לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 20-04-2009, 18:46
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "אשכול שואה ללא הסטה, (בעקבות אשכול יום השואה של speak)"

שכחת את עניין השמאלנים. ואפשר לדבר עליהם גם בלי להסיט.

בכל מקרה, אני שונאת את זה שרשמתי תגובה ממש ארוכה לאשכול ההוא וכששלחתי אותה, היה רשום שהאשכול ננעל ]=

אם השואה כן תהפוך לחג נראה לי זה יקרה רק בעוד המון שנים כשנבסס את עצמנו בתור עם והסכנות הקיומיות שלנו יהיו אפסיות.
השואה הייתה המקרה האחרון? יש רצח עם שמתחולל בדרפור (למשל) ברגעים אלה ממש. אני חושבת שהזוועות האלה יעלמו (או יהיו נחלתן רק של המשוגעים מלידה) רק אחרי המון זמן כשהחינוך ישתפר, וכשהבורות תיכחד.
אני חושבת שיום הזכרון באמת חשוב, אני רק לא יודעת כמה זה אפקטיבי כשפשוט מכריחים אותך לעמוד, ומכריחים אותך לעבור טקסים ופעילויות וכ'ו. אובר דה טופ ביום אחד כל שנה. אפשר לעשות משהו קטן כל כמה זמן לדעתי, יהיה עדיף.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 21-04-2009, 18:43
  משתמש זכר steaua rosie steaua rosie אינו מחובר  

חבר מתאריך: 12.04.07
אותי מטריף דבר אחד..
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי בן אור שמתחילה ב "אשכול שואה ללא הסטה, (בעקבות אשכול יום השואה של speak)"

איך כ"כ הרבה יהודים הלכו כצאן לטבח?

אני יודע שיהיו הרבה מכם שיאמר "עד שלא היית במקומם אל תשפוט אותם", והאמת, שגם אני חשבתי ככה הרבה זמן....
אבל אז, כן ניסיתי להעמיד את עצמי במקומם, בעמדה של מוות ודאי כשהדרך היחידה שבה עוד ניתן היה להנצל הייתה בהתנגדות ו/או בריחה, וגם חשבתי על כ"כ הרבה מקרים של אנשים שכן עשו זאת...
אז למה לעזאזל היו כ"כ הרבה אנשים שידעו שהם הולכים למות ולא עשו עם זה כלום? זה פשוט מטריף/מדכא/מעצבן אותי....

למה העולם שתק ולא עזר לנו?

והכי חשוב- למה הישוב היהודי בארץ יידע בוודאות שישנה השמדת יהודים באירופה, ועדיין, את רוב תקציבו העביר לפיתוח הארץ במקום ל"קניית" יהודי הגולה?

ישן 21-04-2009, 19:23
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 37 שנכתבה על ידי steaua rosie שמתחילה ב "אותי מטריף דבר אחד.."

ממה שלימדו אותי וממה שאני הבנתי. הרוב לא "ידעו" כלום. גם אם היו שמועות שבמקום מסויים מתחולל רצח מסיבי של יהודים, עדין, אנשים שרובם היו נאורים ומשכילים, ממש התקשו להאמין שהאנושות מסוגלת למשהו כזה. ואז כשהם כבר הגיעו למחנות ההשמדה היה מעט מאוד שאפשר היה לעשות, במיוחד בשלב שבו לקחו לך את הכל ולא אכפת לך אם אתה חי או מת.גם מבחינת שאר העולם, (ואני מדברת על אלה שלא תמכו או נכבשו על ידי הנאצים) זה לא שמה שקרה במחנות ההשמדה פורסם בTIMES באופן קבוע. היו גטאות למשל שמעבר למטרה של איכלוס יהודים במקום אחד, הייתה להם מטרה של "לעשות רושם" על הצבא האדום ולגרום לו להאמין שהיהודים חיים שם בסבבה.
מעבר לזה שזה לא כזה קל להתערב בעניינים של מדינות אחרות, וזה במיוחד לא היה כ"כ קל אז, כשלהכל הייתה אווירה של פחד. בסופו של דבר היו מדינות שהתערבו (גם אם לא ישירות בשבילנו).
נגיד אפשר באותה צורה לשאול למה ישראל עושה כ"כ מעט למען פליטי דרפור (או פליטים אחרים של השמדות כאלה ואחרות) אפשר לחשוב שעם ההסיטוריה שלנו, היינו הופכים עולמות כי לשנות את המצב, אבל במקום זה אנחנו אפילו בקושי מסכימים לשמש להם מחסה, ומגרשים אותם למצרים. לא הכל כ"כ קל לצערי.

תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 17:43

הדף נוצר ב 0.08 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר