לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ●●● ברוכים הבאים אל פורום צבא וביטחון ●●● לפני הכתיבה בפורום חובה לקרוא את דבר המנהל ●●● עקבו אחרינו! ●●● חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חיילים, צבא וביטחון > צבא ובטחון
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 19-04-2009, 12:36
  FiReBall מנהל FiReBall אינו מחובר  
מנהל צו"ב

חבר מתאריך: 02.05.02
Facebook profile Follow me...
"חיילים אולצו לשתות מגנזיום כחלק מניסוי"

יום ראשון, 19 באפריל 2009, 11:40 מאת: יהושע בריינר, מערכת וואלה! חדשות

"לא שאלו אותנו ולא החתימו אותנו על כלום". חייל (אילוסטרציה: רויטרס)
חיילים מיחידת "דוכיפת" דיווחו כי בשנת 1994 אולצו להשתתף בניסוי שבדק את התועלת שבשתיית מגנזיום במקרה של חשיפה לרעש

צה"ל ערך ניסוי נוסף בחיילים? בשנת 1994, פלוגה שלמה (100 חיילים) מיחידת "דוכיפת", שהוצבו במתקן אדם, נטלה חלק בניסוי שמטרתו, לטענת החיילים, היתה לבדוק עד כמה עשויה שתיית מגנזיום להועיל במקרה של חשיפה לרעש.

"לא שאלו אותנו ולא החתימו אותנו על כלום", אמר אחד החיילים, שעדותו נחשפה בקול ישראל, "פשוט אמרו לנו שמי שלא ישתתף בניסוי ייענש". חייל אחר סיפר: "קיבלתי בכל שבוע שעה ביציאה כי לא הסכמתי ליטול את הכדורים. עד היום לא ברור לנו מה היה הניסוי הזה בכלל". לדברי החיילים, מפקדי הפלוגה לא נטלו חלק בניסוי.

בחודש שעבר הורה בג"ץ לפרסם את דו"ח ועדת פורת שבדקה את התנהלות צה"ל בניסוי בחיסון נגד אנתרקס "עומר 2". הדו"ח העלה כי הניסוי לווה בכשלים אתיים חמורים וליקויים משמעותיים. הדו"ח עסק בניסוי האנתרקס שביצע צה"ל בחיילים בשנים 1998 ו-1999 וכתוצאה ממנו נפגעו 11 חיילים.

http://news.walla.co.il/?w=//1470540

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה עקוב אחרינו! תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה Facebook

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 19-04-2009, 14:33
  eshely77 eshely77 אינו מחובר  
מנהל פורום סטודנטים

חבר מתאריך: 03.09.08
נו אז מה
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב ""חיילים אולצו לשתות מגנזיום כחלק מניסוי""

שוב מסרב מלהתרגש.
אם מכניסים ליחידה לנסות מנשא חדש למשקלים גבוהים במיוחד, שבמידה והא לא תקין דופק את הגב והברכיים, אז לא מתרגשים.
אבל אם בודקים מגנזיום, שברמות נמוכות ואפילו בינוניות לא משפיע על הגוף, אזי הארץ רועשת. (רוב המגנזיום בגוף נמצא בשלד, אצל אדם בריא לכליה אין בעיה לסלק עודפי מגנזיום ) ..
יש ניסויים שיערכו בצבא ולא יקבלו ובד"כ גם לא יבקשו הלסינקי מסיבות כאלו ואחרות.
גם בניסוי האנטראקס המפורסם אני לא מכיר שום מקרה תמותה, ואני לא בטוח שיש מקרה של תחלואה מוכחת.
האצבעות על המקלדת מתאפקות שלא לספר על ניסויים נוספים...
באופן עקרוני אני תומך בניסויים מהסוג הזה הרווח גדול לאין שיעור מהסיכון למשתתפים בניסוי.
ישן 19-04-2009, 17:39
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.07
בתגובה להודעה מספר 2 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "נו אז מה"

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
שוב מסרב מלהתרגש.
אם מכניסים ליחידה לנסות מנשא חדש למשקלים גבוהים במיוחד, שבמידה והא לא תקין דופק את הגב והברכיים, אז לא מתרגשים.
אבל אם בודקים מגנזיום, שברמות נמוכות ואפילו בינוניות לא משפיע על הגוף, אזי הארץ רועשת. (רוב המגנזיום בגוף נמצא בשלד, אצל אדם בריא לכליה אין בעיה לסלק עודפי מגנזיום ) ..
יש ניסויים שיערכו בצבא ולא יקבלו ובד"כ גם לא יבקשו הלסינקי מסיבות כאלו ואחרות.
גם בניסוי האנטראקס המפורסם אני לא מכיר שום מקרה תמותה, ואני לא בטוח שיש מקרה של תחלואה מוכחת.
האצבעות על המקלדת מתאפקות שלא לספר על ניסויים נוספים...
באופן עקרוני אני תומך בניסויים מהסוג הזה הרווח גדול לאין שיעור מהסיכון למשתתפים בניסוי.

האם היית תומך באופן עקרוני בניסויים מהסוג הזה אם הבן שלך היה זה שמנסים עליו? ועוד בכורח?
אני לא חושב. (כשאני מתכוון לכורח/כפייה הכוונה היא לעניין שמי שלא הסכים להשתתף נענש. זה גם סוג של כפייה.)

ניסויים כאלו ואחרים, שבגינם קיימת כפייה,הטעיה, או אי חשיפת הפרטים לאותו אדם שמנסים עליו, היא פסולה, ולא משנה כמה היא יכולה לתרום בעתיד.

קל לנו להגיד שאנחנו בעד דברים מסויימים שיכולים אומנם להועיל בטווח הרחוק ופוגעים בטווח הקרוב באנשים, כשאת האנשים האלה אנחנו לא מכירים.

אני די בטוח שאף אחד מאיתנו לא היה מסכים שיערכו עליו או על הקרובים לו ניסויים, בטח שלא באי ידיעת פרטי הניסוי, קל וחומר שלא בכפייה.
ישן 19-04-2009, 22:35
  omer k omer k אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.10.07
בתגובה להודעה מספר 4 שנכתבה על ידי eshely77 שמתחילה ב "והאם הייתי מוכן ש..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי eshely77
הבן שלי ישתתף במבצע בעזה כדי לשחרר חייל חטוף?
ברמה האישית אינוכית לא הייתי רוצה שיסכנו אף אחד מילדי,אחי או חברי בשביל שום מטרה.
ולא הייתי רוצה שהיקרים לי יעשו שום פעילות מבצעית.
אגב, גם בבי"ח הייתי מתעקש שרק רופא בכיר יטפל בי, ושהמתמחה יתאמן על החולה מהמיטה ליד.
ואיזה יופי שלא שואלים אותי.
השאלה, האם הניסוי הזה ודומיו שנערכים במסגרת הצבא הם לגטימיים ועומדים במבחן הסיכון הסביר.
ולמיטב ידיעתי, באופן חד משמעי התשובה היא כן

ההשוואות שהשווית לא דומות אפילו במעט למקרה הנ"ל.
בעוד שבמקרים שהדגמת האדם הנמצא בסיכון יודע לאן הוא נכנס ואילו סכנות כרוכות בדבר (חייל שמשתתף במבצע, יודע בדיוק אלו סכנות כרוכות בו, חולה המטופל בבי"ח שעומד לעבור טיפול כזה או אחר, מקבל טופס בו רשומים הסיכונים הכרוחים באותו טיפול, והוא צריך לחתום עליו ולאשר אותו),
במקרה המדובר באשכול, החיילים שעליהם עשו את הניסויים לא ידעו בכלל שהם תחת ניסוי, לא ידעו אילו סיכונים כרוכים בניסוי, ואף גרוע מכך, הוכרחו להשתתף בניסוי כי אחרת נענשו.
"מבחן הסיכון הסביר"? קל להגיד בדיעבד שהסיכון הוא סביר.
בזמן שהניסויים התבצעו, לא ידעו מה יהיו התוצאות. הן היו יכולות ליהיות חמורות יותר.
הדגש, כמו שאמר אחד החברים בהמשך הדיון, הוא עניין העיקרון פה.
לפי דעתי, לא משנה פה בכלל גם אם רמת הסיכון הייתה נמוכה יותר,
העיקרון פה הוא חוסר הידיעה ואף הכרחה של המשתתפים בניסוי, וזהו דבר הפסול מן השורש.
ישן 19-04-2009, 16:57
צלמית המשתמש של יוסיפון
  יוסיפון מנהל יוסיפון אינו מחובר  
מנהל פורומי צבא ובטחון, מילואים והלוחות

חבר מתאריך: 07.04.02
Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי FiReBall שמתחילה ב ""חיילים אולצו לשתות מגנזיום כחלק מניסוי""

מישהו יודע מאיזה מחזור ב94?
אני עשיתי טירונות (לפחות חלק ממנה9 במחלקה בתוך הפלוגה של דוכיפת במחזור נוב' 94. לא זכורלי משהו כזה של שתיית מגנזיום (כן זכור לי ניסוי של שימוש בכוונות השלכה של אלביט). דיברתי עכשיו עם ממחזור מרץ 94, גם הוא לא זוכר דבר כזה.
בכל הידיעות שקראתי בנושא חסרה לי השורה "עורך דינו של החייל, עו"ד שלמי ציפורי (אבינו ביבר וכו') אמר כי...". אני לא אתפלא אם הבאזזז הזה הוא חלק מתביעה להכרה בנכות.
קישור אל הידיעה באתר רשת ב'
הקלטה של הידיעה ודברי החיילים

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 00:32

הדף נוצר ב 0.07 שניות עם 10 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר