לוגו אתר Fresh          

אפשרות תפריט  ראשי     אפשרות תפריט  צ'אט     אפשרות תפריט  מבזקים     אפשרות תפריט  צור קשר     חץ שמאלה   מה שבראש היתרון האנסי | freedom.fresh.co.il   נושא: ילדה, רוצה לבוא אתי לדירה? –אני רק בת ארבע־עשרה. חץ ימינה  

לך אחורה   לובי הפורומים > חברה וקהילה > מה שבראש
שמור לעצמך קישור לדף זה באתרי שמירת קישורים חברתיים
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה

ישן 27-04-2009, 11:08
צלמית המשתמש של sheep
  sheep sheep אינו מחובר  

חבר מתאריך: 21.01.06
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "למה לא נעמוד בצפירה"

נתנו בוואינט במה לאדם דתי, להגיב לדברים שנכתבו בכתבה שהבאת, וכך הוא כתב שיעשה בצפירה:
ציטוט:
אלא שבשורה התחתונה, אני בניגוד לאליעזר, אעמוד בצפירה ולו בכדי שלא לפגוע בכבודם של אלו החיים, לא בזכרם של המתים. כדי לגלות רגישות לכבודו של האחר ולהיות בן אדם, כי דרך ארץ קדמה לתורה.

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3707210,00.html
שני דברים למדנו:
1. האיסור הדתי לעמוד בצפירה לא בראש מעייניהם של הכותב הזה והזה, מה שאומר לנו משהו על איכות הטענה שהם לא עומדים בגלל איזה איסור.
2. כפועל יוצא מסעיף 1 - כן, ניתן לעמוד בצפירה, ניתן, כדאי, רצוי - בצעו. נקודה.

העמדה שלו מזכירה לי את העמדה של ShoobyD (יתקן אותי אם ירצה).

שלום על ישראל.

תגובה ללא ציטוט תגובה עם ציטוט חזרה לפורום
ישן 27-04-2009, 11:39
  Lance Lance אינו מחובר  

חבר מתאריך: 08.11.04
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 1 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "למה לא נעמוד בצפירה"

אני לא מבין ואף פעם לא הבנתי את הציפיה החברתית מכולם לעמוד כשהממשלה מפעילה צופר סירנה,
זה כזה צפון קוריאה, ולא מתאים למדינה ליברלית - התייחדות אמיתית לא נעשה בצחקוקים של 2 תלמדי תיכון שעומדים כי המורה מסתכלת.

אני לא מבין למה אי עמידה בצפירה בכלל צריכה להיות כותרת בעיתון או בכל מקום אחר,
למה זה נחשב למעשה מגונה? האם עלינו לכפות אדם לעמוד בזמן שמצווים עליו ברמקולים?
אני חושב שהגיע הזמן להתבגר ולהשאיר את הצופרים לעיתות מלחמה וזמני חירום,
זה מלחיץ, זה מרעיש, וזה מפספס את המטרה בקרב הדור הצעיר והיותר מנותק, וזה גם סוג של לחץ חברתי, שזה אף פעם לא מועיל לכלום.
אני לא אומר שנהפוך את יום הזיכרון לגרוטסיה האמריקאית של memorial day שהוא יום חג לכל דבר,
ואולי אני אפילו יכול לחיות עם הצפירות המיותרות האלה, אבל אני לא אוהב את זה שאומרים לי איך ובאיזו דקה להתייחד עם הנופלים.
ישן 27-04-2009, 14:40
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 7 שנכתבה על ידי sheep שמתחילה ב "ארגיע אותך, הוא לא מצא בזה..."

אני לא מבין על מה אתה מקשקש, השאלה אם אתה כן?
למה אתה דוחף לי שטויות לפה? אתה מעוות לגמרי את כל מה שאמרתי
כדי שזה יתאים לאיזה שבלונה צרה שבנית לי מתוך מקום של בורות וסטיגמה.

מה שאני התכוונתי (אם יורשה לי להסביר את הדברים שלי כמו שהם),
זה שאני אולי אחד מהאנשים שלוקח הכי ברצינות את ימי הזיכרון של ישראל,
ברמה של הפנמה אישית, התחברות לסיפורים שמשודרים ומחשבה על הנושא כל היום,
אני הרבה יותר אמיתי מכל ערסוואת שעומד 2 דקות כי הגננת אמרה לו, ואחרי זה מריץ דאחקות עם החבר'ה שלו.

אז בעיניי הצפירה היא רעיון דבילי, שבא לזלזל באינטילגנציה שלנו כבני אדם,
ובעצם להגיד לנו, הנה עכשיו תתאבלו, הנה הנה ממש עכשיו ב 8 בערב, תעמדו.

אני לא צריך צופר שיגיד לי איך ומתי להזדהות עם הכאב והזכרון של העם שלי בימי הזכרון שלו,
אני עושה זאת בדרך שלי, באופן שלי, וברמה הרבה הרבה הרבההה יותר עמוקה מ 60 אחוז מאלה שעומדים מתוך ריפלקס פבלוני מוזר.

נערך לאחרונה ע"י Lance בתאריך 27-04-2009 בשעה 14:45.
ישן 27-04-2009, 15:08
צלמית המשתמש של בן אור
  בן אור בן אור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 24.02.05
שלח הודעה דרך ICQ אל בן אור שלח הודעה דרך MSN אל בן אור Facebook profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני לא מבין על מה אתה מקשקש,..."

אף אחד לא אומר לא להתאבל בפרטי וכל אחד בדרך האישית שלו אך בנוסף להתאבלות הפרטית נראה לי מכובד להראות השתתפות על ידי עמידה, פחות בשביל הנופלים ויותר בשביל משפחותיהם.

ולחלוטין בלי קשר
ציטוט:
רובם מעולם לא שירתו בצבא, וגם הוריהם, של צעירי החרדים כיום - בני הדור השלישי, על פי רוב לא עמדו בשערי הבקו"ם ולא השתתפו במלחמות ישראל.

אז בפעם הבאה שיגידו שיש הרבה חרדים בצבא, אוכל לקשר אותכם לציטוט הזה של חרדי

ישן 27-04-2009, 16:30
צלמית המשתמש של netaneldj
  netaneldj netaneldj אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.06
Facebook profile
אני לא מצליח למצוא את הפואנטה
בתגובה להודעה מספר 8 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אני לא מבין על מה אתה מקשקש,..."

אין לי מושג על איזה ערסוואתים אתה מדבר, אצלנו בצפירה כל ביה"ס עמד בדממה מוחלטת ואף אחד אפילו לא חייך.

אני לא מוצא שום קשר בין אינטיליגנציה לבין לדעת מתי להתאבל, תסכים איתי שביום השואה אתה מעניק מחשבה רבה יותר לשואה מאשר ביום אקראי במהלך השנה, הצפירה/הטקס/יום השואה מרכזים את האירוע ההסטורי הזה ליום אחד, כדי שאנשים יזכרו, יספרו, ישתפו, ילמדו, יתרגשו וישכילו.

גם דקת הדומייה בהלוויה היא מיותרת? ומראה זלזול באינטיליגנציה?

אתה יכול להשוות את עצמך לכל אחד שעומד או לא עומד בצפירה, מתוך רצון או שלא מתוך רצון, אבל בסופו של דבר לא מדובר בכפייה כלשהי, ומה שאנשים שעומדים ברחוב מצפים ממך זה כבוד מינימלי שמראה לכולם - הנה אני עומד ומכבד לפחות את האנשים שעומדים ביחד איתי.

בביתך תעשה מה שבא לך.
ישן 27-04-2009, 16:58
  Lance Lance אינו מחובר  

Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 16 שנכתבה על ידי netaneldj שמתחילה ב "אני לא מצליח למצוא את הפואנטה"

אין צורך להתפס לדוגמא שהבאתי ולחפש אותה בחיי היום יום, סתם הבאתי דוגמא ממקרים ספורדים מהילדות שלי כדי לחדד את הנקודה,
לגבי האינטילגנציה, יש קשר. הקשר הוא שכופים את התזכורת על האנשים באמצעות צופר רעשני,
כי לא "סומכים" על הציבור שיגלה מספיק אינטילגנציה ריגשית למצוא זמן להתייחד עם הזכרון הלאומי.
מה הבעיה לקבוע נגיד שבשעה 8 תהיה דקת דומיה בלי צפירה? הבעיה היא שלא מתייחסים להמונים בבגרות שכזו.

ציטוט:
ומה שאנשים שעומדים ברחוב מצפים ממך זה כבוד מינימלי שמראה לכולם - הנה אני עומד ומכבד לפחות את האנשים שעומדים ביחד איתי.

זה בדיוק מה שחורה לי בכל העניין הזה, מה זה "מצפים" ממני? הם מכירים אותי? אני מכיר אותם?
האם ניפגש אי פעם? לא. הרחוב הוא שטח ציבורי השייך לכל משלמי המיסים, אפשר לעמוד בו ואפשר שלא,
ואדם שבוחר שלא בין אם הוא מתייחד בדרכו שלו, ואפילו בין אם זה שהוא סתם מניאק ששם זין ולא מחובר להיסטוריה של העם שלו
זה לא מתפקידנו כחברה לשפוט אנשים כאלה, ולצקצק בשפתיים בגלל שמישהו הלך נגד הזרם,
מי שעומד שיתעסק בעמידה שלו, ושלא ימלא את ראשו במחשבות על זה שלא, אלא בהתבוננות ובזכרון.
ולגבי העיתונאים הנלוזים האלה, שכל שנה מחפשים איזה שטריימל עם פיאות כדי לשים בעיתון למחרת,
עם כותרת מתוחכמת כמו "לא עוצרים באדום" - מה אכפת לכם?? מה מזיז לכם? תכבדו את היום הזה ואל תתעסקו בעניינהם של אחרים.

זה הכל... זו כל הפואנטה שאני רציתי וניסיתי להציג.
ישן 27-04-2009, 17:35
צלמית המשתמש של netaneldj
  netaneldj netaneldj אינו מחובר  

חבר מתאריך: 01.05.06
Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 17 שנכתבה על ידי Lance שמתחילה ב "אין צורך להתפס לדוגמא שהבאתי..."

אין פה עניין של "סומכים על הציבור", זה דבר סמלי שכל אחד יכול לעשות איתו מה שהוא רוצה, למה אתה מבקר את זה בצורה כלכך אנטי כשזה משהו מתוך ברירה?
למשל בכניסת שבת (אצלי לפחות ביישוב) שומעים גם כן צפירה, ואני לא שומר שבת כך שהצפירה לא אומרת לי כלום, זה לא מזיז לי ונקודה. אני לא מנסה להתנגד למשהו שלא כופה או מחייב אותי בכל דרך שהיא. אז למה לך לעשות את זה?

אתה בוחר מה לעשות - אם אתה בוחר ללכת נגד הזרם ולבחור בגישה אנטי אז אין סיבה להיות מופתע למה אנשים שופטים אותך בצורה שהם רוצים, אם אתה מאמין שמאמץ עמידה של דקותיים אינו מצדיק את מה שאנשים ברחוב יחשבו עלייך אז אשרייך, תעשה מה שבראש שלך.
ולמה הביקורת שכלכך מקוממת אותך קיימת? פשוט מאוד כי כמו שאמרתי - זאת תגובה טבעית שלנו כבני אדם כלפי מישהו שהולך נגד הזרם (אין פה טענה שאתה יכול לבסס).
ישן 29-04-2009, 14:23
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 39 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "ואם בנאדם אחד ייעלב מכך ..."

שמע, לא קיים שום קונצנזוס או מנהג חברתי במדינה הזאת בקשר לסופות בנגב וכ'ו וכ'ו (אלוהים ישמור אותך תהיה לי בריא O.ס ) אם זה כן היה מקובל, אז סביר מאוד להניח שלא הייתי יוצאת מהבית ביום הזה, כדי שאף אחד לא יפגע שאני לא עושה את ה"קלינקה".
אבל אנחנו חיים בישראל, שאצל חלק די גדול מהעם נחשבת עדין מדינתם של היהודים, ואצל חלק די גדול מקובלים מנהגים מסויימים. לא מדובר על פרט יחיד שחי במקום מסויים, מדובר בפרט מתוך הרבה אנשים שחיים באותו מקום. וכל עוד זה כך, ואני מאמינה שזה גם ימשך להיות המצב בזמן הקרוב, אני עדין מעדיפה שחופש מסויים יפגע, על מנת שלא יפגעו רגשות מסויימים.
אלא אם כן אתה יכול ליצור ישוב בו אתה יכול להבטיח שבאמת אין בו אף אחד שהוא אפילו טיפ'לה מסורתי.

ישן 30-04-2009, 01:39
צלמית המשתמש של ShoobyD
  משתמש זכר ShoobyD מנהל ShoobyD אינו מחובר  
מנהל משבראש, בלשנות, תכנות ויהדות

חבר מתאריך: 04.06.06
שלח הודעה דרך MSN אל ShoobyD Facebook profile LinkedIn profile Follow me...
בתגובה להודעה מספר 40 שנכתבה על ידי Seo שמתחילה ב "שמע, לא קיים שום קונצנזוס או..."

אני אישית לא רואה קשר לכמות אנשים הקיימים בסה"כ המחזיקים באמונה מסויימת
אני מסתכל על כמה יש כאלו במקום בו אני נמצא בו
כך למשל לא אכפת לי לשתות יין ברחוב גם אם יש מוסלמי הגר שם
אך לא אעשה זאת ברחוב של מוסלמים, לא בגלל חשש לנפשי (טוב גם..), אלא מכיוון שזה לא יאה

אבל זה כבר כנראה עניין של סף רגישות, עד כמה את חוששת לפגוע ברגשות אחרים
בהחלט מקובל עליי שאת מצידך לא תרצי לפגוע אף באדם אחד, זכותך ואני מאד מכבד את זה
מה שאני לא מסכים איתו הוא שאנשים מצפים ודורשים מאחרים להתנהג כמותם בטענה שזה פוגע בהם, או אף פוגע ב"זכר הנופלים" (שימי לב להבחנה בין איך צריכים להתנהג ה"פוגעים" לבין איך צריכים להתנהג ה"נפגעים")
ולא רק בפרהסיה, אלא איך להתנהג בכלליות (ראי תגובתו של נוסטור למטה), ששופטים אותם על זה.
(תני דעתך לכך שאנשים שופטים לדוגמא חרדים על כך שהם לא עומדים בצפירה גם באיזורי מחייה מוחלטים של חרדים..)

יש גבול למה שאפשר לדרוש מאחרים בתואנה של פגיעה..

ישן 28-04-2009, 01:02
צלמית המשתמש של נוסטור
  משתמש זכר נוסטור נוסטור אינו מחובר  

חבר מתאריך: 02.06.08
בתגובה להודעה מספר 52 שנכתבה על ידי ShoobyD שמתחילה ב "אתה לא חושב שזה יומרני משהו..."

לא לא יומרני כלל כי החיילים נפלו בשביל שאנחנו נוכל גם להגיב כאן או בכל מקום אחר,ראה לא רחוק מלחמת יום כיפור היינו קרובים לאבדון כמעט והנופלים לא חשבו על עצמם כמו שהפרט חושב כיום על עצמו ופחות על אחרים.

כן אני עומד דום אפילו שבקביים זה קשה אבל עומד כי לי יש סיבה לעמוד זה למען החברים שהיו ואינם,וזה למען בן-דוד שנפל בקרב על החרמון,ולמען אותם משפחות ששכלו את ילדיהם שלא ראו את המבט האחרון של ילדם בשדה הקרב.

נערך לאחרונה ע"י נוסטור בתאריך 28-04-2009 בשעה 01:04.
ישן 29-04-2009, 14:03
צלמית המשתמש של ShoobyD

בתגובה להודעה מספר 57 שנכתבה על ידי נוסטור שמתחילה ב "העמידה שלי? סה"כ היא..."

אם העמידה היא הגאווה שאתה חש זה אומר שת'כלס אתה עומד בשביל עצמך?
שוב אחדד את השאלה ממקודם, העמידה שלך היא בשבילך או בשביל הנופלים?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוסטור
אבל הורגלנו לכך מגיל קטן שעמידת דום לזכר הנופלים הוא דוגמא לכבוד וגאווה בהם
ואם הורגלת לכך זה אומר שזה נכון?
ומה עם מי שלא הורגל כך?
מה אם אני חושב שעמידה דוממת ל-2 דקות רק מבזה אותם?
למה אתה חושב שזה מוצדק לכפות את מה שאתה הורגלת אליו על אחרים?

ציטוט:
במקור נכתב על ידי נוסטור
ועדיין הנני מאמין בכך ויהיה ככה עד יום מותי.
או במילים אחרות אתה מעיד על עצמך שאתה עקשן ולא פתוח לדיעות, ושתישאר כך עד יום מותך.. חבל..

ישן 28-04-2009, 08:58
צלמית המשתמש של ShoobyD

..
בתגובה להודעה מספר 61 שנכתבה על ידי chatulim שמתחילה ב "[QUOTE]ביום הזכרון תהא בכל..."

לדעתי זו פרשנות די מעוותת של החוק
המדינה לא יכולה לחוקק חוק המכריח אדם לעמוד במקומו, בלי קשר להאם אנשים חושבים שזה איכשהו מכבד את הנופלים או לא, זה פשוט אבסורד
זה כמו שהמדינה תחוקק חוק שבכל עשירי לחודש מאי, כל העם יהיה חייב לקפוץ 3 פעמים על רגל שמאל תוך כדי שירת "קלינקה", כי זה אמור לכבד את זכר קורבנות הסופות בנגב

ומה גם עם אדם היושב לו בנחת בפינת הרחוב? הוא הרי לא "נע בדרכים"..

נערך לאחרונה ע"י ShoobyD בתאריך 28-04-2009 בשעה 09:01.
ישן 27-04-2009, 19:25
צלמית המשתמש של Seo
  Seo Seo אינו מחובר  

חבר מתאריך: 30.07.05
שלח הודעה דרך ICQ אל Seo שלח הודעה דרך MSN אל Seo Facebook profile
בתגובה להודעה מספר 68 שנכתבה על ידי hellllllo שמתחילה ב "[QUOTE=Seo] [b]מי שלא יודע..."

שמעי, קודם כל כמו שאני לא אוכלת חמץ בפסח מול העיניים שלהם או של אנשים שכן שומרים כשרות (משהו שאי אפשר לומר על כולם, אבל עלי בהחלט כן), אני חושבת שאני יכולה לצפות שהם בחזרה יכבדו את האנשים שנפלו, ואת האנשים שכן עומדים, ויעמדו. (או לכל הפחות שלא ימשיכו לדבר עם חבריהם לידי כשאני עומדת בצפירה, מה שקורה לי כמעט בכל יום זכרון). זאת לא שאלה של הדרך שלנו, או הדרך שלהם. כשאתה במיעוט, הרבה פעמים אתה צריך לוותר על דברים מסויימים כדי לכבד את הרוב.
ברור שזה הבית שלהם, ותכלס אף אחד באמת לא צריך לתת להם רשות, ובטח גם לא אכפת להם מה אני חושבת (לאף אחד במדינה הזאת לא אכפת מה אף אחד אחר חושב בלי קשר). אבל תסלחי לי, "הם כאן בלי קשר לצבא לממשלה או לאף אחד"?! את באמת חושבת שבלי צבא ובלי אף אחד הם היו כאן היום?
ושוב, אני לא מתייחסת באמת לחרדים, אני מתייחסת לכל מי שמזדהה עם מה שכתוב במאמר הזה, שאפילו לא דובר שם על קריאת תהילים אלא יותר על "רדו ממני, הם לא קשורים אלי, אז אני לא אעמוד". ואם לפי המאמר, אין להם את מי לזכור אז באמת לא נראה לי שהם קלטו באיזה מקום הם חיים.

נערך לאחרונה ע"י Seo בתאריך 27-04-2009 בשעה 19:33.
תגובה

כלי אשכול חפש באשכול זה
חפש באשכול זה:

חיפוש מתקדם
מצבי תצוגה דרג אשכול זה
דרג אשכול זה:

מזער את תיבת המידע אפשרויות משלוח הודעות
אתה לא יכול לפתוח אשכולות חדשים
אתה לא יכול להגיב לאשכולות
אתה לא יכול לצרף קבצים
אתה לא יכול לערוך את ההודעות שלך

קוד vB פעיל
קוד [IMG] פעיל
קוד HTML כבוי
מעבר לפורום

כל הזמנים המוצגים בדף זה הם לפי איזור זמן GMT +2. השעה כעת היא 15:40

הדף נוצר ב 0.16 שניות עם 12 שאילתות

הפורום מבוסס על vBulletin, גירסא 3.0.6
כל הזכויות לתוכנת הפורומים שמורות © 2024 - 2000 לחברת Jelsoft Enterprises.
כל הזכויות שמורות ל Fresh.co.il ©

צור קשר | תקנון האתר