לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2009, 16:39
  קוני קוני אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.10.06
מה תגידו...אלימות חילים בצהל

לקיבוצי שטחי מרעה הנושקים לבסיס רוויה ב ברמה"ג.
בשבת האחרונה עלה בחור בדוואי, איש צוות הבקר שלנו רכוב על סוס לאסוף בקר שחדר אל שטח הבסיס (הגדר פרוצה במקומות רבים) ולאחר שקיבל את אישור הש"ג נכנס לבסיס והחל באיסוף.
תוך כדי עבודה הגיעו מס חילים ולדבריו החלו לקללו ולתקוף אותו מילולית עוד לפני שביררו את נסיבות המצאו בבסיס.
התפתחו חילופי דברים שסופם הפלת הבחור מהסוס, איזוקו וקשירת פלנלית על העינים,השכבתו על הארץ ופיצוצו במכות רצח. (ראיתי את התמונות שצילמה המשטרה, כל הגוף קוים אדומים וכחולים ) רק אחרי שהגיע קצין תורן למקום שוחרר הבחור ,
משטרת ישראל הגיעה ולקחה עדויות, אבל נאמר שרק אחרי החג יבדק הדבר ע"י מ"צ.
ואגב,החילים היו מגבעתי ולשאלת מרכז הבקר שהתענין בסיבות לתקיפה נאמר שלא לציטוט :מה אתה רוצה החברה בשוונג, רק חזרו מעזה...

ולאלה שיגידו,טוב,הבחור הרי ערבי...
הבחור נכנס לבסיס ועובר בשטחו לעיתים קרובות, באישור.
הבחור רשום כתושב קיבוצנו שנים רבות, עובד גם כשומר ונחשב כאמין ומסור.
למרות כל מה שקרה, היה הבחור מוכן לסתפק בהתנצלות,שלא ניתנה.
מה עושים עם החברה האלה.....
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2009, 21:23
  הפילדמרשל הפילדמרשל אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.10.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קוני שמתחילה ב "מה תגידו...אלימות חילים בצהל"

לדעתי מה שהיה:

קיבל אישור מהחמ"ל להיכנס.
איזה כוח אבטחה זיהה אותו.
ובגלל שאותו כוח אבטחה היה בשוונג מעזה, אז החליט לשחק אותה כאילו אין לו אישור ויאלה בלאגן.

איך מטפלים: קודם כל ברמת מפקדים. מי שאשם בכך הוא קודם כל מפקדם! אם הם בשוונג מעזה זה מתבטא בפרטים הקטנים שהמפקד חייב לשים לב אליהם. מן הסתם הם גם לא היו מגולחצים, מן הסתם היו עוד התפרצויות שמחה עממיות כאלה בארוחות שישי האחרונות וכו'. כולנו פה היינו ונמצאים בצבא ויודעים למה הכוונה.

אצל החיילים זה מקרה שהפתרון בו זה ענישה לצורך הרתעה וזכרון ארגוני, אצל המפקדים זה מראה על תופעה שהפתרון לה הוא עבודה יסודית.

"הכשלון האמיתי הוא לא לנסות"

ואני בכלל שואל: נוב' 06 - מתי נקבל כבוד?

ישן 07-04-2009, 22:33
  קוני קוני אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "אז מה אם הבחור קיבל אישור מן..."

HAGARBLU ידידי
ציפיתי לתגובה המזכירה את כפר מוצאו של הבחור,טובא זנגריה
אכן, הוא משם,בן למשפחה ש"שירתה" אותנו שנים רבות, בנאמנות, הבחור עצמו מתגורר ורשום בתעודת הזהות כתושב קיבוצנו.
הבעיות עם טובא ידועות לכולנו ובמסגרת עבודתי בשטח אני נתקל בנציגי הכפר ו"בפועלם" על בסיס קבוע.
אז מה? זה משליך על כולם?
כמו שצינתי לא ההיתי עד ראיה למקרה, אבל אני מכיר את הבחור מילדות וההיתי עד לא אחת למצבים שבהם היה צריך לספוג עלבונות בגלל מקום הולדתו, ולאופן השקול והבוגר שבו "הכיל" את הסיטואציה.במשך השנים עבר הבחור את כל "מבחני הנאמנות ", הסמויים והגלוים שערבי החי בסביבה יהודית צריך לעבור.
ואשר לעובדות: שטח הבסיס ממוקם בלב שטחי המרעה שלנו, אין ויכוח כי הבחור קיבל אישור מהש"ג להיכנס ונכנס ברשות ,הדבר קורה כדבר שבשגרה, הדבר הלא ברור בסיפור הוא איך עובד המודע לרגישויות הקשורות למוצאו , נזהר ומקפיד שלא להיקלע למצבים מביכים ואסורים מוצא עצמו חוטף בלי רחמים מקבוצה של חילים.
ואגב, אני עצמי עברתי בעבר לא אחת את גדרות הבסיס לאותה מטרה בלי להודיע לאיש ואיש לא התיחס .
ועוד אגב- הבחור מצא לא אחת צלם ותחמושת שאבדו/ נשכחו בשטחי המרעה שמשמשים גם שטחי אימונים והחזירם לצה"ל.
ישן 08-04-2009, 17:41
  lior432 lior432 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 14.03.07
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "אז מה אם הבחור קיבל אישור מן..."

ההכללה שלך לגבי טובא מקוממת כי פסילה גורפת של אדם לפי מקום מגוריו אינה ראויה. באותה מידה אולי לא נגייס למשטרה את מי שגדל בתיקווה, ואריק זאבי לא באמת מוכשר, פשוט כיוון שהוא מפרדס כץ, הוא הילך אימים על יריביו שפתחו רגליים וכדי שינצח.

בכלל, פשיעה זה דבר קצת יותר מורכב מאשר הכללת מגזר מסויים- הבדואים מבריחים את רוב הסמים ממיצריים לארץ, מצד שני, הסמים האלו עוברים לסוחרים היהודים במרכז. אז מה? כל היהודים סוחרי סמים? קל נורא להדביק את הבעייה על מיגזר מסויים- נאמר גנבי המתכות, אבל המתכות האלו מובאות למקום מסויים ואז נמכרות למדינות כלשהן בהן יש מחסור. את החוליות הללו בשרשרת אתה לא רואה ואני אפתיע אותך, אבל את המסחר האמיתי, מעל לרמת הגנב, עושים יהודים.

כנ"ל לגבי סחר בנשים- הבדואים מבריחים אותם, נכון. אבל מי בעלי המכונים? הבדואים? אז מה, כיוון שגוש דן הוא מוקד כליאת נשים לשם זנות בגוש דן, זה הופך את תושבי גוש דן באופן אוטומטי לסרסורים?

תחשוב טוב טוב על מה שאתה אומר ובאותה נשימה תזכור שהרבה מהמפוטרים של פרי גליל ועוף העמק הם תושבי טובא שקורעים את התחת תמורת שכר מינימום- לא בדיוק מלכי העולם התחתון שאתה מתאר.

נערך לאחרונה ע"י lior432 בתאריך 08-04-2009 בשעה 17:44.
ישן 07-04-2009, 21:51
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 18 שנכתבה על ידי הפילדמרשל שמתחילה ב "לדעתי מה שהיה: קיבל אישור..."

אז זו דעתך? אז לדעתי זה מה שהיה:
קיבל אישור מהחמ"ל להיכנס.
איזה כוח אבטחה זיהה אותו.
ובגלל שאותו כוח אבטחה נאחז בדיבוק של רוחות הלוחמים המתים מכוחות הקואליציה בעיראק, אז הם החליטו לשחק אותה כאילו הוא לוחם של אל-קאעידה ויאללה בלאגן.

איך מטפלים: קודם כל מביאים רב שמומחה בהסרה של רוחות וקללות. מי שאשם בכך הוא קודם כל מפקדם! אם הם אחוזי דיבוק מרוחות לוחמי קואליציה מתים, זה מתבטא בפרטים הקטנים שהמפקד חייב לשים לב אליהם. מן הסתם הם התחילו לדבר אנגלית, לא לשפצ"ר קסדות וליפול לפזצט"א בצורה מוזרה. מן הסתם היו עוד מקרים כאלה פה ושם בצה"ל, כולנו היינו ונמצאים בצבא כך שאנחנו יודעים במה מדובר.

אצל החיילים זה מקרה שהפתרון לו הוא ענישה לצורך חישול רוחם כנגד ניסיונות השתלטות עתידיים של רוחות לוחמים מתים עליהם, אצל המפקדים זה מראה על תופעה שהפתרון לה הוא קורס מזורז בזיהוי והסרת דיבוק.

זה נראה לך מצחיק? כי לי זה נראה מצחיק איך החלטת ש"יש כוח אבטחה שהוא בשוונג מעזה", ועל פי סברה קלושה ותלושה זאת הצלחת לכתוב תגובה שלמה. כמו שכתבת, כולנו (לפחות רובנו) היינו בצבא, ואנחנו יודעים שאלא אם אותו ה"כוח" שוגר לבסיס ע"י טלפורטר לפני 2 שניות מעזה, אין סיכוי שהוא ממש ב"שוונג" וסתם יפוצץ מכות מישהו שנכנס ברשות לבסיס.
חכה עד שיתפרסמו תוצאות החקירה, אולי נגלה שתפסו את אותו הבחור במשרד של המג"ד, מחטט לו בלפטופ? על סמך מה אתה כותב את כל השטויות האלה?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 07-04-2009 בשעה 21:53.
ישן 07-04-2009, 22:35
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי קוני שמתחילה ב "מה תגידו...אלימות חילים בצהל"

אז רגע, אין לאף אחד בעיה עם זה שהחיילים שלנו גיבורים על גבר יחיד קשור ומכוסה עיניים כשהם בחבורה?
ומה זה אומר עליהם כלוחמים וגברים?
טעות בזיהוי יכולה להיות,
החשדה של בדואי בתוך בסיס כגנב נשמעת לא כמו משהו מהחלל החיצון,
אבל אני מרגיש מאוד לא נוח עם זה שלוחמינו האבירים מפרקים את הצורה למישהו כשהם הרבה נגד אחד אזוק ומכוסה עיניים. אם תוך כדי ההשתלטות עליו הוא מקבל מכות כי הוא מתנגד, סביר. אם הוא מתנגד על גבי סוס ולכן צריך כמה חבר'ה כדי לנטרל אותו, סביר.
להתפרק על אדם אזוק זה מחפיר ומעליב.

ועוד דבר- אני מניח שבצבא ההגנה עוד לא שמעו על ההליך של ליווי למבקר חיצוני בתחום מתקן סגור. זה היה פותר את כל הסיפור הזה.
יש קצינתו, יש כיתת כוננות, לוקחים שני חמושים גברברים, מצמידים לבדואי המכובד, כך לא יוכל לחטט בשאינו שלו, וגם לא יוכל אף אחד לטעון "עצרנו בכוח מסיג גבול שסירב לשתף פעולה".
כאן המקום לביטוי אחריות מפקדים. כל אחד בתחומו. זה תחום של מג"ד לטעמי.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 07-04-2009, 22:57
צלמית המשתמש של סמוראי
  סמוראי סמוראי אינו מחובר  

חבר מתאריך: 15.07.05

המקרה הזה רק מראה את החשיבות של רגישות יתרה להתנהגות לא ערכית של חיילים בפעילות מבצעית, עלילות דם ושמועות כמו במקרה של המפגש במכינה - לא, אבל הזדעזעות כאינסטינקט ראשוני - כן. האלטרנטיבה של סלחנות והעלמת עין מתופעות פסולות כאלו מולידה נורמות שמתבטאות בארועים כאלו, היום זה ערבי עם תעודת זהות כחולה (שכבר יש מגיבים שממהרים להצדיק), מחר זה יהיה אזרח יהודי שאת תקיפתו יצטרכו להתאמץ הרבה יותר כדי להצדיק.

אני עדיין מקווה שהמקרה הזה לא נורא כמו שהוא נראה כרגע, אבל אני נוטה שלהאמין לעדות של קוני בשרשור, אז לא אופתע אם זה באמת מה שקרה.

ישן 08-04-2009, 09:01
  Elad E Elad E אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.02.05
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי NehemiaG שמתחילה ב "לא משנה מה באמת היה סדר..."

התקלה היא ברמת הקמב"ץ/קצין אבטחה/מפקד הבסיס אם אכן הסיפור הוא כפי שתואר ולכן לא הייתי ממהר ליפול דווקא על החיילים.

יתרה מכך, אם כל הבעיתיות בהכאת אדם כפות אני לא יכול שלא להזדהות אם החיילים במידה ואכן היו משוכנעים שבידם מסיג גבול.

בבסיס בו שירתתי אירעו מקרים חוזרים ונשנים של הסגת גבול, גניבת תחמושת/נפלים/מצברים/עוקבים/מטרות ואף ידויי אבנים על החיילים בעמדות השמירה ע"י בני מיעוטים שמקום מגורם סמוך מרחק קילומטרים בודדים מן הבסיס וזאת בנוסף לפעילות ערה של רשתות הברחת סמים, אמל"ח ונשים שכל חייל בבסיס זכה להכיר מקרוב במהלך ההקפצות של כיתת הכוננות לכל מיני ארועים הזויים שאירעו לאורך הציר הסמוך לבסיס מידי לילה.

כל המקרים נגמרו או בבריחתם של מסיגי הגבול או בתפיסתם והעברתם למשטרה, אשר למיטב ידיעתי, שיחררה אותם לביתם לאחר חקירה קצרצרה במקרה הטוב.

השאלה היא האם גם הנער בן ה-19 שעיסוקו בחיים השלכת אבנים על עמדת שמירה שעומד בה חייל שהמערכת כבלה ידיו ומנעה ממנו להגיב אפילו בירי הרתעתי היה ממשיך לעשות כך גם לו ידע שידיו ורגליו בסכנת שבירה אם ימשיך במנהגו?

בארה"ב כמדומני אותו בחור היה נורה למוות ע"י כח האבטחה של הבסיס ושם הסבירות שאזרח יבצע פח"ע כנגד כוחות הבטחון פחותה באופן משמעותי מבארץ (שתי דוגמאות מהעת האחרונה - פיגוע הדריסה נגד התותחנים שיצאו לסיור סליחות, פיגוע הירי של המחבלת כנגד בסיס מג"ב, פיגוע דריסה כנגד השוטרים שאיבטחו את הריסת בית אחד ממחבלי פיגועי הטרקטור האחרונים).

כמובן שאין קשר למקרה דנן אבל אם החיילים קיבלו הוראה לשבור את העצמות למסיגי גבול ודיווחו לחמ"ל בצורה מסודרת על זיהוי ומעצר של אזרח בתחומי הבסיס אי אפשר לבוא אליהם בטענות, מי שאשם נמצא קצת יותר גבוה בשרשרת הפיקוד מאשר הסמל התורן שקפץ לאירוע.

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 08-04-2009 בשעה 09:04.
ישן 08-04-2009, 10:26
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 38 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "התקלה היא ברמת הקמב"ץ/קצין..."

סלח לי, עם כל הכבוד לעצבים של החיילים, לא מרימים ידיים, ואם חייבים להשתמש בכח כדי לעצור חשוד - ולהזכירך נוהל עצירת חשוד מפרט מי מוגדר כחשוד שמצדיק שימוש באש כדי לעוצרו - עושים את זה במינימום כח לפי הנדרש.
האירוע חמור הרבה יותר כי איפשהו היה קצר בתקשורת בין הש"ג לחמ"ל או בין החיילים לחמ"ל הבסיס. אם יש חיילים שצמאים לדם, צריך להעמיד אותם במקומם ומהר.

פלסטינים עיצבנו אותי הרבה פעמים בזמן שמירות. גם בדואים הרגיזו אותי מאוד. איכשהו שימוש בשפה ברורה ויד על ידית האחיזה תמיד פעלו כמו שצריך.

ישן 10-04-2009, 15:07
צלמית המשתמש של AtlantisNumenor
  משתמש זכר AtlantisNumenor AtlantisNumenor אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.07.08
יש פה עורכי דין/סטודנטים למשפטים?
בתגובה להודעה מספר 45 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "וזה הסעיף: כניסה למקום..."

במידה וכן, אני אודה לכם אם תסבירו לי איך זה הגיוני שקיים חוק שהוא ברור (ואני מתייחס לחוק העוסק בהסגת גבול, וכניסה לא מורשת לבסיסים צבאיים).

ועל אף החוק הקיים, ישנם מפיקים/שחקנים/אזרחים שמצפצפים עליו, ובעצם מבצעים את העבירה והם אפילו לא מעוכבים לחקירה.

הכוונה שלי הייתה לאותה תוכנית בערוץ 2 "השתולים" אשר בה הסתננו אזרחים עם מצלמה, לבסיסים צבאים.

זה שהיה כשל חמור בהגנ"ק זה דבר אחד, אבל זה שלא עשו כלום לאותם תחקירנים זה משהו אחר.

ושלא תבינו אותי לא נכון, אני חושב שהמעשה שלהם הוא מבורך, ומגיע להם כל הכבוד.

אבל השאלה היא איך זה מתנגש עם החוקים הצבאיים/אזרחיים.

מכיוון שהמסקנה היא שאם אני תחקירן עם מצלמה נסתרת, שעובד בערוץ/עיתון מסחרי, יש לי חופש מוחלט להסתנן לבסיסים צבאים סגורים, ולהנות מחסינות מוחלטת ממעצר.

האם כתבים ישראלים שעובדים בערוץ זר יהנו גם הם מחסינות מוחלטת ממעצר? (נניח כתבים מאל ג'אז'ירה, שהחליטו לבדוק את נהלי האבטחה בבסיס פלמחים).

בבקשה, רק תגובות בוגרות (ומומלץ מסטודנטים/אנשי מקצוע, ולא חמומי מוח/ילד'ודס בחופשת פסח)
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 10-04-2009, 15:49

הא אוקיי...
בתגובה להודעה מספר 47 שנכתבה על ידי קרן-אור שמתחילה ב "אני מניח שהתוכנית פשוט הניחה..."

אז אתה בעצם אומר שהם לקחו את ה"צאנס", שאחד התחקירנים שלהם יכנס למאסר של מספר שנים בעקבות הסגת גבול (גם אם מטרותיה חיוביות)?

להזכירך, מדובר באזרחים, בצבא ישנן יחידות שהתפקיד שלהן הוא לבדוק את נהלי האבטחה בבסיסים השונים.
"הארץ שלנו איננה רק מדינת ישראל אלא כל מרחב הסהר הפורה. אבות אבותינו אינם רק אברהם יצחק ויעקב אלא כל יושבי ארץ הקדם - הישראלים, הכנענים והפיניקים - כולם שייכים לאומה העברית. אנחנו העברים הננו איפוא צאצאים לאומה העברית הגדולה שהמציאה את האלף בית, שהקימה ציים אדירים ובנתה אימפריה בכל אגן הים התיכון. אנחנו הבאנו את התרבות לאירופה ופילי מצביאנו הגדול חניבעל, איש קרתגו, עברו את האלפים ואיימו למוטט את רומא."

ישן 09-04-2009, 01:09
  Elad E Elad E אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 51 שנכתבה על ידי אחוול שמתחילה ב "תגיד לי"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי אחוול
על " פקודה בלתי חוקית בעליל " שמעת ?

ואם הם קיבלו הוראה לירות אז גם הם פטורים מאחריות ?
חייל הוא לא רובוט וצריך להבין את הפקודות שהוא מקבל לעומקן ואם יש לו ספקות אז לשאול\לפנות למפקדו \להתריע וכו' ,אבל בשום פנים לא לבצע פקודות שכאלה .

בני המיעוטים זוכים לטיפול בכפפות של משי כי המערכת פוחדת מהתקוממות עממית או מהאשמות בגזענות וזאת למרות שיחסית לגדולם באוכלוסיה הבדואים אכן מעורבים בפשיעה בצורה לא פרופורציונלית שלא לומר מהווים את חלק הארי של ענפי פשע מסויימים.
אחד הגורמים שהובילו למצב הוא באמת חוסר התחשבות של השלטון בצרכים של האוכלוסיה הזאת אך למטבע כידוע שני צדדים והבדואים בוודאי אינם מיעוט מדוכא שפורק עולו בהברחות סמים, אמל"ח וזונות כפי שהמערכת המשפטית לעיתים טוענת כצידוק לשחרורו של בדואי זה או אחר שנמצא במקום שבו הוא לא אמור להיות ופטירתו מכל אחריות למעשיו שרק אידיוט יסכים לקבלם כתמימים.

אותי לא מעניינת פוליטיקלי קורקטיות ומשחקי הגיון, אני רוצה שכל אזרח - יהודי, בדואי, באהי או זראתוסטרי יפחד לשוטט בבסיס צה"ל או בשטחי אימון.
לא הגיוני שבסיסי צה"ל יהיו פרוצים לכל אחד ושוב - עובדה שבמדינות אחרות שבהן המצב הרבה פחות רגיש מבחינה בטחונית הסגת גבול היא באחריות המשתמש.

שוב, בבסיס בו שירתתי ארעו מספר ארועים שכללו גניבה של עוקב מים ממאהל בשטח. הגנבים ברחו רק לאחר שנפתח ירי באוויר וזאת ללא שמישהו בכלל ינסה לעקבם או לעוצרם.
במקרה אחר הושלכו אבנים על חייל בעמדת השמירה ולחייל בעמדה נאמר להשתופף ולהמתין לקצין תורן שיגיע עם כיתת כוננות, ירה באוויר ויסלק את מיידי האבנים (אחלה דרך לפתור את הבעיה).
אבן היא כלי נשק, במקומות אחרים בארץ מותר לחייל לירות באדם המרים אבן במטרה להשליכה על חייל צה"ל ואני מצפה שהמערכת תגבה חיילים ותאפשר להם להגן על עצמם בכל מקום אחרת שלא תבוא בטענות שבני מיעוטים נכנסים באישון לילה לבסיס, גונבים מצברים מהדלקייה, מסתובבים בשטחי האש ובבונקר ואם היו רוצים גם יכלו מזמן להטמין מטען חבלה אפילו במשרדו של המב"ס או בחדר האוכל.
למרבה האבסורד המטרה היא לכבות שריפות מקומיות ולא לעקור את התופעה מהשורש.

אגב, יש לך פה באשכול את ציטוט החוק הרלוונטי - רוב החבר'ה שפורצים לבסיסים אמורים לפי החוק היבש לשבת בין חמש לחמש עשרה שנים בכלא אלא שאף אחד לא מנסה אפילו להביא אותם למעצר לא כל שכן למשפט.
לאזרח נורמטיבי אין מה לחפש בשתיים בלילה בשטח אש ומי שנכנס לגנוב מתכות או ציוד צבאי יכול באותה קלות להצית מבנה בבסיס או לשסף גרונות של הילדים/אחים/חברים שלך בשנתם.

וברשותך - אבקש לא להמציא קישור דמיוני לדעתי בנושא הסגת הגבול של אזרחים בשטחים צבאיים למקרה שהעלה פותח האשכול. אם אכן יש בעיה של אלימות וגזענות בגבעתי (ולפי הסימנים יש שם במינימום של המינימום ניצנים של עשבים שוטים) צריך להעניש אותם בחומרה.
אם זאת מי שנתפס משוטט בשטחי צה"ל ללא אישור צריך ללכת עם קביים עד סוף חייו מצידי עד שהמערכת תתחיל להטיל עונשים לפי החוק על עבירות אלו.

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 09-04-2009 בשעה 01:38.
ישן 09-04-2009, 10:19

בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[QUOTE=אחוול]על " פקודה בלתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
בני המיעוטים זוכים לטיפול בכפפות של משי כי המערכת פוחדת מהתקוממות עממית או מהאשמות בגזענות וזאת למרות שיחסית לגדולם באוכלוסיה הבדואים אכן מעורבים בפשיעה בצורה לא פרופורציונלית שלא לומר מהווים את חלק הארי של ענפי פשע מסויימים..

האמנם כפפות משי? נתוני הסנגוריה הציבורית ובכלל כל מי שמעורב במערכת אכיפת החוק בישראל יודע די בוודאות שבעוד שגנב רכב יהודי משתחרר בערבות אחרי יומיים, ערבי מקבל תום הליכים.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
הבדואים בוודאי אינם מיעוט מדוכא שפורק עולו בהברחות סמים, אמל"ח וזונות כפי שהמערכת המשפטית לעיתים טוענת כצידוק לשחרורו של בדואי זה או אחר שנמצא במקום שבו הוא לא אמור להיות ופטירתו מכל אחריות למעשיו שרק אידיוט יסכים לקבלם כתמימים.

הברחות נשק, אמלח וסמים לא מתחילים ולא נגמרים אצל הבדואים. קל להפיל עליהם את כל האשמה, אבל הסמים האלו הולכים לסוחרים שרובם, מה לעשות לא בדואים. כנ"ל הנשק והזונות.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
אותי לא מעניינת פוליטיקלי קורקטיות ומשחקי הגיון, אני רוצה שכל אזרח - יהודי, בדואי, באהי או זראתוסטרי יפחד לשוטט בבסיס צה"ל או בשטחי אימון.
לא הגיוני שבסיסי צה"ל יהיו פרוצים לכל אחד ושוב - עובדה שבמדינות אחרות שבהן המצב הרבה פחות רגיש מבחינה בטחונית הסגת גבול היא באחריות המשתמש.

בשביל זה יש מערכת משפט וחוק. צבא אינו לינץ' מוב

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
שוב, בבסיס בו שירתתי ארעו מספר ארועים שכללו גניבה של עוקב מים ממאהל בשטח. הגנבים ברחו רק לאחר שנפתח ירי באוויר וזאת ללא שמישהו בכלל ינסה לעקבם או לעוצרם.
במקרה אחר הושלכו אבנים על חייל בעמדת השמירה ולחייל בעמדה נאמר להשתופף ולהמתין לקצין תורן שיגיע עם כיתת כוננות, ירה באוויר ויסלק את מיידי האבנים (אחלה דרך לפתור את הבעיה).
אבן היא כלי נשק, במקומות אחרים בארץ מותר לחייל לירות באדם המרים אבן במטרה להשליכה על חייל צה"ל ואני מצפה שהמערכת תגבה חיילים ותאפשר להם להגן על עצמם בכל מקום אחרת שלא תבוא בטענות שבני מיעוטים נכנסים באישון לילה לבסיס, גונבים מצברים מהדלקייה, מסתובבים בשטחי האש ובבונקר ואם היו רוצים גם יכלו מזמן להטמין מטען חבלה אפילו במשרדו של המב"ס או בחדר האוכל.

גניבה דינה 3 שנים, הסגת גבול דינה שנתיים. החוק לא מציין שכדי גניבה מותר להכות את הגנב. לעבירה הזו קוראים תקיפה בנסיבות מחמירות וזה בדיוק מה שהחיילים עשו.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
אגב, יש לך פה באשכול את ציטוט החוק הרלוונטי - רוב החבר'ה שפורצים לבסיסים אמורים לפי החוק היבש לשבת בין חמש לחמש עשרה שנים בכלא אלא שאף אחד לא מנסה אפילו להביא אותם למעצר לא כל שכן למשפט.

15 שנים מתייחס לכניסה למחנה צבאי על מנת לפגוע בבטחון המדינה. גניבה של עוקב מים לא תפגע בבטחון המדינה ולא זו כוונת המחוקק.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
לאזרח נורמטיבי אין מה לחפש בשתיים בלילה בשטח אש ומי שנכנס לגנוב מתכות או ציוד צבאי יכול באותה קלות להצית מבנה בבסיס או לשסף גרונות של הילדים/אחים/חברים שלך בשנתם.

טיעון דמגוגי. באותה מידה אפשר לטעון שבאותה מידה כל אחד שניכנס בלי לשלם לקולנוע יכול גם לשים על עצמו חגורת נפץ ולהתפוצץ שם.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
אם זאת מי שנתפס משוטט בשטחי צה"ל ללא אישור צריך ללכת עם קביים עד סוף חייו מצידי עד שהמערכת תתחיל להטיל עונשים לפי החוק על עבירות אלו.

אם המחוקק היה מעוניין בכך, זה היה מופיע בחוק העונשין. הלא כך?
והנה, חיילים עבדו לפי הנורמות שאתה מציע ופיצצו את הצורה למי שהיה במקום דווקא עם אישור. אולי בגלל זה המחוקק לא נתן את הסמכות להעניש בידי הצבא?
ישן 09-04-2009, 13:57
  Elad E Elad E אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 55 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=Elad E]בני המיעוטים..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי lior432
האמנם כפפות משי? נתוני הסנגוריה הציבורית ובכלל כל מי שמעורב במערכת אכיפת החוק בישראל יודע די בוודאות שבעוד שגנב רכב יהודי משתחרר בערבות אחרי יומיים, ערבי מקבל תום הליכים.

את הגנבים ומסיגי הגבול בדרום אף אחד לא מתאמץ לתפוס ובתור איש משטרה אני מניח שאתה מכיר בעובדה שאין באמת חוק דרומית לבאר שבע.

ד"א, איפה ראית אותי מגן על העבריינים היהודים? רוב הפריצות לבסיסי צה"ל מתבצעות ע"י בני מיעוטים בשל המיקום הגיאוגרפי של אותם בסיסים ולכן התעקבתי על כך אבל גם לשני אזרחים יהודים לגמרי שנכנסו בשבת לבסיס בו שירתתי והחלו מטיילים בו היה צריך לדעתי לשבור את העצמות וד"א, האירוע נגמר בכך שמפקד תורן וקמב"ץ הבסיס עצרו אותם ע"י כיוון נשק טעון והזעקת כוח משטרתי ואני משוכנע משום מה שגם הם לא ישבו יותר מכמה שעות בתא מעצר.

ד"א, אם זה מעודד אותך אז אני חושב שהמערכת המשפטית צריכה לגבות כל אזרח שתפס אדם הפורץ לביתו אך למרבה הצער כל גנב יכול להתעשר היום מתביעת נזיקין אם במהלך הפריצה נגרמה לו חבלה פיזית כלשהי.

דווקא לשוטרת שעצרה לפני עשור פורץ בביתה, כפתה אותו עם אזיקים לכיסא וחקרה אותו בעצמה בטרם דיווחה למשטרה לא עשו שום דבר וזה נשמע לי קצת יותר מסריח מאותו פנסיונר של השב"כ שירה למוות בפורץ שחדר לביתו באישון לילה בעת המאבק שהתפתח ביניהם והועמד לדין.

ציטוט:
הברחות נשק, אמלח וסמים לא מתחילים ולא נגמרים אצל הבדואים. קל להפיל עליהם את כל האשמה, אבל הסמים האלו הולכים לסוחרים שרובם, מה לעשות לא בדואים. כנ"ל הנשק והזונות.

נכון, בכולם צריך לטפל אבל בוא לא נתעלם מהעובדה שאם האנשים שהפכו את ההברחות למקצוע יוכנסו מאחורי סורג ובריח הסוחרים בדרום ת"א יעלמו.
במקרה או שלא המבריחים האלו כולם בני אותו סקטור.

ציטוט:
גניבה דינה 3 שנים, הסגת גבול דינה שנתיים. החוק לא מציין שכדי גניבה מותר להכות את הגנב. לעבירה הזו קוראים תקיפה בנסיבות מחמירות וזה בדיוק מה שהחיילים עשו.

לא ביקשתי לבצע בגנב לינץ' אבל במציאות הנוכחית המערכת המשפטית מקלה בעונשו של הגנב ומחמירה עם קורבן מעשיו של העבריין במידה וזה נאלץ להפעיל מידה של כח סביר אפילו בשביל להביא לתפיסתו.
ד"א, אם אפגוש אדם זר שנמצא בביתי באישון ליל אני ממש לא הולך לברר אם הוא מתכוון או מסוגל לרצוח או שהוא רק חומד את הטלוויזיה שלי, אני אפעיל את מידת הכח שתראה לי סבירה כדי לנטרלו ואני בטוח שאתה תעשה אותו דבר כדי להגן על משפחתך.

ציטוט:
15 שנים מתייחס לכניסה למחנה צבאי על מנת לפגוע בבטחון המדינה. גניבה של עוקב מים לא תפגע בבטחון המדינה ולא זו כוונת המחוקק.

אז אתה מציע להשאיר בדלקיה שאלון לגנבים כדי לברר האם הם מתכננים להמשיך ולגנוב מצברים (ואז זה בסדר, ניתן להם להמשיך במעשיהם) או שהם הולכים ממש לפגוע בבטחון המדינה.

כי לדקור חייל או לאנוס חיילת זה לא אקט שעונה על התבחין המשפטי של פגיעה בבטחון המדינה כמדומני.

ציטוט:
טיעון דמגוגי. באותה מידה אפשר לטעון שבאותה מידה כל אחד שניכנס בלי לשלם לקולנוע יכול גם לשים על עצמו חגורת נפץ ולהתפוצץ שם.

במחילה מכבודו, בית קולנוע ובסיס צבאי זה לא בדיוק אותו דבר אבל:
א' - כן ושהעבריין יוכיח מול בית משפט שזו לא כוונתו.
ב' - יש יותר סבירות שמישהו שכבר נכנס לבסיס צה"ל יבצע פיגוע או ידריך אדם המעוניין לבצע פיגוע מאשר שסתם איש נורמטיבי שמעולם לא התפלח לבסיס צבאי יחליט פתאום להטמין מטען בבסיס צבאי.

והנה עוד קצת דמגוגיה - קרימינולוגים ופסיכיאטרים מצאו שאחד המאפיינים המשותפים של רוצחים מורשעים הוא הרג והתעללות בבעלי חיים בטרם או במקביל לביצוע רצח.
האמנם טיעון דמגוגי או שיש סיבה לבדוק האם אדם שמסוגל לפגוע בבע"ח מסוגל לפגוע גם באנשים? כנ"ל גם במקרה של הסגת גבול.

ציטוט:
אם המחוקק היה מעוניין בכך, זה היה מופיע בחוק העונשין. הלא כך?
והנה, חיילים עבדו לפי הנורמות שאתה מציע ופיצצו את הצורה למי שהיה במקום דווקא עם אישור. אולי בגלל זה המחוקק לא נתן את הסמכות להעניש בידי הצבא?

למה אתה מתעלם מהצהרתי שאני מנתק את דעתי בנושא מהמקרה הספציפי הנ"ל?
בחרתי להעלות את הנושא כי הוא מתקשר וכי הוא כבר הועלה פה באשכול ע"י אנשים אחרים אבל דאגתי להבהיר שאין קשר למקרה זה של הכאת אזרח שנכנס באישור לבסיס צה"ל ושהחשדות שמועלות לאחרונה כנגד אנשי גבעתי הינן בכמות לא סבירה ובצירוף עדותו של כותב האשכול מעלות בי חשד לגבי נורמות רעות מאוד שהשתרשו בקרב חלק מחיילי החטיבה.
כל זאת כמובן בהנחה שהסיפור שקיבלנו הינו הסיפור האמיתי.

נערך לאחרונה ע"י Elad E בתאריך 09-04-2009 בשעה 14:01.
ישן 09-04-2009, 15:04

בתגובה להודעה מספר 56 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[QUOTE=lior432]האמנם כפפות..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
את הגנבים ומסיגי הגבול בדרום אף אחד לא מתאמץ לתפוס ובתור איש משטרה אני מניח שאתה מכיר בעובדה שאין באמת חוק דרומית לבאר שבע.

גם את הגנבים ומסיגי הגבול במרכז אף אחד לא מתאמץ לעצור, והם אפילו לא בדואים, תנוח דעתך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
ד"א, איפה ראית אותי מגן על העבריינים היהודים? רוב הפריצות לבסיסי צה"ל מתבצעות ע"י בני מיעוטים בשל המיקום הגיאוגרפי של אותם בסיסים ולכן התעקבתי על כך אבל גם לשני אזרחים יהודים לגמרי שנכנסו בשבת לבסיס בו שירתתי והחלו מטיילים בו היה צריך לדעתי לשבור את העצמות וד"א, האירוע נגמר בכך שמפקד תורן וקמב"ץ הבסיס עצרו אותם ע"י כיוון נשק טעון והזעקת כוח משטרתי ואני משוכנע משום מה שגם הם לא ישבו יותר מכמה שעות בתא מעצר.

דווקא הפריצה הגדולה ביותר לבסיס צהלי נעשתה על ידי יהודים, זה מה שהתחיל לגלגל את זיילר. נקודה שנייה, אם רוב רובם של הפורצים לא ניתפסים, איך אתה יכול להניח בביטחה שמי שמבצע את העבירות הם דווקא בדואים ולא יהודים שמשרתים בבסיס או סתם אזרחים שיודעים כמה חלשה האבטחה בבסיסי צה"ל?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
נכון, בכולם צריך לטפל אבל בוא לא נתעלם מהעובדה שאם האנשים שהפכו את ההברחות למקצוע יוכנסו מאחורי סורג ובריח הסוחרים בדרום ת"א יעלמו.
במקרה או שלא המבריחים האלו כולם בני אותו סקטור.

הצחקת אותי0- אתה חושב שאם תירה בכל מבריחי הסמים התופעה תיפסק?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
לא ביקשתי לבצע בגנב לינץ' אבל במציאות הנוכחית המערכת המשפטית מקלה בעונשו של הגנב ומחמירה עם קורבן מעשיו של העבריין במידה וזה נאלץ להפעיל מידה של כח סביר אפילו בשביל להביא לתפיסתו.
ד"א, אם אפגוש אדם זר שנמצא בביתי באישון ליל אני ממש לא הולך לברר אם הוא מתכוון או מסוגל לרצוח או שהוא רק חומד את הטלוויזיה שלי, אני אפעיל את מידת הכח שתראה לי סבירה כדי לנטרלו ואני בטוח שאתה תעשה אותו דבר כדי להגן על משפחתך.

אין בעיה עם כוח סביר. החוק מתיר לך להפעיל כוח סביר לשם עיכובו עד בואם של השוטרים. הבעיה היא עם כוח לאסביר, כמו במקרה המתואר באשכול הזה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
אז אתה מציע להשאיר בדלקיה שאלון לגנבים כדי לברר האם הם מתכננים להמשיך ולגנוב מצברים (ואז זה בסדר, ניתן להם להמשיך במעשיהם) או שהם הולכים ממש לפגוע בבטחון המדינה.

כי לדקור חייל או לאנוס חיילת זה לא אקט שעונה על התבחין המשפטי של פגיעה בבטחון המדינה כמדומני.

לדקור חייל או לאנוס חיילת אלו עבירות שגם ללא תבחין ביטחוני העונש עליהן הוא בן 14 ל-20 שנות מאסר.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
במחילה מכבודו, בית קולנוע ובסיס צבאי זה לא בדיוק אותו דבר אבל:
א' - כן ושהעבריין יוכיח מול בית משפט שזו לא כוונתו.
ב' - יש יותר סבירות שמישהו שכבר נכנס לבסיס צה"ל יבצע פיגוע או ידריך אדם המעוניין לבצע פיגוע מאשר שסתם איש נורמטיבי שמעולם לא התפלח לבסיס צבאי יחליט פתאום להטמין מטען בבסיס צבאי.

א- חובת ההוכחה היא על התביעה, לא על ההגנה. זה החוק.
ב- הסקת מתוצאה היא כשל לוגי- גם אם כל מי שביצע פיגוע בבסיס (מה לא נכון עובדתית) ביקר שם קודם, זה לא אומר שכל מי שביקר בבסיס יבצע פיגוע.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
והנה עוד קצת דמגוגיה - קרימינולוגים ופסיכיאטרים מצאו שאחד המאפיינים המשותפים של רוצחים מורשעים הוא הרג והתעללות בבעלי חיים בטרם או במקביל לביצוע רצח.
האמנם טיעון דמגוגי או שיש סיבה לבדוק האם אדם שמסוגל לפגוע בבע"ח מסוגל לפגוע גם באנשים? כנ"ל גם במקרה של הסגת גבול.

כלומר אתה מציע להתייחס לכל מי שבעט בחתול כרוצח מורשע? או שלא ירדתי לסוף דעתך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
למה אתה מתעלם מהצהרתי שאני מנתק את דעתי בנושא מהמקרה הספציפי הנ"ל?
בחרתי להעלות את הנושא כי הוא מתקשר וכי הוא כבר הועלה פה באשכול ע"י אנשים אחרים אבל דאגתי להבהיר שאין קשר למקרה זה של הכאת אזרח שנכנס באישור לבסיס צה"ל ושהחשדות שמועלות לאחרונה כנגד אנשי גבעתי הינן בכמות לא סבירה ובצירוף עדותו של כותב האשכול מעלות בי חשד לגבי נורמות רעות מאוד שהשתרשו בקרב חלק מחיילי החטיבה.
כל זאת כמובן בהנחה שהסיפור שקיבלנו הינו הסיפור האמיתי.

דווקא לא שמעתי יותר מדי תלונות על חטיבת גבעתי ואני לא מתעלם מהצהרותיך. אם תטען שיש לשנות את החוק, הדברים לגיטימיים, אם תטען שהברחות הבדואים מניעות גלגלי פשיעה, ניחא, אבל אתה מדבריך משתמע שכל הצרות הפליליות במדינת ישראל הנם בגלל כמה בדואים, מה שעובדתית לא נכון.
ישן 10-04-2009, 03:17
  Elad E Elad E אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=Elad E]את הגנבים..."

ואתה עוד מלין על דמגוגיה?!

כנראה שהחבר'ה שמג"ב עצרו בשטחי האש של הבסיס שלי עם משאיות עמוסות מטרות כולל צריח של טנק שרמן הם בכלל אצטקים, שהבחור שהגיע רעול פנים ורכוב על טרקטורון והשליך אבנים על עמדת שמירה הוא בכלל הקמב"ץ שבדק את הערנות של השומרים, שהחבר'ה דוברי הערבית שגנבו עוקב הם בכלל עובדי חברת קייטרינג שבסך הכל באו לעשות מלא מחדש לחיילים בשטח, שהבדואי שהגיע לש"ג עם יד כרותה תלויה על גיד בודד לאחר שהרים נפל של פצמ"ר 160 בשטחי האש הוא בכלל שתול של מקרפ"ר שבא לעשות ביקורת מרפאה וגם כנראה שלא יורקים עליך בסך הכל יורד גשם.

סמן לך וי ליד עמודת הניצחון הטכני כי אני סיימתי את חלקי בדיון הזה.
ישן 09-04-2009, 10:34
  אחוול אחוול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.08
בתגובה להודעה מספר 54 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "[QUOTE=אחוול]על " פקודה בלתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
בני המיעוטים זוכים לטיפול בכפפות של משי כי המערכת פוחדת מהתקוממות עממית או מהאשמות בגזענות וזאת למרות שיחסית לגדולם באוכלוסיה הבדואים אכן מעורבים בפשיעה בצורה לא פרופורציונלית שלא לומר מהווים את חלק הארי של ענפי פשע מסויימים.
אחד הגורמים שהובילו למצב הוא באמת חוסר התחשבות של השלטון בצרכים של האוכלוסיה הזאת אך למטבע כידוע שני צדדים והבדואים בוודאי אינם מיעוט מדוכא שפורק עולו בהברחות סמים, אמל"ח וזונות כפי שהמערכת המשפטית לעיתים טוענת כצידוק לשחרורו של בדואי זה או אחר שנמצא במקום שבו הוא לא אמור להיות ופטירתו מכל אחריות למעשיו שרק אידיוט יסכים לקבלם כתמימים.

לא הגיוני שבסיסי צה"ל יהיו פרוצים לכל אחד ושוב - עובדה שבמדינות אחרות שבהן המצב הרבה פחות רגיש מבחינה בטחונית הסגת גבול היא באחריות המשתמש.ואחריות זו פרושה עונש מוות ?

שוב, בבסיס בו שירתתי ארעו מספר ארועים שכללו גניבה של עוקב מים ממאהל בשטח. הגנבים ברחו רק לאחר שנפתח ירי באוויר וזאת ללא שמישהו בכלל ינסה לעקבם או לעוצרם.איך זה רלוונטי למקרה הנ"ל ? פה עצרו את האדם החשוד .
אבן היא כלי נשק, במקומות אחרים בארץ מותר לחייל לירות באדם המרים אבן במטרה להשליכה על חייל צה"ל גם במקום ההוא כל עוד האדם המיידה מסכם את חייו של החייל ,אבל פה הוא לא יידה אבנים נכון ?
ואני מצפה שהמערכת תגבה חיילים ותאפשר להם להגן על עצמם בכל מקום אחרת שלא תבוא בטענות שבני מיעוטים נכנסים באישון לילה לבסיס, גונבים מצברים מהדלקייה, מסתובבים בשטחי האש ובבונקר ואם היו רוצים גם יכלו מזמן להטמין מטען חבלה אפילו במשרדו של המב"ס או בחדר האוכל.

אגב, יש לך פה באשכול את ציטוט החוק הרלוונטי - רוב החבר'ה שפורצים לבסיסים אמורים לפי החוק היבש לשבת בין חמש לחמש עשרה שנים בכלא אלא שאף אחד לא מנסה אפילו להביא אותם למעצר לא כל שכן למשפט.אין עונש בין לבין במדינת ישראל לא יודע מאיפה המצאת את זה .
הקביעה שלך מוכללת וחסרת כל ביסוס כי אני בוודאות קראתי על כאלה שכן ניסו לעוצרם ולהעמידם לדין לכן אתה מדבר שטויות .

אז תעצור אותו ותעמיד אותו לדין - אבל כמו כל טוקבקיסט מתהלם אתה חושב שיש לך איזוהי זכות לקבוע מה העונש שלו יהיה נכון ?

וברשותך - אבקש לא להמציא קישור דמיוני לדעתי בנושא הסגת הגבול של אזרחים בשטחים צבאיים למקרה שהעלה פותח האשכול. אם אכן יש בעיה של אלימות וגזענות בגבעתי (ולפי הסימנים יש שם במינימום של המינימום ניצנים של עשבים שוטים) צריך להעניש אותם בחומרה.
מזל שמצידך לא מותר לירות בו כדור בראש הא ?
אנו חיים בחברה ויש לנו חוקים ומערכת אכיפה וענישה ועל פיך לא יישק דבר ,לא טוב לך כתוב מכתב לנציג שלך בכנסת ובו תדרוש את הגדלת הענישה אך עד שזה ייקרה לא לך ולא לאף איש כוחות הביטחון יש את הסמכות לעבור על החוק ולעשות דין לעצמכם .
מלבד זאת כל המקרה המתואר מעלה (עד שיתברר כנכון או לא) מתאר הכאת אדם כפות ועצור ע"י גורמי הביטחון לאחר שנכנס ברשות לבסיס - נקודה למחשבה בשבילך .

Kill Them All, Let God Sort Them Out

ישן 09-04-2009, 14:05
  אחוול אחוול אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.06.08
בתגובה להודעה מספר 63 שנכתבה על ידי Elad E שמתחילה ב "הבהרתי שאין קשר בין דעתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Elad E
התקלה היא ברמת הקמב"ץ/קצין אבטחה/מפקד הבסיס אם אכן הסיפור הוא כפי שתואר ולכן לא הייתי ממהר ליפול דווקא על החיילים.

יתרה מכך, אם כל הבעיתיות בהכאת אדם כפות אני לא יכול שלא להזדהות אם החיילים במידה ואכן היו משוכנעים שבידם מסיג גבול.

בבסיס בו שירתתי אירעו מקרים חוזרים ונשנים של הסגת גבול, גניבת תחמושת/נפלים/מצברים/עוקבים/מטרות ואף ידויי אבנים על החיילים בעמדות השמירה ע"י בני מיעוטים שמקום מגורם סמוך מרחק קילומטרים בודדים מן הבסיס וזאת בנוסף לפעילות ערה של רשתות הברחת סמים, אמל"ח ונשים שכל חייל בבסיס זכה להכיר מקרוב במהלך ההקפצות של כיתת הכוננות לכל מיני ארועים הזויים שאירעו לאורך הציר הסמוך לבסיס מידי לילה.

כל המקרים נגמרו או בבריחתם של מסיגי הגבול או בתפיסתם והעברתם למשטרה, אשר למיטב ידיעתי, שיחררה אותם לביתם לאחר חקירה קצרצרה במקרה הטוב.

השאלה היא האם גם הנער בן ה-19 שעיסוקו בחיים השלכת אבנים על עמדת שמירה שעומד בה חייל שהמערכת כבלה ידיו ומנעה ממנו להגיב אפילו בירי הרתעתי היה ממשיך לעשות כך גם לו ידע שידיו ורגליו בסכנת שבירה אם ימשיך במנהגו?

בארה"ב כמדומני אותו בחור היה נורה למוות ע"י כח האבטחה של הבסיס ושם הסבירות שאזרח יבצע פח"ע כנגד כוחות הבטחון פחותה באופן משמעותי מבארץ (שתי דוגמאות מהעת האחרונה - פיגוע הדריסה נגד התותחנים שיצאו לסיור סליחות, פיגוע הירי של המחבלת כנגד בסיס מג"ב, פיגוע דריסה כנגד השוטרים שאיבטחו את הריסת בית אחד ממחבלי פיגועי הטרקטור האחרונים).

כמובן שאין קשר למקרה דנן אבל אם החיילים קיבלו הוראה לשבור את העצמות למסיגי גבול ודיווחו לחמ"ל בצורה מסודרת על זיהוי ומעצר של אזרח בתחומי הבסיס אי אפשר לבוא אליהם בטענות, מי שאשם נמצא קצת יותר גבוה בשרשרת הפיקוד מאשר הסמל התורן שקפץ לאירוע.

מדבריך השתמע אחרת מה לעשות .

Kill Them All, Let God Sort Them Out

ישן 08-04-2009, 14:12
צלמית המשתמש של hagarblu
  hagarblu hagarblu אינו מחובר  
ארל'ה בלומברג ז"ל, מנהל פורום הסטוריה וידיעת א"י

חבר מתאריך: 14.06.07
בתגובה להודעה מספר 66 שנכתבה על ידי קוני שמתחילה ב "עקבתי אחרי התגובות כאן"

קוני עמיתי. תאמין לי שלא סתם אני משתלח כשאני שומע או קורא על בדואי מיסכן ,שסתם ניטפלו אליו.בוודאי לא צריך לספר לך על הטרור בחוות כרי דשא, כולל עריפת עגלים וסידור ראשיהם על המיכלאה. אם הטובאני שלכם הוא צדיק עבורכם,תבדוק לעומק אם הדבר לא נובע מחסות היסטורית של משפחתו על הרכוש שלכם, בבחינת, השומר הטוב ביותר הוא הגנב.לא פעם, כחייל מילואים ,בעיקר בדרום הר חברון, נתקלתי ביחס מתנשא ושחצני מצד בדואים ישראלים שנבדקו במחסום, לעתים הדברים הגיעו קרוב לתיגרה. אגב, מה היה קורה אז, היינו אמורים להוציא מישהו מהצוות כנגד אחד משלהם לדו קרב?. זה לא האשכול, ולא ארצה לגלוש לפוליטיקה, אבל יש למדינה בכלל, ולפריפריה בפרט, בעייה עם הבדואים. אזכיר רק את המקרה של הטייס שהיכה כמה שבבניקים שהציקו לו בדרכו לבסיסו בנגב, ואחר כך כולם נכנסו לכוננות נקמה. אני אגב, אם הייתי במקום חיילי גיבעתי, הייתי מתחיל לדאוג...
ישן 08-04-2009, 15:11
  קוני קוני אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 71 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "חלאס"

OPLO
לא רציתי להכנס לויכוח עקר על פרטים אלו או אחרים,, העליתי נושא שיש לי בו נגיעה אישית, היכרות אישית ולמיטב שיפוטי נעשה כאן עוול ברור לאדם שבאמת משתדל לשמור חוק.
אם לא הבנת את דברי- ניתנה הוראה לירות כדור באויר שבוצעה בחדווה לאחר שהבחור היה מוקף בחילים (על אזרחי),ששים כנראה לפרוק את תיסכוליהם על אזרח ערבי שמחה על קללות, ניסה להסביר ככל יכולתו והפנה אותם אל הש"ג כדי שיאמת את דבריו.
אתה מצין כי אתה בטוח ב100 אחוז כי יש דברים בגו ואני אענה לך כי יש סיכוי רב ששכנתי הרוסיה עוסקת בזנות כי הרי ידוע..
הבחור בן שלושים פלוס , הושאר לאחרונה בעבודה בעוד שעובד יהודי, "גבר שבגברים" שמתפקד גם כרב"ש פוטר מהצות במסגרת צימצומים כואבים -לא פרוטקשן ולא בטיח,וכמו שצינתי הבעיות עם טובא ידועות באיזורנו ועל אותו רקע נבדק ונבחן הבחור פעמים רבות, בידיעתו ושלא בידיעתו ותמיד יצא נקי, אף שלא באמת נחשד.
בוא נניח למשטרה לומר את דברה ונהיה חכמים יותר.
עוד פעם חג שמח.
ישן 09-04-2009, 15:14
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 78 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "וואו"

בערך כמו שזה ראוי לקרוא לבדואים את שלל השמות שהם זכו להם כאן. אני מציע, שאחרי שתוריד את כומתה מהראש, תקרא שוב מה שנכתב.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 09-04-2009, 16:44
  אלי18 אלי18 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.07.07
זה בסדר, מישהו היה חייב לקחת על עצמו את התפקיד שלך
בתגובה להודעה מספר 77 שנכתבה על ידי עבדול אלהזרד שמתחילה ב "מה זה, קוד השתיקה של המאפיה..."

אין דיון שלא תכתב בו תגובה כמו שלך .

אבל בסדר, יאללה let's break it down יש לי קצת זמן פנוי .

נניח שצה"ל מבצע פעילות באיו"ש, לאחר הפעילות יש כותרת בYNET, חיילים חשודים באלימות נגד ערבים .

אם תסתכל על הטוקבקים, תמיד יהיה זה שיקפוץ בראש ויגיד, מייד לכלא, למצות עימם את הדין וכו' וכו' .
אבל מה האזרח הזה יודע חוץ מלהתלהם? הוא היה שם?
בד"כ תגובה כזו תתקבל על ידי אזרח יפה נפש שיודע להעביר ביקורת רק על מדינתו ואני לא חושב שצריך להרחיב על עמדותיו הפוליטיות מעבר לכתוב .
עכשיו נניח שהוא כבר לא אזרח, הוא חייל, זה הרבה יותר גרוע שהוא הולך נגד "הארגון" שלו, נגד החברים שלו, ממתי נהיינו פוליטקלי קורקט? תיאורטית מישהו אצלנו טעה, יש מי שימצה את הדין במידה ויגיעו למסקנות, בטח לא אותו חייל או אזרח, אל לנו להוסיף שמן למדורה בטח שאנחנו, אני וכל המגיבים שטים באותה סירה
ישן 09-04-2009, 16:48
צלמית המשתמש של ביטיס
  ביטיס ביטיס אינו מחובר  
מומחה ללוחמת חי"ר, סיור וצליפה

חבר מתאריך: 06.12.04
בתגובה להודעה מספר 83 שנכתבה על ידי אלי18 שמתחילה ב "זה בסדר, מישהו היה חייב לקחת על עצמו את התפקיד שלך"

החלק הראשון של התגובה שלך היה נכון - "אתה לא באמת יודע מה היה שם" ואני בהחלט מסכים עם רוח הדברים. השני, ממש לא. מזכיר לי תקופות די רעות.

"After the uprising of the 17th of June the Secretary of the Writers Union had leaflets distributed in the Stalinallee
stating that the people had forfeited the confidence of the government and could win it back only by redoubled efforts.

Would it not be easier in that case for the government to dissolve the people and elect another?" -Bertolt Brecht

I remember very vividly, a few months after the famous pacifist resolution at the Oxford Union visiting Germany and having a talk with a prominent leader of the young Nazis. He was asking about this pacifist motion and I tried to explain it to him. There was an ugly gleam in his eye when he said, "The fact is that you English are soft". Then I realized that the world enemies of peace might be the pacifists - Robert Hamilton Bernays -

ישן 10-04-2009, 10:14
  yochaiTB yochaiTB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.05

ציטוט:
במקור נכתב על ידי [font=&quot
אלי18]אין דיון שלא תכתב בו תגובה כמו שלך[/font] .

אבל בסדר, יאללה let's break it down יש לי קצת זמן פנוי .

נניח שצה"ל מבצע פעילות באיו"ש, לאחר הפעילות יש כותרת בYNET, חיילים חשודים באלימות נגד ערבים .

אם תסתכל על הטוקבקים, תמיד יהיה זה שיקפוץ בראש ויגיד, מייד לכלא, למצות עימם את הדין וכו' וכו' .
אבל מה האזרח הזה יודע חוץ מלהתלהם? הוא היה שם?
בד"כ תגובה כזו תתקבל על ידי אזרח יפה נפש שיודע להעביר ביקורת רק על מדינתו ואני לא חושב שצריך להרחיב על עמדותיו הפוליטיות מעבר לכתוב .
עכשיו נניח שהוא כבר לא אזרח, הוא חייל, זה הרבה יותר גרוע שהוא הולך נגד "הארגון" שלו, נגד החברים שלו, ממתי נהיינו פוליטקלי קורקט? תיאורטית מישהו אצלנו טעה, יש מי שימצה את הדין במידה ויגיעו למסקנות, בטח לא אותו חייל או אזרח, אל לנו להוסיף שמן למדורה בטח שאנחנו, אני וכל המגיבים שטים באותה סירה

[font=&quot]ליחה, גרים היינו בארץ זרה וגזענים לגרים אנו בארצנו.ישראלים גזענים ועם המילים שלך ושל

OPLO

אנחנו רואים גם כמה, גזענות זה לא לשנוא את כל הערבים זה לחשוב על מישהו משהו שונה או להיות עם דעות קדומות על אנשים ממוצא אתני. בדיוק כמו שחושבים על יהודים! "אף ארוך"! ,ועל ישראלים חושבים "רוצחים פלשתינים" וכו'.. .
אם תלמד קצת על הדרך שבה אנשים התייחסו ליהודי אירופה בתקופות השונות של המאה ה20 תבין למה אנשים יפי נפש.

כי אחרי שמכירים קצת את האנשים ורואים שהם בעצם כמוך ושאתה היית יכול להיות במצב שלהם, זה לא יאה לא יפה ומאוד מעליב להתייחס לעדה שלמה בתור גנבי מתכות. והדעות האלה לא אחרת מהדעה רווחת שהם כולם אותו דבר אותו מההנחה שרובם כאלה וכו'.. זה דעה קדומה אתה לא מכיר אותם אבל אתה ניזון משמועות. תכיר בדווים בדרום ובצפון ותבין שגם בישראל יש שכונות בת"א ובבאר שבע שאפשר לומר עליהם שכל אדם שני שם הוא גנב וגם בארצות הברית יש סטטיסטיקה מפורסמת לגבי שכונות מצוקה: "כל אדם כך וכך שחור יכנס לכלא", להגיד העדה הזאת הם שכירי חרב או העדה הזאת הם גנבי מתכות...זה הפליה ע"ב דעות קדומות הם לא העובדה שחלק גדול מהם גונבים זה תוצר של עוני (פשע ועוני הולכים ביחד גם בשכונות התקווה,ובכל שכונת עוני אחרת בעולם). אם תסתכל על ערים ומקומות שבהם אותם בדווים שאתה מזכיר חיים עם עבודה נורמאלית תראה שהפשע ירד בהרבה, אבל אם תבקר בכפר פחונים שעשוי מפלגל תראה פשע במיטבו וזה זהה בדרום ת"א וצפון ת"א זה זהה בעומר ובאר שבע. העובדה שהם חיים בכפרים בלי כבישים ועם שבלי גישה מהשטח, זה עושה את הפשע יותר נוח ויעיל מבכל מקום אחר, אבל אם אותם פושעים משכונה ד',משכונות התקווה או כל המקומות הדומים בארץ והיתה להם פריווילגיה כזאת. נראה לך שרמת הפשע הייתה משתנה? אז בו נסים חוצץ בין כלל הבדווים לגנבים. אם למשטרה היו קשרים יותר טובים עם האוכלוסייה המקומית באותם מקומות אז הסטטיסטיקה היתה משתנה."

נערך לאחרונה ע"י ביטיס בתאריך 11-04-2009 בשעה 03:36.
ישן 10-04-2009, 17:00
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 88 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "לא היתה לי אף פעם בעיה להיות עם הדורזים"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
האמת מהמגע שהיה לי עם הבדואים לא הכי התלהבתי, לא עשה רושם שהם ניסו להשתלב מי יודע מה, לעומת הדרוזים. המדינה הזו היא מדינה יהודית שהוקמה בשביל היהודים (בשביל ערבים יש עוד הרבה מדינות) כנראה שאנשים שכחו למה המדינה הוקמה, לתת בית לעם היהודי. באותו זמן אין ספק שאנחנו צריכים לספק שוויון זכויות לכל המיעוטים (וזה בדיוק מה שקורה, אף אחד לא מפלה ערבים בגלל שהם ערבים, הם מופלים כי הם חיים בפריפריה, והם אוכלוסיה חלשה) אין לי שום רצון להפוך את המדינה הזו למדינה דו לאומית, בה ברור לכולנו שנהפוך למיעוט במדינה ערבית.

מאוד מעניין אותי להבין מה אתה יודע עליהם, שאתה שופט אותם כל כך מהר.
קח לדוגמא את שבטים אל הייב מהישוב הכל כך מושמץ פה טובה-זנגריה.
כל זב חוטם פה, שלא לדבר על מנהלים, יודע לספר לך שהם "בירת הפשע של הצפון" ו"גנבי בקר".
חלק מחברי השבט הללו נלחמו ע"מ להגן על יהודים בתקופת המרד הערבי.
חלקם גם נלחם לצידנו ב-48. אחד מכוחות ההגנה שלחמו בכיבוש מחניים וחיפה נקרא "פלמ"ח-האייב" ואוייש ע"י לוחמים בדואים בלבד.
ומה הם קיבלו בתמורה?
במדד הסוציו אקונומי הם במיקום 2 (מתוך 10).
במדד ג'יני הם מקבלים 0.3 (הממוצא הכללי של ישראל הוא 0.4. הבדל מהותי).
והיחס אליהם הוא כאל "שכירי חרב", זרים, מפלים אותם לרעה במקומות בילוי (סלקציה במועדונים) ובמקומות עבודה.

אתה עדיין ממהר להאשים אותם בכך שהצעירים שלהם לא מעוניינים להשתלב בצורה נורמטיבית במדינה "שלנו"?
כשהמדינה הזו הוקמה בכדי "לתת בית לעם היהודי" הם היו מהיחידים שתמכו בנו - וזו התודה שאנחנו מוקירים להם.

אני ממליץ לך פעם הבאה לשבת וללמוד את התהליך, לפני שאתה מעביר ביקורת על התוצאה הסופית.

ישן 10-04-2009, 12:44

בתגובה להודעה מספר 86 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "באמת?"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
אני אשמח לדעת איך הבנת מדברי שאני גזעני, בכל אופן פשע לא תמיד מושפע מעוני, אני מכיר הרבה אנשים שבקושי פת לחם היה להם בבית, והם יצאו בסדר גמור. אולי העובדה שמדובר (עובדתית כן?) בחברה פטריאכלית, מסורתית, ללא ערכים מערביים, ולא שום מחויבות כלשהי למדינה, שמובילה אותה לפשע? .
אבל לא, תמיד אנחנו אשמים. בארה"ב הכושים היו מופלים שנים, הם לא הלכו נגד המדינה, הם התגייסו ניסו להתשלב, חלקם הלך לפשע חלקם התגייס לצבא, נחבר לסנאט, וגם לנשיאות. לא סתם יש סלידה כל כך חזקה מ"ערביי ישראל".

ההשחורים (כושים בפיך הלא גזעני) לא התקוממו? תבדוק מי היו הפנתרים השחורים ומלקולם אקס. בכלל ההשוואה הזו מופרכת לחלוטין.

אההממ....להזכירך- הבדואים דווקא קשרו את גורלם עם מדינת ישראל החל מימיה הראשונים. תושבי טובא אפילו שירתו בפלמ"ח. הזיקה הזו הולכת ומתפוגגת ככל שמדינת ישראל גדלה בגיל. אולי באמת כדאי לך לעצור ושאול את עצמך למה מיעוט שהיה כה להוט להשתלב בימי המדינה הראשונים, הגיע למצב ההפוך כעבור 50 שנה?
ישן 10-04-2009, 12:53
  oplo oplo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 03.02.04
בתגובה להודעה מספר 95 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "[QUOTE=oplo]אני אשמח לדעת איך..."

אז עכשיו אני לא בסדר כי קראתי להם "כושים" ולקרוא למישהו "שחור" זה בסדר? אתה ממש בדיחה.
ולמה הם לא השתלבו? לא יודע, אולי זה בגלל בחברה דתית, מסורתית ששואבת כוחות מהאיסלאם לא יכולה להתחבר ליהודים כופרים, אויבי האיסלאם? אולי בגלל שהם הרגישו סולדיריות כלפי אחיהם הפלשתינאים? כנראה שבגלל זה, בטוח לא בגלל שהרסו להם כמה פחונים בלתי חוקיים בנגב, האמת שכרגע הם מקבלים יחס של מלכים מהמדינה שלא נוקפת אצבע בשם אכיפת החוק במדינת הנגב.

הכושים אמנם התקוממו, אך גם המזרחיים בארצנו, זה לא הפך אותם להיות נגע זר ומוצקים, ההתקוממויות שלהם היו מוצדקות, אך בוא במזמן הם המשיכו לנסות ולהשתלב ולתרום למדינה, לעומת ערביי ישראל שכרגע נראה שככל שהזמן עובר הם חותרים יותר ויותר תחת שלטון המדינה.

ישן 10-04-2009, 13:37

בתגובה להודעה מספר 96 שנכתבה על ידי oplo שמתחילה ב "אז עכשיו אני לא בסדר כי קראתי..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
אז עכשיו אני לא בסדר כי קראתי להם "כושים" ולקרוא למישהו "שחור" זה בסדר? אתה ממש בדיחה..

אתה יכול לכתוב מה שאתה רוצה, אבל כאשר אתה יורד לפסים אישיים, אתה הופך לבדיחה.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
ולמה הם לא השתלבו? לא יודע, אולי זה בגלל בחברה דתית, מסורתית ששואבת כוחות מהאיסלאם לא יכולה להתחבר ליהודים כופרים, אויבי האיסלאם? אולי בגלל שהם הרגישו סולדיריות כלפי אחיהם הפלשתינאים? כנראה שבגלל זה, בטוח לא בגלל שהרסו להם כמה פחונים בלתי חוקיים בנגב, האמת שכרגע הם מקבלים יחס של מלכים מהמדינה שלא נוקפת אצבע בשם אכיפת החוק במדינת הנגב.

אז זהו, שהם כן השתלבו, לפחות בכל הנוגע לשירות צבאי והלכו לשרת עם היהודים כופרי האיסלם. ובכלל, מה זה להשתלב אצלך? לזנוח את מנהגי השבט ולהפוך לארופאים? הם רוצים לשמור על המסורת שלהם. זכותם.
סולידאריות כללית היא לא משהו שעליו מתנערים מהמדינה שלך.

הפחונים שאתה מדבר עליהם בנגב, היו בסופו של דבר, בתים של אנשים. אל תזלזל בהריסת ביתו של אדם, גם אם זה החוק, מחר זה יכול להיות הבית שלך.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי oplo
הכושים אמנם התקוממו, אך גם המזרחיים בארצנו, זה לא הפך אותם להיות נגע זר ומוצקים, ההתקוממויות שלהם היו מוצדקות, אך בוא במזמן הם המשיכו לנסות ולהשתלב ולתרום למדינה, לעומת ערביי ישראל שכרגע נראה שככל שהזמן עובר הם חותרים יותר ויותר תחת שלטון המדינה.

המזרחיים התקוממו, גם הערבים התקוממו, מה הנקודה? חתירה תחת שלטון היא האשמה חמורה. האם אתה יכול לגבות אותה במספרים או נתונים?
ישן 10-04-2009, 10:45
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08

אז זה שהוא עובד בקיבוצכם יש לו גושפנקא להיכנס לבסיס צבאי? אתה יודע שלא לחינם קיים בכל מחנה כמעט קצין תורן שאפשר לפנות אליו ולתאם איתו דברים לפני כן דרך הש"ג,להיות כאילו נאיבי ולהגיד שזה לא באשמתו אין דבר שכזה וחבל שממשיכים להציג כאן את הצבא כברברי אבל השאלה היא שאינך יכול לענות עליה זה מה באמת קרה שם,מספיק שחייל יזרוק לו מילה והוא יגיב לחייל ופתחת תיבת פנדורה ועל פי חוק הבחור שלך חדר לשטח צבאי ולא להיפך,נא לא להפיל את הטעות שלכם על חיילי צה"ל בהכללה.

ישן 10-04-2009, 14:36
  קוני קוני אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 101 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "קראתי והגבתי בהתאם לערכתי..."

נוסטור
למרות שניסיתי להביא את המקרה בזהירות האפשרית תוך המתנה לחקירה והשלמת פרטים, אנסה לחדד את הרקע המקומי למקרה כדי שתבין, שלמרות הקלישאות, המורכבות הבטחונית והאזרחית של מדינתנו ועוד פרטים הקשורים לחיינו במדינה הקשה הזאת לא ניתן לגזור תמיד גזירה שווה לשפוט אוטומאטית ולא כל שכן -להוציא לפועל משפט שדה.
הבסיס שבו מדובר מצוי בשטח רווי מטילים, באיזור שקט יחסית(נחל עורבים) רחוק ממוקדי פשיעה אזרחית ובטחונית מובהקים. ומפוקח יחסית טוב.
מתקימת שיגרת חפיפה ותאום בין יחידות מתחלפות בבסיס לגורמים מקומיים כגון בוקרים ,רבשי"ם ועוד גופים הנוגעים לשטח.
במקרה המדובר - בתהליכי התיאום וההיכרות שנעשים בין היחידות (בידי הקמב"צים) לבין המעורבים הנ"ל מעורב הבחור כדבר שבשיגרה והוא זה שבא בד"כ במגע עם הצבא .במסגרת עבודתו מתקיימת שיגרת שמירה בשטחים גם בשעות לילה מאוחרות, מתואמת עם הצבא וגורמים משטרתיים כאשר העימותים העיקריים נערכים בינו לבין תושבי כפרו (ממספר משפחות ידועות) שאכן, מגיעים למטרות לא תמימות.
המקרה הספציפי אירע בשבת בצהרים .הפרטים הנוגעים בו נמצאים כרגע בחקירה. ואהיה מאוד מופתע עם התוצאות "ירשעו" את הבחור "למרות" שהוא ערבי.
ולא- אצלנו באיזור לא עושים הנחות לערבים.. הם נחשדים וחוטפים כמו כולם, אפילו יותר.
ואגב- את הברדק הגדול בשטח עושה הצבא, כולל מקרים מסכני חיים. ירי וירי נפיצים ללא תאום קרו ואיש לא השיב אש הכל מתקבל בהבנה.
ישן 10-04-2009, 13:29
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 105 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אה. ואם זו היתה חברה של אחד..."

השוואה מטופשת. איך היית מתחייס למשל לפורץ צעיר שהיית מוצא בביתך באישון לילה? באותה הצורה שהיית מתייחס לפורצת זקנה? או ל"פורץ" תינוק? נו באמת...
כתושב באר שבע (וכדרומי בכל 28 שנותי) אני יכול לומר לך בוודאות שעד שלא טעמת מנחת זרועם של הבדואים שמסתובבים פה בנגב יהיה לך דיי קשה לשבת היכן שאתה נמצא ולהעביר ביקורת שקולעת למצב כאן. אכן, ישנם בדואים שאני מכיר ומוקיר את פועלם, שלומדים איתי במכללה והם הכי אחלה שבעולם (וחלקם גם שירת שירות מלא בצבא), אבל הם כלל וכלל לא אלה שגרים בכפרים (המוכרים והפחות מוכרים) ובחמולות בנגב.
לא פעם ולא פעמיים, גילה אדם זה או אחר שהפורץ שגנב את רכבו או פרץ לביתו הוא לא אחר מהפועל הבדואי שלו או מכר שלו, שידע טוב-טוב למי הוא פורץ. כמובן שאין הדבר בא להעיד על אוכלוסיה שלמה אבל שתבין שאצל הבדואים, מעשים שכאלה לא נחשבים כטאבו כלל וכלל, ולכן אני דיי נוטה לכיוון של "כבדהו וחשדהו" בנושא זה.

ציטוט:
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 10-04-2009, 13:52

בתגובה להודעה מספר 107 שנכתבה על ידי efekt שמתחילה ב "השוואה מטופשת. איך היית..."

השוואה אכן מטופשת, אבל תפקידה היה להבהיר נקודה מסויימת.

יפה מאוד, אז אתה אומר שיש בדואים שפורצים אבל רובם לא כאלו בזה אני מסכים איתך לחלוטין. אני אסכים איתך בעוד כמה דברים- ההברחות הן גם עסק כמעט בלעדי של בדואים. רק תעשה לי טובה- תסתכל תמיד על המאקרו, לא על המיקרו. פשיעה היא מנגנון קצת יותר מורכב מ"כמה בדואים מביריחים שקי ג'אראס מסיני.

זה יפה שאתה כבאר שבעי טוען לבעלות על עבירות רכוש, אבל תתפלא, גם במרכז פורצים על בסיס יום יומי, גם פה יש סד"חים ואלימות. אמנם בת"א אין כמעט גניבות חקלאיות, גם לא גונבים פה עגלים וכבשים, מצד שני, אני מסופק אם אתה יודע על כמות עבירות המין שבני ברק לבדה מספקת, או כמות תקיפות השוטרים במרחב ירקון ביום שישי בין השעות 01:00 ל-04:00.

סתם לסבר את האוזן- בכירי הפשיע בדרום הם האברג'ילים, דומרני, ואצלך בעיר יניב זגורי וחבורתו. אף אחד מהם לא בדואי.
ישן 10-04-2009, 16:16
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 108 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "השוואה אכן מטופשת, אבל תפקידה..."

גם גנבי הרכב במרכז הארץ הם בני מיעוטים, ואם מי שגנב הוא לא בדואי, הרי שהוא בסופו של יום "מדווח" לבדואי או את הרכוש שהוא גונב הוא מביא לבדואי ש"הזמין" את הגניבה (אני מתייחס כרגע לגניבות רכבים) שבתורו מבריח את הרכב לשטחים לפירוק.
ואולי האברג'ילים למינהם הם עבריינים (שאגב משתמשים בהרבה בני מיעוטים כ"חיילים"), אבל אם הולכים לעצור אותם פשוט ניגשים אליהם הביתה ודופקים בדלת, בלי לחטוף מטר עופרת מקלאצ'ניקובים ופצצות RPG, במידה ותנסה להכנס לשטחים של אל-עזאזמה למשל. תשאל את אלה שגרים בעומר, איזה כיף להם עם השכנים הצמודים שלהם - כל כך כיף, שהם היו צריכים להקיף את הישוב בתעלות וסוללות כמו שיש בגבול עם סוריה כדי שישארו להם רכבים בבוקר. לא לחינם ערים כגון ערד ודימונה סוגרות בערב את כל הכניסות והיציאות שלהן מלבד אחת, ומציבים בה ניידת שבודקת שבעתיים כל בן מיעוטים שנכנס לעיר - אתה יודע בכמה ירדו אחוזי הפשיעה ועבירות הרכוש לאחר מכן? לגנבים הבדואים יש תעוזה לא נורמלית, ורק לאחר שיחידות המתנדבים של משא"ז בערד ודימונה התחילו להפעיל הרבה יותר כוח, כמות הגניבות התחילה לרדת.

שוב, אני דוחה מכל וכל את הקביעה שרק הבדואים הם אלה שאחראים לפשע בארץ, אבל תסכים איתי שבמידה - היפותטית - שלא יהיו עבריינים בדואים, הפשיעה בארץ תרד בצורה דרסטית למימדים הגיוניים יותר (ואולי גם הואקום הזה יתמלא בפושעים שהם לא בני מיעוטים), אבל אולי אני מעדיף להתעסק עם עבריינים כאלה מכיוון שאז הרדיפה אחריהם לא תלווה בקריאות של גזענות כלפי מיעוטים...

ציטוט:

נערך לאחרונה ע"י efekt בתאריך 10-04-2009 בשעה 16:19.
ישן 10-04-2009, 15:33

בתקווה ודברייך אכן נכונים...
בתגובה להודעה מספר 110 שנכתבה על ידי yeshimon שמתחילה ב "הצוות שלי היה שם"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי yeshimon
הייתה טעות שה-ש.ג נתן לו להכנס, אבל התיחסו למקרה כאל חדירה(ערבי בבסיס צה"ל) ועשו לו נוהל מעצר חשוד, הוא לא הסכים לרדת מהסוס ואז התחיל הבלאגן- הבחור התפרע, צחק על החיילים ואמר שהם גברים עליו פה, אבל נראה אותם נוגעים בו בשטחים.
ניסו לתפוס אותו והוא התפרע, אז היה צריך להשתמש בכח כדי לאזוק אותו...
בשורה התחתונה, הוא לא שה תמים כמו שהוא נראה, אם הוא היה משתף פעולה הוא היה חוסך הרבה בלגן.
שבת שלום

אז הרי שהחיילים פעלו בצורה נכונה,

אני לא מכיר את פרטי האירוע, ולא בוצעה עדיין חקירה, ולכן כולנו פה טוחנים מים באשכול.

ישן 10-04-2009, 18:07
צלמית המשתמש של hagarblu

בתגובה להודעה מספר 117 שנכתבה על ידי mabo19 שמתחילה ב "גם "קוני" לא יודע,ובכל זאת..."

לגבי הכפר טובה זנגריה,גם קוני לא יכחיש שהוא מהווה בעייה קשה. לא סתם הורכב כוח משימה מיוחד של מגב צפון הממוקד בו בלבד. אכן, אנשי הכפר השתתפו שכם אחת עם כוחות ההגנה, אך היה זה מתוך חישוב של כדאיות וחיסול חשבונות עם שכניהם הערבים. גם הדרוזים צידדו ביהודים אחרי כמה תבוסות ערביות, בעיקר ברמת יוחנן.אין זה פורום היסטוריה, אך אני ממליץ לקרוא מעט על תולדות המושבות הראשונות,ולבדוק את מקומו של הכפר הנל בהתנכלויות להתישבות היהודית, בעיקר לראש פינה ומשמר הירדן. מישהו כתב שם למעלה זב חוטם. נו נו, מעניין מה הרקע שלו . אגב גיזענות והכפשת עדה שלמה, נועמלאו, אני אעשה שוב מה שאתה ממש לא אוהב, ואספר מעט על עצמי. ובכן, כרבש במשך כמעט 20 שנה, המלצתי על בדואים לא מעטים כמועמדים לשרות ביטחון, כולל שבס ומשטרה. צעיר בדואי המבקש להתגייס חייב להביא לפחות שלושה ממליצים. היו גם כאלה שלא קיבלו את המלצתי. השיקול תמיד היה ענייני. אבל אם תשאל אותי מדוע אני חריף כלפי האוכלוסייה הבדואית, אענה כי אני פשוט דואג לעתיד המדינה.
ישן 10-04-2009, 21:14
צלמית המשתמש של hagarblu

בתגובה להודעה מספר 123 שנכתבה על ידי noamlaw שמתחילה ב "אז ככה: גם ראיתי גם הכרתי..."

לגבי העובדות ההיסטוריות, כמדומני שאין ויכוח. המנוף להחלפת צד אצל הדרוזים היתה מפלת רמת יוחנן. אך הדרוזים אינם הנושא,כיום אין אדם בר דעת שיפקפק בנאמנותם למדינה, למרות שארועי פקיעין החמורים, כולל אלו שלא הובאו לידיעת הציבור, כמו פתיחה באש על כוח מתמיד של מגב, ניתנים לפרוש ככירסום באמונה בחוסנה של המדינה, עקב מלחמת לבנון 2.הבעייה הינה באוכלוסיה הבדואית בכפר שציינתי,אשר משפיעה באופן שלילי על הצפון.מה שמרתיח אותי הוא שכיום אין כמעט סיכוי לחקלאי יהודי לשרוד אלא אם יחבור לבדואי מטובה זנגריה . מי שגנב אצלי פרות ועגלים הינו שומר בעדר של חווה המתהדרת בשורשיות והיסטוריה. הגנב הכי מבוקש באיזור,הפך שותף עם בוקרים ממושב סמוך לראש פינה. כיום ישנם סיכסוכים של אנשי הכפר בינם לבין עצמם על אדמות מרעה שמתישבים ממושבי הסביבה נטשו מפחד ושחיקה. אני ממתין לקוני שיהיה ישר עם עצמו ויאשר את דברי. הנוהל שהוא מתאר בו איש צוות הבקר שלו נכנס ויוצא מבסיס צהל הוא פסול,ומהווה פירצה הקוראת לגנב.
ישן 10-04-2009, 21:54
  yochaiTB yochaiTB אינו מחובר  

חבר מתאריך: 19.08.05
בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "לגבי העובדות ההיסטוריות,..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי hagarblu
לגבי העובדות ההיסטוריות, כמדומני שאין ויכוח. המנוף להחלפת צד אצל הדרוזים היתה מפלת רמת יוחנן. אך הדרוזים אינם הנושא,כיום אין אדם בר דעת שיפקפק בנאמנותם למדינה, למרות שארועי פקיעין החמורים, כולל אלו שלא הובאו לידיעת הציבור, כמו פתיחה באש על כוח מתמיד של מגב, ניתנים לפרוש ככירסום באמונה בחוסנה של המדינה, עקב מלחמת לבנון 2.הבעייה הינה באוכלוסיה הבדואית בכפר שציינתי,אשר משפיעה באופן שלילי על הצפון.מה שמרתיח אותי הוא שכיום אין כמעט סיכוי לחקלאי יהודי לשרוד אלא אם יחבור לבדואי מטובה זנגריה . מי שגנב אצלי פרות ועגלים הינו שומר בעדר של חווה המתהדרת בשורשיות והיסטוריה. הגנב הכי מבוקש באיזור,הפך שותף עם בוקרים ממושב סמוך לראש פינה. כיום ישנם סיכסוכים של אנשי הכפר בינם לבין עצמם על אדמות מרעה שמתישבים ממושבי הסביבה נטשו מפחד ושחיקה. אני ממתין לקוני שיהיה ישר עם עצמו ויאשר את דברי. הנוהל שהוא מתאר בו איש צוות הבקר שלו נכנס ויוצא מבסיס צהל הוא פסול,ומהווה פירצה הקוראת לגנב.

אז ?
אם הוא גנב זה בסדר לעשות משפט שדה. ועוד בידי חיילים?
ישן 11-04-2009, 16:57
  יואב בן צוריה יואב בן צוריה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.01.08
בתגובה להודעה מספר 128 שנכתבה על ידי lior432 שמתחילה ב "אני בטוח שאם שוטר תנועה היה..."

ליאור יקירי, שוטר תנועה לא היה עושה דבר מכל מה שאמרת, שוטרים אם אף אחד עוד לא גילה לך בורחים מעימות כמו שהוכח במקרים האחרונים בירושלים.
לענינינו - מדובר על מקרה שבו קצין תורן אישר לאזרח על סוס להיכנס לבסיס צבאי להוציא רכוש אזרחי.
שאלת תם מאיפה שאר החיילים בבסיס אמורים לדעת מה אישר או לא אישר הקצין התורן ? אם היה לו שכל היה מצמיד ליווי לאזרח וזאת מהטעם הפשוט של למנוע ממנו להסתובב במקומות שהוא לא אמור להיות בהם - וכאלה נמצאים בכל בסיס צבאי. לצערם של כל המעורבים בפרשה האזרח היה ערבי, דבר שבתורו תרם לחשדנות יתר מחיילים אחרים שראו פתאום באמצע היום ערבי מסתובב בבסיס על סוס. תחשוב על זה שהם בעצם פעלו כמו שמתחייב בפקודות שתאורו בעליית משמר.
יש פה אשמים בטוח - הקצין התורן בראשם.
ישן 13-04-2009, 14:26
  מק1 מק1 אינו מחובר  

אמרת : "קצין תורן אישר"
בתגובה להודעה מספר 129 שנכתבה על ידי יואב בן צוריה שמתחילה ב "ליאור יקירי, שוטר תנועה לא..."

לפי הידוע לי: הקצין התורן לא אישר את כניסתו של הבוקר ולא פנו אליו.
הוא נכנס באישורו של הש"ג, כשהש"ג שמח שיש מי שיוציא את "הפרות שמלכלכות את הבסיס". הש"ג לא פנה לקצין תורן ולא קיבל אישור או סרוב. הש"ג אשם...
באשר לבוקר: הוא היה על הסוס -בכול המובנים... סרב לרדת כשהחיילים פנו אליו וענה בגסות. משם המצב התדרדר במהירות.
עם כל הביקורת על גבעתי נא לזכור כי מדובר ביחידת חי"ר שבאה מהרצועה, לא מת"א, אחרי לחימה אלימה.
אין בכך הבנה לכל מה שנעשה שם, משני הצדדים, אלא הסבר. יש לתת לחוקרים לבצע את עבודתם.

אגב: בחג ראשון של פסח (5 ימים לאחר המקרה שתואר כאן) ביקרתי את בני המשרת בגבעתי בבסיס סמוך לזה בו ארע הארוע שתואר.
אף שביקורי הוסדר מראש, ונכנסתי באישורו של קצין תורן (והש"ג פתח לי את השער...) נעצרתי פעמיים ע"י 2 שומרים שונים בתוך הבסיס ששאלו למעשי ודרשו שאזדהה. אגב: העובדה שבידי היה תינוק כבן שנה לא עשתה עליהם רושם. וכך צריך להיות, לדעתי.
ישן 11-04-2009, 16:48
  קוני קוני אינו מחובר  

בתגובה להודעה מספר 124 שנכתבה על ידי hagarblu שמתחילה ב "לגבי העובדות ההיסטוריות,..."

hagarblu
התיאורים הנוגעים במגדלי הבקר ולגניבות הבקר, לגנבים וליחסי הגומלין ביניהם מוכרים באיזורנו ואינני מתכחש להם,אין לי בעיה לאשר כל פרט נוסף הקשור בבעית העברינות הבדוואית שממנה גם אנחנו סובלים,
כאדם עובד בשטח והחי את השטח אני מכיר את הנפשות הפועלות ואת המציאות הקשה שבה אנחנו מנסים לשרוד
ולמרות כך, רציתי לכוון במקרה המתואר אל הבעיתיות שבהכללה ולמרות שלא ההיתי נוכח במקום עדין אני משוכנע שהבחור חטף שלא בצדק.
הנוהל המאפשר כניסת בוקרים (באישור) מתקיים כדבר שבשגרה ואם צריך לשנותו יואיל מי שאחריותו לדבר לעשות מעשה,אגב, פירצות קוראות לגנב קימות ברבות מהנקודות שבאחריות הצבא. מצבורי תחמושת לא מגודרים ובסיסים שהגידור בהם פרוץ ומטשטש את הגבולות בין הציבורי לבטחוני -לא אלאה אותך בסיפורים על מערומי פגזים (ממורעמים) ושאר ציוד צבאי תקין ונטוש שמצאתי במשך השנים. אך הבסיס המדובר שמשמש יחידות מתחלפות פרוץ לתלפיות ולא תמיד ברור היכן מתחיל ונגמר
וסתם לסבר את האוזן- רופא הקיבוץ שלנו היה ערבי ופעל גם במד"א ק"ש. לא אחת הוזעק בבהילות לבסיסי צה"ל והיה בין הראשונים לטפל בנפגעי פעולות (חילים)אם אינני טועה אף "זכה "להיות מוסק ללבנון בהזדמנויות שונות על אף שלא נחשב לרופא צבאי.
מי שלא רוצא את הבדואים בשטח רשאי לנסות ולהוציא תקנה האוסרת זאת -מירור חייהם של הישרים והרוצים להתפרנס ביושר רק יחמיר את הבעיה הקימת ממילא.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 05:19

הדף נוצר ב 0.25 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר