לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 26-08-2009, 20:29
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי a_tell שמתחילה ב "מזכיר נשכחות"

יא אללה, הציור הזה קצת לא הגיוני מבחינת התאורה והצל שבו... שים לב למחיר הגליון .

אגב, הסיפור של הבטאון הזה מלמד הרבה על ההתחרדות בישראל.
למיטב זכרוני בתקופת שיא הפופלריות שלו, הסופר החרדי שמואל ארגמן פרסם שם סיפורים בהמשכים שכללו התייחסויות לצבא שהיום הס מלהזכיר.
תמיד היו שם שני קומיקסים - אחד בעמוד האחורי ושני בעמוד הרביעי או משהו כזה, קטן יותר.
בשנות ה-80 ו-90 הייתם יכולים למצוא שם סיפורים ברקע היסטורי של תקופת נפוליאון או הצלבנים.

והקשר לצו"ב:
מתישהו בשנות ה-90 עשו תחרות שבמסגרתה יכלו הקוראים לפרסם קומיקס בהמשכים מפרי עטם בעמודים הפנימיים.
אחי הגדול שלח קומיקס על מבצע אנטבה, זכה וזה התפרסם... בשינוי קליל.
בריבועים האחרונים של השבוע החמישי, כשסופר על חזרת החטופים לארץ, הם טרחו כמובן להוסיף "בחסדי ה' בלהבלהבלה", היה מאוד משעשע .
היום זה לא היה נכנס לשם.

אולי בהזדמנות אסרוק את הקומיקס, אם אמצא אותו כמובן.

נערך לאחרונה ע"י NehemiaG בתאריך 26-08-2009 בשעה 20:35.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 28-08-2009, 10:24
  עבדול אלהזרד עבדול אלהזרד אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.03.06
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "יא אללה, הציור הזה קצת לא..."

בזמנו כשלמדתי לבר מצווה הרב שהיה חב"דניק היה כל הזמן נותן לי לעיין ב"שיחת השבוע" והיו שם כל מיני סיפורי ניסים שקרו לדוסים, בדרך כלל איפשהו בחוצלארץ או בשואה כשהכול מסופר ברוח הפסוק "הרוצה לשקר ירחיק עדותו".

מכיוון שסברתי שהרב להוט אחר מעשיות כגון אלו, הייתי מספר לו מעשיות משלי אותן המצאתי ושלפתי היישר מדמיוני הפרוע - "מעשה ברבי דוסא שהצילוהו הדולפינים בים והוא לימדם תורה" הייתה הסבירה וההגיונית שבין מעשיותי...

מה רבה הייתה הפתעתי כשגיליתי באחד מגליונות "שיחת השבוע", בשינויים קלים, סיפור כזה שהמצאתי...

ישן 26-08-2009, 20:46
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "תשמע,"

תגיד לי, אתה בטוח שזה התפקיד של הרבנות הצבאית?
היה כאן כבר דיון לא קצר על זה שהרבנות למעשה מנסה להחליף את חיל החינוך, על כך שהרבנות מנסה להחזיר בתשובה ומה לא.

אם הרבנות תתעסק בשמירה על נהלי כשרות ובכך שדתיים יוכלו לקיים את מצוות הדת היהודית בכל תנאי, יהיה מצויין.
כרגע כל הנושא של תודעה יהודית נראה לי בזבוז משאבים. זה בדיוק מסוג הדברים שעדיף לעשות באאוט-סורסינג, למי שמבקשים ורוצים את זה כמובן.

מצד שני, אם זה מה שיעזור לגייס חרדים ולהשאיר בני"שים לשלוש שנים בשירות פעיל - ואני מסופק בכך - ניחא.

ישן 28-08-2009, 09:27
צלמית המשתמש של Herbie
  Herbie Herbie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.08.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Herbie
מבולבל אתחלתא דגאולה
בתגובה להודעה מספר 11 שנכתבה על ידי sza שמתחילה ב "תשמע,"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sza
אני חושב שצריכים להוסיף לשם גם דברי תורה יותר "כבדים".
אולם במצב הנוכחי של הצבא חשוב שיהיו גם הד"ת של ילדים מתחת לגיל 10... שזה בד"כ יותר דברי אמונה...

אם זו הרמה, אז מספיק לעמוד בתחנה המרכזית עם תפילין וכמה פליירים.
אירגונים אזרחיים המתמחים בהחזרה בתשובה, אפשר למצוא בשפע, ובמימון חיצוני.
מדוע צה"ל צריך להעסיק מערך שלם של אנשי קבע ובראשו תא"ל העוסק בנושא (ועוד בצורה רדודה)?!?
אני מודע לכך שחלקו של מערך הרב"צ מורכב מקצינים המשרתים בכפל תפקידים, כמו מח"ט מילואים שבמקביל אחראי על נושא ברב"צ, אבל זה אבסורד עוד יותר גדול...
כמו שכבר הזכירו ברחבי השרשור, לרבנות הצבאית יש תפקידים מוגדרים, וחשובים.
החזרה בתשובה לא יכולה להיות אחד מהם, עקב הגדרתה של מדינת ישראל כמדינת הלאום היהודי ולא מדינה יהודית.

*הייתי עוד מוסיף ברוח החי"רניק, שאם היה המערך מבוטל, היו מתפנים כמה שקלים מתוך התקציב לטובת רכישה של אפודים חדשים ופגזים לטנקים.
אבל אני מאמין שגם אם היה מקבל את הכספים (ששייכים בכלל לאכ"א), כנראה שקודקודי "הצבא הירוק" (ביטוי נהדר מבית הכחולים - כמו הצבא האדום רק ידידותי לסביבה), ממש לא היו ממהרים להשקיע אותם במערך המילואים, אלה בעוד כמה נגדים וקציני בטטה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי sza
אם הצבא יצליח לגרום לחילוני שבא מחינוך חילוני ולא ידע תורה מעולם להאמין שהלחימה שלו בצבא היא קדושה, זה הישג אדיר למצב הצבא היום....

אם כבר נוגעים בפאן הרוחני, הפירוש המקובל לראשי התיבות צה"ל הוא צבא ההגנה לישראל.
פירוש זה מקובל אאל"ט גם בקרב הציונות הדתית, שקציני הרב"צ בדר"כ הולכים בדרכה.

"מלחמת קודש" הוא מושג שאני מזהה עם אוייבי, ועם חלק גדול מהאירגונים היותר עויינים למדינת ישראל הפעילים כרגע בעולם, מושג שמגיע (לאחר מוטציות ועיוותים) מהקוראן.

אבל דת ורוחניות הם לא מנושאי הדיון בפרום, אני לא מתכוון להמשיך לדון בהם, ואשמח אם תצטרף אליי - בכדי להשאיר את הדיון ענייני.

נערך לאחרונה ע"י Herbie בתאריך 28-08-2009 בשעה 09:37. סיבה: הרבנות היא ת"פ אכ"א, ולא אמ"ש
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 08:25

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר