לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה ברוכים הבאים לפורום "סקופים וחדשות". להזכירכם, יש לתת כותרות ענייניות לאשכולות אותם אתם פותחים. אני רואה בפורום מעין "היד פארק" שבו יש מקום לכל הדעות. לדבר אחד לא אסכים - לחריגה מחוקי הפורום. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חדשות ואקטואליה > סקופים וחדשות
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 22-04-2009, 17:18
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 9 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "השמאל הציוני הוא לא מיעוט..."

השמאל והשמאל הציוני בפרט הוא קודם כל שמאל (עפ"י ההגדרה המערב האירופאית), ורק אח"כ בחלקו ציוני כפי שהוא טופס את הציונות.
רק מה לעשות שהשמאל האירופאי רואה בתנועה כמו התנועה הציונית רעיון גזעני במהותו המפלה בין יהודי ללא יהודי. הרזוננס הזה בין השאיפה של השמאל בישראל להיות כמו השמאל הנאור ולהיות ציונים באותו הזמן עלולה להיות משעשת לצופה מהצד בגלל חוסר ההתאמה שבה. לעומת זאת לאדם כמוני כאשר התוצאה היא פניני "חוכמה" כמו אנחנו נסוגים כי אנחנו החזקים , שלום עושים עם אויבים וכו' היא הרבה פחות מצחיקה.

כמובן ששם זה לא נעצר זה מגיע לכך, שלדוגמא עשרות חיילים מותקפים בקבר יוסף ע"י חמושים, סופגים הרוגים כמה מאות מטרים משם יש טנקים אבל לא מפעילים אותם כי זה "נשק שובר שיויון" ובמקום זה שולחים שיירה בכלים פחות ממוגנים שבסופו של דבר גם נפגעת מבק"טים וגם סופגת הרוגים (ולא בסופו של הנשק "השובר שיויון" לא מופעל) התחושה היא קבס רציני ביותר.(ההנחיה הייתה של המג"ד, מי שרוצה לדעת עוד יש שרשור בפורום צבא ובטחון)
אז פעם הבאה לשקול מילים כאשר מדברים על השמאל הציוני המשרת בצבא, באופן אידאלי היינו מפרידים בין אלו הרוצים לעשות שרות קרבי "הומני" לאלו המעדיפים לחיות.
תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 22-04-2009, 19:40
צלמית המשתמש של Tallyco
  משתמשת נקבה Tallyco Tallyco אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 12 שנכתבה על ידי Shpringa שמתחילה ב "השמאל והשמאל הציוני בפרט הוא..."

שקול מילים בעצמך....
אני יכולה להבטיח לך, מתוך היכרות מעמיקה עם כמה שמאלנים שכאלה ששירתו בצבא,
שהם מעולם, אבל מעולם לא פיקפקו בפקודה, סירבו פקודה או סירבו לעשות
כל דבר שהוטל עליהם.
מאיפה הקביעה המוזרה (ואני עדינה בתואר שאני נותנת לה) שהשמאל הציוני הוא קודם כל שמאל לפי ההגדרה האירופאית? אני מגדירה עצמי שמאלנית ציונית. אני יכול להבטיח לך שכל דמיון בין דעותי בנושאי מדינת
ישראל לדעות השמאל האירופי לא קיים. אני לא לבדי - היו מעל 40 מנדטים לשמאל הציוני,
שכן, חושב שצריך לפעול בדרכים שונות מאלו שאתה רואה כנכונות. עדיין המרחק בין זה
לבין הרצון להחריב את מדינת ישראל גדול מאד.
אני מקווה שאתה מדבר מתוך בורות ואי-הכרת הנושא, כי מדבריך נוטפת שנאה

תמונה שהועלתה על ידי גולש באתר ולכן אין אנו יכולים לדעת מה היא מכילה
מיכל - 20.1.13

מאיה - 9.11.14
נטע - 2.4.20

ישן 22-04-2009, 20:48
  Shpringa Shpringa אינו מחובר  

חבר מתאריך: 13.07.08
בתגובה להודעה מספר 13 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "שקול מילים בעצמך.... אני..."

ציטוט:
במקור נכתב על ידי Tallyco
שקול מילים בעצמך....

אני אשקול, לא הייתה לי כוונה להטיף לשנאה וכיוון שמדובר בכל מיקרה מכיוון שהענין לא פרקטי אני מוכן גם לקחת חזרה השורה האחרונה בהודעה שלי (אני מניח שהיא זאת שעיצבנה אותך).

אני יכולה להבטיח לך, מתוך היכרות מעמיקה עם כמה שמאלנים שכאלה ששירתו בצבא,
שהם מעולם, אבל מעולם לא פיקפקו בפקודה, סירבו פקודה או סירבו לעשות
כל דבר שהוטל עליהם.

זה הגיוני, גם אני מכיר חברה עם דעות מאד שונות משלי שהיו בתפקידים רגישים בצבא, אין זה סביר שהם יסרבו פקודה כיוון שהמערכת הצה"לית מזמן פועלת לפי תכתיבי בג"ץ ולא רק שנוקטת עמדות פוליטיות איתנות למדי וראשיה גם מנהלים דרך קבע משאים ומתנים הערבים ומוציאים החלטות אנטישמיות כנגד מתיישבים יהודים (למקרה שאת לא יודעת שלטון צבאי ביהודה ושומרון ולמפקד הגזרה יש סמכויות המשלבות סמכויות משפטיות עם חיילים הסרים למרותו ומבצאים החלטות אלו כיאה בדמוקרטיה).
מי שמוצא את עצמו עם הגב לקיר אלו לא החברה "שלך" אלה ה"פאנטים" כמוני, ולא אני לוחם סיירת וכן בזמן הטנספר נתתי לממונים עלי להבין שסחבק לא נותל בזה חלק, ולא לא נשפטתי על זה (כן נשפטתי, ובצדק על זה שהיסתובבתי עם כומתה של העורף בחיל האויר).

מאיפה הקביעה המוזרה (ואני עדינה בתואר שאני נותנת לה) שהשמאל הציוני הוא קודם כל שמאל לפי ההגדרה האירופאית? אני מגדירה עצמי שמאלנית ציונית. אני יכול להבטיח לך שכל דמיון בין דעותי בנושאי מדינת
ישראל לדעות השמאל האירופי לא קיים. אני לא לבדי - היו מעל 40 מנדטים לשמאל הציוני,
שכן, חושב שצריך לפעול בדרכים שונות מאלו שאתה רואה כנכונות. עדיין המרחק בין זה
לבין הרצון להחריב את מדינת ישראל גדול מאד.

מקור הקביעה היא שכל ה"מוסר" שעליו מדברים לא מעט אנשים מהזרם הפוליטי שלך שאולים מתוך התרבות שצמחה במערב אירופה בכלל ומן המוטיבים הנוצריים בפרט (כמו לתת את הלחי השנייה). אני לא מתיימר (כמו חלק מהאנשים פה) להיות מומחה למוסר אבל עד כמה שלי ידועה מקור המוסר העיקרי של הלאום היהודי וחלק לא מבוטל של העולם (לפחות עד לא מזמן לגבי שניהם) הוא התנ"ך, גם לתנ"ך אני לא מומחה אבל... ותתקני אותי עם אני טועה לא נראה לי ש "לא להישתמש בנשק שובר שיויון" בלחימה שאוב משם (או כל דוגמא אחרת שהבאתי ורבות אחרות).
עכשיו, יכול להיות שבזמן שלא שמתי לב באיזה שטייטל נידח במאה ה 19 ישבו גדולי המוחות היהודים ורקחו לנו את אותו קוד אתי שעכשיו עולה לנו בכל כך הרבה דם ומפומפם למוחם של המבולבל של הישראלים תחת כל ממסיר שידור ממלכתי לא רענן שלט חוצות במימון סעודי. אבל, אני מאאד מפקפק בכך.
שימי לב!!! : לא טענתי שצריך לקחת את הקוד האתי של התנ"ך וליישם אותו הלכה למעשה עכשיו, רק טענתי שהקשר בין הקוד האתי שאימצו פה רבים, ללאום היהודי ההיסטורי מסתכם בכך שחלקים ממנו אימצו אותו בשלהי המאה ה 20.

אני מקווה שאתה מדבר מתוך בורות ואי-הכרת הנושא, כי מדבריך נוטפת שנאה
לא היה זדון, נפתח דף חדש
ישן 22-04-2009, 23:53
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי Tallyco שמתחילה ב "סליחה? השמאל מעוניין בחורבן..."

טלי תביני זאת לא שנאה זאת פשוט תגובה לחלק מן העם שלא מבין שבחולשה רפיסות וותרנות לא משיגים כלום מול הערבים, בשביל הערבים כל אשר ציינתי זה מתפרש כחוסר עמוד שדרה,אל נא תראי בתגובה שלי לפחות חס וחלילה כעס כלפייך אישית זה בהחלט לא ככה,הנני מגיב על הדרך שלכם ומחשבתכם בלבד בתגובות.

יתכן שהשמאל לא מעוניין בחורבן מדינת ישראל אבל כל צעד שלהם מקרב לכך,אפרופו למה השמאל לא מגיב על כך שאבו מאזין ושותפיו המחבלים מאש"פ לא מוכנים להכיר בישראל כמדינה יהודית? איפה הם מתחבאים? בעיקר אנשי מר'צ התומכים במדינת פלשתין ללא שתי מדינות?

ישן 22-04-2009, 20:46
צלמית המשתמש של cre666
  cre666 cre666 אינו מחובר  

חבר מתאריך: 16.09.06
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי SHMOEL שמתחילה ב "אני צנצנצת אם הוא בכלל קרא..."

זו בדיוק הבעיה.

רוב האנשים שתומכים בה לא קראו אותה.
סעיף 2.ב. כולל את יישום החלטת האו"מ 194, החלטה שבסעיף 11 שלה מאפשרת לכל פליט וצאצאיו עד סוף הדורות, לקבל חזרה את הנחלה בה ישבו אבותיהם.
מימוש החלטה זו משמעה סוף מדינת ישראל, מכיוון שהיא תביא לזרם של מיליוני פלסטינאים לפה, ו"בתמורה" תאפשר חזרה שלנו למדינות ערב (אני לא יודע מה איתך, לדעתי רוב הישראלים יסרבו לחזור לגלות).

אני מוגדר כשמאלני ע"י הרוב המוחלט של מכרי. אבל נגד החלטה כזו אני אלחם.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 20:03

הדף נוצר ב 0.11 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר