לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה
לינקים שימושיים עידכון 23/5/2012 האביב כבר כאן, הקיץ עוד מעט מגיע, ואיתו ימים שטופי שמש - הגיע הזמן לעשות בעצמכם!
חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > תחביבים > עשה זאת בעצמך
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 14-02-2009, 14:49
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
פרח חמוד מטוליפ

החומרים:
צבע טוליפ לבן-מבריק
צבע אקרילי של פלמר (בהמשך תבינו למה אני מציינת דווקא את החומרים האלה. יש חשיבות לחומרים כדי שזה יצליח).
קיסם.

עושים עיגול בעזרת הטוליפ וממלאים אותו בחומר:
תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
אח"כ מטפטפים טיפה של צבע אקרילי של העיגול, כך שזה ניראה כמו ביצת-עין. להשתדל שהעין תהיה גדולה והשוליים הלבנים דקים, אבל לא דקים מידי, שלא ייעלמו.
לוקחים קיסם, ועכשיו אנו צריכים בעזרתו להכניס פנימה אל המרכז את הצבע הלבן מין השוליים אל העין הוורודה. כאן צריך לציין שתוצאות טובות מקבלים אם "מגלישים" את הקיסם בקלילות על פני המעטפת העליונה, ולא נועצים אותו עד שהוא נוגע במשטח עליו אנו עושים את הפרח הזה. אם נועצים ומושכים למרכז מתקבלת תוצאה אחרת, במיוחד כאשר מוציאים את הקיסם מתוך הצבעים האלה - דברים עלולים להימרח או לטפטף.
זו משיכה אחת פנימה של הקיסם את הצבע הלבן על פני הצבע הוורוד:
כאן זו משיכה שנייה:
כאן חשוב לציין עוד משהו: בין משיכה למשיכה של הקיסם כדאי מאוד לנקות את הקיסם משאריות צבע, אחרת במשיכה שאחרי זה הצבע הוורוד מלכלך את השוליים הלבנים. האמת, שגם לזה יש אפשקט יפה, תלוי מה רוצים.
וכאן התוצאה הסופית:
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 14-02-2009, 14:53
  מריאל מריאל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.04.06
חשיבות החומרים ודברים שלא הצליחו לי
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי מריאל שמתחילה ב "פרח חמוד מטוליפ"

אני השתמשתי בטוליפ לבן-מבריק ובצבע אקרילי של PALMER:
עשיתי ניסויים עם כל מיני סוגים של צבעים ובסופו של דבר שני הצבעים האלה הם האידיאליים להשגת התוצאה הרצוייה לי.
הנוזליות שלהם מתאימה לעבודה עם קיסם - להחליק אותו על פני הצבע:
לגבי הטוליפ - בגלל הנוזליות היחסית גבוהה אצלו, אז הקיסם לא משאיר חריצים אחרי המעבר עליו, וזה חשוב.
גם צבעים תלת מימדיים של PLAID יחד עם האקרילי הזה עובדים טוב יחד.
צבע תלת מימדי של DECOART :
(so soft Dimensional Glossy writer for fabric)c
משאיר חריצים. הוא סמיך מידי.
יש לציין שלא כל הטוליפים הם בעלי אותה נוזליות. יש כאלה שסמיכים יותר.
האקרילי - הוא נענה בקלות לקיסם, לא מתפשט יותר מידי, מתרכב יפה עם הנוזליות של הטוליפ, ובתוצאה הסופית לא יוצר שקעים במקום בו הוא נמצא (זה קורה עם אחרים - ראו בהמשך).

שילוב נוסף שעובד יחסית טוב זה בין שני צבעים תלת מימדיים של PLAID. לצבעים המבריקים ואלה שמעורבבים בהם נצנצים יש נוזליות טובה יחסית. לאלה הסאטניים - פחות. השילוב חייב להיות בין שני PLAID מאותו סוג (כלומר או שני מבריקים או שני נצנציים או שני סאטניים, אבל לא מבריק+נצנצי, למשל) כדי שזה יעבוד טוב, כי הנוזליות שלהם זהה, וגם הגובה שנשאר אחרי הייבוש יהיה פחות או יותר זהה.
כשאני ניסיתי לשלב שני PLAID לא מאותו סוג קיבלתי שקיעה:
שוליים=נצנצים וורוד, פרח פנימי=לבן מבריק:
ואם ניסיתי הפוך: שוליים=לבן מבריק, פרח פנימי=נצנצים ירוק, קיבלתי דווקא משהו יפה:

מהניסיונות שעשיתי זה לא רק עיניין של נוזליות גבוהה או נמוכה, אלא יש גם עיניין של נוזליות יחסית בין שני החומרים עצמם.
אם אחד נוזלי, אך סמיך יותר ביחס לשני, אז קורה שהעין בביצת העין פשוט שטה ולא מסכימה להכניס את הקיסם לתוכה כל כך. ניסיתי PLAID יחד עם צבע לבדים של DECORFIN והתוצאה היתה קושי בהיענות הצבע לקיסם, שקיעה של הצבע של DECORFIN:

דבר נוסף שצריך לשים לב אליו הוא האינטרקציה של שני הצבעים יחד, כשהם אחד על השני. כמובן שיש צבעים שכששמים אותם אחד על השני אז מיד יש פרקטלים קטנים שנוצרים, אבל במקרה הזה אני לא ראיתי מעודי התפשטות כל כך טוטאלית של חומר אחד ל משנהו:
שמתי עיגול טוליפ לבן-מבריק, ואז שמתי טיפה וורודה של צבע אקרילי של DECOART - CRAFTER'S ACRILIC, ומיד הצבע התחיל לשלוח פרקטלים עד איפה שהוא רק יכול. ממש גרורות שמתפשטות מהר ומשתלטות על הטוליפ וצובעות גם אותו בוורוד:

בקיצור ולעיניין: לפני שאתם מיישים את הטכניקה על המוצר הסופי שלכם, עשו תחילה ניסוי בחומרים, תבדקו את האינטרקציה ביניהם, איך זה ניראה אחרי ייבוש (אם זה לא שוקע, אם זה לא מקבל פרקטלים בשוליים), תתאמנו קצת שזה ייראה טוב, ואז תעשו על אמת.
אני לא מבולגנת, אני פשוט חושבת שכאוס זה הסדר של היקום...

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 12:23

הדף נוצר ב 0.04 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר