לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה __ ברוכים הבאים לפורום מתגייסים וסדירים__ חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > מתגייסים וסדירים
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 09-04-2009, 00:16
  נירסו נירסו אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.02.09
גיבוש מטכ"ל

טוב אני אכתוב מאמר על הגיבוש האחרון שהיה

יום ראשון: מגיעים לתחנת רכבת עד הלום משם אוטובוסים לניצנים הרבה חברה הרבה לחץ וחששות ממה שיהיה מגיעים לשם מושיבים אתכם איזה חצי שעה ואז מתחילים להיקלט ורופא בודק אתכם ואוכלים ואז בעצם בערך באמצע היום מושיבים את כולם אומרים לכולם שאין שעונים פלאפון וצו'פרים בגיבוש הזה נותנים לכם מעטפה חומה ומכניסים הכל(בגיבושים שעברו היה מותר צו'פרים) ואז הולכים לחולות כולם מתיישבים המגבשים באים ומפקד הגיבוש מקריא שמות לפי קבוצות וכל קבוצה הולכת למגבשים שלה ואז בעצם נותנים לכם מספר ומתחיל היום מביאים את הציוד המחלקתי(כיסאות למגבשים אלונקות שקים) הכל על זמנים מביאים לכם סטופר לנו בהתחלה לא היה אז היינו צריכים לספור לבד ואז המגבשים לוקחים אותנו לדיונות אם הקיטבג האישי(הציוד שקיבלת שם) והציוד המחלקתי מוצאים להם איזה מסלול יפה המגבשים מתיישבים שולחים מישהו לשים אלונקה בצד אחד ואלונקה בצד שני ובעצם המגבש אומר לאיזה אלונקה הוא רוצה שנגיע וככה יוצאים לסדרי הגעה איזה 20 דקות לי ספציפית הקטע הזה היה ממש קשה כי הייתי חולה וממש היה קשה בשבילי לנשום אבל למרות זאת הלך לי ממש טוב טוב אחרי איזה רבע שעה של סדרי הגעה הוא נותן 4 דקות לשתות ויאללה מרוץ פילים(אתה רץ עם הקיטבג האישי) אותו דבר עוד איזה 20 25 דקות משהו כזה לפי דעתי ואז הפסקת שתיה ועוד מקצה של 25 דקות אחר כך מקפלים הכל ולוקחים אותנו למקום אחר מן מסלול כזה ארוך עם עליות וירידות ואומרים לכולם לרדת למצב זחילה ותזחלו לכיוון דרום עד שנגיד לכם לעצור ככה אתם זוחלים בערך 25 דקות עכשיו אני יגיד לכם טיפ שלי בקטע של הזחילה באמת שזה לא קשור לכלום כאילו לא משנה זחלתם פעם לא זחלתם פעם למרות שמומלץ לתרגל את זה אבל הקטע זה לא עכשיו לעשות את זה בספרינט ואז לעצור תזחלו כמה שיותר מהר אבל הקטע זה לא להפסיק תאטו את הקצב אבל אל תפסיקו פשוט תגידו בראש שאתם זוחלים לא משנה מה תזיזו את הרגליים ובקטע מסוים זה פשוט יהיה לכם כמו רפלקס שאתם לא תשלטו ולא משנה כמה עייפים תהיו. טוב אחרי מקצה אחד של זחילות עושים הפסקה של 10 דקות ושוב תזחלו לכיוון צפון עד שאתה בעצם מגיע לנקודת מוצא ואז הפסקה וזהו בעיקרון אתה אוכל יש כמה חידות של המפקדים וזהו מקים את האוהל סיירים וכל מיני העברת זמנים אתה עוזר לרס"פ וכאלה דברים טוב הולך לישון הם נותנים בעיקרון מספיק זמן ואתה מתעורר בעצם בלי אור בוקר כמו כל הלילות הבאים חוץ מהאחרון כל הלילות אתה הולך לישון בחושך ומיתעורר בחושך טוב אז ביום השני שוב מתעורר 3 דקות בשלשות כל הקבוצה עם הציוד המחלקתי ויאללה לדיונות סדרי הגעה אלונקה סוציומטרית על דיונה מכובדת כמובן הפסקות בין לבין ואז מפסיקים קצת ונותנים לנו לצייר מפת ישראל עם כל הגבולות ומקומות ספציפים בתוך 20 דקות והמגבשים עוברים ושואלים שאלות אותי שאלו מה גובה החרמון מה הגובה של ים המלח של ים התיכון שאלו איפה זה צפון מהמקום שאני הייתי המלצה שלי בקטע הזה זה ללמוד את המפה לפני לתרגל קצת אני למדתי והלך לי ממש טוב במפה לדעתי הם היו מרוצים ותנסו להיות יצירתיים גם אחרי זה חזרה שוב אלונקה סוציומטרית ואז הולכים לשטת של תרגילי החשיבה נותנים לנו כלים ותרגלים ואתה צריך לפתור בעיקרון הם רוצים לראות אותך איך אתה משתלב בקבוצה ואיזה רעיונות יש לך ואיך אתה מוציא אותם לפועל אני סתם אתן דוגמא הם סימנו איזה שטת שאמרו שהוא ממולכד ונתנו 3 חביות 3 קרשים ואלונקה עם שקים ואמרו שאנחנו צריכים איכשהו לעבור עם האלנוקה דרך השטח כאשר רק לחביות מותר לגעת בשטח וכזה סגנון בעצם של תרגילים אחרי זה עשינו שקים(אני לא מפרט על זמני אכילה יש לכם זמן רבע שעה בממוצע ומנות קרב) וזהו עוד עבודות רס"פ והולכים לישון כאשר יודעים שיהיה הקפצה וכמובן הקפצה יש לנו מסע אלונקה לכל צוות ויאללה מתחילים טוב במסע אני יכול להגיד לכם תהיו כמה שיותר על האלונקה אבל אל תהיו סוציומטים ואל תשארו בכוח על האלונקה היו הרבה שנישארו שכבר לא סחבו את האלונקה שהם ניסחבו איתה וזה לא כזה עזר לכולם והמגבשים כתבו אותםאני הייתי רוב המסע על האלונקה אבל היו קטעים שהרגשתי שאני סוחב אותה לבד ואחרי כמה דקות שאני מרגיש שאני סוחב אותה לבד ואני כבר לא יכול יותר אז הרמתי יד טוב המסע היה בערך 4 4 וחצי קילומטר ממש לא משהו רציני עובר מהר אחרי המסע יש עוד כמה תרגילים חמודים כאלה מציירים מעגל כל אחד שם שק מאחורה במכנס כמו זנב ובעצם כל אחד צריך לגנוב לשני ומי שיש לו הכי הרבה מנצח ואחרי זה באה מישהי עם שאלוני סוציומטרי ממלאים את השאלונים וחוזרים למאהל עם הציוד מחקלתי והמגבשים קוראים לכל אחד לראיון אישי בראיון הם שואלים על הקורות חיים ואולי קצת מעבר אצלי הם שאלו תכונות טובות תכונות רעות ושאלו מה אני רוצה מה המטרה שלי בעצם וזהו טוב אחרי השיחות וכל זה כמובן תוך כדי אתה עושה משהו משפצר או עבודות רס"פ אחרי זה המפקד גיבוש שוב קורא לכולם למקום כזה בשטח ליד המאהל כל מי שנישאר עד עכשיו בגיבוש וזהו הוא מקריא קבוצות חדשות ובערך עוד בין 80 ל100 איש עפים כבר נשארנו בערך 250 270 איש בגיבוש וזהו אתה כבר בקבוצה השניה עם מפקדים בהרבה יותר מגעילים בהרבה יותר דיסטנס בהרבה יותר מפחידים וכמובן שאצלי בקבוצה היו סוסים מטורפים שהייתי צריך להילחם על כל מקום ממש בשיניים טוב לוקחים ציוד מחלקתי והולכים לדיונה סדרי הגעה אלונקה סוציומטרית ותרגיל עם שילוב של שקים זחילות וספרינטים זה היה יום קשה יחסית פיזית לפחות גם המפקדים שלי תמיד נתנו לנו חידות וכאלה דברים טוב לאחר מכן מגיע החושך וחוזרים למאהל אוכלים המפקדים נותנים כל מיני חידות ואז לישון הקפצה סתם ככה אורמים יש לכם 3 דקות להיות בשלשות אתם קמים ומקווים שיחזירו לישון המדריכים עוברים לראות מי לא קם ורושמים כמובן ואז חוזרים לישון אחרי כמה דקות שוב הקפצה ושוב חוזרים לישון מיתעוררים ציוד מחלקתי באוויר ויאללה לשטח שוב שילוב של תרגיל ספרינט שקים וזחילות ככה בערך 40 דקות ואז מנוחה עם חידות ואלונקה סוציוטרית אחרי זה הפסקה ואז בורות ושוב לאחר מכן תרגיל עם השק שהוא בעצם זנב ומלך המעגל אחרי זה בעצם דחיפות ומי שנישאר אחרון במעגל הוא המלך אחר כך תרגיל היתגנבות תנסו להיות יצירתיים אל תהיו כמו כולם הרוב מתחילים לזחול פשוט ולהיות שקופים באמת שתעשו משהו מיוחד שיקנה את המגבשים תנסו איכשהו להיתחפש לשנות משהו שלא יזהו אותכם תחשבו לפני שאתם פועלים. אחרי זה חוזרים נותנים לנו מאמר לקרוא ואוכלים הפסקה יפה כזאת אחרי זה לקראת 4 אני מתאר לעצמי לוקחים אותנו עם הציוד המחלקתי לדיונה הכי מפחידה שראיתי בחיים שלי ואני ראיתי דיונות משהו באמת מפחיד ואלונקה עם 3 שקים באוויר תרדו את הדיונה ותעלו אותה ככה עשינו בערך 45 דקות הפסקה של רבע שעה עם חידה ואחרי זה שוב 45 דקות עם האלונקה שוב אתה עולה ויורד וזהו אחרי זה בעצם סיימתם את הקטע הפיזי מגיעים ממלאים סוציומטרי מחזירים את הציוד המחלקתי ומחכים לשיחות עם המגבשים הרבה שולחים לפסיכולוג אותי לא שלחו זה ממש הלחיץ אותי אז אל תילחצו באמת שניראה לי שהם סתם בוחרים גם באקראי. אוקיי הולכים לישון קמים באור בוקר ומתחילים עבודות רס"ר כל היום מקפלים וזה ואז אחרי הרבה זמן של עבודות רס"ר והרבה זמן שאתה יושב ומחכה מגיעות התוצאות

התחילו את הגיבוש:450
סיימו:260
עברו:95(כולל 669)
מטכ"ל:25
שלדג:20-30
669: 42
המספרים בערך

טוב כמה טיפים לסוף תראו בסופו של דבר הגיבוש הזה יקבע את ההשקעה שלכם תנו הכלל אבל הכל תכניסו לעצמכם לראש שאתם תמיד נותנים את המאה אחוז אל תיראו שבוזים תמיד תנסו להיות הכי עירניים שיש אל תילכו כמו מסכנים באמת תיישרו מבט תסתכלו קדימה ותדעו תמיד לא לשקוע בשביזות.

מקווה שעזרתי=]
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:49

הדף נוצר ב 0.06 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר