לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה שנה טובה וגמר חתימה טובה לכל החברים ובני משפחותיהם !!! :-) חג שמח !!! חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבלב
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2009, 00:24
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
מבולבל דילמה בקשר להסתכלות על המצב הארץ מבחינת גיוס לצבא...

אהלן חברים, יש לי משהו לפרוק

לפני חודש, יצאתי מהצבא על 21 נפשי {הגעתי פשוט למצב שאני מרגיש שאני מבזבז את הזמן שלי ושל המערכת}......לאחר כמה ימים, הבנתי שטעיתי, וכיום אני נמצא בתהליכי חזרה לצבא....
מתי הבנתי שטעיתי? כשנפל לי האסימון שצבא צריך לעשות לא בגלל החוק גיוס חובה, אלא בגלל ההיגיון- כל אזרח בארץ צריך לתרום למערכת שמגנה על ביתו...מי שיחשוב שזה משפט של ילד מורעל בן 17 שלא חווה יום אחד של צבא, שיחשוב שנית- הייתי שנה בצבא, מספיק זמן כדי להכיר מקרוב את רוב המגבלות של המערכת ההזויה הזאת. למרות כל זה, אני באמת מאמין ברעיון הזה, ואני מאמין שבנאדם לא אמור להסתכל על ההנאות והדברים החומריים שהוא יקבל בצבא, אלא להסתכל על הגיוס כמשהו מצפוני שהוא חייב לתת, מבלי לצפות לקבל תמורה { חוץ מהעובדה של לחיות על האדמה הזאת...}.

אז סבבה, מבחינה אישית פתרתי לעצמי את הדילמה בקשר לצבא ולחשיבות שלו...
אבל הנה מגיעה הדילמה- אני מסתכל על רוב האנשים במדינה הזאת, שפשוט לא נפל להם האסימון לגבי צבא:
ערבים {רובם} , חרדים {רובם}, משתמטים, חיילים שיוצאים באמצע השירות על סיבה רפואית מוצדקת ולמרות שהם יודעים שיש ביכולתם עוד לתרום בהתנדבות הם לא עושים זאת מכיוון ש"אני את שלי כבר תרמתי" {גם אם הם יצאו מהצבא אחרי סה"כ שנה וחצי..}, חיילים שנמצאים במערכת ומתחפשנים, אנשים שחושבים על להתגייס רק כדי שלא יקראו להם "משתמטים" ולא מבינים שגם אם הצבא היה מקצועי ולא חובה- מדינת ישראל שנמצאת תחת איום קיומי מתמיד חייבת כמה שיותר אנשים שיגנו עליה, והרשימה, של האנשים שלא מבינים את חשיבות הצבא אלא מסתכלים עליו כנטל שחייבים לעבור בדרך הנוחה והחלקה ביותר שיש, ארוכה.
אז התחלתי להריץ {יש לי הרבה זמן פנוי כרגע...יותר מדי זמן..} בראש כל מיני חוקים לגבי מי כן תורם למערכת ומי לא, מי נחשב משתמט ומי לא, מאיזה גיל כבר הבנאדם אמור להיות פטור משירות, כמה זמן בנאדם באמת צריך להתנדב וכו', ופשוט הבנתי שאני מתחרפן מיזה, זה משגע אותי, זה נושא יותר מדי מתוסבך....
מצד שני- אני מסוג האנשים שברגע שעלה בראשם רעיון כלשהו, הם לא יוכלו לעזוב אותו מבלי שתהיה להם דעה עליו.....אז גם כשאני עוזב את כל הרעיון הזה, אני מתחרפן מהעובדה שאין לי דעה...
לדוגמה, יש לי מספר אנשים במשפחה כשהגיעו לארץ ב1977 החוק לא חייב אותם להתגייס, אז הם לא התגייסו, והם חיים במצפון נקי.....כשאמרתי להם שהם בעצם אגואיסטים הם ישר קפצו ואמרו שהם לא השתמטו ולא שיקרו ולא רימו וכו {וזה נכון, ד"א}', אבל אמרתי להם שאם באמת היה אכפת להם מהמדינה הזאת, הם היו מתנדבים בכל מקרה לצבא {כמו שאבא שלי עשה} כי הם היו מבינים שהעובדה שהחוק לא מחייב אותם להתגייס לא אומרת שהם צריכים לתת לאחרים לעשות את העבודה...וזה מפריע לי שאפילו במשפחה יש לי אנשים כאלה...
מה עושים?
מישהו יכול לתת לי את השקפת עולמו בקשר לחשיבות הצבא? אולי לפתוח לי את העיניים?
ניסיתי כבר לחשוב על הגישה של "אתה יודע שאתה צריך לתרום, תתרום ואל תסתכל על אחרים", אבל זאת לדעתי גישה של "טומן ראשו בחול"...כי מה זה יעזור אם אני אתרום אבל אחרים לא? מדינה לא תתקיים כך...

נערך לאחרונה ע"י steaua rosie בתאריך 07-04-2009 בשעה 00:54.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2009, 01:42
צלמית המשתמש של רומק
  רומק רומק אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.06.02
ההגיון פשוט
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "דילמה בקשר להסתכלות על המצב הארץ מבחינת גיוס לצבא..."

אתה אזרח שומר חוק? קיים חוק גיוס חובה
תמלא את החוק
אני לא שופט אחרים שלא מתגייסים כי זה בינם לבין המצפון שלהם
אבל אם יש משהו שאפשר להאשים זה את תוכניות הטלוויזיה הרדודות
פעם זמרים החלו את דרכם בלהקות הצבאיות
והיום? הם מתחילים באיזה ריאלטי סוג ז', מרגישים כמו פרימדונות ומדלגים על הצבא כדי שחס וחלילה זה לא יפגע להם בשאיפות למלא את קיסריה...
אנשים שנפצעו גם אפשר להבין שנוטשים את המערכת
הצבא לא ממהר להכיר בהם כנכי צה"ל וההרגשה לפעמים שמתנערים ממך כך שבשלב הראשון אין לך שום רצון לחזור ולתרום במסגרת הזאת ואז בדרך כלל אותם אנשים יעשו שירות לאומי
זה אמנם לא צבא אבל זו גם תרומה לקהילה
על ערבים אין מה לדבר
בדואים,נוצרים,דרוזים וצ'רקסים כן מתגייסים
ערבים שלא מכירים במדינה לא צריך לגייס
למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?
חרדים גם כבר לא משתמטים בכמויות
יש להם מסלולי גיוס מיוחדים כמו נצח יהודה וישיבות ההסדר
אז ההכללה לא במקומה
בגדול אלו שבמוצהר משתמטים הם הרי עוברים על החוק
וכשעוברים על החוק עושים עבודות שירות או נכנסים לכלא
ודי לחכימא ברמיזא

ישן 07-04-2009, 03:47

בתגובה להודעה מספר 6 שנכתבה על ידי רומק שמתחילה ב "ההגיון פשוט"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
אתה אזרח שומר חוק? קיים חוק גיוס חובה
תמלא את החוק

א. לא מדבר אליי הטיעון הזה...בחיים שלי עשיתי לא מעט דברים שאני בטוח שאם ננבור בספרי החוקים, אני לא הייתי אמור לעשות אותם..כמעט כל אזרח עובר פה ושם על חוקים....לא סוף העולם...אף פעם לא הפריע לי שעישנתי ג'וינט , או שנסעתי ב 20 קמ"ש מעל המותר בכביש ריק לגמרי....יש כ"כ הרבה חוקים שאנשים עוברים עליהם מבלי שהם יידעו, זה לא אומר שאתה לא בנאדם מוסרי וטוב..
ב. מה יקרה אם למישהו בחלונות הגבוהים ייפול הראש והוא יחליט, במציאות הקיימת{שקיימת מאז שהמדינה הוקמה ותמשיך להיות קיימת כנראה לנצח} לבטל את חוק גיוס חובה? אז איך תשכנע את כל אלה שמתגייסים רק בגלל החוק, שאם הם לא יתגייסו עכשיו, כולנו נזרק לים?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
אנשים שנפצעו גם אפשר להבין שנוטשים את המערכת
הצבא לא ממהר להכיר בהם כנכי צה"ל וההרגשה לפעמים שמתנערים ממך כך שבשלב הראשון אין לך שום רצון לחזור ולתרום במסגרת הזאת ואז בדרך כלל אותם אנשים יעשו שירות לאומי
זה אמנם לא צבא אבל זו גם תרומה לקהילה

יש לי הסתייגות בנוגע לנושא הזה....בזמן השירות שלי התחילה לי בעייה של סחרחורות ואיבוד שמיעה...הלכתי לפני שבועיים לניאורלוג שהפנה אותי לבדיקת MRI שתתבצע עוד שבועיים...הניארולוג אמר לי שעל בעיות כאלה מוציאים מהצבא.....גם אם יוציאו אותי מהצבא, אני אלך להתנדב....למה? כי אם אני יכול ללכת כל יום למכון כושר, אני יכול גם לתרום לצבא בעבודה משרדית ואף יותר מכך...יש הרבה אנשים שהמערכת מוציאה אותם בגלל בעיות רפואיות, והם, למרות שהם יודעים שהם עוד יכולים לתרום למערכת, מעדיפים לצאת לחיי האזרחות ולהמשיך לחיות במצפון שקט, כי את שלהם הם "כבר עשו" {גם אם הם שירתו סה"כ שנה בצבא..}.....אתה רוצה לתבוע את הצבא? תתבע, אבל תמשיך לתרום למערכת הזאת מידיעה שהיא זאת ששומרת על כל דבר שיקר לך, אף על פי שהיא לא מערכת מחורבנת ולא הגיונית....פופוליזם? אני כ"כ שלם איתו שאין לך מושג....אנשים באים לצבא בגישה של "יאללה אני אתן כמה שאני יכול, ועל זה אני אקבל תודה" ויוצאים אחרי שנה ו7 מהצבא בלב שלם, כי "נתתי שנה ו7 מהחיים שלי בשביל המערכת הזאת", ומה שהם לא מבינים זה שהם אמורים לתת 3 שנים למערכת הזאת, כמו כל אחד, כי המערכת הזאת מגנה עליהם {אם הצבא לא משאיר לך ברירה ומוציא אותך, תמיד אפשר להתנדב ולהשלים את ה-3 שנים}, והם לא אמורים לחפש מחמאות וקריאות של "הידד" ו"כל הכבוד", לשרת בצבא זה משהו מובן מאליו ....
בנוגע לשירות לאומי- מצטער, זה לא תופס בעיניי....אתה רוצה לתרום לקהילה? בכיף, בזמנך החופשי, ולא על חשבון תרומה לצבא...שירות לאומי, עם כל הכבוד, ויש הרבה כבוד, מתמקד באוכלוסיות מסויימות, בעוד שהצבא שומר על כל האוכלוסיות בארץ....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
בדואים,נוצרים,דרוזים וצ'רקסים כן מתגייסים

מובן מאליו..הם אזרחי המדינה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
ערבים שלא מכירים במדינה לא צריך לגייס
למה להכניס ראש בריא למיטה חולה?

לא מסכים איתך בזה...הם אזרחים במדינה הזאת, וחיים על אותה אדמה שאנחנו חיים...הם לא רוצים להתגייס? לכלא....

ציטוט:
במקור נכתב על ידי רומק
חרדים גם כבר לא משתמטים בכמויות
יש להם מסלולי גיוס מיוחדים כמו נצח יהודה וישיבות ההסדר
אז ההכללה לא במקומה

הכללה עדיין במקומה....החרדים לא עושים לי טובה שהם מסכימים להתגייס, ובטח שלא לשנתיים או לכל סוגי המסלול המקוצר שיש להם...הם אזרחי המדינה, אז שיתגייסו כולם, ול3 שנים, בדיוק כמו שאר האזרחים...

בגדול- אני לא מחפש הסבר "חוקתי" או "סעיפי" כזה או אחר,כי כמו שהראיתי לך כרגע, הוא לא קיים.....אני מחפש הסבר מוסרי/מצפוני/מחשבתי לדילמה שלי, שייראה לי הגיוני....
אני יודע שקיים הסבר כזה, אני רק לא מוצא אותו, וזה משגע אותי!

נערך לאחרונה ע"י steaua rosie בתאריך 07-04-2009 בשעה 04:16.
ישן 07-04-2009, 08:15
  Helpinguser Helpinguser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "[QUOTE=רומק]אתה אזרח שומר..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי steaua rosie

יש לי הסתייגות בנוגע לנושא הזה....בזמן השירות שלי התחילה לי בעייה של סחרחורות ואיבוד שמיעה...הלכתי לפני שבועיים לניאורלוג שהפנה אותי לבדיקת MRI שתתבצע עוד שבועיים...הניארולוג אמר לי שעל בעיות כאלה מוציאים מהצבא.....גם אם יוציאו אותי מהצבא, אני אלך להתנדב....למה? כי אם אני יכול ללכת כל יום למכון כושר, אני יכול גם לתרום לצבא בעבודה משרדית ואף יותר מכך...יש הרבה אנשים שהמערכת מוציאה אותם בגלל בעיות רפואיות, והם, למרות שהם יודעים שהם עוד יכולים לתרום למערכת, מעדיפים לצאת לחיי האזרחות ולהמשיך לחיות במצפון שקט, כי את שלהם הם "כבר עשו" {גם אם הם שירתו סה"כ שנה בצבא..}.....אתה רוצה לתבוע את הצבא? תתבע, אבל תמשיך לתרום למערכת הזאת מידיעה שהיא זאת ששומרת על כל דבר שיקר לך, אף על פי שהיא לא מערכת מחורבנת ולא הגיונית....
פופוליזם? אני כ"כ שלם איתו שאין לך מושג....אנשים באים לצבא בגישה של "יאללה אני אתן כמה שאני יכול, ועל זה אני אקבל תודה" ויוצאים אחרי שנה ו7 מהצבא בלב שלם, כי "נתתי שנה ו7 מהחיים שלי בשביל המערכת הזאת", ומה שהם לא מבינים זה שהם אמורים לתת 3 שנים למערכת הזאת, כמו כל אחד, כי המערכת הזאת מגנה עליהם {אם הצבא לא משאיר לך ברירה ומוציא אותך, תמיד אפשר להתנדב ולהשלים את ה-3 שנים}, והם לא אמורים לחפש מחמאות וקריאות של "הידד" ו"כל הכבוד", לשרת בצבא זה משהו מובן מאליו ....
בנוגע לשירות לאומי- מצטער, זה לא תופס בעיניי....אתה רוצה לתרום לקהילה? בכיף, בזמנך החופשי, ולא על חשבון תרומה לצבא...שירות לאומי, עם כל הכבוד, ויש הרבה כבוד, מתמקד באוכלוסיות מסויימות, בעוד שהצבא שומר על כל האוכלוסיות בארץ....

אני מנסה להבין אותך אבל לא מצליח. אתה עשית צעד מוטעה, לטענתך. ועכשיו אתה זורק האשמות על כולם כמה שכולם משתמטים ומסתכל על כאלה שיצאו על בעיה רפואית מוצדקת בעין שלילית. תסתכל על עצמך ואך ורק על עצמך עזוב את האנשים האחרים מה אכפת לך? מה אנשים אחרים חושבים או עושים?
לדעתי, תמשיך את החיים שלך הלאה תניח לזה . ותדע עצם זה שעשית צבא או לא עשית לא גורם לך להיות בן אדם נחות או טוב יותר.
אם זה ממש יושב לך על המצפון ומפריע לך אז תתגייס ותנסה להתנדב (למרות שאני לא רואה סיבה כזאת יש לך סיבה רפואית מוצדקת לצאת מהצבא התנדבות או לא זה כבר בינך לבין עצמך). אם לא תניח לזה.
ואני לא רואה משהו רע בשירות לאומי להפך תגיד לי מה עדיף להיות איזה עובד רס"ר שחוזר כל יום עד 12 או לתרום כמו שצריך לאוכלוסייה מיוחדת ולהרגיש סיפוק על כך - זה תרומה למדינה לכל דבר.

הכללה עדיין במקומה....החרדים לא עושים לי טובה שהם מסכימים להתגייס, ובטח שלא לשנתיים או לכל סוגי המסלול המקוצר שיש להם...הם אזרחי המדינה, אז שיתגייסו כולם, ול3 שנים, בדיוק כמו שאר האזרחים...
עצם זה שהם מתגייסים זה כבר גורם לי להסתכל עליהם בצורה אחרת.
ומה עם בנות שעושות רק שנתיים? גם לדעתי זה לא בסדר אבל זה מה שיש.

בגדול- אני לא מחפש הסבר "חוקתי" או "סעיפי" כזה או אחר,כי כמו שהראיתי לך כרגע, הוא לא קיים.....אני מחפש הסבר מוסרי/מצפוני/מחשבתי לדילמה שלי, שייראה לי הגיוני....
אני יודע שקיים הסבר כזה, אני רק לא מוצא אותו, וזה משגע אותי!

אתה פשוט משגע את עצמך ולא נותן לעצמך מנוח...
לדעתי, זה יעבור לך עם הזמן. אתה רק השתחררת ויש לך רגשות אשם על זה. תראה שבעוד כמה שנים או אפילו חודשים תתחיל עם החיים שלך ופשוט תניח לזה. הצבא הוא חשוב על זה אי אפשר להתווכח אבל הוא חלק ממש קטן מהחיים. ואתה לפחות ניסית וראית מה זה צבא אתה לא משתמט! משתמט לדעתי, הוא בן אדם שיכול היה להתגייס והוא שיקר בשביל לא להתגייס. קורה שאנשים יוצאים מהצבא בגלל כל מיני בעיות זה לא הופך אותם אוטומטית למשתמטים!
אז נכון כנראה שהם יכולים לתרום אבל בדרך הם גם יפגעו או יזיקו לעצמם וזה ממש לא כדאי!
אם לבן אדם יש בעיה רפואית שבאמת מפריעה לו לתפקוד היום-יומי אני מעדיף שיהיה לו טוב ונוח מאשר הוא יסבול במערכת הצבאית. אתה לא יכול להכנס לנעלים של אף אחד ולדעת איך הוא מרגיש ואיך הוא חי עם הבעיה שלו אני חושב שזה שגוי.
ההסבר הוא פשוט תניח לזה או שתתנדב ואז כבר לא תצטרך למצוא הסבר כזה.
משתמט או לא זה הגדרה מאוד אישית אני אישית עברתי בצבא תקופה מאוד קשה הצבא פגע בי בצורה קשה והרגשתי שקשה ולא נוח לי עם הבעיה שלי כבר לתרום ולכן יצאתי. אני משתמט בגלל זה? לדעתי האישית לא וגם המצפון שלי נקי וזה מה שחשוב לי. שאנשים יחשבו מה שהם רוצים אני יודע איזה בן אדם אני.
מה שמטריד אותך זה המצפון שלך ולכן אתה כל הזמן מדבר על זה. תעשה חשבון עם עצמך אם אתה סתם מכניס את עצמך לסרטים או שזה באמת דבר כל כך חשוב שלא תוכל לחיות בשקט בלעדיו.
שיהיה בהצלחה

עריכה:
דבר נוסף אתה לקחת החלטה לא פשוטה יצאת מהצבא. לדעתי, אתה צריך לעמוד מאחוריה.
ועוד דבר נוסף ואחרון.
לדעתי האישית,תעשה מה שטוב לך בתור אזרח לא מה שטוב במדינה. אחרת אתה לא תצא מזה
טוב לך לשרת? אז תשרת.
לא טוב לך במערכת הצבאית אז תשאר אזרח ותניח לזה.
אתה צריך להסתכל אך ורק על עצמך ולא על אנשים אחרים.

נערך לאחרונה ע"י Helpinguser בתאריך 07-04-2009 בשעה 08:37.
ישן 07-04-2009, 08:24
  Helpinguser Helpinguser אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "דילמה בקשר להסתכלות על המצב הארץ מבחינת גיוס לצבא..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי steaua rosie
מישהו יכול לתת לי את השקפת עולמו בקשר לחשיבות הצבא? אולי לפתוח לי את העיניים?
ניסיתי כבר לחשוב על הגישה של "אתה יודע שאתה צריך לתרום, תתרום ואל תסתכל על אחרים", אבל זאת לדעתי גישה של "טומן ראשו בחול"...כי מה זה יעזור אם אני אתרום אבל אחרים לא? מדינה לא תתקיים כך...

לדעתי, מלבד העובדה שהגיוס חובה וצריך להתגייס. בלי צבא לא הייתה ולא תהייה לנו מדינה.
מנסיון הצבא יכול מאוד לבגר ולתת כלים חשובים לחיים וזה גם חשוב לבן אדם בתור עצמו
אם לבן אדם אין בעיה רפואית רצינית והוא יכול להתגייס אז שיתגייס. אם יש לו בעיה רפואית זה כבר משהו אחר שיעשה חשבון עם עצמו מה יותר טוב לו ואיך הוא ירגיש עם הבעיה שלו.
תמיד יהיו אנשים שלא יתרמו אין מה לעשות . ועובדה המדינה שלנו מתקיימת כך או אחרת למרות שיש אנשים רבים שלא מתגייסים.
הצבא חשוב לי אבל הבריאות היא מעל הכל. בשבילי קודם הבריאות ורק אח"כ הצבא.
ישן 08-04-2009, 01:01

טוב חברים, נראה לי מצאתי את הפיתרון הפסיכולוגי לדילמה..מה אתם אומרים?

הבנתי שלשפוט ולקטרג אנשים לא יוביל לטוב{.לא כי אני מהמתחסדים, חס וחלילה, אני דווקא בנאדם שבדר"כ אוהב לשפוט, לתת חוקיות ולנתח מצבים בחיים}, מבחינת הבריאות שלי...אני פשוט אתחרפן נפשית מהמצב וזה יוכל אפילו להשפיע על המוטיבציה שלי לחזור, ואני לא רוצה להגיע למצב הזה......
הבנתי שאני צריך להסתכל על עצמי ועל העובדה שאני עושה את הדבר הנכון מבחינת המצפון וההיגיון ואני שלם עם זה, ובאותו זמן, לזכור שתמיד יתקיים "גרעין" האנשים שמודע לחשיבות של הצבא ויתרום את המקסימום למערכת בכל מקרה מבלי להיות מושפע ממה שאחרים חושבים או עושים...ואם, באופן היפותטי לחלוטין, נגיע למצב שבו גם הגרעין הזה ייעלם, אז באמת שלא מגיעה לנו מדינה לחיות בה, אבל לפחות אני אדע שאת הדבר הנכון עשיתי.....

או שכמו שאומרים- תמיד כדאי להסתכל על הטובים בקבלת החלטות, לא על הרעים....

נערך לאחרונה ע"י steaua rosie בתאריך 08-04-2009 בשעה 01:17.
ישן 08-04-2009, 16:10
צלמית המשתמש של dani90
  dani90 dani90 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.04.07

הבעיה שהערכים עליהם אתה מתבסס מבחינת חשיבות השירות בצבא הם רעועים עד כדי כך שהם לא יחזיקו מעמד ברגעים הקשים. כך גם קבוצות שונות במדינה שגם אם היית מכריח אותם להתגייס הם פשוט לא היו חיילים טובים כיוון שהם גדלו על ערכים מסויימים שלא מתאימים לשירות צבאי.

אדם צריך להסתכל על עצמו ומה שנכון לו.

להתגייס לצבא כי החוק מכריח אותך לזה? אני מציע למי שיש לו גישה כזאת להתחיל למצוא לה תחליף כי זה לא יעבוד.

הערכים שיש לי מבחינת הצבא ואולי תצחק עלי אבל זה בעיקר כיוון שמהיותי יהודי ויש לי את ההזדמנות הנכספת להלחם נגד אויבי ושונאי ישראל המאיימים ורוצים (אם אתה לא מאמין תסתכל שנייה על נאום אחד של נסראללה) להחריבנו. תפקידנו להכחידם עד כלות.

זה גם הסיבה למה אני שוקק להכי קרבי שאפשר.

תגיד לי שהמערכת הצבאית דפוקה? אעשה כמה שאפשר שאוכל להתאים עצמי אליה.
CHRIS MARTIN: Coldplay is for people with great taste, intelligence, incredible good lookingness, talent, ability, success, grabbing of life. Coldplay's for people who know what life's about. They're always entertaining. Delightful to talk to. Sweet, charming, incredibly good in bed. Virile. They have incredible success with girls, or boys, or both. They're generally just the world's best citizens.. Maybe I'm biased, but I'm definitely right

ישן 09-05-2009, 01:44
  cpslk cpslk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.02.07

הייתי במצבך, אני יודע בדיוק איך זה. עמדתי בדיוק מול אותן דילמות, ותאמין לי, אחרי שתענה לעצמך, יבואו לך עוד הרבה תהיות חדשות.

אני אתחיל בשאלה המתבקשת, גם אני לא סיימתי שירות מלא בצבא, 7 חודשים ליתר דיוק. התגייסתי מלא רצון, מורעל ממש, לא היו לי ספקות שאסיים, בזמנו חשבתי גם על קצונה.

איפשהו במהלך השירות זה התפוגג. עברתי סוג של משבר, זאת לא בושה להגיד את זה, נכנסתי לדכאון. ככה זה כשאתה בסה"כ ילד, אתה לא תמיד יודע להתמודד עם דברים. לא אכנס לפרטים, נסתפק בזה שהיו לי קשיים בבית, ומן הסתם בצבא.

אתה יודע, קל מאוד להגיד ש"הצבא שיחרר אותך", אבל שנינו יודעים שזה לא המצב. כשהקב"נית הציעה לי את האופציה, בחרתי בדרך הקלה החוצה. אני לוקח את האחריות על עצמי.

לא עבר הרבה זמן עד שהתחלתי שירות לאומי, התהליך התחיל אפילו כשהייתי עוד בצבא. היום, לאחר כמעט שנתיים בשירות (לצערי אין אפשרות לעשות 3), עומד להשתחרר ממש בשבועות הקרובים, אני יכול בראש מורם להגיד שתרמתי את חלקי, וגם כשאסיים אמשיך לבוא ולתרום בהתנדבות עוד שנים רבות. לא בשביל שיתייגו אותי ככה או ככה, רק בשביל המצפון שלי.

אבל מעבר לתרומה - הדבר הכי חשוב שנתן לי השירות הוא הבגרות וההבנה של איפה טעיתי. היום אני בן אדם שונה, מחושל יותר. אני יכול לתאר לעצמי מה רובכם חושבים על שירות לאומי, אבל אני יכול לומר בשם עצמי שנקלעתי למצבים מאוד קשים, הצלתי בעקיפין וגם ישירות את חייהם של מספר אנשים (על חלק מהמקרים גם שמעתם בחדשות, לא אכנס לפרטים מסיבות ברורות), ולמדתי סופסוף מהי משמעת עצמית. אחרי שנתיים אני בן אדם שונה. אפשר לקשר את זה ספציפית למקום שהתנדבתי בו, אבל אני חושב שעוברים את התהליך בכל מקום.

במבט לאחור, מנקודת המבט החדשה שלי, אני יכול להבין יותר טוב למה יצאתי מהצבא. הייתי חלש. וגם אתה.

כאמור, גם אני חוויתי את אותם הרגשות שאתה חווה. זה לא יעלם תוך יום-יומיים. האמת, שאפילו אחרי השנה הראשונה בשירות חשבתי על לעזוב הכל ולחזור לצבא (לא שהיה לי רע בשירות, פשוט ש... אתה יודע איך זה). בסופו של דבר החלטתי לסיים את מה שהתחלתי, ואני שמח שככה בחרתי.

השאלה שלך, "מיהו משתמט?", היא מאוד בעייתית. אין פונקציה שאתה מכניס לתוכה כמה פרמטרים ומקבל תשובה של כן או לא. זה מאוד אינדיוידואלי, לכל אחד יש את הדיעה שלו. מה שחשוב באמת זו הדיעה שלך. כמו שאמרו לפניי, אתה חייב דין וחשבון רק לעצמך. אתה לא מרוצה מהמצב שלך כרגע? תחזור לצבא, תעשה שירות לאומי, תעבור לגור בחו"ל, לא יודע, תעשה מה שאתה מוצא לנכון. כשתחליט תדע.

אתה בטח תוהה מה הייתי עושה היום. ובכן, התשובה לא חד משמעית. אם השאלה היא "האם היית נשאר בצבא?" אז התשובה היא כן, כי התבגרתי. אם השאלה היא "האם אתה מתחרט?" אז התשובה היא לא, כי עשיתי מה שהרגשתי באותו הזמן, וזה מה שהביא אותי למצב שבו אני היום. אז זאת ההמלצה שלי אלייך.

אם יש לך עוד שאלות אני אשמח לענות.
שיהיה בהצלחה.

דרך אגב, לפני שאתה ממהר לבחור במסגרת כזאת או אחרת (או לא לבחור בכלל), רצוי שתדע שבשירות לאומי אתה תאכל בדיוק את אותו החרא שאכלת בצבא. יחס מזלזל (ובשפע), תנאים מחורבנים (טחנתי יותר מרוב החברים החיילים שלי, משעשע), וכמובן בירוקרטיה, אטימות וכל הדברים הרגילים. יש לנו ארץ נהדרת
ישן 12-05-2009, 11:58
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile

הדבר היחיד שאתה יכול לעשות זה להסביר לאנשים למה אתה חושב שהם טועים. מעבר לזה, אתה לא יכול להכריח אותם לקבל את הדעה שלך, כי יש המון המון דעות מעבר לדעה שלך בקשר לנושא הזה.
כשזה בגלל בורות, זה משהו אחד, אבל כשמדובר במישהו שגיבש לו דעה על סמך עובדות ורצונות, זה משהו אחר ואתה לא יכול להתערב בזה.

תכלס התפקיד שלי בצבא זה לעבוד בבתי ספר בלוד ולפעול למען העלאת אחוזי הגיוס לצה"ל. ואני לא יכולה להכריח אף אחד, בסופו של דבר אני לא המשטרה, ולא ועדת חקירה פרטית שבודקת אם הבנות באמת דתיות או לא. כל מה שאני עושה זה לעזור להם לקבל את ההחלטה הנכונה מבחינתי, אבל אם הם עדין לא מסכימים איתי, אז אני לא אציק להם.
בסופו של דבר מדובר באזרחים, לא בחיילים.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:13

הדף נוצר ב 0.12 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר