לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 16-04-2009, 14:14
  שחר אדום שחר אדום אינו מחובר  

חבר מתאריך: 28.09.06
יעוד הפורום. שתוף הרהורים

שלום

לאחר תקופה ארוכה בה נבצר ממני מלקחת חלק בפעילות הפורום , חזרתי לשגרה.

נכנסתי למספר אשכולות והתברר לי שיש בעיית הגדרות:

אם הפורום מיועד למומחים מכובדים בלבד ( האם נווט דקוטה במיל. (סתם דוגמה. אין כאן כאלו בכלל. ) נחשב מומחה לקרבות אויר? זו סוגיה שיש להדרש אליה בנפרד) - הרי שיש לאסור כניסת הדיוטות לפורום, קל וחומר לשאול שאלות או להביע דיעה.

אם הפורום פתוח לכל המתעניינים - הרי שיש לבקש בתקיפות מהמומחים המכובדים , להצטייד במעט ענווה וסבלנות ולענות בצורה חינוכית וחיובית על שאלות - מטומטמות ככל שיהיו.
המצב בו מומחים מכובדים נהנים ממטריית הגנה יעילה מצד המנהלים ומרשים לעצמם לענות בזלזול פוגע ולא לטרוח להעשיר ולתרום מדיעותיהם וידיעותיהם בתחום מומחיותם - לדעתי אינו קביל.

דוגמה טובה היא הגולש יערי - רב ניסיון וכישורים אך יחד עם זאת - עונה בנימוס ובצורה עניינית לכל שאלה. האם העובדה שהוא נמנע מלשלוח חיצי ציניות ורעל לכל עבר מפחיתה מכבודו? לא בטוח. אולי אפילו להיפך.

יחד עם זאת - וזו המלצתי לכולם, מומחים מכובדים ופשוטי עם מאותגרי ידע , נא זכרו שלמרות שהמקלדת סובלת הכל - כדאי לפעמים לחשוב שוב בטרם תלחצו על כפתור שחרור החימוש ( סליחה.. שחרור ההודעה\תגובה)

בברכת חופשה נעימה וגלישה מלמדת,תרבותית ומועילה ,

"שחר"
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 16-04-2009, 14:23
צלמית המשתמש של efekt
  efekt efekt אינו מחובר  

חבר מתאריך: 31.12.08
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "יעוד הפורום. שתוף הרהורים"

המממ... ולמה לדעתך הודעה כזו צריכה להופיע על דפי הפורום ולא להישלח כהודעה פרטית למנהלי הפורום?
מה עשית בזה? אז יפה, הצגת את העמדה שלך והצבעת על זאת שלפעמים מומחים בתחומים שונים עונים בחוסר סבלנות לאחרים (גם אני סופג זאת לפעמים) - SO WHAT? אלה טבעם של פורומים ציבוריים. אם אתה לא מסוגל לספוג את זה, אל תהיה פה. אם אתה חושב שפנו אליך בצורה מעליבה, תפנה למנהל בפורום ותציג את עמדתך.
מה שעשית פה פשוט יגרום לאנשים להכנס לאשכול ולומר "צודק"/"לא צודק"/"לא נכון"/"נכון" וסתם להתווכח (ואולי אף גרוע מכך) - ויכוח שלא קשור לצבא ובטחון כלל וכלל...

עם כל הכבוד (ויש הרבה - האמן לי) לעניות דעתי אין לאשכול הזה מקום כאן.

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Carl Sagan
"If you wish to make an apple pie from scratch, you must first invent the universe"

ישן 16-04-2009, 14:24
צלמית המשתמש של NehemiaG
  NehemiaG NehemiaG אינו מחובר  

חבר מתאריך: 17.03.07
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי שחר אדום שמתחילה ב "יעוד הפורום. שתוף הרהורים"

חיצי הביקורת בפורום נשלחים אל גולשים שעושים את הדברים הבאים:
1. מתווכחים עם מומחה, או מומחה למחצה, על תחום המומחיות שלו (דוגמה שקרתה כאן לרבים, וגם לי פעם אחת: לדבר על נושא תעופתי עם איש תעופה. סביר להניח שנווט דקוטה יודע יותר מחפ"ש על קרבות אוויר).
2. מתלהבים כמו ילדים קטנים מכל X/Y/Z, ולא מפסיקים עם זה..
3. מתעקשים לפתוח מחדש נושא שנדון בעבר, כדי לא להוסיף עוד מילה חדשה, או כדי להטעות אחרים..
4. דמגוגים.

אין סיבה לאסור כניסת הדיוטות לפורום, ויש סיבה טובה שהמומחים בפורום קיבלו סימון למומחה. הדיוטות צריכים לדעת לחפש ולשאול בצורה נכונה (וכמו שאמרתי לאחד מידידנו: לכל אחד יש זכות לצאת אידיוט מדי פעם. את תשובתו המושחזת אשאיר לעצמי ).

נ"ב, יערי אדם מיוחד, לשים אותו בתור מודל לחיקוי זה יפה וראוי, אבל אני בטוח שלא כל אחד יכול להיות כמוהו... לי חבל לוותר על גולש בעל ידע רק כי לפעמים הוא מתנשא/מזלזל.

ישן 16-04-2009, 19:20
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...

יעוד הפורום כתוב בצורה מאד ברורה ומפורשת בדבר המנהל.
גם כללי ההתנהגות בפורום מופיעים שם.

זהו אינו אשכול הירהור משוף, זה אשכול התנגחות במנהלים ובמי שהם בחרו למומחים.
גם אם אני מסכים עם הטענה המרומזת שיש מומחים שצריכים לרסן עצמם קצת בצורה שבה הם מגיבים לחסרי ידע, אני לא מסכים עם כל ההודעה שלך. לא עם פתיחת אשכול מירמור וניגוח ולא עם הטענה שצריך לתת לכולם להתבטא.
לא. המומחיות של המומחים פה אינה אבסולוטית. מצד שני, יש נם גולשים שלא סומנו כמומחים אך הם בהחלט כאלו. ומהצד האחר יש גולשים שמציגים עצמם כמומחים למרות שהידע שלהם בתחום שבו הם מתבטאים מבוסס על שמועות, במקרה הטוב.
כמנהלים אנחנו נלחמים כנגד גולשים מהסוג השלישי.

אגב, לידיעתך, ישנם גולשים מהסוג השני שבהחלט מגיע להם להיות מסומנים כמומחים אך אנחנו נמנעים מלעשות זאת משום שאותם גולשים לא מעוניינים בחשיפה, גם לא בזו המינימאלית שהכוכבית הצהובה והכיתוב בדבר המנהל מייצרים.

מי שחושב שאנחנו לא יודעים לנהל את הפורום יתכבד ויגלוש בפורומים אחרים. יש הרבה פורומים בתחומים חופפים לפורום שלנו ויש הרבה אתרים שיאפשרו לכל אחד לפתוח פורום על כל נושא שבעולם.
בהצלחה!

האשכול נעול

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 19:05

הדף נוצר ב 0.05 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר