לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 30-03-2009, 09:03
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
חיה"א: יירוט מזל"ט נחשב הפלת מטוס אויב

מאז 1985 לא הופלו כלי טיס של האויב, אבל בצה"ל מצאו דרך לתת כבוד לטייסים: שני מטוסים שיירטו מזל"טים של חיזבאללה זכו לעיטור הפלה
אמיר בוחבוט | 30/3/2009 8:18

חיל האוויר הישראלי אמנם מוערך מאוד בעולם ונחשב לחזק במזרח התיכון, אבל מטוסיו לא עוטרו בסימניההפלות הנחשקים מאז נובמבר 1985, אז הופלו שני מטוסי האויב האחרונים.

מזל"ט של חיזבאללה. צילום: אל-מנאר

בחודש נובמבר 2004 הצליח החיזבאללה להטיס מזל"ט משטח דרום לבנון לעבר שטח ישראל, בתגובה לטיסות חיל האוויר בשמי לבנון. בישראל נמתחה אז ביקורת על חיל האוויר, שלא הצליח לאתר את חדירת המזל"ט שעזב את השטח האווירי של ישראל בלי שאף אחד יבחין בו.

בדרכו חזרה ללבנון התרסק המזל"ט בים ונאסף על ידי דייגים לבנונים. גורמים בחיל האוויר הבהירו באותם ימים כי רשת ההגנה של החיל נועדה לאתר כלי טיס גדולים יותר.

כעבור שנה טען החיזבאללה כי הטיס מזל"ט נוסף בשמי ישראל "למטרות צילום" כהגדרתו, אך אף גורם צבאי לא אישר את הפרסום. במקביל נערכו טייסי חיל האוויר לאפשרות שהחיזבאללה ינסה להחדיר לשטח האווירי של ישראל מזל"טים נושאי חומר נפץ.
"הפלה של כל כלי טיס ראויה לציון"
ב-7 באוגוסט 2006, במהלך מלחמת לבנון השנייה, שוב הטיס החיזבאללה מזל"ט לעבר שטח מדינת ישראל. הפעם הוזנקו במהירות מטוסי קרב של חיל האוויר. מטוסי האף-16 הצליחו לאתר את המזל"ט, לעקוב אחריו ולהשמיד אותו מול חופי ישראל, צפונית מערבית לחיפה.

בתחקיר של חיל האוויר התברר כי צה"ל גילה את המזל"ט עוד בשטח לבנון - כעשר דקות לפני שחדר לתחום האווירי של ישראל. כעבור שישה ימים הופל מזל"ט נוסף ששוגר על ידי החיזבאללה.

למרות הביקורת שהתחוללה סביב חדירת המזל"טים לשמי ישראל, מחשש לחדירת מזל"טים ממולכדים, הדפו בחיל האוויר את הביקורת וטענו כי החיזבאללה מנסה לייצר תעמולה באמצעות שיגור המזל"טים. איראן הודתה באספקת אותם מזל"טים לחיזבאללה.

בחיל האוויר החליטו לסמן את
הפלת המזל"ט, או "אבביל" בלשון החיזבאללה, על גבי שני המטוסים שהפילו אותו. הסימון שנבחר שונה מן הסימון של הפלת מטוסים; הוא כולל את עץ הארז הירוק שנלקח מדגל מדינת לבנון, וסביבו עיגול שחור. חיל האוויר מסמן מאז 1948 את מטוסיו שהפיל לו מטוסי אויב באמצעות עיגול שחור המוקף בעיגול אדום.

על סימון הפלת המזל"טים של החיזבאללה בעזרת מטוסי האף-16 אמר אתמול תא"ל במיל' אבנר נווה, לשעבר ראש מטה החיל: "אין שום סיבה לא לסמן את הפלת המזל"ט של החיזבאללה על גבי המטוס. להפיל מזל"ט באמצעות מטוס קרב קשה הרבה יותר מלהפיל מטוס בקרב אוויר-אוויר. המזל"ט הוא קטן, קשה לאתר אותו ולעקוב אחריו וקשה לפגוע בו. אבל הטייסים שלנו הוכיחו אחרת. כל הפלה של כל כלי טיס ראויה לסימון".

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...&loc=3&tmp=4191

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 30-03-2009, 10:26
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "חיה"א: יירוט מזל"ט נחשב הפלת מטוס אויב"

שגיאות מביכות. שגיאה בעובדות (ראו תמונה למטה והשוו לטקסט), שגיאת כתיב שהופכת את משמעות המשפט ושגיאה שנובעת מחוסר ידע ואי לימוד הרקע לנושא לפני פירסום הידיעה.
ציטוט:
הסימון שנבחר שונה מן הסימון של הפלת מטוסים; הוא כולל את עץ הארז הירוק שנלקח מדגל מדינת לבנון, וסביבו עיגול שחור. חיל האוויר מסמן מאז 1948 את מטוסיו שהפיל לו מטוסי אויב באמצעות עיגול שחור המוקף בעיגול אדום.

מה החידוש בפירסום הסיפור הזה כחדשותי?
למה דווקא עכשיו?

דף מתוך הספר של עופר צידון Israeli Air Force Yearbook 2006-2007
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ברגע שאמצא את האשכול שדן בסימוני ההפלה אצרף את הדיון הזה לתוכו.

לצפיה בסירטון ההפלה

נערך לאחרונה ע"י יוסיפון בתאריך 30-03-2009 בשעה 10:37.
ישן 30-03-2009, 18:26
  double_o double_o אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.09.07
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי יוסיפון שמתחילה ב "אתה מדבר על הפלה בנ"מ של..."

יש לזה אישור מאתר חיל האוויר.
מתוך:http://www.iaf.org.il/Templates/Gen...809&docID=26286
על המב"ט (גירסת הצלום של הפירבי) במלחמת יום כיפור:
ב
ציטוט:
גזרה הדרומית פרסה הטייסת את מל"טי המב"ט לאתר דרומי ואולם לאחר תקיפה אווירית של רביעיית מטוסי מיג 17, דולגו המל"טים לבסיס ח"א. המב"ט הופעל באופן אינטנסיבי במשך 12 ימי לחימה, וביצע 19 גיחות, במהלכן נימחו 10 מל"טים. בסיום המלחמה נותרו בטייסת 2 מב"טים בלבד.

ובשל"ג:

ציטוט:
ה"זהבן" במלחמת "שלום הגליל"
ב-11 ביוני 1982 פרס גף זהבן לאתר צפוני וביצע את המשימות הבאות:
איסוף מודיעין על סוללות טק"א, איסוף מודיעין להשתתפות, דווח תוצאות תקיפה, הכוונת מטוסים לתקיפת טק"א ורק"ם אחר, איסוף מודיעין יבשה לטובת אוגדה, "עוצבת סיני" חיפוש מטוסים ומסוקים שהופלו וצלום צירי תנועה לצורך תיעוד. באחד מהמבצעים הצליח לזהות סוללת 8-A.S שהותקפה ע"י מטוסי קרב.
במהלך הטיסות אבד מטוס אחד בטיסה מבצעית לאחר שנפגע מקליע. כן נפגעו מספר מטוסים בתהליכי המראה ונחיתה אשר תוקנו בשטח.

מב"ט במלחמת "שלום הגליל"
מל"טי המב"ט ביצעו 3 גיחות, במהלכם הופלו 2 מב"טים בשטח סורי. מב"ט שלישי השלים את משימתו כמתוכנן, והונצל.

ישן 30-03-2009, 11:30
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
התאמה למציאות בשטח
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "חיה"א: יירוט מזל"ט נחשב הפלת מטוס אויב"

ציטוט:
מאז 1985 לא הופלו כלי טיס של האויב, אבל בצה"ל מצאו דרך לתת כבוד לטייסים

השורה הראשונה בכתבה הזו יוצרת רושם של זלזול, כאילו שחיל האוויר לא מצליח להפיל מטוסי קרב (אולי בגלל שאין הזדמנות) אז "ממציאים" הפלות חדשות.- זה הרושם שלי מהשורה הזו.

הפלת מל"ט/מזל"ט צריכה להחשב כהפלה מהסיבה הפשוטה שאם הפלת מטוס סיור נרשמת כהפלה אז הפלת מל"ט גם צריכה לקבל את אותו מעמד.

בימנו מל"טים שונים הופכים להיות מרכזיים יותר ויותר ומשמשים למגוון משימות שפעם היו נחלתם של מטוסים מאויישים בלבד כולל מטוסי קרב, חיל האוויר צריך להתאים את עצמו למצב החדש ולכן הכרה בהפלות של מ(ז)ל"טים היא נכונה לאור המציאות בשטח.

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 30-03-2009 בשעה 11:35.
ישן 30-03-2009, 12:42

שאלה היו הפלות ב 20 השנים האחרונות בעולם בכלל?

מצטער על התגובה בחלקים אבל פתאום נזכרתי שלא רק חיל האוויר הישראלי לא הפיל אף מטוס (לא כולל מל"טים) כבר 20 שנה, למעשה לא היו הפלות לאף חיל אוויר "מרכזי" בעולם (ארה"ב, רוסיה, מדינות אירופה ועוד) או בכלל כבר יותר מ 20 שנה.- זה נכון?

(לא מזמן היו הפלות של מטוסים של המורדים הטמילים בסרי לנקה)

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 30-03-2009, 12:56

בתגובה להודעה מספר 27 שנכתבה על ידי פלטיאל שמתחילה ב "SA6 הפיל בסרביה חמקן..."

התכוונתי להפלות אוויר-אוויר

אאל"ט היו מספר הפלות אוויר אוויר במלחמת המפרץ הראשונה, מאז? נאדה?

דווקא לא חסרות הפלות נ"מ (קרקע אוויר) בשני העשורים האחרונים תודות למלחמת המפרץ הראשנה, העימות בגיאורגיה (הגיאורגים הפילו שלושה מטוסים רוסים באש נ"מ מהקרקע?), הפלת F16 אמריקאי בבוסניה.

(ויליאם רארף אינג')
(אלוף מיל' עוזי דיין)

נערך לאחרונה ע"י צופה ורואה בתאריך 30-03-2009 בשעה 13:02.
ישן 30-03-2009, 13:23
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "התכוונתי להפלות אוויר-אוויר ..."

היו הרבה יירוטים וחמש הפלות בNFZ בעיראק 1992-2003.
שלושה מיג 23 ושני סוחוי 22 הופלו ע"י האמריקאים.
בנוסף F15ק אמריקאי הפיל שם שי בלקהוקים אמריקאים גם הם בשל טעות בזיהוי.
ראה הרחבה כאן.
בנוסףהיו הפלות במלחמת המפרץ והפלות במלחמת אירן עיראק.

ישן 30-03-2009, 23:33
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
בתגובה להודעה מספר 28 שנכתבה על ידי צופה ורואה שמתחילה ב "התכוונתי להפלות אוויר-אוויר ..."

חיל האויר של סרי-לנקה הפיל מספר כלי טיס של הנמרים הטמילים בשנים האחרונות.
כמו כן, ישנם דיווחים על הפלות של מספר כלי טיס בכמה מן הסיכסוכים המקומיים באפריקה.
אם זה בצא'ד,אריתראה או חבל דרפור בסודאן.

איני יודע אם זה נחשב,אך היו גם הפלות של מטוסים קלים שישמשו סוחרי סמים בדרום אמריקה.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 31-03-2009 בשעה 00:02.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 07:30

הדף נוצר ב 0.10 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר