לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 07-04-2009, 15:35
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
מפקד בדובדבן לחייל שאיחר: אאנוס אותך

מפקד בדובדבן לחייל שאיחר: אאנוס אותך
קצין ביחידה תקף חייל שאיחר לשיעור קרב מגע. "הוא תפס בחולצה ופשוט ניער אותו", סיפרו החיילים. דובר צה"ל: הקצין התנצל על מעשיו וננזף
אמיר בוחבוט | 7/4/2009 8:17

לוחם ביחידת דובדבן שאיחר לאימון קרב מגע עבר שיעור קשה בקבלת מרות, לאחר שמפקדו התנפל עליו ואף איים לאנוס אותו. "הוא פשוט תפס אותו בחולצה וניער אותו, רק מפני שאיחר לפי לוחות הזמנים", סיפרו הלוחמים ביחידה לחבריהם ולהוריהם.

לטענתם, הקצין לא הסתפק בכך, הפיל את החייל ארצה וצרח עליו כמה פעמים: "אני אאנוס אותך" בפני כל החיילים. לדברי ההורים, המקרה היה ידוע למפקדים ביחידה, אבל לא טופל כראוי. החייל החליט להגיש קבילה לנציב קבילות חיילים, כדי שיעניש את הקצין.

תוך כדי האירוע, הורה מפקד היחידה, סא"ל ע' על בדיקת האירוע וגביית עדות מהחיילים, שבמהלכה הודה הקצין כי איים לאנוס את החייל. בסופו של תהליך הוחלט לשפוט אותו, ולהסתפק בנזיפה.

"השימוש במילה אונס מעלה בי חלחלה"
"מדובר באירוע חריג", אמר גורם ביחידה, "ובסופה של הבדיקה הקצין התנצל בפני החייל". עם זאת, הורי החיילים מסרבים להסתפק בכך, וטוענים כי הקצין נוהג להשתמש באלימות מילולית כלפי החיילים על בסיס קבוע. "אם לא מטפלים בבעיה כשהיא קטנה, היא הופכת לגדולה יותר", אמר אחד ההורים. "השימוש במילה אונס מעלה

בי חלחלה".

מדובר צה"ל נמסר: "מפקדי היחידה חקרו את נסיבות המקרה עם המעורבים. בסיומו של הבירור התנצל הקצין בפני פקודו וננזף על ידי מפקדיו. נציב קבילות חיילים, אשר טיפל אף הוא במקרה המדובר, קיבל את דרך טיפול היחידה במקרה הזה".

אירוע נוסף שנחקר ביחידה הוא המקרה שפורסם בשבוע שעבר במעריב של מדריך קרב המגע אשר בעט בצלעותיו של חייל ששכב על הרצפה וסדק אותן. לאחר מספר אירועים תחת פיקודו של אותו מדריך, החליט מפקד היחידה, סגן אלוף ע', להדיח אותו מתפקידו ולשחררו משירות קבע.

http://www.nrg.co.il/online/1/ART1/...oc=101&tmp=5190

זה רק אני או שהפכנו לצבא של ... ?

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 07-04-2009, 16:36
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
זה לא הכל!!! יש עוד הרבה!!!
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מפקד בדובדבן לחייל שאיחר: אאנוס אותך"

חייל קרבי לחברו: "הרס"פ הזה, הוא לא נותן לי רגע של מנוחה! שילך להזדיין!"
קצין בכיר לעמיתו: "נציב פה ופה מארבים, ואם המחבלים רק ירימו את הראש, נפתח להם ת'תחת!"
חייל אמר לחייל אחר: "לנסות לתפוס רכבת ביום חמישי כשחצי צה"ל יוצא הביתה - זו פשוט שואה!"

והקש ששבר את גב הגמל:
סמל מחלקה למחלקת טירונים: "אין בעיה, הכל נרשם! לכל שבת יש מוצאי שבת! צפו פגיעה!"

והתוצאה - בגלל שלא קבלו את מי שצריך מתי שצריך:
רס"פ שהזדיין, מחבלים עם עכוזים שסועים, חיילים נדחקים ונדחסים לתוך רכבות, ועוד כמה חיילים הרוגים מפגיעה אנושה של סמל מחלקה...

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 08-04-2009, 13:50
  שולה מוקשים שולה מוקשים אינו מחובר  

חבר מתאריך: 09.12.03
אני יכול להגיד לך שאצלנו ביחידה זה היה מישהו שהיה מודח כבר
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי נחלאווי08 שמתחילה ב "ואוו איזה לאטכים ... איך דבר כזה מגיע לתקשורת?"

וחברים שלו היו מספרים לו חוויות והוא כדי לנקום במפקדים על זה שהדיחו אותו היה רץ ומספר את זה לבוחבוט הזה כדי לעשות בלאגאן וזה פגע מאוד בדימוי של הצוות שלו כי יצא להם ביחידה שם של קוקסינלים שבוכים על כל דבר והם צוות ממש טוב ומשקיע פשוט הוא הרס להם..האמיר בוחבוט הזה מצטיין מאוד בלהפוך כל אימון רגיל כמו יבשים למינימום התעללות מינית...הוא כתב איזה פעם כתבה על זה שאילצו חייל לזחול גם על קוצים..כאילו לאן הגענו שהצבא צריך לתת הסברים לתקשורת על זה שמישהו זחל ובמקרה היה לו קוץ בדרך כאילו מה הוא יעשה אם הוא יהיה בפעילות מבצעית בעזה ויצתרך לזחול כדי לטפל בחבר שלו ובינהם יפריד קוץ....יביא מכסחת דשא?!
ישן 09-04-2009, 19:39
  Aharron Aharron אינו מחובר  

חבר מתאריך: 27.03.06
חלאס. זה לא לוחם, זה נהג.
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב "מפקד בדובדבן לחייל שאיחר: אאנוס אותך"

הוא היה מאחר בקביעות לאימונים והאימונים בעקבות זאת היו מתאחרים(חייבים נהג פינוי תמיד זמין בגלל כמה מקרים..). הוא היה דופק לו"ז עד שהעסק התפוצץ באחד האימונים שהוא אחר.
משום מה הסיפור יצא לתקושרת, נופח, והכי מוזר שהפכו את הנהג ללוחם, אין מושג לאף אחד איך הוא יצא. זה מפק"צ מוביל.
הנהג כנראה הלך להלשין, "אונס" בסלנג הצבאי משמע אני אכנס בך במילים קצת פחות יפות.

מי שמאחר לשיעור קרב מגע(לוחם במסלול) פשוט יזכה את חבריו בשעתיים וחצי של הליכות מוזרות מצבים מוזרים וכנראה שהוא יחטוף קצת מכות, מי שייכנס בו זה לא המפק"צ אלא המדריך.

נערך לאחרונה ע"י Aharron בתאריך 09-04-2009 בשעה 19:42.
ישן 11-04-2009, 16:14
צלמית המשתמש של רגב06
  רגב06 רגב06 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.05
בתגובה להודעה מספר 22 שנכתבה על ידי Aharron שמתחילה ב "חלאס. זה לא לוחם, זה נהג."

אם כך אז הקצין קצת יצא דביל.
לנהגים צריך לתת מכות בלי עדים ובלי פרסום.
או לתקוע להם תלונות ועונשים אמיתיים , לא רק איומים בניסוחים מפגרים.
מה בכלל העניין של הסלנג של "אונס" בצבא?
אני תוהה אם מישהו מה"קרביים" ה"גברים" ה"מפחידים" שמשרתים כעת בצבא ומשתמשים במילה הזו מכיר מישהי שנאנסה או בת משפחה שלו אפילו.
אני בז לאנשים שמתבטאים כך. זה בעיני המשך עלוב ומכוער למגמת משקפי שמש לדיסטאנס מול חיילים למפקדים שאין להם ביצים או יכולת להישיר מבט אל עיני חייליהם.

לי אמרו פעם שהייתי מפחיד כמפקד, אני חותם בשבועה על ידי היורה שאף אחד לא יכול לומר ששמע אותי מתבטא כך.

"שבעה דברים בגולם ושבעה בחכם. חכם אינו מדבר לפני מי שהוא גדול ממנו בחכמה, ואינו נכנס לתוך דברי חברו, ואינו נבהל להשיב, שואל כהלכה ומשיב כעניין, ואומר על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, ועל מה שלא שמע אומר לא שמעתי, ומודה על האמת. וחילופיהן בגולם.;" מסכת אבות- פרק ה', משנה ז'

ישן 11-04-2009, 20:37
  משתמש זכר shruki shruki אינו מחובר  

חבר מתאריך: 23.10.08
בתגובה להודעה מספר 24 שנכתבה על ידי רגב06 שמתחילה ב "אם כך אז הקצין קצת יצא..."

זה לא "סלנג של צבא", אלא בכלל בחיים. מבלי להיכנס לפסיכולוגיה עמוקה, אונס נעשה כאמצעי להשגת שליטה ופחד ולא כאמצעי לסיפוק תשוקה מינית. לכן ביטויים כמו "אאנוס אותך" או "אז*ן אותך" נכנסים בכל תחום בו יש עניין של שליטה, משמעת ומרות. בעוד במקומות עבודה בוס (בדר"כ) לא יתבטא כך כלפי עובד, בצבא אין הגבלה כזו על נימוסים.

השימוש במילה "אונס" קורה גם במשמעות הבסיסית של המושג, קרי כפיה. וכך למשל מרצה לדיני חוזים ידבר על "חתימה מאונס" כשהוא מדבר על כפייה כלכלית, והמרצה לכלכלה יבקש מאיתנו לא לאנוס את השאלה לפי צרכינו ולא להמציא נתונים.

האם אתה אומר שמעולם לא נפלט לך "אני אז*ן אותך/ אתה תאכל ז*ן/ אני אפתח לך את הת*ת"? אם כך אני מצדיע לך על איפוק רב יותר מרובם המוחלט של האנשים שאני מכיר. היה סמוך ובטוח שרוב אלו שמתבטאים כך (ביניהם אני) לא מתכוון להרים אצבע על בחורה ללא הסכמתה.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:05

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר