לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-03-2009, 23:19
  טל ענבר טל ענבר אינו מחובר  
מומחה לתעופה, תעופה צבאית, חלל ולווינות. חוקר בכיר במכון פישר

חבר מתאריך: 02.07.05
"כשאני גולשת באינטרנט, אני לא מתרגשת ממה שאני רואה" - הצנזורית הראשית והאינטרנט

הצנזורה הצבאית הראשית מפקחת מעתה גם על בלוגים

http://dover.idf.il/IDF/News_Channe.../09/13/1308.htm

"צנזורה הצבאית החלה באחרונה לפקח גם על הכתוב בחלק מהבלוגים המפורסמים ברשת האינטרנט. הצנזורית הצבאית הראשית, אל"ם סימה וואקנין-גיל, ציינה כי הם שמים דגש על יומנים מקוונים להם מיוחסת חשיבות יתרה בעיני גורמים עוינים. "בלוג של איש אמ"ן לשעבר, למשל, יכול לעבור לטיפול שלנו אם נחצה הרף של חשיפת המידע", סיפרה אל"ם וואקנין-גיל בכנס ללוחמת המידע בעידן הממוחשב של מכון נטוויז'ן לחקר האינטרנט באוניברסיטת תל אביב. "אמנם יש לנו יכולת להעניש במידה שמישהו ביצע עבירה, אך האינטרנט מציע מידה של אנונימיות לכותבים. עם זאת, מנגנון של צנזורה בלי אלמנט של אכיפה לא שווה הרבה".

לדברי אל"ם וואקנין-גיל, כיום פועלת הצנזורה הצבאית בישראל על-פי הסכם הבנות בין משרד הביטחון לבין כלי התקשורת, המגדיר את שיתוף הפעולה ביניהם ואת אופן הפיקוח על התכנים הביטחוניים. "אנחנו צריכים להחיל את ההסכם הזה גם על הפרסומים באינטרנט. או שנחליט מראש שלא מתמודדים עם כלום או שיש צורך להגדיר בצורה ברורה מול מה ומי אתה עובד", היא קבעה. "אני לא מטפלת בצ'טים או בפורומים ובטוקבקים. כשאני גולשת באינטרנט, אני לא מתרגשת ממה שאני רואה.

"בישראל, גם כשמישהו חותם על מסמך של שותפות סוד - הוא רץ לספר לחבר'ה למה חתם ומה בדיוק כתוב שם, ואפילו מפרסם את זה באינטרנט", הוסיפה אל"ם וואקנין-גיל.

בחירת התכנים הנתונים לפיקוח מתבססת כיום על הערכת אנשי הצנזורה הצבאית את הפוטנציאל לנזק ביטחוני שעשוי להיגרם במקרה של חשיפת המידע בפני גופי ההאזנה ואיסוף המודיעין של האויב. "פוטנציאל הנזק נקבע לפי סוג הקהל, הכותב, הנושא והרקורד של כלי התקשורת", הסבירה אל"ם וואקנין-גיל. "עם זאת, גם אם ממש נרצה, קשה לי להאמין שנוכל לעקוב אחר יותר מכמה מאות אתרים המטופלים כיום"
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-03-2009, 23:59
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "מה היכולת של הצבא לטפל בכלל..."

בכל מקום שפירסמת מידע שפוגע או שנחשב כפוגע בבטחון המדינה, אתה עובר עבירה פלילית אזרחית

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-03-2009, 00:31
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כלומר הצנזורה הצבאית יכולה רק..."

לך תדע... אני בטוח שהאמצעים קיימים. אותי מטריד דווקא הציטוט הבא:
ציטוט:
"אני לא מטפלת בצ'טים או בפורומים ובטוקבקים. כשאני גולשת באינטרנט, אני לא מתרגשת ממה שאני רואה"

זה נחמד שהיא מורידה מעל עצמה הרבה עבודה, ואני בהחלט לא מצפה מהצנזורה לעקוב אחר צ'אטים למינהם (שזה דבר דיי קשה למען האמת) - אבל פורומים? דווקא בהם יש את הסכנה הגדולה יותר (ולאו דווקא בלוגים, שם המידע לרוב זורם בצורה חד-סטרית - מכותב הבלוג לקוראיו - אל מול פורומים בהם המידע זורם מכל כיוון אפשרי), לפחות באלה שלא מודעים לבעיה ב"העליתי סתם תמונות שצילמתי של החבר'ה ממטכ"ל שעברו אצלנו במוצב והציוד המגניב שלהם". את זה לרוב לא תמצא בבלוג, אלא דווקא בפורומים שיש בהם חבר'ה שרוצים להשוויץ מול העולם בציוד שהם ראו או השתמשו בו...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 28-03-2009, 00:36
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כלומר הצנזורה הצבאית יכולה רק..."

זה יכול להגמר הרבה יותר חמור ממה שאתה משער, מבלי להתייחס לחוק הצבאי בכלל.

סעיף 99 לחוק העונשין "סיוע לאויב במלחמה" קובע כי:
ציטוט:
99.
[ד/9] (א) מי שעשה, בכוונה לסייע לאויב במלחמתו נגד ישראל, מעשה שיש בו כדי לסייעו לכך, דינו – מיתה או מאסר עולם.
(ב) לענין סעיף זה, "סיוע" – לרבות מסירת ידיעה בכוונה שתגיע לידי האויב או ביודעין שהיא עשויה להגיע לידי האויב, ואין נפקא מינה שבעת מסירתה לא התנהלה מלחמה.

כלומר אם מסרת עובדה בעלת חשיבות צבאית, בידיעה שהיא "עשויה להגיע" לידי האויב, גם אם בעת מסירתה לא מתנהלת מלחמה - אתה אשם ב"סיוע לאויב" ודינך מאסר עולם או גזר דין מוות.

עכשיו גבולות הגזרה יותר ברורים לך?

ישן 28-03-2009, 01:20
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "מה לא היה ברור בציטוט המדויק..."

כתבת:

99.
[ד/9] (א) מי שעשה, בכוונה לסייע לאויב במלחמתו נגד ישראל, מעשה שיש בו כדי לסייעו לכך, דינו – מיתה או מאסר עולם.
(ב) לענין סעיף זה, "סיוע" – לרבות מסירת ידיעה בכוונה שתגיע לידי האויב או ביודעין שהיא עשויה להגיע לידי האויב, ואין נפקא מינה שבעת מסירתה לא התנהלה מלחמה.

סעיף א' אומר- מי ייענש- מי שביצע מעשה בכוונה תחילה לסייע לאויב.
סעיף ב'- מגדיר מה זה סיוע- מסר ידיעה בכוונה תחילה לידי האויב, או שידע שהיא תגיע לאויב.

אסביר שוב מה אני שואל ומה אתה עונה- אני שאלתי האם העובדה שפרסמתי מידע בפורום כלשהו, שהוא מידע חסוי, יגרור אחריו את העונשים הקבועים בחוק, בהתחשב בתנאים אלו- לא תיארתי לעצמי שהאויב מסתכל בפורום, או בכלל לא ידעתי שהמידע מסווג.

עכשיו- ענה לי על זה- האם אני אשם לפי החוק שציטטת? לפי 2 הסעיפים האלו בלבד- אני לא חושב. נכון, איני עורך דין, אני מסיק כך מהכתוב.

וסתם שתדע- חוקים אף פעם לא כתובים בצורה ברורה, הם נתונים לפרשנות שופטים.

ישן 28-03-2009, 01:41
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "כתבת: ..."

כן.
פורום הוא מקור מידע פתוח - משמע מסירת מידע.
לא ידעת שזה מסווג? לא יעזור.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 28-03-2009, 02:01
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "אוקי, ואיפה הוכחת היסוד הנפשי..."

ילד בן 14 לא שפיט. אח שלו, שדיבר על נושא מסווג - כן. אם אתה דן בנושא מסווג, חובתך לוודא שאלו השומעים אותה הם בעלי סיווג מתאים.
רשלנות אינה באותו מעמד כמו כוונת מכוון, אבל האחריות היא עדיין שלך. "לא ידעתי" הוא לא תירוץ. לא בנסיעה במהירות גבוהה, לא בבניה בלתי חוקית ולא בחשיפת סודות.

ישן 28-03-2009, 02:21

בתגובה להודעה מספר 14 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "ילד בן 14 לא שפיט. אח שלו,..."

ילד בן 14 כן שפיט, למעשה מגיל 12 אדם שפיט.
אבל לצורך ההנחה שלך ניקח מלש"ב צעיר בן 18 שמפטפט בפורומים עם חברים על שמועות ששמע. אין לו מושג האם החומר מסווג, הוא מניח שאם שמע ממישהו אזי זה בסדר. האם אתה מצפה מילד בן 18 לבדוק מול הצנזורה האם הנושא מסווג? אתה ספציפית אולי חושב שכן, אבל לא תמיד כל מה שניתן לעשות גם צריך לעשות, השאלה איפה עובר הגבול בין מה מלש"ב סביר היה צריך לעשות (זהירות מושגית) ומה המלש"ב הזה היה צריך לעשות (זהירות קונקרטית) כדי למנוע פרסום חומר מסווג. ואלו תנאים מצטברים, כמובן, כך שעל התביעה להוכיח את שניהם. לא נשמע כל כך פשוט לטעמי.

ישן 28-03-2009, 02:33
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 15 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "ילד בן 14 כן שפיט, למעשה מגיל..."

מה שמצופה מבגיר (קרי מי שמלאו לו 18) הוא לנהוג לפי כללי זהירות מונעת. לא יודע? אל תדבר. פשוט מאוד. אם ילד בן 16 יתחיל לדבר על תו"ל מסווג של יחידה או ציוד שאסור בפרסום יתפסו אותו, יחקרו אותו ויתקעו את מי שאחראי להדלפה. אתה מבין - אין שום סיכוי, שום סיכוי, שילד יחשף למידע מסווג מעצמו. מישהו צריך לחשוף אותו אליו. מרגע שאתה נכנס לשירות צבאי, אתה בחזקת יודע.
מה שהחוק דורש ממך הוא פשוט מאוד - לסתום את הפה!

ישן 28-03-2009, 02:48

בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי ביטיס שמתחילה ב "מה שמצופה מבגיר (קרי מי שמלאו..."

דוגמא 1 (מהמציאות)- מלש"ב חיפש חומר על גולני באימיול והוריד מסמך של שת"פ גולני עם השב"כ בחומת מגן. אתה אולי מכיר את הסיפור. אין ספק שהקצין שלקח את זה אליו דביל, אבל זאת לא הנקודה. נניח שאותו מלש"ב קרא, התלהב, ופרסם בקהילת "גם אני רוצה גולני" בפייסבוק מה הוא יודע על גולני (נניח שלא היה סיווג "סודי" על המסמך).

דוגמא 2- אותו מלש"ב יושב באוטובוס ושומע חייל ביחידה מובחרת, בעודו צעיר ומתלהב, מספר לחברו שיושב לידו על אביזר חדש ומסווג. למלש"ב עומדות האוזניים ובערב מול הפורום של חבריו הוא משוויץ מה הוא יודע.

אז כן, אין ספק שאם מידע כזה מתגלגל היתה פרצה, השאלה היא האם גם אותו צעיר (בן 18 וחצי, כיתה י"ב, בגיר ושפיט) יועמד לדין, יורשע ויישלח למאסר עולם או מיתה כפי שאומר החוק היבש (שים לב שאין מקום לשיקול דעת בענישה, לא כתוב "מאסר עד X שנים"). שנינו נניח שהוא לא יומת (מה שיטת ההוצאה להורג כיום ד"א? תליה כמו עם אייכמן?) או יישלח ל-30 שנה מינ' בכלא, אבל לפי איך שמנוסח החוק שCRE666 הביא, אני לא רואה אופציה אחרת.

ופה אני חוזר לתגובה שלי מההתחלה- "לא צריך, אפעס, להוכיח כוונה?" . האם הכל אכן ברור כמו שCRE666 ואתה טוענים או שבמשפט כמו במשפט "החוק הוא הלחם, והשופט יכול למרוח אותו בכל ממרח שיירצה", כמאמר שופט מסוים ששמו זרח מפרחוני.

ישן 28-03-2009, 14:01
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי shruki שמתחילה ב "דוגמא 1 (מהמציאות)- מלש"ב..."

1. קודם כל, כמו שכבר הדגמתי מקודם - לא בהכרח צריך להוכיח כוונה פלילית ע"מ להרשיע - הדוגמא הקלאסית היא רשלנות פושעת, אבל גם הדוגמה של נסיעה עם פנס שרוף מוכיחה זאת.
  2. בשתי הדוגמאות שלך, לאור העובדה שהמלש"ב לא יחשף למידע בצורה ישירה, אלא רק בגלל עבירת מסירת מידע חמורה יותר (העלאת מידע לרשת או פטפוט מיותר), לדעתי סביר להניח שלא ישפטו אותו על "סיוע לאויב" אלא על סעיף פחות חמור. אבל בהחלט ניתן להרשיע אותו על סעיף "סיוע לאויב" - בשני המקרים.
  3. את מי שנתן לו את המידע בהחלט יכולים לשפוט ע"פ סעיף זה - זו החלטת הפרקליטות לדעתי.
  4. וד"א - למיטב זיכרוני ע"פ החוק האזרחי ניתן להוציא להורג רק בתליה, ובמסגרת צבאית רק ביריה.

ישן 29-03-2009, 00:04

סעיף111 לחוק העונשין - מסירת ידיעה לאויב
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "זה יכול להגמר הרבה יותר חמור..."

עבירת ריגול - חוק העונשין:

111. מסירת ידיעה לאויב (ד/21)

מי שביודעין מסר ידיעה לאויב או בשבילו, דינו - מאסר עשר שנים; היתה הידיעה עלולה להיות לתועלת האויב, דינו - מאסר חמש-עשרה שנה; התכוון בכך לפגוע בבטחון המדינה, דינו - מאסר עולם; גרם ברשלנות שתימסר לאויב או בשבילו ידיעה העלולה להיות לתועלתו, דינו - מאסר שלוש שנים.

112. ריגול (ד/22)

(א) מי שמסר ידיעה והתכוון לפגוע בבטחון המדינה, דינו - מאסר חמש-עשרה שנים.

(ב) מי שהשיג, אסף, הכין, רשם או החזיק ידיעה והתכוון לפגוע בבטחון המדינה, דינו - מאסר עשר שנים.

113. ריגול חמור (ד/32) (תיקון: תשס"ב)

(א) (בוטל)

(ב) מי שמסר ידיעה סודית כשאינו מוסמך לכך והתכוון לפגוע בבטחון המדינה, דינו - מאסר עולם.

(ג) מי שהשיג, אסף, הכין, רשם או החזיק ידיעה סודית כשאינו מוסמך לכך, דינו - מאסר שבע שנים; התכוון בכך לפגוע בבטחון המדינה, דינו - מאסר חמש-עשרה שנים.

(ד) (1) בסעיף זה, "ידיעה סודית" - ידיעה אשר ביטחון המדינה מחייב לשמרה בסוד, או ידיעה הנוגעת לסוג ענינים שהממשלה, באישור ועדת החוץ והבטחון של הכנסת, הכריזה, בצו שפורסם ברשומות, כי הם ענינים סודיים.

(2) ידיעה אשר תוכנה, צורתה, סדרי החזקתה, מקורה או נסיבות קבלתה, מעידים על החובה לשמרה בסוד, חזקה היא, כי ביטחון המדינה מחייב לשמרה בסוד, אלא אם כן הוכח אחרת

---------------------

חלק ניכר מאנשים שהורשעו בישראל בעברות ריגול לא הורשעו על פי סעיף "סיוע לאויב במלחמה".

לגבי הויכוח על הכוונה - למרות הטענות שהועלו לעיל בנושא, התביעה חייבת להוכיח כוונה לפגוע בביטחון המדינה באם רצונה להרשיע בסעיפים חמורים יותר. כמו כן, גם מרגלים מורשעים לא נידונו למוות או למאסרי עולם, למרות החוק.
ישן 29-03-2009, 08:51
צלמית המשתמש של ISHPUZ
  ISHPUZ ISHPUZ אינו מחובר  

חבר מתאריך: 06.04.05
בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי cre666 שמתחילה ב "זה יכול להגמר הרבה יותר חמור..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי cre666
סעיף 99 לחוק העונשין "סיוע לאויב במלחמה" קובע כי: כלומר אם מסרת עובדה בעלת חשיבות צבאית, בידיעה שהיא "עשויה להגיע" לידי האויב, גם אם בעת מסירתה לא מתנהלת מלחמה - אתה אשם ב"סיוע לאויב" ודינך מאסר עולם או גזר דין מוות.
זה מזכיר לי שכשהגיעו צעירים ליחידה שלי החתמתי אותם על מסמך שלפיו ידוע להם שהיחידה שלנו נמצאת במצב לחימה תמידי ולכן הם יישפטו על עבירות משמעת לפי חוק השיפוט הצבאי לעת מלחמה שלפיו נפקדות היא עריקות לנוכח פני האויב ודינה מוות ע"י כיתת יורים (הנפצה גמורה מבחינתי, שקישטתי בסעיפים מפוברקים מחש"צ וניסוחים פסאודו משפטיים).
הרגעתי אותם שאף אחד מהיחידה עדיין לא הוצא להורג על נפקדות ושזו הנחיה פורמלית בלבד, אבל מצד שני אף אחד עדיין לא העיז להיות נפקד...
ישן 29-03-2009, 09:32
  YGH YGH אינו מחובר  
יגיל הנקין. ד"ר להיסטוריה צבאית, חוקר במחלקת היסטוריה של צה"ל

חבר מתאריך: 16.02.04
אני גם לא מתרגש ממה שהיא רואה,
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""כשאני גולשת באינטרנט, אני לא מתרגשת ממה שאני רואה" - הצנזורית הראשית והאינטרנט"

אבל בהחלט ראיתי באינטרנט כמה דברים מזעזעים שלא הותרו לפרסום בשום אופן, ולא רק ברמה הטכנו-טקטית. אז אשמור לעצמי את הזכות להזדעזע מכמה דברים שאני ראיתי.

המדריך לשביל ישראל, מאת יגיל הנקין ויעקב סער. מהדורה רביעית, 2020
גלריית התמונות שלי

ישן 09-09-2012, 13:51
  גיל חזקיה גיל חזקיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.04.08
"מספריים נגד הפייסבוק"
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב ""כשאני גולשת באינטרנט, אני לא מתרגשת ממה שאני רואה" - הצנזורית הראשית והאינטרנט"

הפאנל המסכם של כנס Digit 2012 שנערך לאחרונה במרכז הבינתחומי בהרצליה.
תשומת לב מיוחדת לדבריה של הצנזורית הצבאית הראשית תא"ל סימה וואקנין-גיל.

רא"ל רפאל איתן במברק אל שר ההגנה הדרום אפריקני מגנוס מאלאן מיד לאחר תקיפת הכור בעיראק.

נערך לאחרונה ע"י גיל חזקיה בתאריך 09-09-2012 בשעה 13:57.
ישן 09-09-2012, 22:49
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.12.09
בתגובה להודעה מספר 42 שנכתבה על ידי טל ענבר שמתחילה ב "[QUOTE=פסטן]כל 72 הדקות..."

צפיתי עד 13:20.
בגדול, אני חושב שהיא צודקת, ושהיא לא חשפה שום דבר חדש.

מי שרוצה שהצנזורה (או המדינה בכלל) תוכל לעצור ידיעות ופרסומים באופן נרחב יותר מכיום מוזמן להוביל שינוי חקיקתי וחוקתי בעניין. כרגע, אפשר לפרסם את הדברים המזיקים ביותר, אבל אם אין ודאות קרובה, בעסה. אמנם הכירו בכך שלאו דווקא הכוונה לוודאות קרובה מבחינת זמן. כלומר, אם כמעט בטוח שזה יגרום לנזק חמור בעוד שנה מהיום, גם אפשר לעצור את הפרסום. אך עדיין בוחנים את מידת הוודאות באופן די מנותק מגודל האיום.

האם מישהו כאן מוכר להיכנס להימור שבו יש סיכוי של 99% להרוויח מאה שקל וסיכוי של אחוז להפסיד לי טריליון?

בעריכה:
הסתקרתי והמשכתי לראות. בסביבות דקה 18 היא מגנה על אורי בלאו וטוענת שהוא פעל בהתאם לחוק. מרתק.
ובסביבות דקה 20: "צנזורה ודמוקרטיה לא הולכים ביחד".

אמר פסטן: שניהם גרועים, אבל עדיף להיות טיפש מאשר שקרן.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

נערך לאחרונה ע"י פסטן בתאריך 09-09-2012 בשעה 23:02.
ישן 10-09-2012, 16:57

זו הרשימה שמר זילברשטיין הנ"ל מפרסם.
בתגובה להודעה מספר 44 שנכתבה על ידי ofera1 שמתחילה ב "ריצ'רד סילברסטיין מגיב לטענת הצנזורית"

1. Israel’s kidnapping of Dirar Abusisi in Ukraine

2. Mossad and MEK responsibility for assassination of Iran’s nuclear scientists

3. appointment of Tamir Pardo as Mossad chief and the name of the new chief of the Border Police

4. secret arrest, detention and torture of Israeli-Palestinian activist, Ameer Makhoul

5. the Israeli security cabinet had never previously met to discuss an attack on Iran until this month

6. the identity of the Palestinian killers of the Fogel family

7. IDF violation of Egyptian sovereignty using a drone to assassinate Sinai Bedouin militant

8. Defense minister Barak refused to allow IDF chief of staff Gantz to testify about Iran before a Knesset committee

9. a former IDF pilot arrested in Zimbabwe for smugging $2.5 million worth of conflict diamonds

10. notorious IDF torturer, Doron Zahavi (aka Captain George), appointed by national police as “liaison” to East Jerusalem Palestinian community

11. Israel’s test launch of a Jericho III missile

12. Iran supported Sinai militants who attacked Eilat

13. Mossad chief Tamir Pardo shut down a Knesset committee hearing because it would reveal that Israel’s major shipping company allowed its vessels to transport Mossad agents for operations inside Iran.

14. Israel created the Stuxnet and Flame computer viruses as part of a major covert campaign against Iran’s nuclear program

15. Sdot Micha is home base to Israel’s Jericho III missiles

אני מניח שחברים בפורום יוכלו להצביע על פרכות נוספות. אני למשל חושב שסעיף 15 ברשימה אינו "חשיפה" של זילברשטיין.
ישן 25-09-2012, 09:50
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
צנזורה vs פייסבוק, סמארטפון ודומיהם

האירוע בגבול מצרים ב 21.09.12 בו נהרג חייל התותחנים רב"ט נתנאל יהלומי ז"ל (אשכול) חשף בבת אחת תרבות רעה שהולכת ומשתרשת בציבור בכלל ובצה"ל בפרט.
חיילים חיילות מרשים לעצמם לספר ולעדכן את מהלך האירועים בפייסבוק דרך הסמארטפונים ולפעמים גם בזמן אמת וזה בסדר, זה עובר לסדר היום (זה לא "מרגש").
התקשורת מצידה חגגה על זה בפירסום הנתונים, הרחבה, ריאיונות עם מקורבים (הורים של החיילות התראיינו ומסרו מה שהבנות שלהם סיפרו), כתבות שתי וערב, ממש תוכנית ריאליטי גורפת רייטינג בלי להשקיע על ניצבים, תפאורה וכד' - הכל מגיע זמין ישירות מחיילי וחיילות צה"ל.
מה שחסר זה הצבעות של הציבור ב SMS על החייל/ת הטובים ביותר וטקס הדחת חיילת סוררת שהתחבאה מאחורי עלה (עתידה בתקשורת מובטח, היא עידכנה בזמן אמת).

בקרוב ייכנס הסמארטפון לצה"ל, הצנזורה יצאה בתשדיר לחיילים בסגנון "זהו נשק, אל תכוונו אותו אלינו".
כאשר מח"י הקודם אסר הכנסת סמארטפונים לבסיסי חיל הים אמרו עליו שהוא נוקשה מידי ושהוא מגזים, האמנם?
בעידן הנוכחי בו ההיסטריה של לפרסם ראשון, לעדכן, לספר לחברה הפכה להיות מכת מדינה בעידוד התקשורת, האם הוא לא היה החלוץ שקרא נכון את המפה וניסה לנטרל את האמצעי?

צה"ל החל לבצע תחקיר על האירוע, באורח פלא חלקים ממנו החלו לדלוף לתקשורת, השאלה הראשונה שרשויות צה"ל היו צריכות לשאול את אותו גורם תקשורת היא "איך ייתכן שאתם מחזיקים בחומר מסווג ואף מפרסמים אותו?".
על השאלה הזו שתי תשובות אפשריות אשר כל אחת מהן תעמיד את אותו גורם תקשורת במצב לא טוב:
- זהו מידע אמיתי (החזקת מידע כזה היא עבירה על החוק, פירסום שלו עבירה נוספת)
- זהו מידע שקרי (ז"א התקשורת משקרת וממציאה דברים)

מה עשו גורמי צה"ל בנדון? במקרה הטוב מאומה, במקרה הרע שיתפו פעולה, ענו על השאלות של אותו גורם תקשורת ואפילו הוסיפו תיקונים.
האבסורד חוגג!

החיילת החליטה להגיב ושלחה מכתב לתקשורת! מה השלב הבא? לא אתפלא אם העו"ד שלה יתבע את צה"ל על הלבנת פניה וגרימת עוגמת נפש..

בצבא שאני שירתתי בו, לא היה מצב שמישהו מעלה על דעתו לספר על תנועות יחידה, בודאי לא לתקשורת.
על דבר כזה אנשים היו ניזרקים לכלא, אבל בצבא "הלא מתרגשים" הכל יכול להיות.
מי צריך לוויינים ואמצעי איסוף מודיעין יקרים ומתוחכמים כשיש פייסבוק....

נערך לאחרונה ע"י Fang בתאריך 25-09-2012 בשעה 09:52.
ישן 25-09-2012, 13:58
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 60 שנכתבה על ידי דוד שמואל שמתחילה ב "ראה לעיל תגובה מעודכנת"

זו לא תשובה וזה עדיין לא קשור.
כשאתה מתקשר עם גוגל, אתה עושה זאת באופן מוצפן על-גבי מוצפן (בתקווה). אתה מתקשר עם גוגל ב-SSL (לא בדקתי, אבל אני כל כך מקווה, וזה די סביר) על גבי התקשורת הסלולרית, שאם היא דור שלישי היא גם מוצפנת בצורה שאני בספק שחזבאללה יכול לטפל בה.

פ33ות לגבות לא יהיהו בגלל זה. אפשר כמובן לאכן כל מקור קרינה בעזרת קצת טריגו', אבל זה כבר לא קשור לסמארטפונים.

ישן 25-09-2012, 12:29
צלמית המשתמש של פסטן
  פסטן פסטן אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי Fang שמתחילה ב "צנזורה vs פייסבוק, סמארטפון ודומיהם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
בקרוב ייכנס הסמארטפון לצה"ל, הצנזורה יצאה בתשדיר לחיילים בסגנון "זהו נשק, אל תכוונו אותו אלינו".
כאשר מח"י הקודם אסר הכנסת סמארטפונים לבסיסי חיל הים אמרו עליו שהוא נוקשה מידי ושהוא מגזים, האמנם?
בעידן הנוכחי בו ההיסטריה של לפרסם ראשון, לעדכן, לספר לחברה הפכה להיות מכת מדינה בעידוד התקשורת, האם הוא לא היה החלוץ שקרא נכון את המפה וניסה לנטרל את האמצעי?
א. מח"י לא חידש שום איסור, לידיעתך. פקודות מטכ"ל מזמן אוסרות שני דברים:

• הכנסת מצלמות למתקני צה"ל - בכל סמארטפון יש מצלמה ומכאן שכל סמארטפון אסור להכניס למתקני צה"ל.
  • הכנסת רט"ן (שזה הביטוי המטופש בחוק שמשמעותו פלאפון) לאזורים מסווגים.
היעני-חידוש של מח"י היה שהוא אשכרה טרח לאכוף את האיסור.

ב. הוא לא היה חלוץ, לא קול קורא, ולא כלום. כאמור, האיסור היה לפניו, והיו יחידות שגם אכפו אותו הרבה לפניו - כשהוא היה רס"ן או סא"ל בערך, אם לא לפני.

ג. צה"ל בעצמו החליט לנפק סמארטפונים במסגרת חוזה התקשורת החדש שלו, שיחליפו את המוטורולות שקיבלו משתמשי מירס. אגף התקשוב מפרסם את עצמו באינטרנט ובאמצי התקשורת בדרך עם "אמצעי אבטחה" שלא היו מרשימים ילדה בת 12 שמשחקת עם בובות בעודה רואה את התוכנית החדשה של אלמנאר על זוועות צבא הכיבוש של היישות הציונית ("אנחנו מחלקים מספרים לא עוקבים!!!11"; "אסרנו על משתמשים להעביר את ה-SIM!!!"; "תהיה תוכנה הגנה סודית על הפלאפונים!!!!111" - אגב, אין...). סא"לים כבר קיבלו את האייפון4/גלקסי3 שלהם.
כשזו רוח המפקד, למה אתה מצפה מחיילת זוטרה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
צה"ל החל לבצע תחקיר על האירוע, באורח פלא חלקים ממנו החלו לדלוף לתקשורת, השאלה הראשונה שרשויות צה"ל היו צריכות לשאול את אותו גורם תקשורת היא "איך ייתכן שאתם מחזיקים בחומר מסווג ואף מפרסמים אותו?".
על השאלה הזו שתי תשובות אפשריות אשר כל אחת מהן תעמיד את אותו גורם תקשורת במצב לא טוב:
- זהו מידע אמיתי (החזקת מידע כזה היא עבירה על החוק, פירסום שלו עבירה נוספת)
- זהו מידע שקרי (ז"א התקשורת משקרת וממציאה דברים)
זו תאוריה נחמדה.
עכשיו תחזור לסרטון שגיל חזקיה העלה למעלה ותראה מה אומרת הצנזורית לגבי אורי בלאו.
החזקת מידע כזה היא אולי עבירה על החוק, אבל בפורום הזה הצדיקו עבירות של ממש על החוק, עם טענות כמו "כל כתב לענייני צבא וביטחון מחזיק מידע מסווג".
ההבדל הוא שהמידע שמתבצע תחקיר, ושהחיילת התחבאה מאחורי שיח או וואטבר לא מסכן אף אחד ולא פוגע בביטחון המדינה.
אתה מוזמן להגיש תלונה במשטרה, אם אתה חושב שמישהו יתייחס לזה ברצינות. ספר לנו איך היה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Fang
החיילת החליטה להגיב ושלחה מכתב לתקשורת! מה השלב הבא? לא אתפלא אם העו"ד שלה יתבע את צה"ל על הלבנת פניה וגרימת עוגמת נפש..
האמת שכן.
אם הייתה דולפת הרשומה הרפואית שלה, ברור לך שהיא יכלה לתבוע את הצבא? אני מקווה שכן...
כאן מדובר בדליפה של מידע שאמור היה להישמר בסוד, ולא בפרסום של צה"ל. אולי באמת יש לה קייס כלשהו.
אפשר להעמיד אותה לדין על פניה לתקשורת ללא אישור דו"צ. השאלה היא האם זה יעזור לתדמית של צה"ל? יפתור בעיה ממשית כלשהי? יחזיר את הגלגל לאחור?
בעיקרון, אסור היה לה לפנות לתקשורת. בהתחשב בכך שצה"ל הדליף/דלף ראשון, יש כאן נסיבות מקלות משמעותיות.

ישן 29-03-2013, 21:41
  strong1 strong1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.11.04
ראיון מוקדם יותר עם הצנזורית הראשית (דאז אל"ם) סימה וואקנין-גיל

שימו לב בין היתר ל...

1. תמונות של חדר הבוחנים ("חמ"ל הצנזורה")
2. אנקדוטות מעניינות

- אתם מבצעים האזנות סתר?
"לא".
ב-2004 נסגר במרתף הבניין ברחוב קרליבך 7 בתל אביב מתקן האזנה משוכלל שניטר בחשאי את כל שיחות טלפון הבינלאומיות היוצאות מישראל, בניסיון לסכל ניסיונות להעביר מידע רגיש על ידי עיתונאים זרים.

וואקנין-גיל: "בישראל פועלים כ-1,400-1,200 מקורות תקשורת. יותר תקשורת ביחס למספר התושבים, מאשר בכל מקום אחר בעולם. בסין, המדינה שבה יש צנזורה דומה לזו בארץ, יש 35,000 צנזורים. לי יש 35. אז אני שמה את הדגש על העיתונות המשודרת והכתובה, כולל הרדיו האזורי והמקומונים, וברור שאני צריכה לברור את אתרי האינטרנט ולתת להם סדרי עדיפויות."

- ישנם כמה עיתונאים ישראליים המייצגים בארץ עיתונים זרים ומפרסמים בהם חומרים רגישים. למשל, עוזי מחניימי מה"סאנדי טיימס".
"אם מדינת ישראל הייתה יכולה לתפוס את עוזי מחניימי על פי תקנות ההגנה לשעת חירום, היא הייתה ’מכניסה לו’. אתה יכול לרשום את זה. אבל הסמכות שלי היא טריטוריאלית. אני לא יכולה לפעול כנגד מי שנמצא בחו"ל, כל עוד הוא לא מגיע לארץ". (אגב הצנזורית מפגינה כאן היתממות ובורות משפטית תמוהה עד גמורה)

"בנוסף, עברנו לתשתית פיסית חדשה. היו לנו שני משרדים בתל אביב, בבית סוקולוב ובקריה, ועוד אחד בירושלים, בבית אגרון. היום כולנו כאן במשרד אחד בת"א. זה הרבה יותר אפקטיבי. אני מקבלת אנשים מכל העולם וראוי גם שהמשרד יהיה ייצוגי.

"פיקוח צמוד על השידורים"

"יש לנו שתי מערכות מחשב חדשות. אחת לניטור, בקרה ואכיפה של הצנזורה על עשרות תחנות טלוויזיה ורדיו. כל השידורים מוקלטים ונשמרים כך שאפשר לחזור אחורה 30 יום".

- בזמנו המלצת לוועדת וינוגרד, לאחר מלחמת לבנון ה-2, להשהות שידורים חיים בעת מלחמה. הם לא קיבלו את עמדתך.
"נכון. אבל יש לי אפשרות להתערב בכל שידור. בערוצים המרכזיים יושב צנזור בחדר הבקרה של האולפן, במקביל לשידור החדשות. בעיתות חירום אנחנו פרושים בתחנות נוספות."

- מהי ’המערכת השנייה’?
"המערכת השנייה היא פרי פיתוח שלנו. זו מערכת מתקדמת לניהול הידע הארגוני. מערכת הזו היא נדבך נוסף על הארכיון הפיסי, השמור מאד, של הצנזורה. הוא מתוייק בקפידה בתוך חדר ייעודי".
ישן 29-03-2013, 22:40
  משתמש זכר Vladin Vladin אינו מחובר  

חבר מתאריך: 05.10.12
חשבו להקים פרוייקט לניטור הרשת?

זה אמנם לא יעזור לאחר שהמידע פורסם, אבל בהחלט יכול לעזור לאתר ביעילות גולשים שפירסמו מידע רגיש, ולהעניש כמה שיותר כאלה לצורך הרתעה. פרוייקט כזה אולי לא יהיה זול אבל בטווח הארוך עדיף על הפעלת חיילים שיקראו דפים כמעט רנדומליים ברשת..

למי שלא הבין למה אני מתכוון, אז הכוונה לאפליקציה שתסרוק דפים ברשת (כמו של מנועי חיפוש) ותתריע את המערכת על דפים שפורסמו בהם מילות מפתח רגישות, או מילות מפתח שמעוררות חשד לפרסום אסור. זה הסבר שטחי כמובן. תוכנות כאלה יכולות להיות מאוד פונקציונליות ולעשות בצורה אוטומטית ומהירה הרבה מאוד דברים שחטיבת "לוחמי" סייבר לא תוכל לעשות גם ב-20 שנה. באמצעות תוכנה כזאת, לוחמי הסייבר יצטרכו לקרוא רק דפים שעברו סינון קפדני.
ישן 05-02-2016, 13:38
  asafk.asafk asafk.asafk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 04.07.10
בתגובה להודעה מספר 74 שנכתבה על ידי double_o שמתחילה ב "שינוי מדיניות, בעלי חשבונות..."

מעניין.
למרות שהצעד נראה על פניו מטופש לחלוטין - בואו נגיד שלצורך הדיון הוא לא. אז מה זה אומר? לאט לאט הם יזהו את כל הכותבים באינטרנט שמפרסמים תכנים שנוגעים למערכת הבטחון וידרשו מהם להגיש חומרים לצנזורה. הרי (לשיטתם) - למה שתהיה אפליה שלפיה אדם שכותב כתבה בידיעות אחרונות צריך להגיש אותה אבל אותה כתבה בדיוק הוא יכול לפרסם בבלוג בלי להגיש?
אז נגיד שזה יקרה וכל מי שכותב דברים שנוגעים למערכת הביטחון יגיעו אליהם. ובואו נגיד שכ-ו-ל-ם יגישו להם את החומרים, כולל כותבים כאן בפורום, כולל הכתבות על כלי רכב צבאיים אצלי באתר, כולל מאות בלוגים שונים ואתרי אינטרנט משונים. הם באמת יכולים, מסוגלים, לעבור על הכל ולאשר תוך כמה שעות? ברור שלא.
אז מה הם מנסים לעשות כאן?

אסף.

ישן 30-01-2020, 17:22
צלמית המשתמש של Fang
  משתמש זכר Fang מנהל Fang אינו מחובר  
מנהל בפורום צבא וביטחון

חבר מתאריך: 26.11.05
Facebook profile
OSINT לכל חפץ

כשהאשכול הזה נפתח הרשתות החברתיות עשו צעדים ראשונים, היום לאחר יותר מעשור כולנו מבינים איזה כוח אגריסיבי ומשפיע יש להם.
הכוכב התורן זה טיקטוק, מדאיג לראות איך חיילות וחיילים מעלים הרבה סירטונים שמראים כמה שהם יצירתיים אבל כשהם על מדים ובתוך בסיסים בהם אפשר לראות ברקע לא מעט פרטים.

מפקד מג"ב אסר על אנשיו להופיע במדים ולצלם בזמן פעילות או בתוך בסיסים, נקווה שגם צה"ל יצטרף.
https://news.walla.co.il/item/3333656

תמונה מתוך אחד מאלפי הסירטונים - את הצינזור אנחנו עשינו אבל בסירטון המקורי הפרטים גלויים

לאחרונה יצאה אפליקציית סירטונים חדשה בשם Byte ואומרים זה הדבר הבא במקום טיקטוק (לתשומת לב הצנזורה)
https://byte.co/

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 11:18

הדף נוצר ב 0.17 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר