לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 03-04-2009, 23:29
צלמית המשתמש של MONOCHROME
  משתמש זכר MONOCHROME MONOCHROME אינו מחובר  

חבר מתאריך: 10.06.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי michaelhk שמתחילה ב "יוזמה להקמת ישוב קהילתי יחודי לנכים לוחמים..."

אין דרך בה אני יכול להביע את רמת הסלידה שלי מבידוד לוחמי צה"ל, ובייחוד לוחמי צה"ל פצועים משאר הצבא.
אחרכך, מצפים שהנוער לא ישתמט...זאת הדוגמא שאנשים אלה רוצים לתת?
כבר הבעתי את דעתי בעניין, ואומר אותה שוב - לא ייתכן מצב שבו מקטלגים חיילים כטובים יותר וטובים פחות (כרטיס שחרור מצה"ל זהוב/כסוף/אפור וכו'). מי ירצה להתגייס לצה"ל אם מראש ידע שהוא מקוטלג סוג ח'?

יש לי המון הערות ציניות על אוטופיות של נכים-קרביים-לשעבר. מצד שני אני חושב שאולי זה אכזרי...האנשים אכן פגועים.
אני פשוט תוהה (בתור לא-לוחם), מה תהיה התגובה של צה"ל "כשאחד כמוני" לא יבוא למלחמה הבאה כי במקרה של תאונת עבודה/אימונים/פציעה בקרב (אני מניח שהארגון קיטלג גם אותן) הוא לא יורשה לגור ביישוב היוקרתי בצפון של "הלוחמים הנכים"?

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 03-04-2009 בשעה 23:32.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 04-04-2009, 14:38
  .ישראלה היפהפיה .ישראלה היפהפיה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 07.07.06
אני מתקשה להבין על מה הכעס? מה רע בהכרת תודה גדולה יותר למי שנתן יותר?
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי MONOCHROME שמתחילה ב "[font=Verdana]אין דרך בה אני..."

מי שיצא לאיזור סיכון כלוחם [ומן הסתם גם זה שנפצע בפעילות לוחמה כתומך לחימה] ושילם בגופו - בהחלט ראוי לתגמול גדול יותר ממי שנפצע בתאונת דרכים עצובה ככל שתהיה בדרכו ממשרדו בת"א.

מה לעשות וחיל החי"ר בפלוגה מסתכן ומתאמץ יותר ממש"ק השלישות.. והיה ומש"ק השלישות יפגע בפעילות לוחמה אמיתית, אני מניח כי איש לא ימנע ממנו להתגורר בישוב באם יקום.

חבל על כי כל כך ממהר אתה לאיים כי לא תגיע ל'מלחמה' הבאה ולהגות בעניני 'הערות ציניות' ו'סלידה' כנגד אנשים יקרים אלו.

הבעיתיות בישוב שכזה נובעת מסיבות אחרות הקשורות בהומוגניות מרקם חברתי, נגישות למרכזי טיפול וכו'.

נערך לאחרונה ע"י .ישראלה היפהפיה בתאריך 04-04-2009 בשעה 14:44.
ישן 04-04-2009, 18:59

בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני מתקשה להבין על מה הכעס? מה רע בהכרת תודה גדולה יותר למי שנתן יותר?"

ציטוט:
מי שיצא לאיזור סיכון כלוחם [ומן הסתם גם זה שנפצע בפעילות לוחמה כתומך לחימה] ושילם בגופו - בהחלט ראוי לתגמול גדול יותר ממי שנפצע בתאונת דרכים עצובה ככל שתהיה בדרכו ממשרדו בת"א.

מסכים, אבל זה לא מה שמובע בהצעה שעל הפרק. כאן מדובר על "מושב ללוחמים פצועים".

ציטוט:
מה לעשות וחיל החי"ר בפלוגה מסתכן ומתאמץ יותר ממש"ק השלישות.. והיה ומש"ק השלישות יפגע בפעילות לוחמה אמיתית, אני מניח כי איש לא ימנע ממנו להתגורר בישוב באם יקום.

מקובל. שוב, אני ארפה מהעניין כאשר העניין ייכתב שחור על גבי לבן בהצעה של מיכאל.

ציטוט:
חבל על כי כל כך ממהר אתה לאיים כי לא תגיע ל'מלחמה' הבאה ולהגות בעניני 'הערות ציניות' ו'סלידה' כנגד אנשים יקרים אלו.

מעולם לא אמרתי שאני לא אגיע למלחמה הבאה, וגם מעולם לא הבעתי את רצוני לגור במושב "נכים קרביים". אמרתי שאבין את מניעיו של זה שלא יכיע (ואולי אילו היה מדובר באדם הקרוב לי - הייתי ממליץ לו לנהוג כך).

נערך לאחרונה ע"י MONOCHROME בתאריך 04-04-2009 בשעה 19:04.
ישן 06-04-2009, 15:41
  צופה ורואה צופה ורואה אינו מחובר  

חבר מתאריך: 11.10.07
תגובה +שאלה
בתגובה להודעה מספר 3 שנכתבה על ידי .ישראלה היפהפיה שמתחילה ב "אני מתקשה להבין על מה הכעס? מה רע בהכרת תודה גדולה יותר למי שנתן יותר?"

לישראלה היפה:

ציטוט:

החיים הם לא רק שני הקצוות של לוחם בחזית ופקיד בקריה, מה קורה במקרה של בחור או בחורה שהתגייסו לצה"ל אולם לא היו להם את הנתונים להיות לוחמים ועל כן הם הוצבו בתפקיד לא קרבי וגם לא כתמכ"ל בבסיס בצפון לדוגמא, הבסיס נפגע ממטח רקטות והחייל ששירת בבסיס בתפקיד שבו הציב אותו צה"ל נפגע והוכר כנכה.
מדוע החייל הזה מופלה לרעה בכל מה שקשור ליישוב הזה? הוא תרם כמיטב יכולתו ועל פי נתוניו ומכאן יוצא שהוא "נענש" בגלל שנתוניו לא איפשרו לו להיות חייל קרבי.
אני חושב שברור לכולנו שבמציאות הישראלית האירוע שתיארתי הוא מציאותי לחלוטין.

הנה שאלה מציאותית :מה אומרים לחייל ששירת כאיש צוות קרקע בחה"א בבסיס רמת דוד במלחמת יום הכיפורים ונפגע מהתקפת טילי פרוג על הבסיס והוכר כנכה?

הערה, מהכתוב באתר עמותת מצדיעים לא ברור אם מדובר גם בתומכי לחימה מה שמביא אותי לשאלה הבאה למיכאל:
שאלה:

באתר עמותת מצידיעים כתוב:
ציטוט:
יתקבלו לישוב נכי מלחמה אשר שרתו ביחידות קרביות

האם הכוונה היא גם לתומכי לחימה אשר שרתו ביחידות קרביות?

(ויליאם רארף אינג')
גם כאשר יגור זאב עם כבש-אני לא מציע שנהיה הכבש.
(אלוף מיל' עוזי דיין)

ישן 04-04-2009, 07:17
  michaelhk michaelhk אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.01.06
כבר בצה"ל יש בידול בין לוחמים ולכאלה שאינם לוחמים...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי michaelhk שמתחילה ב "יוזמה להקמת ישוב קהילתי יחודי לנכים לוחמים..."

מונוכרום,

למעשה,מאז הקמת צה"ל, היה בידול טבעי בין לוחמים ללא לוחמים...עם הזמן ניצלו בני נוער רבים את המצב- ואני זוכר זאת עוד מתקופתי ב-1970- והתחמקו מעול השירות ביחידות קרביות...
תמיד נהנו החיילים בצה"ל מתנאים עודפים,גם במשכורת הצבאית,מחיילים עורפיים- ביחוד בתקופה האחרונה- וטוב שכך.מי שתורם אבסולוטית יותר מגיע לו יותר.
ואם כך הדבר לגבי חיילים, כך צריך להיות הדבר גם כלפי לוחמים פצועים,נפגעים ונכים.בכל העולם יש הבחנה ברורה בין לוחמים נכים לבין נכי צבא אחרים...לוחמים נכים נהנים מתנאים עודפים , בעליל- ובצדק- וכך צריך להיות המצב גם כאן.
יידע כל נער המתנדב ליחידת עלית או יחידה קרבית, כי מוקירים את פועלו גם כשהוא בריא ושלם בגופו ובנפשו וגם כשהוא נפגע, חלילה.כי יש תמורה לכל הקרבה ולוא גם תמורה סמלית כהוקרת ייתר.

מיכאל הרשקוביץ- מצדיעים.
לוחם שריון,בוגר החווה הסינית.
www/matzdeim.co.il

ישן 04-04-2009, 11:46

בתגובה להודעה מספר 10 שנכתבה על ידי michaelhk שמתחילה ב "כבר בצה"ל יש בידול בין לוחמים ולכאלה שאינם לוחמים..."

האם הארגון שלכם הולך אם כך, להציע הקמת יישוב בנגב או באזור אחר - פחות מבוקש, עבור פצועים לא-קרביים?

הרשיתי לעצמי לשכתב את שורת הסיכום שלך כך שתשקף את רוח ההצעה שלכם.
בהצלחה במעבקכם הצודק!

יידע כל נער המתגייס כחוק ליחידת עלית או יחידה קרבית או יחידה רגילה לתפקידים לא-קרביים, כי מוקירים את פועלו (פחות מפועלם של אחרים) גם כשהוא בריא ושלם בגופו ובנפשו וגם כשהוא נפגע, חלילה. כי יש תמורה לכל הקרבה (של לוחמים בלבד) ולוא גם תמורה סמלית כהוקרת ייתר (לכל היתר).

ישן 04-04-2009, 14:12
  arielsh arielsh אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.10.04

מונוכרום, הרעיון של ישוב לנכי צה"ל לוחמים בלבד הוא לדעתי הגיוני לגמרי- לא בגלל שהם קרביים ואחרים לא, אלא כי העובדה שהם קרביים הביאה אותם למצב הזה (גם אם הפגיעה היא לא מקליע/פגז/מחבלת מתאבדת בפאתי עזה).
אני גם באמת לא מאמין שיש כאן אפליה כלשהיא, אלא רק העדפה לאנשים שהיו מוכנים לתת את החיים שלהם, וסמוך עליי כשאני אומר שהעובדה שהם מרוויחים 700 שקל לא באמת תורמת לת"ש הכללי שלהם. לא המשכורת ובטח לא שעות השינה, האוכל, שגרת הבט"ש השוחקת והמרחק מהבית. אני אישית אוהב את מה שאני עושה, אבל זה בטח לא גן עדן.

בכל מקרה, מעבר למגורים בישוב עצמו, הרעיון הוא לתת לאנשים האלה מסגרת אחרת, ובעיקר מקום להרגיש שייכים ושזוכרים את מה שהם עשו, אחרי שנפלטו בעל כורחם מהמסגרת הצבאית שהם הכירו.
לא פחות חשוב, מדובר על מרכז ארצי למורשת קרב, שכולל בין השאר גם לימוד והדרכה לקבוצות נוער מהתפוצות, בני נוער שיגיעו במסגרת התיכון, ובכלליות- כל אדם שרוצה לדעת קצת יותר על הסיפור מאחורי צה"ל בכלל, ומאחורי האנשים האלה בפרט. (בתור מפקד, אני לא רואה סיבה לא לקחת את החיילים שלי למקום כזה גם כן. אחרי הכל- מור"ק זו הדרך הכי טובה, אחרי דוגמא אישית, להיכנס ללב שלהם)

יוזמה מבורכת, אין מה להגיד.
שיהיה בהצלחה.
ישן 06-04-2009, 17:56
  YHS YHS אינו מחובר  
מהנדס אווירונאוטיקה, עוסק במגוון נושאי תעופה שנים רבות

חבר מתאריך: 17.07.05
ואחרי כל הדיונים עד כה

ומעבר לתמיהה שלי ולהסכמה עם ההסתייגויות לנושא תיעדוף לוחמים בצורה בוטה, אני לא מבין דבר אחד נוסף: למה צריך ישוב לנכים? מה קרה? הם לא בני אדם? הם לא יכולים לגור בין כולם יחד עם בנות זוגם (שקרוב לודאי לא נכות) וילדיהם כמו כל אחד אחר?
אני לא נכה, אבל מקורב לכמה שגרים כמו כל אחד אחר. אם יש בעיה כספית, בעיה טכנית של התניידות או מגבלה לוגיסטית, אפשר לרוב לפתור אותה במסגרת מקומית, גם ברעננה או בראש העין. למה צריך להרחיק עד לגליל ולשים את כולם מתויגים בסל אחד ובאותה הזדמנות גם להרחיקם ממקום עבודה פוטנציאלי? למה לשים בכלל תוית - "הא, היישוב שם על הגבעה? זה השכונה של האינוולידים". (ויסלחו ידידי, הנכים ואלו שלא על הבוטות שמוקמה כאן רק כדי להפגין את שאט נפשי מהרעיון).
ישן 07-04-2009, 22:12
צלמית המשתמש של ziv.harel
  ziv.harel ziv.harel אינו מחובר  

חבר מתאריך: 26.04.06
יסלחו לי כולם על תגובתי החריפה והלא פוליטית

"אגף השיקום הפך לקופ"ח של אנשי קבע" את זה אמר אלוף בצהל
לאמיתו של דבר אנשי קבע רואים באגף השיקום הכנסה נוספת לקראת הפנסיה ולא סתם רוצים במשהב"ט לחולל שינויים, הבעיה היא ששופכים את התינוק עם המים.
להערכתי גם הפעם יהנו פחות הפגועים ויותר המקורבים
מעטים יודעים כי רק כ 30-40% מהנכים הם נפגעי קרב (מלחמה או אימונים) כל השאר הם נפגעי עבודה שמקומם היה צריך להיות בביטוח לאומי. פרוסטטה, הרניה, נזקי עישון ואפילו אימפוטנציה. כל אחד לוקח עורך דין ומוצא קשר לצבא.
ומי נפגע?
אותם 30% שזקוקים לטיפול ומקצצים להם יחד עם כולם
צודק מי שאומר שיש נכים עם צרכים מיוחדים וכדאי לבנות להם ישוב מותאם
נסו לעבור בעיר מדרכה עם כסא גלגלים, עם עגלת תינוק אי אפשר לעבור!
לא סתם נפגשים נכים קשים בבית הלוחם, החברותה עוזרת ותומכת לחלקם, לא כולם אוהבים את נעיצת העיינים ברחוב ולעיתים מעדיפים להשאר בבית. ואלו שיבחרו להשאר בקהילה תמיד יוכלו לעשות זאת.
אבל כמו שכבר אמרתי, נסיון העבר מוכיח מי יקבל באמת ומי ימשיך לשבת בבית .
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 10:17

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר