם שלו יהיו 5 טלוויויות LCD ושתי טלוויזיות פלזמה, או שיחליפו את השולחנות הרקובים במשרדים של כל הגדוד..
זה אומר שמפקד חטמ"ר יכול להחליט שבינוי לא ירצפו את מגורי האבט"שניקים, אלא יזפתו את הגג של מוצבון נידח.
זה אומר שמפקד יחידה יכול להוציא הון תועפות על מזון לאירועים בכל הזדמנות של הגעת אח"מ, או לשפוך את הכסף הזה על שבועיים של אוכל מצויין (אבל לא מדהים כמו חה"א, חדר אוכל צ"א, טייסת 188, אי שם בעננים הסגולים) לכלל החטיבה.
זה אומר שמפקד יחידה יכול להחליט להוציא כסף על מיזוג של בניין, ולא להחליף את הצנרת האכולה של הבניין ממול.

וזה בלי לדבר על איך מנצלים כספי תרומה.

ישן 16-03-2009, 19:56
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "צה''ל יפרסם מכרז לאספקת אינטרנט אזרחי"

בלי להגרר לויכוחי ירוקים-כחולים, גולני-צנחנים, הפועל-בית"ר אני דווקא חושב שעמדות אינטרנט אזרחי יקטינו את סכנת הבמ"מ במחשבים הצה"ליים ויעזרו לחקוק בתודעת החיילים שהמחשבים הצה"ליים הם כלי עבודה, צל"מ אם תרצו, למטרות צבאיות בלבד ואילו עמדות האינטרנט המולבנות הן המיועדות לגלישה, התכתבות במייל/מסנג'ר, מינגלינג בפייסבוק ושאר ירקות.

אם צה"ל ישכיל לחזק את הלך המחשבה הזה בקרב החיילים ובמקביל יבצע פיקוח וניטור על המחשבים המולבנים לבדיקה שאף אחד לא מקשקש יותר מדי באינטרנט בנושאים צבאיים (בדומה ליחידת ההאזנות לקווי טלפון שפעלה בעבר) אז מדובר במהלך חיובי מאוד בעיניי.
ישן 17-03-2009, 00:22
  Incred2 Incred2 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.01.09
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "צה''ל יפרסם מכרז לאספקת אינטרנט אזרחי"

בדיוק היום הייתי בכנס השנתי ללוחמת מידע בעידן הממוחשב של " מכון נטוויז'ן לחקר האינטרנט "של אוניברסיטת תל אביב ,והשנה בנושא ההגנה על התשתיות הלאומיות .
( http://www.niis.tau.ac.il/text_item.aspx?tid=288 )

בלי להיכנס לתכנים הספציפיים שעברו בכנס ,נחמד שמביאים כל מיני אלופים ,חבר'ה מהמלמ"ב ( לשעבר ) וראש מוסד לשעבר ( שממש לא דיבר לעניין אגב ) אבל במה זה עוזר כשדוחפים אינטרנט לכל חור ?

מי שחושב שאפשר להגן באמת על דברים כשהם רק קרובים לאינטרנט כנראה פספס את החלק בתוכנית עובדה היום בו סיפרו על איך האמריקאים טוחנים את האנלייזר לשעבר בכלא הקנדי כבר שבעה חודשים בגלל כמה מיליונים שאומרים שהוא הוציא מהם .

נערך לאחרונה ע"י Incred2 בתאריך 17-03-2009 בשעה 00:30.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:11

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר