לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה    ברוכים הבאים לפורום צילום!!!       אוסף אתגרי הצילום של כל הזמנים   מצגת-סרטון ישראל 3 מוכנה כעת להפצה, לצפייה לחצו כאן חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תרבות ואמנות > צילום סטילס ווידאו
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2009, 23:22
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי K-a-M-u-Z-u שמתחילה ב "אין קשר בין RAW לבין עריכה. ..."

בשביל מה להשקיע בלימוד RAW, אם אפשר לצלם ב-JPEG ולהוציא תוצאות נהדרות?
אני אגלה לך: הWB של פלאש זהה לזה של יום שמש (כל הרעיון הוא ליצור אור לבן. אור שמש מוגדר כאור לבן) אלא אם הוא מוחזר ממשטח בגוון אחר.
היתרון היחיד של RAW על פני JPEG הוא בצילום אירועים, שם יש תאורה שמשתנה כל הזמן בהתאם למיקומך ולמיקום הסובבים אותך, ויש רגעים קריטיים שאתה חייב להוציא מהם תמונות טובות. כך, אם הפלאש לא הבזיק או אם מישהו הסתיר אותו, והרגע לא יחזור, אתה יכול לנסות לחלץ בעזרת הRAW קובץ נסבל.
מעבר לזה, באמת שאין לRAW שום יתרון בולט לעין.
[טוב, אתה יכול לחפש בפורום אשכולות בנושא. כתבו על זה מאות תגובות... בכל מקרה, בולט לעין שהתמונה הזו בהחלט לא ערוכה מספיק, ובכל זאת צולמה ב-RAW. יותר מזה, אתה טוען שחוסר העריכה הוא בדיוק בכלל הRAW. אז צלם בJPEG וזהו...]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2009, 00:34
צלמית המשתמש של K-a-M-u-Z-u
  משתמש זכר K-a-M-u-Z-u K-a-M-u-Z-u אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "בשביל מה להשקיע בלימוד RAW,..."

אני מבין שאת לא אוהבת RAW, אבל לטעון שאין שום יתרון בולט לעין לRAW ואין סיבה ללמוד? בטח שיש.
הרי צילום בJPG נותן למעבד של המצלמה להחליט איזה מידע הוא יזרוק ואיזה מידע ישמר.בעוד הRAW משאיר את כל המידע.מה שישאפשר לך לנצל אותו לעריכה יותר מדוקדקת.
אז נכון, במקרה הנוכחי, העיבוד של התמונה "חלש", אך זה לא בגלל הRAW.מי אמר שבJPG הייתי מקבל תוצאה טובה יותר?
כמו שכבר ציינתי, הסיבה שהצילום "אנמי" היא בגלל מחסור בזמן בטיפול ועריכה הנובעים מכך שלא ביצעתי אותם על המחשב שלי.ולא בגלל שצילמתי בRAW.
החסרון הבולט לעין של RAW, הוא נפח וזמן טיפול מה שהופך JPG לאטרקטיבי יותר.אבל זה לא אומר שלRAW אין יתרונות לשימוש "מתקדם" יותר בטיפול בצילומים.
חוץ מזה, תמיד קיימת האפשרות של הRAW+JPG, כך שאפשר להשתמש גם בJPG וגם בRAW במידת הצורך.

ישן 22-03-2009, 17:50
  bibigarf bibigarf אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.06.04
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "לא אמרתי שהעריכה ב-RAW גרועה..."

לשחף
לא השארת לי ברירה , אז גם אני מצטרף

אני יודע שאת מעריצה גדולה של קובי , ואכן יש מה להעריץ ,
רק זה שקובי לא משתמש במשהו , לא אומר שאותו משהו לא טוב
ורק כדי לסבר את האוזן , קובי גם לא נוסע לצילומים בלמבורגיני קוונטש
ולפי דעתי האישית זו ה- מכונית לצורך נסיעה לצילומים (ובכלל)

לצילום ב- RAW יש יתרונות משלו ( קל יותר לתקן WB , קל יותר לתקן סטופ ואפילו שנים של תאורה) אבל החשיבות הגדולה שלו , שהוא נותן את הפלט הגולמי של החיישן ,
מה שנותן למעבד אח"כ יותר אפשרויות משחק
לצילום ב- RAW יש גם חסרונות , גודל קובץ יותר גדול , חייבים לעבד את הפלט לפני הצגה
(ואפילו עיבוד מינימאלי של המרה מ- RAW ל- JPG) , ומהירות צילום
(לפחות בקנון הרצף בצילום RAW הוא חצי מהרצף בצילום JPG)

לצילום ב- JPG יש את היתרונות שלו , בעיקר בפלט הראשוני לפני העיבוד

אני אישית בד"כ משתמש בשניהם למעט במקרים בהם אני צריך או מהירות , או הרבה צילומים
ואז אני מצלם ב JPG ומתפלל חזק שה- WB לא יהיה מופרע מידי

ירון
I can think at all
( Kodachrome - paul Simon)

הגלריה שלי

ישן 22-03-2009, 18:43
צלמית המשתמש של שחף דרור
  משתמשת נקבה שחף דרור מנהל שחף דרור אינו מחובר  
מנהלת פורומי הצילום

חבר מתאריך: 12.04.05
שלח הודעה דרך ICQ אל שחף דרור
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי bibigarf שמתחילה ב "לשחף לא השארת לי ברירה , אז..."

עוד לא נתקלתי בצילום RAW שנערך בצורה שלא היתה יכולה להיעשות ב-JPEG.
אני כמובן לא מדברת על תיקוני חשיפה. בזה, אתם צודקים, יש יתרון ל-RAW. אבל כצלמים אנחנו צריכים ללמוד לצלם בחשיפה נכונה. נכון שיש טעויות, אבל צריך לראות אותן במצלמה ולתקן. ובכל מקרה, לרוב החריגה לא כ"כ גדולה, ואפשר לתקן גם מ-JPEG.
מתי בכל זאת יש בעיות חשיפה כ"כ גדולות שצריך את הטווח ש-RAW מאפשר? באירועים, בהם התאורה יכולה להשתנות מקצה לקצה בשניה (כי אנשים פתאום מסתירים לך את התאורה, או כי הפלאש לא הבזיק, למשל). בנוסף, באירועים אם צילום התפקשש לך, לפעמים זו בעיה גדולה (כי, כמו שכתבתי למעלה, באירועים יש עניין חזק של תפיסת הרגע).

ולכן ציינתי גם קודם שבצילומי אירועים הגיוני להשתמש ב-RAW.
ישן 23-03-2009, 00:39
צלמית המשתמש של K-a-M-u-Z-u
  משתמש זכר K-a-M-u-Z-u K-a-M-u-Z-u אינו מחובר  

חבר מתאריך: 18.12.05
בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי שחף דרור שמתחילה ב "עוד לא נתקלתי בצילום RAW..."

מה שברור, הוא שאין ויכוח על מה יותר טוב.כמו לכל דבר, תמיד תהיה אסכולה הטוענת שX יותר טוב מY ולהיפך.
מובן שלJPG יש הרבה יותר יתרונות לצלם הממוצע.
אך סתם הערה, מלבד אירועים, אני חושב שהRAW גם טוב לשימוש במקומות שתהיה לי רק הזדמנות אחת לצלם.כמו בנסיעות לחו"ל, או אירוע מיוחד.
נכון, שמלכתחילה אמורים לצלם כמו שצריך בכדי להמנע מכמה שיותר "טעויות" בצילום ולא להסתמך תמיד על המחשב כמוצא היחיד לפאשלות,אבל אני חושב שהיתרון של הRAW בכך שיכול לאפשר "שחזור" של צילום, או עיבוד קצת יותר רציני(למשל HDR מקובץ RAW בכמה חשיפות) או עיבוד מסויים לצילום בעתיד, בצורה שבה לא חשבתי עליה, שווים את זה.וכמו שידוע, עולם הצילום מתקדם ללא הפסקה.מי יודע מה יהיה ניתן לעשות עם קבצי RAW בעתיד...
כמו שציינתי, נראה לי שמעתה, אצלם RAW+JPEG בכדי שצילומים רגילים אשתמש בJPG(פחות עבודה) ובמידת הצורך, אם אצטרך בעתיד, אוכל לנצל את יתרונות הRAW.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 18:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר