לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 06-04-2009, 10:20
  משתמש זכר oxcart oxcart אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.02.08
תל ברוך - ביקור שני

בעקבות המציאה המקרית שלי במצוקי הכורכר שמעל חוף תל ברוך, שעליה כתבתי פה, קפצתי הבוקר לחיטוט נוסף באתר.
החדשות הרעות הן, שבמהלך סוף השבוע נסעו שם ג'יפים שעלו בדיוק על הנקודה וגרסו שם הכל. החדשות הטובות הן, שגלגל של ג'יפ "ניסר" קטע ישר ומדויק בצלע הנקיק. כך התקבל חתך נקי מאוד, דומה למה שעושים ארכיאולוגים, שאיפשר לי להיות בטוח שכל מה שאני מוציא משם - שייך לאותה תקופה. זה חשוב, כי כל האיזור מלא באשפה של מטיילים ופסולת בניין, והכל מתערבב בסחף מי הגשמים.
אני רחוק מלהיות ארכיאולוג, אבל לדעתי די ברור שמדובר בנקודה שבה היתה נוכחות צבאית, כנראה טורקית, במהלך מלחמת העולם הראשונה. הרסיסים הרבים עשויים להעיד על כך שהמקום היה מעורב במתקפה הגדולה האחרונה של צבא אלנבי על עמדות החוף של הצבא הטורקי ב-19 בספטמבר 1918, המתקפה שדחקה סופית את רגליה של האימפריה העותומנית מארץ ישראל.
זה מה שמצאתי הפעם, בחפירה שטחית של כ-30 דקות (מיהרתי לעבודה...)

א. כדור רובה, שונה מכדור המאוזר שמצאתי בפעם הקודמת. את הכדור מצאתי בשתי חתיכות שונות, מרוחקות כ-2 מטר זו מזו. קוטר הקליע 7 מ"מ. התרמיל הוא בעל כרכוב בולט. אורכו כ-58 מ"מ, והחתך שלו קוני מתון. קשה מאוד לזהות מה כתוב בתחתיתו, מה גם שנסיונות הניקוי שלי כמעט מחקו סופית את מה שהיה שם. אני חושב שזה R^K3 (הסימון "בחזקת" אמור להיות ראש חץ).

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

משהו כמו התכולה של התרמיל לא ראיתי אף פעם, ובימי חיי פירקתי לא מעט כדורים (שעות של שעמום בשמירה). אולי זה פתיל רועם כתחליף לאבק שריפה? מוזר, בכל אופן.

ב. קליע שנראה לי כמו 0.45 מגודל. הוא השתמר בצורה גרועה למדי.

ג. שלל רסיסי מתכת, אספתי וצילמתי חלק מהם. 1 - רסיס בעל חריצים (אולי של רימון "שוקולד" קדום?) 2-6 - רסיסי מתכת, כנראה של פצמ"רים או פגזי ארטילריה. לרובם חתך קעור. 7 - חתיכה של גדר תלתלית. מצאתי המון כאלה, אבל כמעט כולם התפוררו בנגיעה הראשונה. 8 - מסמר שהוצאתי מקרש שרוף למחצה. על פני כל החתך בחול (עומק של כמטר וחצי) ניכרו סימני אפר ושריפה, ופיסות קטנות של קרשים שרופים. 9 - נראה לי כמו קליע מעוך אחרי פגיעה (בצילום: מבט על).

ד. פיסה גדולה מיציקת מתכת לא מזוהה (פיוטר?) שנראית לי כמו שוליים של סיר כבד. לא הספקתי להעלות את התמונה. אעדכן בהמשך.

הקיצר, נראה לי שזה מקום שמתחנן לחפירה מעט יותר מקצועית מהנסיונות שלי, רגע לפני שכל השטח ייטחן סופית על ידי נהגי ג'יפים וטרקטורונים.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 06-04-2009, 11:21
  סמל ראשון סמל ראשון אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.09.03
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "תל ברוך - ביקור שני"

כדור הרובה הוא כנראה כדור של לי אינפילד בקוטר 0.303 אינטש .המילוי הוא חומר הודף מהיר בעירה מהדור הראשון שהיה נפוץ מאד בשתי מלחמות העולם ושימש הצה"ל לפחות עד תחילת שנות ה60 .
לגבי כדור האקדח .....אני פחות בטוח למה זה שייך .
הקוטר היח
אבל זהוא כדור לאקדח תופי ככה שצריך להיות כרכוך בולט על הכדור .
יד באקדחים ברטים בתקופת מלחמת העולם השניה היה 0.455 וובלי
האקדח הבריטי העיקרי בשימוש בזמן מלחמת העולם הראשונה היה הוובלי דגם5 ו6 בקוטר 0.455 .
בנוסף היו בשירות אים כי במספרים קטנים אקדחי קולט גברמנט,קולט 1917 ,וסמיט אנד ווטסון 1917 ומעט
אקדחי וובלי פוסברי כולם באותו קוטר.
האקדחים התורכים היה בראוניג 1903 בקוטר 7.65 ואקדחי תוף אמריקאים לא ידוע לי באיזה קטרים
אבל מבטיח לחפש ולעדכן ..

נערך לאחרונה ע"י סמל ראשון בתאריך 06-04-2009 בשעה 11:40.
ישן 06-04-2009, 15:59

תודה! בסוף אבין את התמונה במלואה..
בתגובה להודעה מספר 19 שנכתבה על ידי g.l.s.h שמתחילה ב "תל ברוך דרומית מכדי להיות מקושרת לספטמבר 1918"

תל מיכל דווקא יושב צפונית לתל ברוך - במקום שבו עומדת כיום המרינה בהרצליה. ולמיטב ידיעתי (המצומצמת!) הטורקים (+תגבור גרמני) החזיקו עד הסוף בקו עמדות על מצוקי הכורכר בשרון מיפו בדרום ועד בערך שפיים בצפון, אבל אני מקבל את דבריך, בעיקר משום שאני לא בקיא גדול במהלכי הקרבות של מלחמת העולם הראשונה וניכר שאתה מבין.
**עריכה**
ועכשיו גם ראיתי את הסרטון - זה מקום ששרצתי בו המון בילדותי, ומדהים איך הנוף שם לא השתנה בכלל, גם אחרי כמה התמוטטויות של מצוק הכורכר אחרי בניית המרינה. רק המערות של נסים לא נחצבו עדיין..

נערך לאחרונה ע"י oxcart בתאריך 06-04-2009 בשעה 16:12.
ישן 06-04-2009, 17:43
  שקדי 1 שקדי 1 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 22.09.07
ואם בתל ברוך עסקינן מייד אני נזקר.........
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "תודה! בסוף אבין את התמונה במלואה.."

בזמן שהיה הארוע של האוטובוס בכביש החוף
היינו במילואים באימון הקמה של מה שהיום נקרא מוד''ש
לאחר הארוע וכדי לחזק את בטחונם של תושבי ערי החוף השפוף משהו
הופסק האימון וצוותים צוותים נפרשנו לאורך החוף לעצור בגופנו את הפולש האכזר
הצוות שלי...שני ג'יפים והמון אמצעי תצפית יום לילה התמקם על מצוק הכורכר של תל ברוך
אתם בטח מנחשים שמשקפות ה20X120 המא''כים למיניהם השפנפנים ועוד
לא הופנו ולו לרגע אחד לכיוון הים ומאז ומעולם לא ראיתי דבקות כזאת במצוות התיצפות
ומה שראו עינינו שם לא ראתה שיפחה על הים כשלביצוע האתלטי ביותר
נבחר קשיש בשיער לבן שהשתרלל עם עלמת חן בפורשה ספורט אדומה
חזרנו לבסיס לאחר כמה ימים בברכים כושלות משהו ועינים אדומות מחוסר שינה

ישן 06-04-2009, 18:22
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 23 שנכתבה על ידי שקדי 1 שמתחילה ב "ואם בתל ברוך עסקינן מייד אני נזקר........."

לא ממש צו"בי אבל פורשה ספורט אדומה הייתה אז רק אחת בארץ (הייתה עוד אחת לבנה והיא הייתה שייכת לאותו אדם). מפאת כבודו לא נכתוב את שמו של הבעלים, אך אתה בטוח שהוא היה קשיש?
אמנם היה לו שיער מאפיר-מלבין, אך הוא היה בשנות ה40 שלו אז והשיער היה אסוף בקוקו הדוק.

ישן 06-04-2009, 23:35

בהצלחה!
בתגובה להודעה מספר 30 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "די!...מספיק !...."

אם עדיין לא יצאתי לעבודה ואני מזהה אתכם על קו הרכס מחלון הבית שלי, אשמח לרוץ להגיד שלום (וגם לתת את כל ממצאי עד כה. אצלי הם ייהרסו). כשאתם מגיעים ממזרח למערב ומולכם הרכס - אתר את הנקודה הגבוהה ביותר בו. מולך תהיה התפצלות של שבילי עיזים בצורת "ש". טפס על הזרוע הימנית ביותר של ה-ש' - קצת תלול! - ותגיע למעין רחבת כורכר שנכבשה היטב בגלגלי רכבים. עם הפנים לים, מצד ימין שלך (צפון) תראה שלוחה בולטת צרה, שגובהה 3-4 מטרים ביחס לרחבת הכורכרשעליה צמחייה רבה (אהל האצבעות, אם לגלוש לבוטניקה). שוב, ודא שזו הנקודה הכי גבוהה על הרכס - זה שם, יאללה, לחפירות.

חוב קטן: תמונות של החפץ המתכתי הלא ברור שחפרתי החוצה הבוקר מאותו מצבור רסיסים ותרמילים. יש בו נקב שמעליו שקע שמתאים לרצועה או חבל די עבים. ברור שזה שייך למשהו שתולים או רוכסים. בהתחלה נראה לי כמו סיר. אחר כך חשדתי שזו קסדה. אבל העובי והמאסיביות לא מתאימים. אין לי מושג מה זה.
צד אחד:
וצד שני:
ישן 07-04-2009, 17:16
  לבני לבני אינו מחובר  
תחמושת בע"מ

חבר מתאריך: 09.03.04
אז ככה....
בתגובה להודעה מספר 35 שנכתבה על ידי oxcart שמתחילה ב "[font=Verdana]תן לפחות..."

ראשית כדי להוציא את העוקץ אגלה שפרט לכדור בודד של לי אנפילד ומה שנראה כרסיס פגז חלוד ומעוות לא מצאתי כלום !

הגענו למקום בסביבות השעה 11:00 החנתי במגרש החנייה כפי שהמלצת (ואכן 20 ש"ח )....
פסענו דרך השער של הערייה במעלה הרכס עד לנקודה הגבוהה ביותר שם הבחנתי במה שיכל להיות אותה צמחייה שתיארת, במשך כמעט כשעה הסתובבנו על שיא הגובה תוך חיפושים אך ללא הועיל...
(לא להאמין איזה נפח פעילות יש במקום באמצע היום... רק על אותה נקודה בה הסתובבתי חנו כמעט במקביל שני רכבים שעל פניו לא ממש התלהבו מהשיטוט לידם אבל אותי זה ממש לא עניין).....

הנה כמה צילומים שצילמתי מאותה נקודה , אולי תוכל לאשר או לשלול אם מדובר באותו מקום (יש שם עמוד מתכת חלוד בגובה של כמטר הנעוץ בקרקע)...

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה

ממצא ארכיאולוגי מעניין כשלעצמו היה בקבוק בירה מכבי ולמי שזוכר את העיצוב שהיה נפוץ בשנות השמונים (הוא היה קבור בקרקע)...

מה זה אינני יודע:

והנה הכדור (במצב יחסית טוב - אני צריך לבדוק מה מוטבע על הכרכוב שלו)...

בקיצר..מאכזב למדי....
אבל לא נורא.....

משם כבר המשכתי למה שנותר מהדיונות שמול תכנית ל' שם היינו עורכים פעולות וא"ש לילה במסגרת "הצופים" של אז...
עצוב לראות מה נשאר ומה עוללו לפיסת הטבע הזאת....
ישן 07-04-2009, 17:28

בתגובה להודעה מספר 36 שנכתבה על ידי לבני שמתחילה ב "אז ככה...."

אוף, לא נעים לי.. יצא שסתם טרטרתי אתכם. ב-11 כבר הייתי מזמן בעבודה. שלוש שעות קודם הייתי מצטרף ומצביע על הנ"צ המדויק.
אני לא זוכר את העמוד, אבל לפי הנוף שנראה ממזרח והצמחייה זה בהחלט נראה לי המקום. אני לא חפרתי מהצמחייה שעל שיא השלוחה כלפי מטה, אלא מהדופן החשופה הצידה (במקומות שבהם היא התמוטטה ממי הגשמים, או נחפרה על ידי ג'יפים - רואים בתמונה שלך דוגמה לתופעה כזאת). חוץ מזה, בפעם השנייה ידעתי בדיוק לאיזה סנטימטר להגיע.
נראה לי שבהמשך התקדמתם צפונה מדי. שלט הבטון הוא אנדרטה מאולתרת לנער רוכב טרקטורון שנהרג תוך כדי השתוללות בדיונות, והוואדי העמוק שבין הגבעה "שלנו" לבין ה**ביפ! - צנזורה** רחוק משם כ-200 מטר לפחות.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 02:56

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר