לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 21-03-2009, 21:12
  op9090 op9090 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.04.07
נוטרל מטען חבלה שנמצא במכונית בכניסה לקניון לב המפרץ

חבלני משטרת זבולון נטרלו מטען חבלה שהיה בתוך רכב פרטי בכניסה לקניון לב המפרץ בחיפה. בעקבות זאת פונו מאות בני אדם שהיה באותה שעה בקניון וכעת עשרות שוטרים וחבלנים עורכים סריקות בכל הקניון בעקבות חשד כי יש מטענים נוספים. עדיין לא ברור אם מדובר באירוע על רקע לאומני או פלילי.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/869/053.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

מטען נמצא במכונית ליד קניון לב המפרץ

המטען נמצא בתיק במכונית ליד הקניון לב המפרץ. כוחות גדולים של משטרה וחבלנים הוזעקו. יבדקו בין היתר אם המטען יועד לגורמים פליליים

מטען חבלה נמצא בתיק במכונית בחניון ליד קניון לב המפרץ בחיפה. חבלנים פועלים לניטרול המטען. המשטרה פינתה את האגף בקניון הסמוך לחניון, מחשש לפגיעה.

המטען התגלה בזכות פיצוץ קל שנשמע ממכונית סובארו בחניון הסמוך לקניון לב המפרץ. המכונית שייכת לתושבת ירושלים. בעקבות אותו פיצוץ קל הוזעקו למקום חבלנים שאיתרו תיק חשוד שבו ככל הנראה מצוי מטען נוסף. כוחות גדולים של משטרה וחבלנים הוזעקו למקום. חבלני המשטרה טיפלו בתיק. במקביל, נערכו סריקות בחניון כולו על מנת לוודא אם קיימים מטענים נוספים.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3689876,00.html

נערך לאחרונה ע"י op9090 בתאריך 21-03-2009 בשעה 21:14.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-03-2009, 09:48
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

חבר מתאריך: 28.10.01
דן, אתה צודק. צריך לכתוב שבעלת הרכב היא ע-ר-ב-י-ה מירושלים, ולא ממזרח ירושלים...
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "מדוע להדגיש - הרי ירושלים היא אחת לנצח נצחים"

העניין הוא שבגלל אנשים שמחזיקים בעמדות דומות לשלך, התחילו לכתוב בעיתונים בשמות קוד, ובלבד
לא לכתוב את המילה "ערבי". כך גילינו שכאשר מתפרסת כתבה על "תושב הצפון שדרס בטעות את אחיינו
בן השנתיים", עלינו לתרגם את "תושב הצפון", ל"ערבי". גם הצירוף "אזרח ישראלי", כשהוא מופיע
בהקשר פלילי/חבלני, מעיד לרוב על מוצא ערבי - למשל, "אזרח ישראלי ריגל לטובת חזבאללה"...

ביום שאתה וחבריך תסכימו לזנוח את שמות הקוד, לא תהיה בעייה להגיע למוסכמות כתיבה נוחות לכולם.
י-ם היא אכן עיר אחת - שם הקוד "מזרח ירושלים", מיועד לסימון ערבים בעיר (גם אם מדובר בערבים
שגרים בדרום העיר או צפונה...).
ישן 22-03-2009, 16:04
  ישראל היפה ישראל היפה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 25.10.04
אני המצאתי את עם ישראל ? כנוי לעמינו כעם ישראל קדם הרבה לכנויו כעם היהודי
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "דן, אכן יש בעייה עם הגדרותיך לעם היהודי - בעיקר ההתכחשות לעצם קיומו..."

מי שמתכחש לקיומו של עם ישראל זה אתה ולא אני. אינני מתכחש גם לקיומו של העם היהודי, שצמח ממנו ומתבסס עליו. אינני מתכחש גם לזהות עם ישראל === לעם היהודי.

ההפרדה אצלי היא רק לגבי ההשלכות הדתיות. היהדות היא דת והשמוש בכנוי היהודי כולל מאמינים ומי שאינם מאמינים. אינני חושב שבעולמנו הלאום חייב להזדהות עם האמונה. לכן אני מציע להפריד בין המינוחים. כולנו שייכים לעם ישראל לא כולנו מאמינים בדת היהודית ו/או בכל דת אחרת.
יש כל כך הרבה משותף בקרב עם ישראל ללא הקשר לדת ישראל. זאת למרות ש"בזכותה" (לטוב או לרע) עם ישראל, למרות פזורו והתלאות שעבר, נותר עד עצם היום הזה.
היום הדת הפכה מגורם מלכד לגורם מפריד (ראה 300,000 פסולי חיתון) ויוצרת בקרבנו שני עמים, שרק הפרדה בין הדת למדינה, יצילנו מיצירת מצב זה.
ישן 22-03-2009, 16:26
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

לא את עם ישראל המצאת, אלא את העם הישראלי. עם ישראל הוא העם היהודי, דן.
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אני המצאתי את עם ישראל ? כנוי לעמינו כעם ישראל קדם הרבה לכנויו כעם היהודי"

זה לא באמת משנה במה אתה מאמין. היהדות היא עם ואמונה גם יחד. אתה יכול להתנגד לרעיון הזה,
ולהכחישו עד שיכחילו פניך - אבל העובדה שמאות אלפי חילוניים מובהקים דוברים עשרות שפות, באו
הנה, מלמדת שהקשר הלאומי התעלה על כל דבר שאתה יכול לדמיין. כולם יהודים, אלה שבאו מעראק,
ואלה ממרוקו, ואלה מרוסיה, ואלה מפולין.

אגב, אהבתי את המרכאות שלך. מסתבר שהשרדות העם היהודי במשך אלפי שנים, ממש חורה לך. אתה
חייב להגמל מהאנטישמיות הזו, דן - להיות אנטישמי במדינת היהודים זה כמו להיות תומך KKK בלב
הארלם...
ישן 23-03-2009, 05:20

היהדות היא עם ואמונה
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "לא את עם ישראל המצאת, אלא את העם הישראלי. עם ישראל הוא העם היהודי, דן."

כיצד אתה מגדיר את אלו שאינם מאמינים - האם הם אינם יהודים בעיניך.
מדוע חייבים להגדיר לאום על פי האמונה הדתית של האדם ? לא צריך ואסור שיהיה קשר בין הדברים. זה רק מביא לפרוד ופרוק.
מדוע, שעל מנת להצטרף ללאום היהודי - מספיק גיור (אורטודוקסי ?) המחייב את המתגייר בשמורם של חוקי הדת. מדוע לעשות שקר ולגייר אנשים שהאמונה היא מהם והלאה.
מדוע שלא לקבוע חוקי הצטרפות, כאזרחי מדינת ישראל תחילה, מה שיביא במהלך הדורות וההתערות בארץ, שיהפוך את המצטרף וצאצאיו לבני הלאום היהודי (כהגדרתך) והישראלי (כהגדרתי המוצעת). חוקים שאינם מחייבים באמונה דתית כל שהיא.

כל כוונתי היא בהפרדת הדת מהמדינה וביטול המחסום האמונתי (הנקבע ע"י הרבנות האורטודוקסית) בפני אלו החפצים להפוך לישראלים לכל דבר ועיקר.
מהו ישראלי בעיני כבר כתבתי רבות ואין בכוונתי לחזור על דיונים שנערכו בעבר.

באשר לשרידותו של עם ישראל/ העם היהודי לא חורה לי כלל. זוהי עובדה, עובדה מופלאה ואני גאה בדיעבד להיות חלק ממנו. עם ישראל הוא העם, שתורתו הייתה אור לגויים, למרות שלא הוא היוה, בלעדית, את אבן היסוד לחוקים, המשפטים והסיפורים המופיעים בתורה. צר לי שהיום מאמצים יותר את דרך הנקם והשילם ושמים בצד את דרך המוסר והשאיפה לאחוות ימים.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 23-03-2009 בשעה 05:29.
ישן 23-03-2009, 10:52

אתה צודק בהחלט שמדינת ישראל היא מדינה יהודית בעיקרה
בתגובה להודעה מספר 21 שנכתבה על ידי moozes שמתחילה ב "אנסה להסביר לאט, זאת מדינת..."

לפיכך ליהודים קיימת זכות השיבה והעליה לארץ, מה שאינו קיים למי שאינם יהודים.

אני רק מערער על הדרך להצטרפות לעם היהודי, שהיא כיום באמצעות גיור על פי חוקי האורטודוקסיה.
לפיכך אני רואה בצורך בהחלפת המונחים: יהודי הוא כל מי שמאמין באלוהיי ישראל ( ללא כל התייחסות למוצאו האתני - המתבטל בעקבות הגיור); ישראלי הוא יהודי שאיננו מאמין באלוהיי ישראל ו/או איננו מאמין כלל והצטרפותו לעם ישראל מותנה בקריטריונים, שאינם מחייבים אמונה בדת כל שהיא.

זכותה של ההלכה לקבוע את יהדותו של אדם על פי אמונתו וכלליה. אני שולל זכותה לקבוע מי שיך לעם ישראל ומי איננו שייך. היום כאשר קיימת הגדרה זהה לעם ולאמונה - נזרקים יהודים/ישראלים טובים לשוליים ובמקום עם אחד יוצרו שני עמים. מה שכל הצוררים בכל הדורות לא עשו (לא הפרידו בין יהודים כשרים לבין כאלו שחיו והרגשו כיהודים כולל הסביבה שהתייחסה אליהם כיהודים) , נעשה היום לאור היום במדינת ישראל.
ישן 23-03-2009, 11:00

העם היהודי אינו רק הגדרה שלי, אלא של כל האנושות. לא אני המצאתי את ה"ג'ואיש פיפל",
בתגובה להודעה מספר 25 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ודאי שהם יהודים, דן. רק אתה מתכחש ליהדותם וממציא להם לאומיות אחרת..."

האם כל אלו המוגדרים ע"י הגויים כיהודים, אכן נחשבים כיהודים גם במדינת ישראל. לדאבוני מדינת ישראל איננה מכירה בכולם כיהודים ודורשת מכל אחד ואחת גיור ואפילו גיור לחומרה.
הדרישה כוללת ניהול אורח חיים דתי בניגוד לאלו של"מזלם" הוגדרו מראש כיהודים. אותם עדין אין מוציאים מכלל ישראל עקב אי אמונתם.

לגבי עזמי, כדאי שתלמד. הוא איננו מתייחס לעם ישראל הוא מדבר על אזרחות ישראלית, שזהו דבר אחר לגמרי.
אני שולל את תפיסתו של עזמי, לעומת כל אלו הדוגלים בארץ ישראל השלימה, שיביאו בוא היום למדינת כל אזרחיה. אני דוגל במדינת ישראל, שרוב אזרחיה ישראליים, שהיא מדינה יהודית דמוקרטית.
החיבור שאתה עושה ביני לבין אמונתו ודרכו של עזמי, אין לו כל בסיס קיומי והוא נובע, במקרה הטוב מחוסר הבנה בסיסית ובמקרה האחר, פשוט זריקת רפש והכפשה, כלפי מי שאיננו מסכים עם דעותיך.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 23-03-2009 בשעה 11:07.
ישן 23-03-2009, 11:10
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

ודאי שלא המצאת את העם היהודי, אלא את העם הישראלי (טוב, גם עזמי עזר...)
בתגובה להודעה מספר 26 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "העם היהודי אינו רק הגדרה שלי, אלא של כל האנושות. לא אני המצאתי את ה"ג'ואיש פיפל","

העם היהודי הוא מוסכמה בינ"ל מקובלת ע"י יהודים ולא יהודים מזה אלפי שנים. פילושמים ואנטישמים
היו מודעים לקיומו, ורק לאחרונה, החלה התכחשות אליו שמקורה בתפיסות אנטי ציוניות.

מדינת ישראל לא דורשת אורח חיים דתי ממתגיירים. יש אכן מקום להקלות בעניין הזה, אבל הניסיון שלך
לטעון כאילו רק גרים שחיים כדתיים מוכרים כיהודים, הוא אפילו לא בדיחה. אני מכיר יותר מגר חילוני
לחלוטין אחד.
השטות השנייה כאילו "עדיין" מאפשרים לחילוניים להיות מוגדרים כיהודים, מלמדת על עומק הבורות שלך
ביהדות. עוד לא נולד החרדי שיעז לפקפק ביהדות של חילוני שנולד כיהודי. הוא יגדירו כתינוק שנשבה,
או כחוטא או איך שלא תרצה - אבל הוא לא יעלה על דעתו לפקפק ביהדותו. היחיד שמעז לפקפק ביהדות
של אנשים פה, זה אתה, וזה נובע מעמדותיך האוטו-אנטישמיות והאנטי ציוניות.
ישן 23-03-2009, 13:22

אז אתה בעד ביטול זכות הסבא בחוק השבות
בתגובה להודעה מספר 29 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "הם צצו בגלל סעיף הסבא בחוק השבות, ובגלל מערכת שאכן לא נערכה כראוי לקראתם"

שים לב אתה סותר את עצמך.
או שאתה מתייחס לאלו המוגדרים כ"ג'ואיש פיפל" כאל יהודים (זאת ההתייחסות אליה הם ראויים) או שאתה בעד לבדוק כל אחד בציציותיו, על פי ההגדרה האורטודוקסית.
זכות הסבא, שהיא המיעוט שבמעוט, מאפשר לעלות לארץ ולקבל אזרחות ישראלית, אבל הוא איננו משייך את הזכאי להשתייך לעם היהודי. הוא מצוי מחוץ למחנה מבחינה זאת.
מי שחפץ להיות יהודי, כלומר להאמין באלוהי ישראל שיתגייר. מי שרוצה לחבור לעם היהודי (הוא עם ישראל על פי הגדרתי הסמנתית - לא העקרונית), יש לאפשר לו זאת בדרך אחרת.
גיורי "אינסנט" הם מעשי רמיה. הם נעשים בעבור אנשים שלא האמונה בדת ישראל בראש מעניהם אלא אינטרסים אחרים וזרים.
ישן 23-03-2009, 13:34
צלמית המשתמש של ori
  ori ori אינו מחובר  
אדמין לשעבר

רק אצלך בראש מי שחפץ להיות יהודי, חייב לחפוץ גם להאמין באלוהי ישראל...
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי ישראל היפה שמתחילה ב "אז אתה בעד ביטול זכות הסבא בחוק השבות"

כבר הסברתי לך שיש גרים חילוניים לגמרי.
אני לא נגד סעיף הסבא בחוק השבות, ובלבד שהעולים על פיו יתחייבו להתגייר לכשיעלו לארץ. אין טעם
להחזיק כאן כינוס ענקי של גויים...

גיורי אינסטנט הם מעשי רמייה רק בעיניך ובעיני הקיצוניים שבחרדים. הם עושים זאת בגלל שהם
מאמינים שיהודים צריכים להיות דתיים וגיור חייב להיות רק כשהמתגייר מתחייב לשמור מצוות, ואתה
עושה זאת כי אתה שונא יהודים, ולא נוח לך לראות איך אנשים הופכים להיות יהודים מבלי שיהפכו להיות
יהודים כמו שהם מצטיירים בראשך (עם אף ארוך, פיאות מגודלים, ואולי איזה ילד נוצרי או שניים בתוך
השק...).
ישן 24-03-2009, 06:39

העם היהודי והדת היהודית חד הם
בתגובה להודעה מספר 33 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ההסבר פשוט להפליא, דן: הצטרפות לעם היהודי מחייבת הפיכה לחלק מהדת הזו"

אז כיצד זה מסתדר עם המשפט הבא מבית מדרשך: "כבר הסברתי לך שיש גרים חילוניים לגמרי"

כיצד אתה כולל בתוך העם היהודי אנשים שאינם מאמינים כלל לא בדת היהודית ולא בכל דת אחרת.

זוהי הבעיה שלנו, שאין הפרדה בין הדת והלאום.
כאשר הלאום אפילו על פי דעתך, כולל מאמינים ומי שאינם מאמינים בדת ישראל והדת כוללת אך ורק את המאמינים וגם בתוכם היא מכניסה סייגים. אם ברצוננו להיות לאום אחד חזק הקיים בזכות עצמו, חייבת להיות הפרדה בין השנים.

חלק מהבעיה היא אכן ש"אני מבטיח לך שיהודים דתיים אפילו לא מנסים להבין טקסטים שלומיסטיים ". התורה והתנ"ך כולו מלאה בטקסטים שלומיסטים. הצרה שהמאמינים ובעיקר הפסבדו-מאמינים לוקחים מהתנ"ך רק את פרקי הנקם והשילם ושנאת הדורות ו"זורקים" ו"דורסים" את כל מה שקשור בנושאי השלום והרוגע. למרות שבתפילות הם אומרים אוטומטית דברי שלום אבל הם, רק מן הפה אל החוץ לצורכי הטכס ותו לא.

נערך לאחרונה ע"י ישראל היפה בתאריך 24-03-2009 בשעה 06:45.
ישן 24-03-2009, 10:50
צלמית המשתמש של maorhag
  maorhag maorhag אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.01.06
שלח הודעה דרך MSN אל maorhag
אורי,לא מאמין שאני אומר את זה אבל
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי ori שמתחילה ב "ברוב הדתות אין לדת משמעות אם אינך מקיים מצוותיה, אבל היהדות היא ג-ם לאום"

דן צודק....גר שבא להתגייר חייב לקבל על עצמו אורח חיים דתי וחיי תורה,אם אח"כ הוא נהיה חילוני זה בעיה שלו אבל אם בשעת הגיור הוא מראש אמר או חשב או התכוון לא לשמור תורה בשלב כלהו אחר הגיור אז הגיור שלו פשוט לא תקף.....כאילו לא גיירו אותו.
ובאמת אין עניין של "אני שייך לדת X אבל לא מקיים אותה" אז במה מתבטאת השייכות? באותה מידה אני מוסלמי אבל אני לא הולך למסגד.....
דת זה חוק,זה מצוות,לא קיימת אותם אתה לא דתי
לעומת זאת לאום זה לא חוקים מסויימם,זו קבוצה אתנית
וזה למה זה מסביר שאם יהודי יחליט להיות חילוני הוא עדיין יהודי (כי הוא נולד ככה,אי אפשר לקחת ממנו את זה,זה הלאום שלו) מצד שני תנאי הכניסה להיות יהודי אם אתה לא זה לשמור תורה,כי זה הולך ביחד....
והערה קטנה לדן:דתיים לא שלומיסטים ולא לא שלומיסטים,אנחנו עושים מה שכתוב ומה שצריך חד וחלק. ברור שאף אחד לא מחפש מלחמה וגם אצלנו יש מונח של שלום אבל שלום זה יופיע רק שנגמור את כיבוש הארץ שלנו ואת חטא המרגלים שלא אוהבים את הארץ...הרי לא תחשוב שאנחנו ננסה לכבוש את רוסיה נגיד (אפילו אם היה בכוחנו לעשות כן)? אנחנו רוצים את א"י ולא מוכנים להתפשר על מילימטר ממנה,בעיקר כי זה גזרת האל,ולכן אנחנו במלחמה....והטקסטים השלומיסטים שאתה אולי מוצא בתנ"ך בטוח לא מדברים על מה שאתה חושב (אתה מוזמן להביא אותם ולראות)

נערך לאחרונה ע"י maorhag בתאריך 24-03-2009 בשעה 10:53.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 06:16

הדף נוצר ב 0.13 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר