לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 28-03-2009, 12:19
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
מחזיקי מפיות מקופסאות של נרות נשמה

אחרי שהנר כבה נשארה הקופסה. אותה אנחנו צריכים.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
הבעייה היחידה שנשארה אצלי לא פתורה היא עיניין השעווה: את הרוב אפשר להוציא במהלך העבודה, אבל עדיין יש שעווה דקה שמסרבת להפרד מהקופסה. תמיד אומרים לעשות כמו עם פמוטים - להשרות במים חמים, אבל לי זה לא הצליח. אם למישהו יש רעיון יותר טוב איך להוציא את שאריות השעווה הסרבנית - אשמח אם יגיד. בינתיים הצורה הטובה ביותר להפטר ממנה זה שלא תהיה מלכתחילה, כלומר שניקח את הקופסה לפני שהדלקנו את הנר. נפריד את הנר מהקופסה שלו, ותהיה לנו קופסה חדשה לחלוטין ונקייה.

כל מה שצריך לעשות עכשיו זה להוציא את התחתית. כאן קרה לי דבר די מצחיק:
אני חתכתי וניסיתי ולקח לי המון זמן וכוח להגיע לתוצאה סבירה - קשה מאוד לחתוך, צריך מאוד מאוד להזהר שלא להיפצע. עד שסוף סוף הגעתי למשהו, ואחרי שכל כך התאמצתי, באתי בשמחה לספר לאמא שלי. עוד לא התחלתי אפילו לספר לה איך בדיוק הצלחתי לחתוך את התחתית, מיד היא אומרת לי: "בעזרת פותחן של קופסת שימורים?"
איך לא חשבתי על זה קודם? זה כל כך פשוט וקל! אותי ואת אמא שלי זה נורא הצחיק.

אז אחרי שאתם יודעים את הסוד, לוקחים פותחן של קופסת שימורים ומסירים את התחתית:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
עכשיו צריך לטפל בחלק הפוצע:
לוקחים פלייר ומועכים את הקצוות המסוכנים:
אפשר להשתמש בגליל עם קוטרו כפי שהוא ואפשר להקטין את הקוטר. הכל תלוי בעובי במפית המגולגלת. אם רוצים להקטין את הקוטר הדרך שאני מצאתי לחיבור שתי הקצוות היא בעזרת יצירת חורים והשחלת סרט יפה דרכם.
אם רוצים להשתמש בקוטר הנוכחי של הגליל קופצים מיד לשלב של ציפוי השוליים בנייר דבק מאוד מאוד חזק, או (עדיפות שלי) בפס נייר משוח בדבק פלסטי או דבק UHU נוזלי. חייבים אבטחה, גם כדי לא לפצוע את עצמינו במהלך העבודה, וגם כדי לא לפצוע את המפית ולהוציא ממנה חוטים. כאן בתמונה השתמשתי בנייר דבק בצבע לבן (שעד כמה שידוע לי משמש לחשמל), אבל זה רק כי לא היתה לי סבלנות לחכות. לדעתי התוצאה פחות טובה ועדיף להדביק נייר:

אם רוצים להקטין את הקוטר:
את הברזל עצמו מאוד קל לגזור. הוא יחסית רך. הבעייה היא לגזור את השוליים. את השוליים של הקופסה שהיו פתוחים מלכתחילה - יחסית קל להתגבר עליהם בעזרת קצת כוח, אבל הכי קשה זה להתגבר על השוליים שהם בצד של התחתית שהוסרה. כאן יש שני טריקים:
אחד דרך הכוח והשנייה דרך המוח.
בשתי הדרכים עדיף להשתמש במספריים קצת מאסיביות שלא יתקלקלו תחת הכוחות - שלנו ושל הברזל. אני השתמשתי במספריים כאלה:
הגזירה עצמה:
כפי שאמרתי קודם בשביל לחתוך את השוליים שבצד של התחתית - הייתי צריכה הרבה מאוד כוח. אני בטוחה שיש כלים ודרכים הרבה יותר פשוטות, אבל אלה הכלים שנמצאים ברשותי. אם אני רוצה לעקוף את הבעייה של הכוח עשיתי "ונתחכמה לו": כשהגעתי לשוליים הבעייתיים עשיתי פנייה שמאלה וגזרתי לאורך השוליים, לידם. מקווה שרואים את זה טוב בתמונה:

טוב, עם כוח או עם מוח, מגיעים למצב הזה:
עכשיו גוזרים חתיכה מהגליל הפתוח הזה, כך שהקוטר החדש יהיה קטן יותר ויתאים למה שאנחנו רוצים.
אחרי שהתאמנו את הגליל לקוטר שאנחנו רוצים, הגיע זמן לאבטחה נגד פציעה: שלנו ושל המפית מכל הכיוונים האפשרים. את החלקים הגזורים נצפה בפס נייר משוח בדבק פלסטי או דבק UHU נוזלי.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
לגבי הקצוות הישרים: יש אופציה לקפל אותם בעזרת פלייר וליצור אבטחה יותר טובה (אם כי לא בהכרח אסטטית, אבל על זה אפשר להתגבר ע"י הדבקת פס נייר):
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אני קיפלתי החוצה כי היה לי קשה לקפל פנימה.

עכשיו לחלק של החורים: מחוררים בשוליים הישרים כדי שאח"כ נשחיל סרט יפה דרכם.
יש אפשרות לחורר בעזרת מחורר ידני יחיד. זה עובד.
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילהתמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אבל לא רציתי לקלקל את מה שיש לי לכן חיפשתי דרכים אחרות. הדרך שמצאתי קצת ארוכה, אבל עושה את העבודה:
אחרי שסימנו איפה אנחנו רוצים את החורים, צריך לנקב חור קטן ואח"כ להרחיב אותו. כדי לנקב את החור השתמשתי במקדח שהיה לנו בבית, כפי שניראה בתמונה מסומן בעיגול. הניקוב הוא ידני ולא חיברתי אותו למקדח החשמלי עצמו. הייתי פשוט צריכה משהו חד מברזל וזה מה שהיה. אפשר גם לנקב בעזרת מסמר ופטיש, כאשר שמים מתחת שני קרטונים עבים או חתיכת עץ שלא צריך. כל העסק לא כל כך נוח, אבל כפי שאמרתי קודם - לא רציתי לקלקל את הכלים שלי.
את הרחבת החור עשיתי בעזרת מברג עגול:
אבל גם כאן אנו נמצאים עם עוד חלקים מסוכנים ופוצעים:
וגם אותם מועכים בעזרת פלייר. נעזרים גם כן שוב במברג העגול כדי לעשות את החור יותר עגול בחזרה, כי העגלוליות שלו לא נשמרת אחרי המעיכה.

סוף סוף הגענו למנוחה ולנחלה - לחלק של הצביעה. אני צבעתי תחילה את הכל עם צבע אקרילי לבן סמיך מאוד (אפשר גם 2-3 שכבות במידה והצבע לא עד כדי כך סמיך. צובעים שכבה אחת, נותנים להתייבש, צובעים עוד שכבה, נותנים להתייבש, ואח"כ - אם צריך, צובעים עוד שכבה).
לגבי הצבע - לא תמיד הצבע תופס. יוסיפון הביא לתשומת ליבי שיש חומר שנקרא "מקשר צביעה":
ציטוט:
במקור נכתב על ידי יוסיפון
מורחים את המקשר מחכים שעה להתייבשות ואפשר לצבוע בכל צבע כולל בסיד או גיר (שלא נתפסים על רוב המשטחים).
.
מעולם לא ניסיתי להשתמש בו, אבל הוא יודע על מה הוא מדבר. אני משתמשת בלכה אקרילית או בצבע זכוכית שקוף ובשבילי זה מספיק טוב.
אח"כ פונים לצביעה האמיתית:

אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 01:26

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר